Téma: Maricruz

Milibindi 2014 aug. 30. - 22:24:36
(1401/1561)
Pedig eskü láttam tegnap, de a telefonra nem emlékszem :O :O
Bevették O-t A rendõrségre, a kis suttyó játszotta a jófejet, hogy csak a keret árát kéri, miközben csinált egy meztelen képet M-ról bosszúból. A fejvázlata megvolt és hozzárakta egy meztelen testhez. A kritikusok szerint ez a legjobb képe, bekerült az újságba is. Doris jól szórakozott azon , hogy maradt egy darab vászon a padlón , ezen lebukott O. Clementina azt mondta Mechééknek, hogy kirúgta M-t. M nem talál új muknkát , és új lakást sem- Azon gondolkodik, hogy el kell küldenie Juanitát, aki épp lement az aznapi újságért.
Nagyjából ezek ugranak be a tegnapi részbõl
Milibindi 2014 aug. 30. - 19:22:34 Előzmény anita90
(1400/1561)
Nem, elvileg magával vitte Octavio a kisfiút a fõvárosba.
5/10
anita90 2014 aug. 30. - 17:30:01 5/10
(1399/1561)
És Miguelék gyerekére ki vigyáz, mert h Octavio nem az tuti, vagy lemaradtam és Simonához került õ is??!! Szegény kisfiú...
Milibindi 2014 aug. 30. - 13:50:20
(1398/1561)
***SPOILER***-
Egy ilyen szemét pasi "helyett" képes lesz börtönbe menni, aki folyton megalázza lek*rvázza ok nélkül. A lánya meg le van sz*rva?? Rá nem gondol, hogy szüksége lenne rá az anyjára?
Mondjuk Octaviot sem izgatja mi van Octavitoval. Arról már ne is beszéljünk, hogy egyszer sem látogatta meg,mint apa mióta elváltak Simonától! Ez azért fura nekem.
4/10
napraforgó 2014 aug. 30. - 07:08:18 4/10
(1397/1561)
Még 15 rész - persze kettéosztva 30..., azt még ki kell birni. Olvasom lesznek még fordulatok.
*** SPOILER ***megölik a szemét kis festõt, Maricruz ennek kapcsán börtönbe is kerül, Octaviop a fõ gyanúsított, helyette vállalja a börtönt (tiszta hülye ez a tyúk is!) aztán meg megy az idõ... Még Carola Canseco is elõkerül, meg Maria az öreg indián asszony is. Végül csak kiderül, hogy Annibal volt a festõ gyilkosa... de hát ez már nem tudja meg nem történtté tenni a dolgokat.
malvinkicska 2014 aug. 29. - 19:18:34
(1396/1561)
Ezek agy nélküliek, már nem használok jelzõket annyit nem ér az egész.
4/10
napraforgó 2014 aug. 29. - 19:09:47 4/10
(1395/1561)
Tetszik Doris ötlete, hogy küldjék vissza a miszlikbe aprított kép darabjait a festõnek.Nem mintha az ujjlenyomatokból ne lehetne megállapítani, ki volt a tettes. Bár a nyomozó enélkül is rájött...
malvinkicska 2014 aug. 29. - 17:24:38
(1394/1561)
A festõnek csúfolt semmi képei miatt ekkora felhajtás kacagnom kell, ez aztán már akkora butaság, mit gondoltak ezek mikor ilyeneket visznek filmre.
4/10
napraforgó 2014 aug. 28. - 04:45:20 4/10
(1393/1561)
Sokat röhögtem, amikor Maricruz is jól megdícsérte a képeket Clemencia asszonynak, miszerint szép, értékes keretben vannak. Na ez ám a mûértés!
Annibal képe lehet hogy jó, én nemigen értek a mûvészetekhez - a fene tudja miért, de leragadtam Rembrandtnál - én csak néhány színes pacát láttam a mestermûvén, a Szabaduláson.
Kicsit hihetetlen, hogy ezekért a színes pacákért egy mûkereskedõ 1 millió 150 ezer pesot - mintegy 20 millió forintnak megfelelõ összeget adna! Jól mehet a mexikóiaknak, vagy a német mûkereskedõknek, ha egy névtelen kezdõ festõ képére (most mindegy, hogy Alfonso, vagy Annibál a festõ, egyik sem egy neves mûvész) ilyen hatalmas összeget költsön.
A kis g*ci festõ persze lenyúlja a haver képét, nyilván hagyja is magát meggyõzni és eladja a barátja képét. És még annyi "becsület" sincs benne, hogy abból az 1 millió 150 ezer pesoból legalább a 150 ezret fölajánlja a festõnek. Lehet, hogy akkor valahogy belenyugodott volna az eladásba, mert abból a pénzbõl jó sokáig, akár egy évig is megélhetett volna. Ha meg tud élni, akkor talán tudott volna pár új, hasonlóan ihletett képet festeni.

