x-tro 2007 máj. 08. - 12:03:36
(6/106)
Az meg, hogy valaki közönségrétegeket célozgat, semmi mást nem jelent, mint azt, hogy el akarja adni a termékét. Reformot meg ugyebár nem árulunk. Fõleg, hogy a legritkább esetben szokta a tömeg szeretni, így nincs értelme piacra termelni se. Értelmezhetetlen ez az egész szirszar, akárhonnan nézem.

Sophie Coppola mondjon le, és inkább menjen üdülni, vagy a következõ filmjére szánt pénzbõl etessen éhezõ afrikaiakat. Vagy mittuomén. Ilyenekre felesleges pénzt költeni.

A világ megosztásáról meg elég annyi, hogy pénz->marketing kérdése minden. Megetted te is, ha vigasztal, nem vagy egyedül.
x-tro 2007 máj. 08. - 11:57:45 Előzmény The Edge
(5/106)
Ez egy lófütty, nem reform.

Szellemi sivárságot meg ha lehet, ne ábrázoljon senki, se drágán, se olcsón. Abból van éppen elég mindenhol, ingyen.

Ráadásul, az a kor éppenhogy nem a szellemi sivárságáról volt jellemzõ. Az impotens kis király úrfi is inkább a szellemi, technikai dolgokkal töltötte idejét, minthogy cicomás dámájával henteregjen. E film láttán meg is értem.

Azt meg semmilyen reformnak nem fogom el, hogy angol pop-new-wave (nem punk!!!) zenék szólnak egy teljességgel indifferens környezetben. Elhibázott koncepció, kész. És az, hogy megtehette a papa, semmit nem bizonyít, csak azt, hogy a sok pénztõl mindenkinek elmegy az agya. Ez a film káros az egészségre és a tudatot is szükíti. A reform nem ez.
The Edge 2007 máj. 07. - 21:04:36
(4/106)
Egy szóval nem írtam hogy az számít hogy a francia királyné részegen rohangál. Ez csak egy példa volt arra, hogy ez a film más szemszögbõl közelíti meg a dolgokat. Sofia Coppola ("a csaj") maga is kijelentette hogy filmjének nem az a fõ célja mozgóképes történelemkönyv legyen. Az érzést akarta átadni hogy milyen lehetett ott és akkor Versaillesben élni. És azzal hogy punk zenét rakott a film alá, nemcsak a fiatalabb közönséget kívánta megcélozni, hanem lehet hogy utalt is valamire, nem mellesleg "a csaj" eddigi filmjeiben is nagyon beszédesek voltak a zenék, tessék a szövegre is figyelni. És mivel sokszor a zene mesél a szereplõk helyett, egyáltalán nem elidegenítõ.
"Lelki világ??? Sivár üresség"hmmm lehet hogy ez volt a lényeg? Hogy ezzel szeretne "a csaj" szeretne valamit közölni? Ennek fényében a szereplõk tökéletesek.
"A papa meg fizette, de mi a jó francnak???" Hát mert elsõsroban megteheti.

Tény hogy a Marie Antoinette felrúgta az eddigi kosztüm/történelmi filmek kliséit, és milyen jól tette. Ez az embernek vagy tetszik vagy nem (világszerte megosztott mindenkit). Mindenesetre a szûklátókör hátrány. Én azt mondom: végre egy kis reformálás.
x-tro 2007 máj. 07. - 19:50:52
(3/106)
Hát ha ez számít, hogy részegen futkározik a történelmei személyiség??? B*sszus.
Ez egy iszonyat összegányolt szirszar, a gazdag apuka jóvoltából. Ha valaki ekkora energiát fordít, a valóban igen ízlésesen és fõleg!!!! stílushûen kivitelezett kosztümökre, az ne vágjon alá, ha kell, de nem kell, és mégis állandóan ilyen förmedvény jellegtelen emtivis lónyál zenét!!!! Ez a zene helyén van egy ezerkilencszáznyolcvanas-kilencvenes években játszódó tinirománcban, de n3em egy ízig-vérig barokk környezetben játszódó történelmi filmben. Rengeteg kitûnõ barok zene van, Charpentiertõl Rameau-n át Lullyig, meg még, ez a zene amit az a csaj odavág, elidegenít, eltávolít, de már annyira, hogy állandóan felkelek, hogy kiszóljak a gangra, hogy halkítsa már le a szomszéd a zenét, mert nem hallom a filmet.

Vagy. Lehetne ilyen zene, ha már ez kell, de akkor a díszletekben és kosztümökben is legyen meg ez az elidegenítés. és legyen a filmben is valami általánosító erejû gondolat, ám ez nincs. Egyáltalán nincs gondolat a filmben, se sztori, se mondanivaló, max. hogy de édik ezek a rucik, meg milyen jó is ez a Siuxsie and the Banshees, meg a New Order. Ez viszont egyrészt unalmas, másrészt semmitmondó. Lelki világ??? Sivár üresség. Filmzsáner???? ötletszerûen összefércelt jelenetek. Színészi alakítás???? röhej. Bárgyú bábuk, akik feszengenek a drága ruhákban. Könyörgöm. Ilyet ne! Még jó hogy nem jött be a mozikba....

Elkényeztetett kislány unalmában mûvelte ezt a filmet. A papa meg fizette, de mi a jó francnak???
The Edge 2007 máj. 07. - 14:50:09
(2/106)
Szerintem meg egy hatalams adag friss vér ez a kösztümös-történelmi filmzsánerbe a Marie Antoinette. Dátumszerû eseményfelsorolás helyett, betekintést nyerünk(hetünk) a királyi pár lelki világába. Én pl. nem tudok mondani még egy olyan törtnélmi személyrõl szoló filmet ahol a fõhõst részegen a kertben futkározva mutatják...:) ez eddig ugye úgy nem illett bele a képbe. Hangulat, alakítások, külalak: 5 (az ötbõl). Szinkront nem ajánlom......
Barbie 2007 ápr. 30. - 00:11:26
(1/106)
Ez a film szerintem nagyszerû! Csak a vége nem lett túl jó.. De ettõl eltekintve fantasztikus!