Téma: Lopott idõ

1/10
Nalla 2011 nov. 02. - 19:41:37 1/10
(56/456)
Most értem haza a moziból. Egyszerûen szörnyû volt. Imádom Amanda Seyfried-et, de ez nem jött össze... Most láttam elõször filmben Justin Timberlake-et.... nem tetszett.
Missa 2011 nov. 02. - 16:29:35
(55/456)
Az elõzõ hozzászólásomhoz: Nem olvastam végig a hozzászóló teljes írását és úgy reagáltam. Kicsit módosítok. Egyetértek vele, a Jézusban való hittõl kezdve viszont nincs véleményem. De a microchip, elit társadalom, témában egyetértek.
Missa 2011 nov. 02. - 16:25:36
(54/456)
Ugyan ez jutott eszembe nekem is.
A filmrõl a véleményem, hogy nem rossz. De nagyon nyomasztó a téma. Biztos bennem van a hiba, de nagyon sok párhuzamot láttam a film és a mai, magyar valóság közt. Elgondolkodtató, mi a különbség az idõ és a pénz között. Csak talán a filmbeli szereplõk jobb helyzetben vannak-voltak. Ha lejárt az idejük (elfogyott a pénzük) vége volt mindennek. A valóság ennél szarabb. Ha elfogy a pénz és nem találsz utánpótlást, kezdõdik a filmbeli egyik napról a másikra élés. Minap hallottam a TV-ben, valami barkács mûsorban, hogy ha ezt-meg ezt itt veszed akkor olcsóbb, ha magad csinálod akkor a munkaidõ ingyen van. Nem! Nincs ingyen az sem! Amíg azzal foglalkozol nem pihensz, nem szórakozol! Nekem volt olyan munkahelyem ahol szintén így gondolkodtak. Meglepõdtek, amikor ezeket az érveket hoztam fel nekik...
Aki megakarja nézni a filmet, javaslom nézze meg! Jó film! De vidám nem lesz tõle!
Kathlen2 2011 nov. 02. - 11:58:16
(53/456)
Egyet kell értsek az elõttem szólókkal/írókkal:-) Maga a lehetõség meglenne a filmben, hogy 10/10 legyen...sajnálom, hogy nem sikerült összehozni:-( Kicsit csalódtam, de azért nem volt rossz film, egyszer nézhetõ. JT sajnos nem jön be, mint színész-inkább maradjon az éneklésnél:-)AS sem volt nagy szám, de azért ...:-)))

SPOILER-annyit futni abban a tûsarkûban..na neeee:-) Elõtte meg élte a tünci-münci életét, még a sarki boltba is kocsival ment, biztos lefut több km-t tûsarkúban:-))Aha:-) Ráadásul neki elõtte soha nem kellett sietnie sehova és bírta a tempót JT-el? Hmmm:-)))Az autós baleset is tényleg béna volt... No comment:-)
SPOILER VÉGE

Nekem úgy jött le, mitha lett volna egy nagyon szuper filmötlet (ami valljuk be az is) és kaptak volna egy hetet hogy "összedobják"...úgy vártam volna még vmit még ettõl a filmtõl, de nem kaptam meg:-( A Gattaca szerintem sokkal jobb volt, ez sajnos ahhoz képest gyengus:-((
6/10 és ez max:-(
creatin 2011 nov. 02. - 00:42:27
(52/456)
Én egy érdekességre hívnám fel a figyelmet : a kézbe épített óra, mint fizetõ eszköz. Kísértetiesen hasonlít a nemsokára megalakuló Világkormány által bevezetendõ, kézfejbe beültethetõ mikrocsip, vagy ic bélyeg használatához, amely felváltja majd a pénzt, és a bankkártyákat. Már kezdik a filmekben hozzászoktatni az embereket ehhez. De olvassunk a sorok között, a legtöbb most vetítésre kerülõ filmnek az a célja, hogy hozzászoktassa az embereket a gondolathoz, hogy lesz egy elit, és az egsész emberiség nekik fog dolgozni totális kontroll alatt. Egy menekülési mód lesz ez alól, Jézus Krisztusban való hit, és a tõle várt szabadulás, ami nem fog elmaradni.
7/10
offtopic
cellasto 2011 nov. 01. - 21:09:18 7/10
(51/456)
én konkrétan nem tudom elképzelni,ahogy ugribugri dzsásztin timberlék színészkedni próbál...ezért ki is hagyom :)
10/10
stonerack 2011 nov. 01. - 18:06:15 10/10
(50/456)
Tökéletes irányba halad a filmvilág filozofia szemponjából. Megérintõ film, és tükrözi az ember jellemét.

