Téma: Lopott idõ

utilizatorr 2011 okt. 30. - 01:42:28
(36/456)
Lehet, hogy nem a mi jövõnkben játszódik a történet, hanem egy a miénkhez hasonló párhuzamos világban. Legalábbis, ha így képzeljük, akkor egy csomó általad említett ellentmondáson túlléphetünk.
Pl. az egyik szereplõ több mint 100 éves tehát már legalább száz éve mûködik ez a rendszer. Vagyis minimum a 22. században kéne játszódnia, ami azért nem olyan közeli jövõ (nézõpont kérdése). Mégis az egész városkép, az épületek, a jármûvek (leszámítva, hogy elektromosnak tûntek), a fegyverek nagyon maiak. Ugyanakkor feltûnõen hiányoznak a mobiltelefonok. Stb...
Szóval, ha az egészet egy párhuzamos univerzumba helyezzük, megszûnnek ezek a furcsaságok.
Mancsi22 2011 okt. 30. - 01:31:39
(35/456)
Teljesen egyetértek veled!Nekem is nagyon tetszett a film, bár kicsit félve ültem be rá - a sok kritika miatt.
Engem teljesen lekötött, tetszett a megvalósítás is, és az ötlet is, számomra sok mondanivalója volt a filmnek (az, h minden percet meg kell becsülnünk, és hasznosan kell töltenünk az idõnket). A hangulata is nagyon jó volt, a színészek is, nem lehet panaszom:)1O/1O
sello13 2011 okt. 30. - 00:25:25
(34/456)
szóval is a film legnagyobb hibája az, hogy nem hozza ki a zseniális alapötletbõl a maximumomt.
errõl bõvebben itt írtam, akit érdekel:

http://tfsello.blogspot.com/2011/10/lopott-ido.html
sello13 2011 okt. 30. - 00:23:23
(33/456)
feltettem egy ide egy linket, amelyben a filmrõl írtam, de eltüntették. kérdezem én: miért?
Mr. D 2011 okt. 29. - 22:09:33
(32/456)
Nekem nagyon tetszett a film, igazából megfelelt az elvárásaimnak. A Gattacát nagyon szerettem, és nagyon régóta várom, hogy Andrew Niccol újra sci-fit rendezzen, ezért különösen várós volt ez a film. A stílusa, a hangulata, a története mind-mind hamisítatlan Niccol-gyártmány. Hasonló élmény volt, mint Duncan Jones-tól a Hold, majd a Forráskód. Ugyanazok a váz, hasonló történetvezetés, de két különálló film, amiket összefog a rendezõ hamisíthatatlan stílusa. A kivitelezés szerintem nem kifogásolható. Jól meg voltak csinálva a különbözõ negyedek, az idõvel való kereskedés, és jól eltaláltak a színészek is. Justin Timberlake-ben elõször Richard Kelly fedezett fel színészi képességeket (A káosz birodalma), és azóta is csak Niccol-nak volt mersze komolyabb szerepet rábízni, mint romkom-hõst (Rossz tanár, Barátság extrákkal), és láthatóan érdemes is volt. Amanda Seyfried is végre levetkõzte magáról a szende-szûz imázst. Dögös és nõies, és amúgy jól is állnak egymásnak. De nagyon jók voltak a mellékszereplõk is. Fõleg Vincent Kartheiser játéka tetszett, akit eddig én asszem még csak a Mad Men sorozatban láttam, de a mindig remek Cillian Murphy is brillírozik, Olivia Wilde pedig szintén meghatározó a vásznon, mégha csak rövid ideig is játszik.
5/10
Thomasfrank8 2011 okt. 29. - 17:53:56 5/10
(31/456)
Hasonló vélemények fogalmazódtak meg bennem mint az elõttem szólókban, mégpedig: nagy reményeket fûztem ehhez a filmhez, hatalmasat csalódtam. A sztori remek volt, azonban a megvalósítás igen unalmasra sikerült. Akadt benne egy-két jó poén, a történetre és ezekre adtam 5 pontot, de rendkívül hiányos. Azt sajnálom, hogy ebben a filmben több volt ennél.
szekfuandras 2011 okt. 29. - 12:58:17
(30/456)
Régóta vártam ezt a filmet, és végül tegnap eljött az ideje, hogy megnézzük.
Az idõs poénok nagyon találóak voltak("lejárt az ideje...", "végre volt idõm erre..."). Mégis én sokkal többet vártam ettõl a filmtõl. Az óra a karjukon nagyon szépen és részletesen volt megjelenítve, az alapötlet nagyon jó volt, a színészek megállták a helyüket, de többet is kihozhattak volna a sztoriból.

