Téma: Maradj!

hiden 2012 febr. 05. - 02:11:08
(62/102)
hát durva film volt ,de bealudtam és így pláne iszonyú zavaros volt...:(Pedig nagyon tetszett volna.Még egyszer akarom!:(
1/10
pillangókisasszony 2012 febr. 05. - 02:06:52 1/10
(61/102)
Szerintem szörnyû !
martonka1 2012 febr. 04. - 19:48:27
(60/102)
Megõrülök,hogy a jó filmeket miért éjfél után kezdik vetíteni?
10/10
Dzsini01 2012 febr. 04. - 12:53:41 10/10
(59/102)
Hosszú leszek! Az eddigi hsz-ek olvasása után sokaknak furcsa lesz amit most írok. Megszoktam. Általában szemben megyek az árral ebben a témakörben. Sokat foglalkoztam az élet nagy kérdéseinek megfejtésével. Ma már tudom, hogy lehetetlen amit akartam, de még mindig érdekel a dolog. Annak aki elindul ezen az úton szinte lehetetlen megállni. Rengeteg könyvet olvastam és olvasok a tudatról, a pszichérõl, ezáltal az embereket marcangoló haláltusáktól, a hozzátársuló segíteni akarásig. A könyvek tartalma mellé sok kapcsolódó film is társul. (Ez is ilyen.) Amirõl beszélek csak egy pici morzsa a kerek egészbõl- ha egyáltalán van ilyen. Engem elsõ percétõl lekötött a film.
Ha megfigyeljük az agyunk mûködését csak és kizártan arra orientáltan, az sem mûködik másképp, csak nem tûnik fel, mert nem tanultuk meg "megélni a percet". Aki soha nem próbált meg elmélyedni önmaga tudatában, annak valóban magas és unalmas ez a film, pedig egyfajta tükör az agy kivetítéseinek egyik sémájáról. Nálam 10/10 és ezzel vállalom, hogy én vagyok a kakukktojás.