Tanulságos, izgalmas, és megérintõ!
6/10
stomachh 2011 nov. 01. - 16:29:08 6/10
(49/456)
Nagy reményekkel néztem meg a filmet. Sajnos csalódnom kellett. Az ötlet, a sztori maga 10 pontos, a megvalósítás sikerült gyengére. Egy jó rendezõ, egy jó forgatókönyvíró és Timberlake mellõzése egy egészen jó filmet eredményezett volna. Túl van fújva a hírverés a film körül, senki ne üljön be a moziba nagy várakozásokkal. Sõt, akkor is csak kedvezményes napon. :) Egy halovány 6/10-et azért adok rá, fõleg az ötlet miatt.
7/10
daenath 2011 nov. 01. - 16:16:41 7/10
(48/456)
Valaszthatak volna jobbat is mint ez a Justin gyerrek, valahogy nem birom meg a burajat se, szineszi kepesegeirol nem is beszelve :P Nem egy Marlon Brando :)
10/10
tyler94 2011 nov. 01. - 15:52:15 10/10
(47/456)
Ja és 10 pont
10/10
tyler94 2011 nov. 01. - 15:51:59 10/10
(46/456)
Nekem nagyon tetszett. Justin is jó benne. Nem értem, miért kapott ilyen alacsony pontszámot. Izgalmas, érdekes. Haza fele mindenki az idõvel poénkodott
7/10
Csutka 2011 nov. 01. - 10:04:31 7/10
(45/456)
Érdekes film, fõleg a téma, de épp ezért nem szabadott volna durva hibákat ejteni benne. Kár érte, ezért 7/10.
7/10
rob83 2011 nov. 01. - 09:39:39 7/10
(44/456)
Az idõ pénz!

Nekem tetszett igaz voltak benne hibák,de ettõl még jónak mondható!

Egy dolog azért érdekelt volna,mégpedig az,hogy mi történt valójában Will Salas-apjával azt hittem kideríti!

Na majd a 2.részben talán!

7/10
Marcipáncica_ 2011 nov. 01. - 09:15:12
(43/456)
Nekem számított.
Neked nem.
Ez van.
Leírtam a véleményemet, nem kötelezõ vele egyetérteni.
Murder3 2011 nov. 01. - 01:14:28
(42/456)
Mit számít az ilyesfajta részlet?
A világ eleve nicsn rendesen kidolgozva vagyis nicsn értelme ilyen részletekbe belekötni és teljesen logikátlan is.
Am jó film, eredeti ötlete van..
Marcipáncica_ 2011 okt. 31. - 23:29:12
(41/456)
Az ötlet alapvetõen istenkirály! De komolyan, tényleg!
A szereplõket kedvelem. JT egyre inkább színésszé válik a szememben, AS ezzel a sok sminkkel nem olyan vészes, és hát CM és "13" is nagy-nagy kedvencek, kár hogy ez utóbbinak kevés szerep jutott.
Sajnos valahol a film utolsó fél órájában kezdett el zavarni 1-2 logikátlan és teljesen buta apróság pl:

SPOILER!(viszik a millió évet, de maguknak egy rohadt napot nem töltenek be, besétálnak a bankba sehol egy õr semmi védelem a gettó közepén, majd ezek után újabb bankokban játsszák el ezt ahol szintén semmi védelem, sõõõt... legvégül két pisztollyal mennek a mega-giga bankhoz WTF???, csaj tûsarkúban rohan min. egy kilométert meg ugrik kocsira...stb, stb)