Octavionak meg láthatjuk, teljesen elmentek otthonról. Mi a fenének kell ellopni egy portrét? Még csak nem is akt. És azt a dühöt, amivel miszlikbe szabdalta... Ráadásul elvitte a keretet is. Vajon miért? Normális tolvaj kivágja a festményt a keretbõl, összegöngyöli és viszi. Kár, hogy nem mutatták, hogy Octavio hogy jutott be a mûterembe - nem volt kulcsa - és vajon hogy sétált ki egy kb 130 X 100 cm-es festménnyel?
Milibindi 2014 aug. 28. - 00:11:01
(1392/1561)
Hát én azt nem értem, hogy mi a fene gáz abban, hogy festenek egy képet Maricruzól RUHÁBAM! Ha még meztelen lenne érteném is, hogy zavarja, hogy a szerelmét, a lánya anyját így látják mások. Na de ezen a képen mi a fene van ami miatt csak egy kicsikét is szégyenkezni kéne ??? Vagyis volt,mert Octavio széttépte. Egyetlen normális férfit sem zavarna egy ilyen kép.
Na meg mi az, hogy hogy mer férjes asszonyokat festeni? Hát már rég elváltak! Sõt O. azóta már mégegy nõtõl elvált!

Octavionak annyi agya van,mint egy csigának, na de Maricruz se semmi! Neki meg a méltósága 0, ha ennyi mindent meg tud bocsájtani Octavionak!
malvinkicska 2014 aug. 27. - 18:01:08
(1391/1561)
Rettentõen untat ez a sok képtelenség, és ráadásul felezték, már lassan a végére értünk volna.
5/10
anita90 2014 aug. 27. - 18:00:57 5/10
(1390/1561)
Teljesen jó, ahogy részekre bontottad, igazából szerintem külön sorozatként is megállnák a helyüket (persze megfelelõ kezdéssel és befejezéssel), és akkor lehet nem lenne ekkora katyvasz már ez az egész. Amit Octavio mûvel gyakorlatilag az egész sorozaton keresztül, abból már egy jóérzésû ember szemével nézve nem lehetne pozitív végkifejlet, de tudjuk, hogy úgyis megoldják.... már vége lehetne, szörnyû nézni ezt a kínlódást már (igen, tudom, hogy nem kötelezõ - nem is teszem mindig - de így elrontani egy sorozatot.. XD :D
4/10
napraforgó 2014 aug. 27. - 08:05:01 4/10
(1389/1561)
Szerintem ez a sorozat több jól elhatárolható részre bontható.
1. Maricruz és Octavio megismerkedik, összejön, összeházasodnak - az most mindegy is, milyen indittatásból. Lúcia ármánykodik ellene, Ofélia és Esther segítségével, Miguel elnézi, Octavio meg (???), na õ meg nem áll ki a felesége mellett, holott õ választotta magának.
2. Octavio eltávozik, a nagyapa meghal, a lányok Mexikóvárosba költöznek. Mit ad isten, pont az apa házába. Kiderül a vérségi kapcsolat, Maricruz szépen bedolgozza magát a kaszinós szakmába. Maricruz Olivares átváltozik Maria Alejandra Mendozává, nagyvilági dámává, akiért három udvarló is veszkõdik: az emír, a kormányzó és Octavio. Sõt, negyedikként titokban még a púpos Teobaldo is...
3. Maricruz megkezdi a bosszúhadjáratát, megalázza Lúciát, majd eladósítja Miguelt és megveszi a családi birtokot. Szépen el is költözik a birtokra, és innentõl a környék jótevõjének szerepében tetszeleg. És láss csodát, hirtelen el is fogy a rengeteg pénze a nagy jótékonykodásban. És amikor aranyat találnak a környéken és a birtokon, elveszti az otthonát is (ezzel azt sugallva, hogy az állam kisemmizi a kisajátított birtokok tulajdonosait...).
4. Maricruz Mexikóba megy és munkába áll. Mit ad isten, csupa olyan munkát talál, ahol nem is kell dolgozni. Egy kis portörlés a mûteremben, majd némi társalkodás a festõ anyjával, akit rendezvényekre, színházba kell kísérgetni... jó pénzért persze.
Itt megint akad egy udvarló, a kis g*ci festõ személyében, akinek legfõbb célja, hogy két vállra fektesse.
Mindeközben Octavio rendületlenül mocskolódik rája és egyik hülye nõt veszi el a másik után, miközben õt k*rvázza.

