ELog 2010 jan. 02. - 11:53:43 Előzmény andy01818
(13/33)
"Te Péter vagy és én erre a sziklára építem egyházamat" (Mt 16,18) - Ezt tekintik az Egyház alapításának, az viszont igaz, hogy a kerestény egyházról van szó, nem a katolikusról. Ami viszint a lényeg, hogy semmi esetre se részesíthették Jézust a katolikus szertartásban, amikor Keresztelõ Szent János megkeresztelte. :)
kgyuri0 2010 jan. 01. - 21:13:53
(12/33)
Igaza van! Meg neked is!
S persze, nekem is!
kgyuri0 2010 jan. 01. - 21:12:40
(11/33)
A katolikus(egyetemes) jelzõ a niceai zsinaton került elõtérbe(ha jól csalódom, 381-ben, a reformációra még majd 1200 évet várni kellett.
andy01818 2010 jan. 01. - 20:55:21 Előzmény ELog
(10/33)
Nem teljesen értek veled egyet! Péter alapította meg a keresztény egyházat, neve jelentése is mutatja, Kõszikla. Jézus csupán felruházta a joggal, hogy megalapítsa. A keresztény egyházat, nem a katolikusat:) az akkor jött képbe,amikor a reformáció manifesztálódott.
üdv
toshiba321 2010 jan. 01. - 20:49:35 Előzmény kgyuri0
(9/33)
igaza van az elõttem szólónak nehéz egy olyan filmet túlszárnyalni ami jóval késõbb készült mint az általad említett film ami szerintem inkább a látványra vajaz mint a mondanivalóra
kgyuri0 2009 dec. 30. - 16:14:42 Előzmény fredi60
(8/33)
Ha megtekinted a Passio “topikját”, akkor konstatálhatod, hogy a filmes(filmrõl véleményt mondó, tegyük föl, ahhoz érteni vélõ publicum két táborra szakad: a Passio mellett és ellene ágálók táborára. Én itt egy gyutacsot pukkantottam el az ellenzõk ellen(akiket megkockáztatok bunkóknak nevezni).
Két fölfogás “eszmei” párharcában teljesen lényegtelen, hogy egy-egy konkrét film mikor kerül ki a dobozból vetítésre.
Én egy szóval sem állítottam, hogy a “Mária, Jézus anyja” alkotói saját személyükben szeretmék meghaladni e mûvükkel a Passiót.
Jóllehet, az is tény, hogy nem figyeltem valóban arra, hogy ez a film mikori, nem érdemel ui annyi figyelmet.
Egyébként a Passió topikba én még nem írtam(emlékezetem szerint), mégis amikor az imént belenéztem, pont úgy volt, mint az imént írtam, s mint eleve feltételeztem: hiába na, itt élek, tisztában vagyok a viszonyokkal.
ELog 2009 dec. 27. - 13:24:56 Előzmény VIS
(7/33)
Katolikus szertartás legfeljebb onnan lehetséges, hogy Jézus megalapította a Katolikus Egyházat, az pedig földi mûködése végén történt.
offtopic
fredi60 2009 dec. 27. - 08:19:44 Előzmény kgyuri0
(6/33)
Ha a Gibson-féle Passióra gondolsz, az késõbb készült. Egy korábbi film hogyan próbálhatná meg túlszárnyalni?
kgyuri0 2009 dec. 26. - 11:49:25
(5/33)
Minden mentegetõ magyarázkodás nélkül elfogadom, hogy a Dés-koncert jobb.
A Passiót tök fölösleges igyekezet túlszárnyalni, erre soha nem fognak rájönni - filmes betegség.
5/10
VIS 2009 dec. 26. - 02:41:45 5/10
(4/33)
A kiváló Dés koncert közben kapcsoltam át rá kis idõre de nem sokat bírtam belõle a következõk miatt:
Keresztelõ, vagyis bemerítõ János nem a katolikus szertartás szerint "keresztelt" hanem bemerítette az embereket. Jézus bemerítésekor a Szent Lékek/Szent Szellem rászállását csak megemlíti János, de a jelentben nincs benne. Keresztelõ Jánost Heródes fejezteti le nem a Rómaiak satöbbi.
Tíz perc alatt annyi komoly és tudatos ferdítést láttam benne hogy ki kellett kapcsolnom.
A film címét is csak utólag néztem meg itt a mûsorban. Mivel az evangéliumok központi alakja Jézus ezért Mária csak párszor jelenik meg bennük és így a film csupán fikció. Kár hogy Máriát aki az engedelmesség bibliai mintaképe egy ilyen silány fércmû központi alakjává tették.
ELog 2009 dec. 26. - 01:37:00
(3/33)
Gyenge, igénytelen feldolgozás, tele a mai kor jellemzõ jegyeivel.
zgabor121 2009 dec. 25. - 14:01:43
(2/33)
Szép film, csak nem elérhetõ idõbe rakva, tehették volna elébbre is.
5/10
SandroVM 2008 febr. 19. - 16:47:35 5/10
(1/33)
Egymás után láttam A passió filmmel. Nyílván vannak azonos jelenetek nemcsak ezekben persze. A Barabás filmben is láthatjuk a nép döntését, érdemes mindhárom filmben megvizsgálni ezt a jelenetet. Barabás hol undorító, hol nem, de mindenesetre az azonos jelenetek mérvadóak, hogy melyik mennyire jól sikerült film. A három közül egyértelmûen ez a leggyengébb.