conchita 2011 szept. 19. - 23:44:25
(66/106)
Sok szép hozzászólás :)

Ez egy lányfilm, ez majdnem biztos, legalábbis ennyi rózsát, púdert, gyümölcstálat, ruhát, parókát, kisállatot megnézetni egy ffival egyetlen film alatt..felér egy Titanic-kal! :) Egyébiránt meg azért szépen átgondolt egésszé formált film lett belõle, és kifejezetten nem hiányzik a fejvesztõs rész a végérõl, hamár ez olyan nõrõl készült film, aki mindent megtett hogy elzárkózzon a maga valóságától, elég tudni, mi történt és jessicaalbafangirl is tudja, szóval nem kell megmutatni. ( értem én, hogy a túlélésre játszókat kb az tartotta ébren, hogy nembaj a végén legalább elgurul a feje, de ettõl még nem kell az oda )
Sadenal 2011 júl. 25. - 18:06:20
(65/106)
Az eleje még jól indult és a jó kis modern filmzenével csak még jobb lett, de aztán valamiért már nem nagyon érdekelt. Pedig mikor vége lett, utána lett volna csak igazán drámai. Azt kár volt kihagyni belõle...



6/10
3/10
nikato 2011 máj. 02. - 17:58:09 3/10
(64/106)
Alig vártam, h vége legyen.. De miért nem vágták le a fejét giotinnal?? Vagy az nem õ? Nagyon húzták vonták..
8/10
Lizzyke 2009 jún. 30. - 16:29:54 8/10
(63/106)
Nekem viszont nagyon tetszett! Azt nem tudnám megmondani miért, talán a színei miatt!Jó kedvem lesz, ha ezt a filmet nézem! Amúgy az a baj vele, hogy a történelmi hátteret nem lehet belõle megismerni...Inkább egy témára épít, azaz a trónörökös kérdésre!!
Ines79 2009 jún. 04. - 23:51:12
(62/106)
Hát ez most nem jött be, pedig szeretem a kosztümös filmeket.
Egy mondatban össze lehetne foglalni : A csajszi tojt mindenkire, aztán rákefélt.

Gondolom a zenével volt valami közölni valójuk a készítõknek, de amikor a fõcímben felcsendült, én azt hittem, megváltozott a mûsor, és egy másik film kezdõdik - mindegy, ebbe nem akarok belekötni, mert a zene dacára lehetett volna jobb film belõle.
hallatlan 2009 máj. 26. - 17:24:50
(61/106)
a zene megérdemelne egy Arany Málna díjat...
ciccus92 2009 ápr. 30. - 11:52:40
(60/106)
Nem szeretem a kosztümös filmeket.De ez a film eléggé érdekelt,megnéztem.
Hát egyszer jó volt,de a közeljövõben nem tervezem újra megnézni.
A zene szokatlan volt,de tetszett.
Én se nevettem a filmen ha jól emlékszem,leszámítva a lila converse tornacipõs bevillanást:):):)
Még nem sok Kirsten Dunst-filmet láttam,de nincs baj a csajjal sztem.
10/10
meerkat1 2009 márc. 26. - 12:58:16 10/10
(59/106)
Igen nevettem, és szerintem sok olyan vidám rész volt benne, ami inkább a fantázia szüleménye mintsem történelem. Próbáld ugy végignézni hogy közben nem arra gondolsz, jaj úgyis meg fog halni. Lehet a vígjáték talán túlzás, de az életrajzi dráma is, esetleg életrajzi ihletésû film lenne a legtalálóbb. :)
sushi 2009 márc. 23. - 20:07:27
(58/106)
milyen vígjátéknak????nevettél bármikor is a filmen???mert én nem nagyon...éreztem a feszültséget az egész film alatt...és ha nem tudnád marie antonettnek azért lett vége tudjuk hogy mert elköltötte az ország összes pénzét...leszarta hogy mi van a néppel csak a saját igényeit elégítette ki...és hát Lajos király se volt a toppon,nagyon naiv ember volt valóságban azért lett neki is vége tudjuk hogy...ez ízig vérig életrajzi film, de nem egy átlagos azért lehetett végig nézni:)...de egyben biztosak vagyunk tényleg fantasztikus film:)...és kinek mit jelent...
10/10
meerkat1 2009 márc. 23. - 16:17:16 10/10
(57/106)
Ja és Lajosnak bizony volt baja a "szerkezettel"...:))))
Ha már életrajzi drámának van besorolva, erre azért ügyelhettek volna.
Persze továbbra is az a nézetem ez nem életrajzi film, annak gyenge lenne, vígjátéknak kiváló.
10/10
meerkat1 2009 márc. 23. - 16:10:41 10/10 Előzmény sushi
(56/106)
Szerintem fantasztikus ez a film!
Aki azt gondolja ez egy éltrajzi film, elég nagyot téved,teljesen félreértette akkor a filmet, mert sem életrajzi, sem történelmi film.
Nem tünik fel hogy ezeket a témak csak érintõlegesen merülnek fel?
Marie Antoinette is csak egy kamasz volt, élvezte az életet, próbált megfelelni, ez a film errõl szól, ha úgy tetszik egy fiatalokról szóló vígjáték a barokk korába átültetve, és ha ebbõl a szemszögbõl nézitek, megértitek a zeneválasztást is.
További jó filmezést!
sushi 2009 márc. 14. - 22:39:14
(55/106)
coppola drága...nagyon szeretem vagyis az elveszett jelentés nagyon tetszett nekem...
Ez a film már kevésbé bár úgy érzem hogy nem egy átlagos uncsi életrajzi filmrõl van szó...sok mindennel feldobta, a kamera állások, a divat, a zene megjegyzem nekem is voltak vele problémáim...de úgy gondolom hogy ezek mind újításnak fogható fel...még nem érzékeltem ezeket a jelenségeket ilyen kategóriában.
Szerintem iszonyú nehéz életrajzi filmet csinálni úgy hogy ne legyen unalmas, hiszen már mindeki ismeri a storit, a történelem megírta...
Sajnos itt is tudtam mi lesz a vége, de mégis lekötött...
Sofia coppolával kicsit elfogult vagyok...tetszik hogy egy nõ rendezte és szerintem meg is látszik ezen a filmen...érdemes megnézni...
jessica alba fan girl 2009 jan. 25. - 18:34:29
(54/106)
azt akartam mondani hogy Marie Antoinette az egyik példaképem.

