Téma: Lopott szavak

8/10
missdev666 2014 dec. 08. - 15:05:41 8/10
(43/63)
Sikerült ráhangolódnom, de egy kicsit néha így is egyhangúnak éreztem, nagyobb katarzist vártam, összességében átgondolva talán pont így volt jó.
***Spoiler*** Roryval tudtam azonosulni; legjobb karakter volt számomra, teljesen átérezhetõ minden szemszögbõl a vívódása. Én nagyon megkedveltem, annak ellenére, hogy amit tett morálisan helytelen volt. Mondjuk ki, tehetséges, de csak középszerû író, talán túl jól megy neki az élet ahhoz, hogy valami zseniálisat írjon, és nem elég jól, hogy valami lélekemelõt adjon át, jó idõben jó helyen tehetségtelenebb írók a sikerlisták elejére jutnak. Szerencse is kell ehhez. Rory képtelen volt elfogadni a korlátait, és "az élet igazságtalan, ez tény, de átlag ember létemre is élhetek boldog életet" filozófiai felfogás szerint élni, pedig egy sikertelen mûvésznek ezt kell tennie, hogy boldoguljon; erkölcsi szempontból egy rossz döntést hozott, de megpróbálta jóvá tenni, a megbánását én õszintének érzem, talán volt benne félelem is; de azt gondolom inkább csak mûvészlélek volt és nagyon infantilis, nem igazán volt tisztában a döntésének a súlyával, amikor lemásolta a kéziratot. Rengeteg a véletlen, amik hozzásegítik ahhoz, hogy a kiadásig jusson a könyve; igen megírja, de a motivációja véleményem szerint nem a kiadás ekkor még, hanem átakarja érezni a szavakat, hogy õ is képes legyen egy remekmû alkotására.
A felesége nagyon akarta, hogy sikerüljön neki, türelmes, igazán bájos nõ volt, de valahogy azt éreztem folyton hátráltatja Roryt. A motívumok nem állnak össze rögtön, de ha az ember utólag átgondolja feltûnik valami, a táska megtalálása, a kézirat megtalálása, a kiadónak való megmutatás, mindenhol Dora volt, aki a döntést tulajdonképpen meghozta, tudta hogy Rory milyen, saját maga is elmondta a kézirat megtalálása után, hogy milyennek érezte, késõbb megértettem Rory kifakadását, amiért Dorát is "hibáztatta".
Clay karaktere még valahol jó is, bár kissé megtöri a film vonulatát; Danielle teljesen felesleges, a történet szempontjából abszolút semmi jelentõsége nincs. Próbáltam keresni valamit az õ karakterében, azt hittem kiderül majd, hogy õ az öregember exfeleségének, azaz Celiának a második házasságából született lánya, és hogy Clay talán Rory idõsebb korában, az viszont túl nyilvánvaló volt a díszlet és az öltözékek alapján, hogy Rory története a jelenben játszódik, ahogy Clay is a jelenben él.
Danielle lenne a nézõ? Nem tudom, de utólag idegesít, hogy érthetetlen az õ karaktere.
***Spoiler vége***
Nora Arnezeder nagyszerû és gyönyörû színésznõ. Miatta néztem meg a filmet, de Bradley Cooper is nagyon tetszett.
10/10
benvenuto1 2014 nov. 07. - 22:27:52 10/10
(42/63)
Azon kevés filmek egyike, aminek nincs "alapsztorija". A filmnek kerete van, az elsõ és utolsó jelenet az. Enélkül nem is lehet megérteni.
A filmnem elé szûk ezek szerint a célközönsége.
Nem igaz, hogy "Clay, Rory és az öreg egy és ugyanaz az a hasadt személyiségû író".
Sokkal közelebb jár a megoldáshoz, aki azt írja, hogy:
"Történet a történetben és mégegyszer történet a történetben."
SPOILER********************
Tömören: egy író írt egy regényt arról, hogy egy író talál egy regénykéziratot, átgépeli, ellopja, ebben a lopott regényben is van egy történet és a lopott regénynek elõkerül az írója - a regényben, annnak is megvanvan a külön sorsa. Van tehát három regényírónk és három történetünk. Egymásba rakva. A baravúr maga a regény, amibõl a film készült. Az író személye és általa alkotott hõsök hasonóan cselekszenek, mégsem azonosak. Erre utal számos irodalmi vonatkozás a filmben.
8/10
HurryKan 2014 szept. 13. - 14:00:40 8/10
(41/63)
Igen egy kicsit lassabb ritmus érezhetõ. Akklimatizálódás után remek élményt nyújt a film.
8/10
r0t0 2014 aug. 16. - 09:17:21 8/10
(40/63)
Megint egy olyan film, amit nem szabadna megnézni az ákcijófilm rajongóknak. Lassú meséléssel és kiváló filmzenével varázsol el, de bizony olyan emberek nem érthetik, akiket súlyos érzelmekkel járó döntéseik nem befolyásoltak még utána évtizedekig. Ehhez pedig legalább 30 évesnek kell lenni, ha nem 40-nek...
A befejezés pedig szerintem az elõzmények után egyszerûen tökéletes, bármi más gáz lett volna. A picsogók meg nézzék inkább a Transzformerszeket. A fentiek figyelembevételével megtekintésre mindenképp érdemes.
5/10
bj029 2014 máj. 27. - 09:24:41 5/10
(39/63)
Az IMDB szerint 7.1 ?! Igazából semmi nem történik benne. Unalmasan csorog elõre a történet, mindenféle izgalom nélkül. Ráadásul nem is thriller, egy unalmas elbeszélés... Közepes film, de csak a szereplõk miatt. 10/5.
7/10
Sadenal 2014 márc. 09. - 03:05:51 7/10
(38/63)
A közepestõl ez azért kicsit mélyebb és jobb film volt, de valószínûleg elõ kell majd vennem még egyszer, hogy tisztuljon.