Na most eztán vajon milyen végkifejletet találtak ki? Hogyan lesz egymáséi a "szeretõ pár".
Azt kell mondjam, hogy ez a sorozat harmatgyenge, ha most kellene elkezdenem, hát bizony messze elkerülném.
Ráadásul a fõszereplõ hõsszerelmest játszó színész is gyenguska. Engem legalábbis nem tudott meggyõzni...
9/10
brasil49 2014 aug. 26. - 21:43:50 9/10
(1388/1561)
A mostani részeket megnézve , azt hiszem, ezt a sorozatot ott ellett volna abbahagyni, ahol a Marimar véget ért. Ez már így egy rétestészta, sõt túrós. Ha most pontoznám, már nem 9-t, hanem csak 5-t érdemelne.
4/10
napraforgó 2014 aug. 25. - 19:55:57 4/10
(1387/1561)
Ahogy Octavio viselkedett Clemenciánál, na az is meglehetõsen gagyi volt. Maricruz meg rögtön ledér nõszeméllyé vált, mert le akarta magát festetni.
De Meche sem teljesen komplett a hülye álmával az Alfonsoval kötendõ házasságáról. Élnek majd boldogan, mint két testvér. Aztán jönnek sorban a gyerekek. Hát....
malvinkicska 2014 aug. 25. - 17:59:38
(1386/1561)
A diszkó jelenetet, ha már belerakták akkor legalább ne olyan bénán táncolnának, ez mosta menõ szép fiú, mikor a másik fórumon leírtam a véleményem, hogy egy másik színész, hogy alakított volna nem tetszett. Ami hátra van valahogy kiszenvedem ha már elkezdtem. a sok nyújtással ez lett belõle.
1/10
Bertina 2014 aug. 25. - 16:11:35 1/10
(1385/1561)
Azt hiszem, h a diszkós jelenet feltette azt a bizonyos pontot. Párbeszéd a diszkóban Doris és Octavio között, miközben Alfonso és Maricruz "táncol" (ha azt egyáltalán táncnak lehetett nevezni), Octavio és Doris az asztalnál ülnek, Octavio háttal a táncoló párnak:
- Octavio, Maricuz és Alfonso csókolóznak!
- Hagyd már Doris.
- De tényleg csókolóznak! Nézz oda!
- Nem hiszem, Doris.
- De igen, csókolóznak!
- De nem.
- De igen.
- De nem.
- De igen.
- .....

Komolyan mint két ötéves. Ezek mind retardáltak?! Egy romantikus film/sorozat lényege nem az lenne, h mi nõk egy kicsit elmerüljünk a romantikában, arra a 40 percre egy kicsit "beleszeressünk" a fõszereplõ férfibe, aki megtestesít egyfajta "férfiideált"? De ebben a sorozatban a fõszereplõ férfi annyira értelmi fogyatékos, h gondnokság alá kellene helyeztetni.
Tilda36 2014 aug. 23. - 21:07:09 Előzmény napraforgó
(1384/1561)
Nem nézem a telenovellát viszont élvezet titeket olvasni! :)

"Octavionak meg gratulálok, annyi agya sincs, mint egy csigának."

A Teresában sem volt agya, mert az õt átvágó Teresának adta a 200 millás vagyonát + egy villát viszont szenvedni ott is tudott. Úgy látszik a hülye karaktereket imádja! :-D
christyna4 2014 aug. 23. - 05:35:32
(1383/1561)
igen, engem is idegesít ez a dolog, hogy Octavio mindjárt lek.rvázta Maricruzt, mikor az a mérnökkel kezdett találkozgatni, holott neki már új felesége és gyereke volt, most ugyanez van a festménnyel is... ebbõl a szempontból a sorozat olyan, mintha a 1900-as évek elején játszódna, mert szerintem már az 1970-es években, a "szabad szerelem" és "flower Power" (értsd. hippik) idején sem voltak az emberek ennyire konzervatívak...