és ez a film nem a politikusok szemszögébõl mutatja be az életét...
jessica alba fan girl 2009 jan. 17. - 21:10:15
(53/106)
:)
nagyon szeretem ha Kleopátránál mondem hogy az egyik példaképem akkor Õ a másik Baleyn Anna mellet:)

Nagyon jók a ruhák meg hogy a fiatal királyné szemszögébõl mutatják be
7/10
The Godfather 2009 jan. 15. - 19:44:01 7/10
(52/106)
Nem olyan rossz ez a film. Szép jelmezek, a díszletek is csodálatosak, K.D. is jól játszik. A zene viszont..., hát szokni kell, ettõl függetlenül szerintem elég eredeti.
10/7
pacica 2009 jan. 06. - 13:09:09
(51/106)
egy ilyen cipõ volt, csak nem volt rajta márkajelzés
pacica 2009 jan. 06. - 10:53:25
(50/106)
Ez egy szar film, van benne bár baki is, vagy lehet szándékos nem tudom. Pl amikor cipõket válogat akkor egy pillanatra feltûnik egy sportcipõ.
pirosaranyka 2009 jan. 06. - 00:06:00
(49/106)
nekem nagyon bejott a 'mai' zene belehelyezese.kulonosen annal a cukormazas-rozsaszin-sutemenyillatu jelenetnel.remek kontrasztot sikerult abrazolni vele.szerintem:)
2/10
localhero 2009 jan. 03. - 16:26:23 2/10
(48/106)
Szegény Coppola lány... Jó izlést, remek kapcsolat rendszert sikerült örökölni, rendezõi tehetséget sajnos nem. A film kizárólag a színészek miatt nézhetõ. A zene nem modern inkább eklektikus, Purcelltõl a Siouxie&Bansheesig. Hemzseg a béna amerikia utlásoktól. A 80-as évek postpunk zenéje a karnevál alatt egyszerûen kacagtató, étted akkor egy ilyen buli olyan volt mint a punk, étted a lila tornacipõ is ilyen, nem véletlen, direkt utalás csak annyira primkó hogy sokan nem értik, pedig csak le kell menni ameriakiba LOL. 2 alá
Szívkirálylányka 2009 jan. 02. - 18:31:17
(47/106)
Szerintem jó film volt mégis van pár dolog ami miatt hiányosnak éreztem.Általában egy-két jelentet leszámítva csak a szépet mutatták be. Nem hiszem,hogy egy ilyen királynõnek csak a jó oldalát kellett volna bemutatni.A végét nagyon összecsapottnak éreztem, hiszen nem tudjuk meg,hogy mi történik vele a francia forradalom alatt és hogyan hal meg. Azért megnézhetõ hiszen csodaszépek a ruhák, a palota...