Téma: Maradj!

Romicã 2008 okt. 14. - 08:00:20
(22/102)
Megnézném a filmet, mert minden Naomi Watts film érdekel, mivel szép és tehetséges színésznõ.
k11zoltan 2008 jan. 02. - 23:54:10
(21/102)
Nem fogott meg ez a film. A története valóban érthetõ, csak sajnos nagyon egyszerûre is sikeredett.


Viszont Naomi Watts egész jó kis csaj.

(bár lehet, hogy csak azért gondolom, mert az elmúlt 4-5 napban, vagy 6 filmje is a szemem elé került, és teljesen véletlen néztem pont ezeket!)
9/10
Bov 2007 jún. 30. - 15:45:03 9/10 Előzmény Tavaszi Tekercs
(20/102)
Nekem is nagyon tetszett a film.. sajnos csak jelöléseket kapott :(
deh itt többet megtudsz: <a target="_blank" href="http://us.imdb.com/name/nm0331516/awards" title="http://us.imdb.com/name/nm0331516/awards">us.imdb.com</a>
Láttam már ilyesmi filmeket, de ez valahogy jobban tetszett..
A Half Nelson is jó film:)
Tavaszi Tekercs 2007 ápr. 23. - 21:06:25 Előzmény Redfield
(19/102)
Ebben van valami, Redfield. :-O Még sosem figyeltem fel erre, de valóban igaz. Ewan tényleg "túl fiatallá lett alakítva". És az átszinkronizálás rész is lehetséges... De tartom a véleményem. ;-)
Lau1 2007 ápr. 01. - 22:02:39
(18/102)
Obi-Wan? A Young Adam-ban volt a legjobb (,amit sajnos nem volt idõm végignézni ,de az a mázli ,hogy a stay-t elõbb láttam ,mert most már õ a halász és kész&amp;#8230; Star Wars-ban a legrosszabb:)
Redfield 2007 ápr. 01. - 21:21:14
(17/102)
Engem Mcgregor annyira nem gyõzött meg, mint pszichomókus. Nem volt könnyû megbarátkozni a karakterrel, mert arcra túl fiatal volt, és egybõl a zöldfülûségre asszociáltam, (Ami egy komolyabb szakmában nem szerencsés) ráadásul a srác-hoz képest sem tûnt túl idõsnek, ami ejtette a hatáson. Ha átszinkronizálnák, azt is be lehetne adni a nézõknek, hogy gyermekkori jóbarátok, és most valami furcsa képzeletbeli világban játszadoznak egyet újra. Komolyabb karakterû valaki kellett volna a szerepre. (ezzel nem azt mondom, hogy õ alkalmatlan, nem tud játszani, mert nagyon is jó színész) csak nem illett a képbe.
Lau1 2007 ápr. 01. - 21:03:00 Előzmény morzsa
(16/102)
DE lehet ,hogy a túl jó színészi játékok miatt... vagy mégsem? DE ki tudja... az is lehet ,hogy egy morzsányit halvány film ez, erõs képi világa ellenére :)
morzsa 2007 febr. 27. - 19:28:25
(15/102)
elõre leszögezném, hogy mindhárom szereplõ(ryan gosling, naomi watts és ewan mcgregor-bár ezt mindenki tudja, úgyhogy nem értem miért írom le..)kitûnõ, kiváló és ezen szavak szinonimái illenek a színészi játék(ok)ra.
DE. és itt az a kis bosszantó 'de'. a film maga nem tetszett oly nagyon. nem tudnám egészen pontosan megmagyarázni miért. legyen annyi elég, hogy számomra...hmm.nem. tényleg nem tudom indokolni.és pont.
Newcastle United 2007 febr. 20. - 09:31:42
(14/102)
Az az igazság, hogy ez a film még jelölést sem kapott. Ennek ellenére szerintem is jó.
Tavaszi Tekercs 2007 febr. 19. - 19:05:13 Előzmény Redfield
(13/102)
Nekem ez a kedvenc filmem. Nem AZ EGYIK, hanem A KEDVENC. Szerintem eszméletlen jó. Nagyon ajánlom azoknak, akik szeretnek olykor elrugaszkodni a földhöz ragadt dolgoktól, elvont történetek részévé válni, akár csak egy másfél órára. Ami feltétlen kiemelendõ az a színészek játéka. Ryan Gosling egyszerûen lehengerlõen alakít... Sajnos, bárhol is böngésztem a neten, egyelõre nem találtam infót arról, hogy kapott volna valamilyen díjat. Pedig igazán megérdemelné. A Szerelmünk lapjaiban sem volt rossz, de véleményem szerint ez a fajta karakter jobban illik hozzá.
Aki csak teheti, nézze meg ezt a filmet. Élmény lesz.
Seele 2007 jan. 27. - 02:53:51 Előzmény Lau1
(12/102)
Légyszi, spoilert, pláne ilyen részletességgel ne!

(Aki még nem látta a filmet, ne olvassa el az elõzõ fórum-bejegyzést...)
Lau1 2006 nov. 17. - 10:10:08
(11/102)
SPOILER _ !!! _ !!!