7/10
9/10
zsotis 2014 jan. 20. - 10:37:57 9/10
(37/63)
Nem tudom mikor láttam ennyire jó romantikus drámát.Nekem nagyon tetszett megérintett belül egészen mélyen.Számomra több B kategóriás színész játszik a filmben de most ezt nem éreztem jók voltak.Talán hála a rendezõnek nem tudom. De hiszem ez a film keveseknek fog igazán tetszeni. Kell egy fajta érzelmi intelligencia,hogy megérintsen a film.Ez a kor elõrehaladtával fejlõdhet.Fontos még az idõzítés is éppen milyen hangulatodban kap el a történet.Legjobb este teljes nyugalomban megnézni és talán egyedül ha nincs körülötted alkalmas partner. 10/9.5
m3246 2013 szept. 29. - 21:38:00
(36/63)
Nem ez a film váltja meg a világot, még csak érdekfeszítõnek sem mondanám. Mégis elég kellemes, jók a színészek. Akkor érdemes nekiállni, ha nem vársz sokat egy filmtõl, kellõen fáradt vagy és csak bámulsz ki a fejedbõl. Olyan kis kellemes lötyögés. 7/10
10/10
scn 2013 szept. 25. - 16:16:36 10/10
(35/63)
Húúú, olvasva az utóbbi hozzászólásokat, mintha nem is ugyanarról a filmrõl beszélnénk... Szerintem ez így volt kerek és egész, nem hiányzott belõle semmi és nem volt benne semmi nehezen- vagy félreérthetõ rész. Ha röviden kellene összefoglalnom, akkor azt mondanám, hogy SZENZÁCIÓS film. Igaz, egy kicsit nyomasztó, de az elejétõl a végéig lekötött. És még csak a vér sem folyt benne patakokban... Szóval bátran ajánlom mindenkinek. (10/10)
7/10
gimbiikeeh 2013 szept. 17. - 11:26:20 7/10
(34/63)
Érdekes film volt. Nem mondanám rossznak, mert végig lekötött. De néhol elég érthetetlen volt, fõleg a vége. A színészek viszont remekül játszottak. Egyszer mindenkinek ajánlom!

SPOILER!

Akkor most Dennis Quid az idõs Bradley Cooper volt? Nekem úgy jött le az egész.

SPOILER vége!

