Téma: Maradj!

10/10
horas 2010 júl. 27. - 20:38:00 10/10 Előzmény SandM
(42/102)
Van egy rész mikor kijönnek valamit terembõl Mcgregor és Gosling és elindul egy csomó ember,az kinek esett le,hogy az a kb 120 ember ugyan az a 6-8 ember többszörösítve?
10/10
SandM 2010 jún. 15. - 23:07:25 10/10 Előzmény Lúúúúú
(41/102)
10/10
Nagyon jó film, amit most néztem meg másodszor, és aki még nem tette meg, nézze csak meg újra, mert nagyon sok utalás van már a film elején is, amik hihetetlenül jók, és elsõre nem veszi észre az ember - hiába érti meg a végén a mondanivalót. Végig várja a nézõ a csattanót, és hogy mi lesz a végkifejlet, de amit kap, az jóval több annál, mint amire számít. Hibátlan mû!
10/10
Lúúúúú 2010 jún. 10. - 22:11:34 10/10
(40/102)
Nekem is nagyon tetszett. A váltások nagyon jók.
De, segítene valaki értelmezni?
10/10
horas 2010 jún. 08. - 23:31:04 10/10
(39/102)
Én nagyon szeretem az ilyen nehéz kicsit kisérletezõ jellegû filmeket,nem csak magam a sztorivezetés és az ötlet furcsa,érdekes,örült,zseniális,hanem a képi megoldások is.
Szerintem egy ritka és értékes film.
10/10

Remélem lesz még ezen a csatornán vagy valahol máshol,mert felszerettem volna venni...
10/10
PainDemon 2009 dec. 27. - 14:37:28 10/10 Előzmény Kata original
(38/102)
õ csak egy fiktív mûvész. valamelyik kritikában olvastam
Kata original 2009 dec. 10. - 07:09:57
(37/102)
Remek film. Gyönyörû vágások, operatõri munka. A hangulata egyedi és megrázó. Abból a szempontból is jó film, hogy több véget is eltud képzelni az mebr, bár csakegy van,de simán lehet másként is értelmezni a végét, mint,ami. Utána néztem Tristan R.-nak és tényleg nem találtam semmit. Ha valaki tud valamit, dobjon már egy linket, köszi.:)
Noncsa 2009 nov. 13. - 21:55:21
(36/102)
Nehéz úgy véleményt írni ide, hogy ne lõnénk le a film poénját :)

sokan ajánlották már a filmet, hogy kicsit zavaros, nehezen érthetõ, de (épp ezért) nagyon jóó. Végül én is megnéztem, de azt hiszem nem nehéz megérteni a lényegét, fõleg ha végig nézed.

***Spoiler***

Nekem is az volt ez elsõ szó, ami eszembe jutott a végén, hogy haláltusa. A film közben még azt hittem Ewan karaktere a fõszereplõ, és vmi olyasmi lesz, mint a Gépész, de szerencsére nem volt ilyen "sima" ügy :)

***spoiler vége

nem is akarom nagyon boncolgatni ezt a filmet, meg kell nézni, tényleg többször is akár, mert olyan hangulata van, ami kevés filmnek. Ehhez nagyban hozzájárul a filmzene, ajánlott a beszerzése!!
9/10
Zsücc 2009 nov. 10. - 18:38:04 9/10
(35/102)
Van egy olyan érzésem, hogy ezt a filmet tökéletesen nem lehet megérteni, mert mindenki mást lát benne. Szerintem én felfogtam, hogy mi ez, bár az utolsó villogó képkockák kicsit összezavartak megint.
Deee...
*SOPILER*

Most akkor nem az volt a lényeg, hogy a srác autóbalesetet szenvedett, és az utolsó néhány gyakorlatilag másodpercének a képzelgései volt maga a film? ><