(persze ebbe a festményesbe bele lehet magyarázni, hogy Octavio azért van felháborodva, mert Alfonso nem is igazi festõ, az csak alibi, hogy a lányokat ágyba vigye, és éppen ezért van mindenki rossz véleménnyel róla, meg a nõkrõl, akik modellt állnak neki, ezért nevették ki ma is, hogy ugyan mibõl akar kiállítást tartani, amikor csak addig fest egy lányt, amíg az le nem veszi neki a bugyiját... :)

Octavio meg azután, h Doris majdnem jó sok idõre rács mögé juttatta és mégis megint vele "jár" - és simonás "boldog" házasságából nem tanulva - el akarja venni, ahelyett, hogy messze elkerülné... hát már meg is érdemelné a nõt, szenvedjen csak!
bár ahogy tegnap elküldte Maricruz, meg össze-vissza fenyegetõzött a festõvel: azt mondom, Maricruz is megérdemelné, hogy Octavio betartsa a szavát, messze elmenne és többé soha nem látná a ffi-t...
4/10
napraforgó 2014 aug. 23. - 04:32:10 4/10
(1382/1561)
Más: A történet elején Maricruzt, a vadóc lányt 19 évesnek mondták, amikor Octavio feleségül vette. A lány hamar teherbe is esett, és a történet szerint 20 évesen már a kaszinóhajón tevékenykedett.
Már ott Dorist 22 évesnek mondták (Mohamed kínálgatta az emírnek).
Most Mercedes már 25 éves, de pont Doris kislánynak nevezte a tegnapi részben.
Akárhogy számolgatok, Maricruz kb 22-23 éves lehet (a kislánya olyan két és féléves lehet), vagyis durván 4 év (maximum 5, de akkor már nagyvonalú voltam) telhetett el a kezdetek óta.
Ebbe belefért Octavio házassága, simona terhessége, betegsége stb.
Ha az idõ mindnekinek egyformán telik (!), akkor Maricruz most 22-23 éves, Doris 24-25, éves, és az általa kislánynak titulált Mercedes a legidõsebb hármójuk közül!
Valahogy ez olyan fura, meg idétlen, itt Maricruzt is idõsebb, tapasztaltabb nõnek mutatják, hozzá képest még Doris is szinte bakfis.

Nehezen viselem, hogy a történet alkotói ennyire nagyvonalúan kezelik az idõ múlását, amely valahogy egyeseknél gyorsabban ketyeg, másoknaál meg lassabban.

Octavionak meg gratulálok, annyi agya sincs, mint egy csigának. Utálja Dorist, szinte még az érintésétõl is undorodik, és erre mit csinál? Megkéri a kezét! Nem volt elég Simonából, egy olyan feleségbõl, akit nem tudott szeretni? Mi van, ha elveszi Dorist, neki is csinál egy gyereket, aztán meg õt is otthagyja?
Valahogy nem tudok rajongani az ilyen férfiakért, itt-ott elpotyogtatnak egy-egy gyereket aztán mennek tovább.

És ez a kõkori mentalitás, ami a sorozat szerint a mexikói férfiakra jellemzõ: õk kilengenek jobbra-balra, de ha a régi kedvesük akár csak modellt áll egy képhez, már rögtön k*rvának minõsítik (mint korábban a mérnökkel házassági szándékot fontolgató MC-t), hát ez nemcsak fölháborító, de elfogadhatatlan. De a sorozatból úgy tûnik, hogy ez az általános mexiói vélekedés, a szokványos mentalitás.

Ahogy itt látom, Mexikóban az sem számít bûnnek, ha egy családos férfi rendszeresen fölkeresi a városi kuplerájt, vagy elmegy egy prostihoz, de ha a feleség kicsit hosszabban rajta felejti a szemét egy férfin, már rögtön meg lesz báélyegezve. De nemcsak egy férjes nõt, hanem egy egyedülállót is, elváltat, vagy özvegyet is megszólnak, ha nem él kifogástalan szûzi életet.
Megáll az ember esze. Ilyen filmeket csinálnak a 21. században.
Félreértés ne essék, egyáltalán nem vagyok a kicsapongás híve, csak hát ez a mentalitás, ez a kettõs mérce felháborít.