Csak egy halk megjegyzés a képváltásokról: hatalmas film a Ponyvaregény mely témája abszolút nem idevágó, de az ottani váltásokat tudnám itt durva példaként felhozni. Az egész film elsõ megtekintésre sokakban egy végtelen kuszaság, mégis megmarad egy nyom, ami miatt az érzõdik, hogy újra meg kell nézni, és másodjára már összeáll a teljes kép és onnantól numero 1 a film.
Ilyen szempontól ez a film se sokkal másabb, csak a kategória nem azonos. Lássuk be: a filmdrámák rétegfilmek. Ennek tudatában kell ezt is megnézni!
10/10
kata3 2012 jan. 31. - 13:25:55 10/10
(58/102)
És újra leadják! :-))
Gosling rendkívül tehetséges színész. Nekem eddig ez a legjobb filmje, amit szerencsére újra lead a TV2 szombat éjfélkor. Feltétlenül nézzétek meg!
Eleinte zavaróak a jelenetváltások, de meg lehet szokni. Viszont, akiben nincs annyi kitartás, hogy végig nézze és feladja a filmet menet közben, az ne csodálkozzon, hogy nem érti meg, mert a végén lesz kerek a történet.
Gosling nagyon jól játszik, szó szerint lejátssza a többieket a vászonról.
Nem árt megnézni még egyszer, és meg is teszem. :-)
1/10
Rahar 2011 nov. 14. - 10:25:55 1/10
(57/102)
Többen írták a fórumon, hogy nem bírták végignézni, lehetséges, hogy számukra unalmas és érthetetlen, de nem idegesítõ vagy zavaró. Azért lehetne az emberben annyi kitartás, hogy legalább végignézi. A film vége szerintem magyarázatot ad mindenre. A film képi megvalósítás és a vágások igényesek, a színészek kiválóan és hitelesen játsszák a szerepeiket. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, de türelmesen vártam, a cselekményvezetésbõl nem sok minden derül ki, de legalább a film végére minden a helyére kerül. Sajnos maga a film nem kötött le, mert a cselekményvezetés nincs jól tálalva, nem az a baj, hogy nem lehet érteni, hogy mi miért történik, hanem, hogy számomra érdektelen, nem izgulok, nem vagyok felvillanyozva.
***SPOILER***
Ezen film koncepciója szerintem teljes mértékben a Jákob lajtorjája címû film koppintása. Természetesen a történetben és a végkifejletben azért vannak eltérések, mivel abban a fõszereplõ haláltusájakor az agyában felsejlõ régebbi és friss emlékek keverednek, míg ebben a filmben a fõszereplõ agyában egy fiktív történet jön létre az éppen a közelében lévõ szereplõk bevonásával. Nekem a Jákob lajtorjája kifejezetten tetszik, ez viszont nem. Már elnézést, de hol érdekel engem egy közúti balesetben haldokló utolsó, zavaros és teljes mértékben kitalált története.
***SPOILER VÉGE***
Carlo Abarth 2011 okt. 30. - 14:10:37
(56/102)
Maradj! hát én inkább lépek!!!
10/10
kata3 2011 okt. 29. - 16:51:50 10/10
(55/102)
Nem csodálom, hogy nem áll össze a kép annak, aki feladja a filmet menet közben, mert a végén lesz kerek a történet. Valóban zavaróak voltak a jelenetváltások. Úgy gondolom, nem árt megnézni még egyszer, és meg is teszem, ha újra játszák.
Gosling nagyon jól játszott, ez volt az elsõ film, amiben láttam. Igaza van azoknak, akik szerint lejátsza a többieket a vászonról.
1/10
Bourjois123 2011 okt. 28. - 23:09:32 1/10
(54/102)
Szörnyen rossz, nézhetetlen film! Nem is értem, miért kapott ilyen sok pontot!
arcansas 2011 okt. 28. - 19:55:45
(53/102)
Nekem is tetszett!
mastagiajjenno 2011 okt. 24. - 12:51:33
(52/102)
Nekem nagyon tetszett a film,és még a jelenetvágások is..legalább nem volt sablonos.
Biztos sokaknak nem tetszik,mert gondolkozni kell,és figyelni.
8.5/10-et simán megérdemel!
10/10
Képkockaördög 2011 szept. 01. - 23:45:15 10/10
(51/102)
Még csak most néztem meg a filmet, bár már közel hat éve hevert a polcon, de sosem jutottam el odáig, hogy megnézzem. Nagyon örülök, hogy végre rávettem magam :) A vége elõtt pár perccel esett le, mirõl van szó, meg az is, hogy (SPOILER) lepergett elõtte az élete (SPOILER VÉGE), és akkor már annyira egyértelmû volt, hogy nem fejezõdhet be másként. Végig izgultam, mi lesz, és jó kis "csattanó" lett a vége, az elején nem értettem a "béna" vágásokat sem, aztán szép lassan kitisztult, hogy miért is, meg hogy (SPOILER) miért "ismétlõdnek" a szereplõk meg aztán a gyûrû... (SPOILER VÉGE), szerintem nagyon profin megírt/megrendezett/összerakott film. (Kicsit emlékeztet tényleg A gépészre.) Nekem borzasztóan tetszett. 10/10.
8/10
hAAVER 2011 júl. 28. - 12:35:44 8/10
(50/102)
10/8...engem kifejezetten zavartak az jelenetváltások...rettentõ erõltetett volt,ennél sokkal okosabban is meg lehetett volna oldani,vagy legalábbis nem ennyiszer alkalmazni...én is egy kicsit értetlenül álltam a vége elõtt.lehet megnézem még egyszer,de olvasva az eddigi hozzászólásokat,talán már kapizsgálom.
EMG valóban nem volt túl hiteles pszichi,de szerintem nem is a játékáal,hanem inkább a karakter nem volt anniyra kidolgozva,de erre is van már magyarázat...
8/10
kamisama 2011 jan. 05. - 13:49:27 8/10
(49/102)
Elég egyedi története van, fõleg hogy csak a végén derül ki minden, fõleg az amire végképp nem számítottam. Hatalmas meglepetés volt, és így már mindennek lehetett értelme. Jó film volt, de többször nem nézném meg.
6/10
beo71 2010 okt. 24. - 10:44:57 6/10
(48/102)
Marc Foster:az ember,aki tönkre tette James Bondot.Elõtte még mûvészkedett egy kicsit.
Szerencséjére elég jó színészek által rendelkezésére,így aránylag mûködik az unalom felé caplató hú,de okos vagyok film.A végén sajnos kiderül egy gyáva próbálkozás,a semmit pofozták ily hosszú ideig,azért a mûvészpalántáknak jó lesz.6/10.(a képi világ és a színészek miatt)
Kreszcencia 2010 okt. 17. - 17:17:11
(47/102)
kb. az utolsó 15 percig nagyon tetszett, kíváncsi voltam mi lesz a vége, azt hittem hogy a történéseknek globálisan is lesz valami mélyebb jelentésük, de kicsit csalódás volt a vége. azért ez elég olcsó fogás.:) szerintem túl olcsó ahhoz, hogy majdnem az egész filmet erre
építsék. az egyetlen ami megmentette nekem,
**spoiler**
amikor a vak bácsi újra látóként azt mondja hogy a világ csak illúzió. ez értelmet adott az elõtte lévõ másfél órának.
wiliwonka 2010 szept. 09. - 18:12:35 Előzmény wiliwonka
(46/102)
Nehogy félreértsetek, értem hogy mi lett a vége, de második nézésre az apró részletek is értelmet nyernek.
wiliwonka 2010 szept. 03. - 20:54:03
(45/102)
Nekem annyira nem tetszett. Nem mondom, hogy rossz volt, csak valahogy többre számítottam.Majd megnézem késõbb megint, hátha akkor jobb lesz. Tudva a végét másképp nézi az ember. Lehet, hogy úgy majd értelmet nyer.
N3U2O 2010 szept. 03. - 20:19:08
(44/102)
Én most láttam másodjára és talán még kevesebbet értettem belõle, mint elsõre, de még jobban le is döbbentett, szerintem fantasztikus egy alkotás. Egyáltalán nem tartom "olcsó trükknek" a vizuális effekteket, meg a variálást a szereplõkkel, szerintem is pont ezekben és az apró részletekben van a lényeg. Most utánanézek pár filmnek, amiket ajánlottatok, elõször is a Gépésznek. :)
dzsörzi 2010 aug. 08. - 13:08:59 Előzmény horas
(43/102)
Igen, de szerintem ez egy kicsit spoileres HSZ volt. Szóval...

SPOILER
Az egész film alatt vannak olyan jelenetek, amikor egy emberbõl 2-õt 3-at látunk. Ennek persze az a magyarázata, hogy a történetben (a fiú utolsó képzelgésében) csak olyan emberek szerepelnek akik ott vannak a baleset helyszínén, így velük tölti meg ezt a fura fantázia világot, és "sokszorosítja" õket, ha éppen arra van szükség.

Másodjára megnézve a filmet elnéztem egy darabig Ewen elsõ jelenetét (elsõ pillanatait) a filmben, ugyanis nekem az jutott eszembe, hogy pont úgy viselkedik, mint "akit most találtak ki". :)
SPOILER VÉGE

Tetszett a film. Nagyon szép képi világa volt, jók voltak a színészek is. Sõt nagyon jók! Persze, csak az újranézésnél vettem észre a részleteket, és akkor értettem meg igazán, de elsõre is megfogott. :)