na talán ezek miatt nem adnék rá csak max 7-8 pontot.
Kár, mert a lehetõség maximálisan benne van egy 10/10-re is!!
Carlo Abarth 2011 okt. 31. - 23:21:56
(40/456)
Sokkal többet vártam,végül is jó film,De valahogy pörgõsebbnek kellene lennie!!!
Bigpapa 2011 okt. 31. - 18:48:34
(39/456)
Hosszú idõ óta az elsõ film,amit moziban néztem meg :))) na nem magam miatt,a haverom rángatott el rá.
Nekem tetszett.Az biztos, hogy alternatív valóságban játszódik,szóval tuti nem a mi jövõnk.
Az autók istenkirály módon jók benne. Már azok miatt is érdemes beülni megnézni.nagyon jó nõket pakoltak a filmbe,igazából nem is volt benne csúnya nõ.
SPOILER.

Olivia Wilde nekem nagyon bejön,kár, hogy keveset szerepel.

SPOILER VÉGE
Maga a sztori nem rossz.Versenyfutás az idõvel.Bevallom,az elsõ 5 percet lekéstük,így nem tudom,volt e magyarázat,miért ez az idõ dolog.Timberlake nekem egyáltalán nem szimpi,pedig most az utóbbi 3 hónapban 3-4 filmben is láttam.Legutóbb a barátság extrákkal-ban,amiben szintén nem tetszett,de itt meglepõen jól állt neki a szerep.Amanda jól néz ki,bár vicces tényleg, hogy tûsarkúban tipegi végig a filmet.
SPOILER SPOILER

Az idõmilliomos dolog az elején,nem tudom,hogy került pont oda.Oké,megunta az életét,de azért ennél jobban is meg lehet halni.Azt tudtam,hogy a haverja el fogja cseszni az ajándék éveket.Az idõzónákon át taxizás elég durva egy "év" volt :))) És itt jöttek a frankó kis verdák.Azoktól végem volt.Kicsit fura, hogy rögtön a legdrágább helyen száll meg,de mondjuk a film "bosszús vagyok anyám miatt" mondandójába belefér.De egész pontosan nem értettem a koncepcióját a srácnak. Mert ugye egy paraszt nem cseszi szét a rendszert,így eleve baromság,ahogy neki indult a dolognak. A kiscsaj feltûnése jó volt,mert ki az,aki ne kapná el egy menetre Amandát? :))))
Azt nem igazán értettem, hogy tudott fizetõ kapuk nélkül visszajutni a gáton a gettóba,amikor az elején neki ehhez egy év fizetség kellett,de mindegy.
Ami nagyon bejött,amikor elintézte a négy csókát az idõjáték után :)))) az csillagos ötös volt. A timecop csóka jellemvonása kicsit hülyére sikeredett,mert zokszó nélkül lenyelte a kapott idõt,de mégis köcsög volt végig.Oké,rá is bacott.
Azt hittem,az lesz a vége, hogy valahogy szétcseszik a rendszert és senkinek sem lesz ideje,ami lejár,így maga a természet fog dönteni,ki mikor hal meg természetesen. De ez a befejezés....most lesz második része?

SPOILER VÉGE

Elég nézhetõ kis film,végig leköt.Ha nem a sztori,akkor a nõk vagy a kocsik,de nem unatkoztam.

Nálam most egy 8/10 a film.
10/10
xy1233 2011 okt. 30. - 20:02:47 10/10
(38/456)
Nekem nagyon tetszett a film!!! Érdekes volt a történet is, a színészek nagyon jók voltak. Kezdem megszeretni Justin Timberlake-et színészként. Én mindenkinek ajánlom ezt a filmet!
9/10
denise2 2011 okt. 30. - 18:03:01 9/10
(37/456)
Valóban életszagúbb, ha párhuzamos univerzumba helyezzük a történetet. Minden esetre, nem értem, miért kapott összességében ilyen alacsony értékelést itt ez a film. Nekem nagyon tetszett és igenis izgalmas volt. Persze a hollywoodi elemek, minthogy a fõhõsnõ 13 centis magassarkúban rohangálja végig a filmet, ill. az idõrendész banális mulasztása (nem lövöm le a poént:) nem hiányoztak a sztoriból. Alapjában véve jó a történet, a karakterek el vannak találva, és a Timberlake gyerek kifejezetten jól játszik. 9 pont