7/10
5/10
M.Zs.F 2013 aug. 29. - 17:10:11 5/10
(33/63)
Kicsit nekem nem lett kerek a film. Elmesélte a történetet egy megint csak író, történet a történetben, de maga az alapsztori amivel Bradley Cooper karaktere sikeres lett már nekem az is sántít.

SPOILER következhet:Egy sima szerelmi sztorival lett sikeres, ami nem lett szerintem eléggé kibontva ahhoz hogy elhiggye az ember hogy ez manapság egy bestseller könyvhöz vezethet. Én semmiképpen nem hittem el, a film végén lestem hogy most akkor gyakorlatilag a nagy szenzáció egy szerelmi szál volt?

Emellett jók voltak a színészek, bár egyiknek sem ez volt élete filmje azt hiszem.

10/5
tommasi 2013 aug. 20. - 17:10:19
(32/63)
Egy igazi középutas film.
Nem dobod hanyatt magad tõle,de nem is kell kikapcsolni a felénél.
Végül is megérte megnézni,és ez a lényeg.
vinike88 2013 aug. 07. - 01:47:41
(31/63)
Sztem egész jó kis film volt méga voltak hiányosságai is!!
Szerintem ezt nem kell bonyolítani én azt szûrtem le, hogy Dennis Quaid volt az öreg Bradley Cooper aki a saját megtörtént sztoriját írta meg természetesen álnevekkel!!
Egyébként a Jeremy Iron vonal volt szerintem a film legjobb pontja, ahogy mesél és visszaemlékeznek benne az nagyon szép volt fõleg az utolsó ilyen visszaemlékezés!!Én egy 7-est adok rá, de csak emiatt!!:)
zegorias 2013 júl. 14. - 20:54:46
(30/63)
Nem lezáratlan ez a film hanem nyitva hagyott, ami azért teljesen más tészta. A nyitva hagyott történetek azért jók mert ugyanazt több szemszögbõl is átgondolhatod.
***SPOILER***a legvalószínûbb elgondolás szerintem, hogy Clay, Rory és az öreg egy és ugyanaz az a hasadt személyiségû író aki már nehezen különbözteti meg a képzeletet és a valóságot***SPOILER VÉGE***
pinkaqua19 2013 júl. 07. - 13:46:29
(29/63)
Történet a történetben és mégegyszer történet a történetben. Nekem nem volt követhetetlen, vki azt írta alább hogy már néhol elvesztette a fonalat. Nem volt olyan bonyolult azért.
Nagyobb baj hogy elvarratlan maradt a háromból két szál, ezen meg sem lepõdöm. Túl jó lett volna ez a film, ha még be is fejezik.
Nagyon tetszett. Egyébként.
Kb a két harmadánál gondoltam, el fog ez csúszni a végével, mert már csak azzal tud. Hát ez sikerült is. De addig remek volt, a történet is, az alakítások is.

Aki bírja a vége nincs filmeket, azoknak még inkább tetszeni fog.
kaman 2013 máj. 27. - 23:55:32
(28/63)
SPOILER

