Téma: Lora

Babucica 2007 jan. 26. - 22:45:18
(9/129)
nem vagyok oda a magyar filmekért a magyar vándor szörnyû volt,a Lorát pedig tök véletlen sikerült megnézni de hihetetlen aranyos, bájós és emberi apró pici vonsáok benne amitõl az összes szereplõ közel kerül:)
mindenkinek ajánlom nem csöpögõs nem macsi de nem is magyar csak gratulálni tudok minden szereplõnek
Gudrun Störskij 2007 jan. 26. - 22:35:04
(8/129)
veled kell, hogy egyetértsek, még talán enyhén is fogalmaztál. nem értem, miért kell annyira elszállni egy "romantikus melodrámának" kikiáltott filmtõl. csak mert magyar csinálta? akartam, tényleg õszintén vágytam rá, hogy végre jó filmet lássak, de nem jött össze. a magyar vándortól még most is rosszul leszek, ha rá gondolok, ez szerencsére nem ütött be ennyire, de egy jó részt sem tudok kiemelni belõle. hol voltak benne érzelmek? semmilyen õszinte emberi megnyilvánulást nem láttam, a film ide-oda ugráló szerkezete pedig nem állja meg a helyét egymagában. ha nincs mögötte semmi, kit érdekel az efféle "csavarosság"? ezerszer láttunk ilyet. sajna nem jött össze Herendinek, egy újabb rossz filmmel gazdagodott a paletta. azt pedig egyenesen vérlázítónak tartom, hogy minden újság kritikusa az egekig magasztalja, hogy lehet így hinni bárkinek is..
tollas 2007 jan. 26. - 14:26:39
(7/129)
És milyenek a mellek?
Latz 2007 jan. 26. - 11:02:09
(6/129)
Ritkán fordul elõ velem, hogy a film negyedénél a kijárat jelzõfényeit kémlelem, hogy tudnék feltûnés nélkül kislisszolni a moziból. Céges meghivás kapcsán voltam jelen, ezért ezt nem tehettem meg és végig kellett szenvednem a filmet.
Vontatott, fárasztó melodráma, 20 percenként egy-egy közepes poénnal. A kamera gyakran és sokáig elidõzik a túl jól sikerült másnapos ábrázatokon és szõrös, puha testeken (gondolom emiatt minõsül majd emberközelinek).
A forgatókönyv gyalázatos, az idõsikokkal való ilyenfajta játék már amúgy is lerágott csont, de itt ráadásul nem is sikerült jól, inkább csak fárasztó.
Ráadásul mindezért cserébe nem kapunk semmiféle "magasabbrendû" mondanivalót, a film érzelgõs klisék sokasága élvezhetetlen formában összedobálva.
tollas 2007 jan. 26. - 07:41:18
(5/129)
Egy jó mell igazán megfelelõ reklám, már a vetítés elõtt is.
Fõleg, hogy nem is egy, kettõ.
Noncsa 2007 jan. 25. - 10:49:46
(4/129)
Engem a sztorija épp hogy nem izgatott annyira, hiszen majd' minden 2. amcsi film vmi hasonlóról szól. de igaz, magyarban még nem igazán láttam szal megnézem :)
A Valami Amerika igen is jóóóó!!
elimort 2007 jan. 25. - 09:07:30
(3/129)
Hát... nem vagyok egy lelkendezõs típus, de kb. negyed óra kellett a filmnek, hogy lemossa a magyar alkotások iránti default cinizmusomat.
Lucia-Lora elvarázsolt, még úgy is kilógott a sorból, hogy kis híján az összes színész abszolút természetesen játszott, ami a magyar filmekre sajna kevéssé jellemzõ.
Hála az égnek, nincs "sztár" tüzijáték, még Reviczky 'Balu' Gáborunk is bele tudott símulni a csapatba, pedig az elõélete alapján elõre fáztam a pszichiáter szerepétõl.
Sárközi Andi igazán kitett magáért, szerintem mostantól jegyezni kell majd a forgatókönyveit. Ahogy hallottam, már a Valami Amerikában is könyékig benne volt, de így kell igazán hatásosan bemutatkozni.
(No meg ahogy tegnap a bemutatón megjelent, hát így utólag bocs Gábor az összes bûnös gondolatért :-)
yelloww 2007 jan. 24. - 21:37:31
(2/129)
Tegnap volt szerencsém megnézni a filmet, nagyon-nagyon tetszett! Szuperül ki van találva a történet és a megvalósítás is jó. Romantikusszerelmes, sírós, de humoros is egyben.
Mondjuk nekem a Valami Amerika is nagyon tetszett. Szerintem az elmúlt pár év vígjátékai közül a legjobb.
A Lora más mûfaj azért.
tundeey 2007 jan. 24. - 16:28:08
(1/129)
így a leírás alapján nagyon kiváncsi lettem a filmre, lehet hogy megnézem szombaton, de addig is remélem több információt fogok hallani azoktól akik már látták a filmet, mer tugye bármilyen jó egy story a megvalósítása elég gyakran nem szokott sikerülni...:((