7/10
katkunder 2011 okt. 28. - 11:49:57
(29/456)
Tiszta Bonnie és Clyde csak a végén nem halnak meg!
katkunder 2011 okt. 28. - 11:45:45
(28/456)
Maga a sztori 10pont de a megvalósítása elég gyengére sikeredett!!!Sokkal jobb is lehetett volna!
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 28. - 03:55:05
(27/456)
És mégis úgy futtatják mint egy kurvát.
pepeninho 2011 okt. 28. - 02:46:27
(26/456)
Ez a Timberlake hihetetlenül hiteltelen.
6/10
kalad 2011 okt. 28. - 00:11:04 6/10
(25/456)
Beülsz a moziba, mert felcsigázta a kíváncsiságod az egyértelmûen eredetinek nevezhetõ történet, ülsz és nézed a vásznat, majd szép lassan rájössz, hogy itt bizony a te idõdet lopják, nagyipari módszerekkel.
Más rendezõvel, más forgatókönyvvel baromi jó is lehetett volna a film, de az akkor egy másik film lett volna.
Sajnos nem arra ültem be, így elraboltak két órát az életembõl.
Csak azért tíz per hat, mert izgalmas a téma, és legalább ezt díjazzuk.
10/6.
nemfelhasználónév 2011 okt. 27. - 18:22:13
(24/456)
J, Timberlake? Most komolyan: mi van ebben a gyerekben, amiért futtatják? Mert tehetség mínusz zéró..
rush85 2011 okt. 27. - 18:09:59
(23/456)
Nem láttam még a filmet, de már tudom hogy ha ez a srác játszik benne már jó nem lehet. Amennyi filmjét láttam mind olyan volt mintha csinálni akartak volna neki egy ütõs filmet hogy robbanjon be vagy legalább mutassa meg hogy milyen jó színész. Szerintem ez most sem jött be nekik. Történet nem lenne rossz ha mondjuk Michael Bay csinálta volna a mozit. Így hogy nem láttam még de szerintem nem is fogom adok neki 3/10-et csak mert szépek benne a lányok....
Razze 2011 okt. 27. - 12:53:46
(22/456)
Mint ebben a világban
Néhány ember ezermilliárdokat halmoz fel,a nagy többség meg éhbérért sínylõdik
Érdekes a párhuzam,kíváncsi vagyok erre a filmre
chloeryan 2011 okt. 27. - 07:32:12
(21/456)
Tegnap láttam a filmet a moziban. Nem mondom van benne vmi sokkoló, ahogy az életeddel fizeted ki a lakbért, a számlákat....meg ahogy ketyeg az óra a karjukon. De maga a film egy nagy nulla. Keverd Orwell 1984-ét és a Boney és Lyde-ot és lám megkapod a Lopott Idõt. Én csalódtam benne, nem ezt vártam. Tényleg olyan mintha a 2 szerelmes bankrabló történetét dolgozták volna fel. Kiábrándító volt és unalmas. 3/10
6/10
offtopic
Ljubita 2011 okt. 26. - 17:01:09 6/10 Előzmény tzsol85
(20/456)
Tízbõl kilencszer mûvészmoziba megyek, de ezt most meg fogom nézni, mert hál'istennek még én sem vagyok ilyen korlátolt :)
virtualparticle 2011 okt. 26. - 12:45:04
(19/456)
Hm...Timberlake újabban a mozivásznon nyomul. Kell egy új szuperhõs karakter, vagy alapoznak a James Bond szerephez? :)
editka 2011 okt. 26. - 11:51:26
(18/456)
Hmm... én Nálad látom a határokat, pontosabban a képzeletét meg a toleranciáét meg a megértését, mivel akármilyen hulladék (vagy általad hulladéknak titulált) film megtekintése sem jelenti azt, hogy az ember csak olyat néz és semmi mással nem foglalkozik.
tzsol85 2011 okt. 26. - 11:05:17
(17/456)
Csak egy vélemény: szerintem borzasztóan unalmas, hogy amerikából vagy sci-fi / akció vagy romantikus-vígjáték szivárog ki. Találnak egy közepes történetet és a megvalósítás ilyen primitív tömegcikk formájában realizálódik. Leginkább azokat sajnálom akik ezekre ugranak. Elménk fejlõdése így is határokhoz van kötve. Ezek a médiahulladékok tovább szûkítik a határokat.