Szerintem nem azért nem bocsájtott meg az asszony, mert a plagizálás olyan égbe kiáltó bûn, amin nem lehet túllépni. Az én olvasatomban inkább azért nem, mert TÉNYLEG ELHITTE, hogy Rory könyvét olvasta. Viszont miután kiderült, hogy mégsem, egyszerûen nem tudta/nem akarta feldolgozni.
5/10
Rahar 2013 máj. 20. - 12:48:49 5/10 Előzmény gladiolus
(27/63)
***SPOILER***
Egyetértek a meglátásoddal vagy másként megfogalmazva én is gondolom, így vélekedem róla. A feleség reakciója nemhogy túlzó, de számomra valahol még irreális is. A férj szerzet pénzt, hírnevet, jól bánt a feleségével az meg nemcsak megsértõdik, de egybõl el is hagyja, mert nem mondott el valamit, illetve hazudott neki is? Ha ez ilyen kardinális probléma, akkor mi lett volna ha például megcsalja, két hétig inkvizíció szintû kínzásokon kellet volna átesnie a fõszereplõnek?
Természetesen elfogadom, hogy vannak ilyen emberek, de azok szerintem nagyrészt magányosan élik le életüket.
***SPOILER VÉGE***
gladiolus 2013 máj. 14. - 12:30:25 Előzmény Rahar
(26/63)
Igazad lehet. Már eltelt egy kis idõ, mióta láttam ezt a filmet, de nagy vonalakban emlékszem a lényegre. Elég sok folyamatosan aktuális erkölcsi kérdést feszeget. Néha van egy olyan kényszerem, hogy ha azt látom, hogy valamelyik szereplõ nem irányítja úgy az életét, ahogyan azt a lehetõségeihez képest megtehetné, akkor hajlamos vagyok kiegyenesíteni a történetet, magyarul némi tanáccsal szolgálni, hogyan tudta volna jobban menedzselni a saját sorsát. Ezért írtam, hogy meg kellett volna írnia még egyszer, de valóban nem lett volna már ugyanaz, mert neki más volt a célja az írással, mint nekem.
Minthogy azonban egy beteg lelkû embertõl nem lehet helyes döntéseket elvárni, ezért rájöttem, hogy nem kell kiegyenesíteni a történeteket, maradjon inkább itt-ott görbe és logikátlan az út, mert a való életben sem egyenes, és az ember a való életben is elköveti ugyanazokat a hülyeségeket, amiket az itteni szereplõk is elkövettek.
SPOILER
Úgy emlékszem, a srác, aki az öregember fiatalkori önmaga volt, sosem írt több regényt, csak ezt az egyet. Ezért alapvetõen valószínûleg azért nem írta meg még egyszer, mert nem az volt a célja, hogy író legyen, és nem motiválta a profit és megélhetés sem, hanem csak egyszerûen a kisgyereke elvesztése miatt érzett mérhetetlen fájdalmat akarta kiírni magából, hogy ne zakkanjon meg.Valószínû, hogy remekmû születéséhez kellenek nehéz élethelyzetek, és azok reális átélése, hogy a mû hiteles legyen.

A film végét csak sejtem, hogy jól értelmezem, és én úgy éreztem, hogy Dannis Quaid ( aki mellesleg elég nagyot alakított ebben a filmben) volt a megöregedett, befutott Rory Jansen, mert az emlékeiben visszapörgették a Zoe Saldana által megszemélyesített feleséget.
Azt viszont erõsnek érzem, hogy a nõ nem tudott neki megbocsátani. Más lett volna, ha valaki olyan mûvét lopja el, akit ismer, mert az nyilvánvaló plágium. De itt azért másról volt szó, egy ismeretlen szerzõtõl származó, megsárgult irományról, ami nem kell senkinek, csak neki, de neki nagyon.
Nem akarom felmenteni a bûnei alól, mert tényleg ellopta valaki másnak a gondolatait, és ez erkölcstelen. De kíváncsi vagyok, hányan tudnának ellenállni ekkora kísértésnek az õ akkori helyzetében. Mert õ maga sem volt tehetségtelen, és mégis állandóan visszadobták a munkáját, ami hervasztó érzés lehet. Mindemellett mindent elkövetett, hogy jóvátegye. Tényleg mindent, mert még az öreg is megbocsátott neki. Akkor egy feleség miért nem tud? A házasság nem arról szól, hogy az egyik megbotlik, és onnantól kezdve leírjuk, mert egy rohadék. Többet érdemelt volna ennél.
SPOILER vége.
5/10
Rahar 2013 máj. 11. - 16:46:32 5/10 Előzmény gladiolus
(25/63)
A cselekményvezetés szempontjára vonatkozó meglátásoddal egyetértek, ez tényleg problémája a filmnek, bár én úgy értelmezem, hogy amikor készült akkor bizonyos tudatállapotban volt, majd kiírta magából a dolgokat és megváltozott. Emlékezetbõl újból megírni valóban megoldható, de az már nem ugyanaz.
Közepes alkotásnak tartom. Az a bajom a cselekményvezetéssel, hogy számomra több helyen kicsit unalmas, kiszámítható. Viszont tetszik a több szálon futó történet.
Leslee 2013 máj. 06. - 01:59:33
(24/63)
Késõ éjjel néztem meg, de megérte. Szép film volt.