*SPOILER VÉGE*

De igaza van az egyik hozzászólónak. Annyira fura és szerintem annyira jó, hogy valami különleges nyomot hagy. Hogy ez kinek milyen érzés, hát az rá tartozik.
Nekem olyan rejtélyes és borzongató, de jó. 8)
Érdemes megnézni, de többször is. Aki nem szereti a bonyolult vagy érthetetlen filmeket, az ne nézze meg. :D Unni fogja és feldühíti.
10/10
PainDemon 2009 okt. 16. - 21:53:55 10/10 Előzmény truefruit
(34/102)
ugyanígy éreztem én is, és teljesen csak harmadszorra fogtam föl mindent
9/10
truefruit 2009 szept. 19. - 20:32:59 9/10
(33/102)
hogy az egyik elõttem hozzászólóval értsek egyet, valóban nem elég egyszer megnézni. én amikor elõször láttam, értetlenül ültem a TV elõtt, de éreztem, hogy ezt meg kell néznem még egyszer. leírhatatlan hangulata van, néhol ijesztõ ( nem szó szoros értelemben), néhol euforikus, néhol megnyugtató. másodszorra még nagyobb élmény volt, fõleg meg is értettem majdnem minden mozzanatát (mindent talán meg sem érteni).
valóban eléggé elvont film, de ilyenek is kellenek. hogy valami lebegést vigyenek a hétköznapjainkban. tavaly láttam ezt a filmet, de rágondolva most is az a furcsa érzés fog el, mint amit a filmnézés közben éreztem.
és erre az érzésre nincs szó. egyszerûen nincsen.
nálam 10/9, és azért nem 10, mert még mindig vannak dolgok, amiket egyszerûen nem értek. talán majd harmadszorra:)
offtopic
gondil 2009 szept. 05. - 12:52:50
(32/102)
Valóság és képzelet határán játszódó kissé zavaros, kesze-kusza történet, ami többféle megoldási lehetõséget is nyújt, csak figyelni kell... persze ha van hozzá elég türelem.
10/10
TheSecret 2009 márc. 13. - 22:31:26 10/10
(31/102)
Én sem értem...de attól még nagyon jó volt =)
9/10
tzszs 2009 febr. 16. - 09:41:50 9/10
(30/102)
Nekem tetszett.
Szerintem jó nagyon a film!
10/10
Ilona87 2009 jan. 08. - 12:59:42 10/10
(29/102)
Szerintem egy fantasztikusan jó film. Nem igazán szeretem az ilyen elvont rendezéseket... ez lenyûgözött. Viszont nem mondanám, hogy nagyon nehezen emészthetõ, én elsõre is értettem a lényeget, viszont második látásra is rengeteg új dolgot fedeztem fel. Megéri többször megnézi, az biztos. És 'Iván' nagyot alakít, ismét.
Nina911 2009 jan. 04. - 00:36:05
(28/102)
Sziasztok! Én ezt a filmet még moziba láttam felíratosan és, hogy összinte legyek semmit nem értettem belöle. Most néztem meg szinkronosan újra. Szerintem egy nagyon jó film, de nem elég egyszer megnézni. Többször kell, hogy az ember fel is tudja fogni mit akart mondani a film. Nagyon tetszet a film, a képek a mondanivaló. Nagyon elvont a film ezért is emészthetõ meg nehezen és ezért is gondolják az emberek úgy, hogy rossz. Egy ember halál tusája, amikor utolsó perceiben össze rak egy filmet a feje azokkal akik körül állják akik segíteni akarnak rajta. Nagyon nehéz megemészteni. De nem mondom rá, hogy rossz mert nem az csak furcsa, szürreállis, minden apró részlet utal valamire, ami ismét egy kérdést tesz fel. Jó film!! Szerintem... de mindenkinek más az izlése...
4/10
bibor11 2009 jan. 03. - 23:41:21 4/10
(27/102)
Most néztem meg a filmet, úgyhogy friss az élmény. Nekem nem tetszett, pedig végig azt vártam, hogy most majd valami, eddig a hasonló filmektõl eltérõ befejezést kapok, ami feloldja bennem a nézés közben keletkezett feszültséget. Ami abból adódott, és nõtt, hogy egyre jobban kicsúszott a talaj alólam, vagyis nem tudtam mi a valóság és mi az illúzió. Jók a színészek, ezért néztem meg, de a vége felé már egy "Harcosok klubja" befejezéssel is kiegyeztem volna, ahelyett amit végül is kaptam. Tényleg többet ki lehetett volna hozni ebbõl a témából, ha még 1 órát ráhúznak.
5/10
zee944 2008 dec. 02. - 16:23:46 5/10
(26/102)
Úgy látom, máris megsértõdtél, pedig nem a te hozzászólásodra reagáltam. Többen dicsérték a filmet is, a vágást is, nagyjából ugyanazt mondták el, mint te. Ha valamit személyesen neked címzek, az látszani fog, ne aggódj.
5/10
zee944 2008 dec. 02. - 14:47:40 5/10
(25/102)
Hja, és még annyi, hogy a vágást, meg képi világot sokan dícsérik, ami fájdalmas. Az áttûnéseket (két különbözõ kép egymásba olvadását jelenetváltáskor) kb. 8 éve minden miniDV kamerában megtalálod, egyébként is csak modorosság, nem kreatitivitás. Az meg, hogy többször megismétlõdnek képsorok, jelenetdarabok egymás után, hmm, úgyszintén roppant eredeti. Meg a kivágott képkockák... maradjunk annyiban, hogy ha leülsz egy vágóval, miszerint szeretnél valami szokatlan, õrült dolgot ábrázolni, akkor ezeket a vágástechnikákat, ezen a színvonalon kb. 5 perc alatt kitárgyaljátok.
5/10
zee944 2008 dec. 02. - 14:40:52 5/10 Előzmény Lau1
(24/102)
Nagy kamufilm. Összelapátoltak néhány utalást, áthallást, néhány szimbólumot, ellentmondásos (paranoiára, skizofréniára, idõutazásra utaló) jeleneteket koherens háttérsztori, vagy legalább markáns mondanivaló nélkül. Ilyen blöff-filmet bárki tud írni, ez csak a hasonló dolgokkal kavaró, sokkal jobb filmek (pl. Jákob lajtorjája, A fiók, A gépész...) kliséinek véletlenszerû egymásra hajigálása. Kizárólag annyiban van létjogosultsága a filmnek, hogy olyan sok film még nem született a mûfajban, hogy mindenkinek a könyökén jöjjön ki.

Lau1, azért válaszoltam a te hozzászólásodra, mert még a te magyarázatod a legértelmesebb. Persze így is sok sebbõl vérzik a film.

5/10
Ghavin 2008 okt. 14. - 23:00:01
(23/102)
Buddhista szentencia ez a film, ahogy azt kell. Nem rossz, de ennél jobban is ki lehetett volna bontani ezt a témát.