Nem értem az embereket, ennyire azért nem bonyolult a film. Mit nem lehet ezen érteni? A halála elõtti pillanatban átérzi a körülötte jelenlévõk lelkületét, akaratát (a két megmentõ szimpatikus egymásnak, valószínûsíthetõ közös jövõ) és összerak az agyában egy történetet, ami kínosan egybecseng a halálával, illetve azzal, hogy felfogja, hogy a halálán van és meg akarják menteni. Nem akar maradni tovább, mert pehhére az is leesik neki, hogy kinyírta a családját és a jövendõbelijét (õ így látja). A film, tehát nem más, mint a haldokló Henry fejében lejátszódó történet, viaskodása önmagával, valamint az, amit a körülötte lévõkrõl képzel ez alatt&#8230; A Jákob lajtorjája címû remekmû egy az egyben ugyanez a történet csak ott egy vietnami katonai kórházban van a fõszereplõ, nem az úttesten és nem ~egy hét .hanem ~húsz év telik el a halála elõtti pillanatban mire megvilágosodik. :)
Redfield 2006 nov. 17. - 07:56:42
(10/102)
De, hidd el segít majd. Már oly sokan eldöntöttük ugyanezt. :) A lényeg, hogy az apró részletekre figyelj, és ne a fõbb eseményekre. Ott van a kulcs elásva.
Aikidoka 2006 nov. 16. - 20:43:33
(9/102)
Biztos jó film, de nemtudom mirõl szólt :) A vége felé eldöntöttem, hogy majd megnézem mégegyszer... de nemhinném, hogy segítene rajtam :D
eve24 2006 okt. 19. - 15:25:03
(8/102)
Nekem nagyon tetszett a film, igaz, olyan, h elsõre nem igazán lehet megérteni. Én is csak ültem és néztem, és egyre kíváncsibb lettem, h mégiscsak mi lesz a vége. Uccsó percnél megmagyaráznak egy két dolgot, de nekem olyan "gondolj amit akarsz" feelinges, ezért nagyon nem esett le az egész, h most mégiscsak mi van? Azon gondolkoztam, h megnézem mégegyszer csak az a gond, h szerintem olyan filmet, aminek a végén van a csattanó (pl Azonosság), azt nem igazán érdemes sokszor megnézni.
Lau1 2006 okt. 18. - 19:04:04 Előzmény amatõõr
(7/102)
teljesen 1-et értek az amatõrrel (nem is :) ,Lynch megcsúfolása ,hogy egyesek a Lost Highway-el emlegetik egy lapon. Jó film, tetszett, de a képi világán kívül nem sokat nyújt, a drámaiságát is csak a tehetséges operatõrrel éri el. &#8211;azért van benne valami óriási, a témája, sokat rohangásznak benne &#8211;tényleg izgalmas és megdöbbentõ utazásra invitál (kedvenc jelenetem mikor beül egy bárba a fõszereplõ és bejön Massive Attacktõl az Angel -az nagyon súlyos) ,de &#8222;csak&#8221; Shyamalan (Hatodik érzék, A sebezhetetlen, Falu) szintjét hozza&#8230;

&#8222;Túl sok ilyen film készült már korábban, amik ráadásul jobbak is ennél.&#8221;
pl.: Butterfly Effect Director&#8217;s Cut, A gépész
királylány 2006 szept. 11. - 20:17:27
(6/102)
Hát igen... olyan volt a moziba ülve, mintha a nézõ lenne a hülye, hogy elaludt és kihagyott részeket, de közben a film maga ami "ugrál" ! Eszméletlen ez a film!!! Nagyon jó!!! Nézzétek meg!!!
Newcastle United 2006 aug. 24. - 08:16:58
(5/102)
Nem egy könnyed kis családi mozidélután, de mindenképp megéri megnézni, legalább kétszer.:)
Csartak 2006 jún. 20. - 21:20:34
(4/102)
Sajnos a Port már csak ilyen.... Rendesen kifejti a tartalmat, ami bizonyos szempontból jó is, néha kevésbé.
A film nekem is tetszett. Döbbenetes képsorai vannak. Igazából David Lynch mester fimjeire emlékeztet, Tõle is elsõsorban az Útvesztõ c. munkával rokonítható. Aki látta tudja mirõl beszélek :-) Dettó!
Zene, vágások, színészi játék: zseniális.
A film vége viszont annyira nekem nem jött be....
amatõõr 2006 jún. 10. - 11:49:46 Előzmény Timke
(3/102)
Hát, nekem ez nem tetszett.
Szerintem mondanivalója nem sok van a filmnek, inkább amolyan végpoénos, "a végén minden kiderül és nagyot nézel majd" filmnek van szánva, szerintem. Mert néztem néztem, jöttek az olyan jelenetek, amiknek se füle, se farka, gondoltam oké, akkor ez is egy ilyen "majd a végén nagyot nézel film" és a film felétõl már a végét vártam, hogy mi lesz a nagy csavaros csattanó, ami miatt átértékelem az eddig látottakat, jött a befejezés, jó, nem volt rossz, kiderült minden, a korábbi utalások, homályos elszólások értelmet kaptak, összeáll a kép, és ennyi. Túl sok ilyen film készült már korábban, amik ráadásul jobbak is ennél.

Itt a port leírása elég rendesen elmeséli a végét, meg hogy mirõl szól az egész, ha ezt elolvastam volna a film megnézése elõtt, annak nagyon nem örültem volna.