Téma: Match Point

Silvana 2009 jan. 02. - 12:57:01
(65/245)
Szia! Nagyon-nagyon egyetértek a felsorolásoddal!
Egyszer, miután kellõképpen kiakadtam, alkottam egy hasonló bemutatkozást. Aztán hagytam a "népnevelést", illetve annak megpróbálását, sajnos kilátástalannak tûnik...
7/10
zee944 2009 jan. 02. - 12:53:34 7/10
(64/245)
Jajj ne, ne akarjál meggyõzni, hogy az csak úgy meccslabda. Kösz.
Silvana 2009 jan. 02. - 12:47:44
(63/245)
"Hogy hívják a teniszben a meccslabdát?"
Hát bizony úgy hívják, hogy meccsladba. :-)
(Mily meglepõ fordulat... Bocsánat! :-) )
És valóban, egyben játszma- és játéklabda is.
7/10
zee944 2009 jan. 02. - 12:14:13 7/10
(62/245)
Nem hinném, hogy ez lenne a megoldás.
7/10
zee944 2009 jan. 02. - 11:49:12 7/10
(61/245)
Nem is tudom... ne kérj ilyet, borzasztóan bonyolult cím. Hogy hívják a teniszben a meccslabdát?
kozmamonika 2009 jan. 02. - 11:47:43 Előzmény perry
(60/245)
Ti hogyan fordítanátok magyarra a címet? (én még nem láttam, de tervezem, hogy megnézem)
8/10
perry 2009 jan. 02. - 10:14:26 8/10 Előzmény caomilla
(59/245)
Túl a musicalen a mester most megmutatja , hogy a
szerelmi thrillert is jól "csinálja".
Hitchcock ellenére vagy nélküle is képes izgalmas
filmet gyártani.
Még arra az önfegyelemre is képes , hogy ne írja bele magát a filmjébe és ne legyen egy "behoved"
zsidó neurotikus karakter a moziba. :)
Talán külsõre nem sokan mondanák a Match Point-ra, hogy Woody Allen-film és talán éppen ennek tudható be óriási sikere, mely mind Amerikában, mind a világ többi részén meghaladta Allen elõzõ 4 filmjének összbevételét. Ez egyben azt is jelentette, hogy a tapasztalt direktor 20 év óta elõször tudott összehozni egy rentábilis filmet. Ehhez mindössze az kellett, hogy - mint említettem - elszakadjon saját magától és egy szélesebb közönség számára is fogyasztható sztorival álljon elõ.
Aki az allen-i humorra kíváncsi, a csipkelõdésre az inkább hanyagolja a filmet, de a többiek bátran benevezhetnek és megtekinthetik, hogy mivel sikerült sokkolnia rajongóit a rendezõnek. Kíváncsian várjuk, hogy soron következõ filmje vajon melyik énjét fogja felfedni elõttünk.
10/10
caomilla 2008 okt. 30. - 20:26:31 10/10
(58/245)
Nagyon életszerû film volt.
Meghökkentõ!!! De nagyon jó!
8/10
gtothistvan 2008 máj. 12. - 00:21:58 8/10
(57/245)
W.A. Match Point-ja Hitchcock holdudvarában nem is olyan rossz. Kicsit banális a galériában a véletlenszerû találkozás, de a dialógus az hibátlan + az áldozatok számonkérése rendhagyó poi(é)nt tett film végére.
szevia 2008 máj. 05. - 20:05:02
(56/245)
Szerintem nagyon szetereotípiában gondolkodnak itt többen.. az "édes kis nõ" aki megvette ezt a srácot, nem "biztonságot és szeretetet" jelentett, hanem kényelmet, pénzt, a "felemelkedés" hamis tévhitét..amellett egy "édes kis nõ" volt.. ennyi...aki emlékszik a hangsúlyra ahogy ez a mondat könnyedén odavetõdött, az nem hiheti, hogy itt szeretetrõl, két nõ közti "örlõdésrõl" stb, stb. volt szó..
Sztrogacsev 2008 máj. 02. - 11:13:58 Előzmény thzui
(55/245)
Egyetértek! lehet attól még boldog életed, hogy az éppen aktuális "szenvedély" helyett a biztonságot és a szeretet választod... én itt elsõsorban a film szemszögébõl néztem a dolgot. de azért azt valljuk meg, hogy egy-egy rossz pillanatunkban azért elõkerülhet az a gondolat, hogy mi lett volna ha...? (persze itt megfelelõen erõs szenvedélyt kell elképzelni)
Sztrogacsev 2008 máj. 02. - 11:02:52 Előzmény shineSun
(54/245)
SPOILER

Valóban, a szellemeket én sem éreztem odavalónak, sztem jobb lett volna nélküle... így egy kicsit olyan érzés volt, hogy a bûntudatunkat csillapítja, hiszen újra látjuk a 2 szereplõt "élve"... hatásosabb lett volna ha ez nem történik meg...
és sztem a film nem azt próbálja bemutatni, hogy hogyan lesz valakibõl gyilkos... itt a hangsúly azon van, hogy az ember igen is képes elkövetni meggondolatlan, helytelen cselekedeteket, ha kétségbe van esve, 2 tûz közé van szorulva stb., és itt a gyilkosság az egy nagyon sarkított példája ennek. Sztem nem kell direktbe értelmezni a történetet, a (jó) film az egy eszköz a gondolatok kifejezésére, és a filmet nézve, de méginkább utána, maga a cselekmény másodrendû, a film által közölt gondolatokhoz képest. (itt persze ne a Transformers gonolatvilágára gondoljunk :) Ezért ugyan lehet vitatkozni arról, hogy milyen genyó, gerinctelen volt a srác stb., de sztem a lényeg nem ez, hanem a mögöttes tartalom.
7/10
zee944 2008 máj. 01. - 14:49:05 7/10
(53/245)
Az senkit nem zavar, hogy (lényegében) ezt a sztorit Allen már egyszer megcsinálta? Bûnök és vétkek címmel, az egyik kedvenc Allen-filmem. Jó a Match Point, de távolról sem új Woody-tól.
szevia 2008 máj. 01. - 14:30:51 Előzmény thzui
(52/245)
A "hogy jön ide" kérdésem arról is szólt, hogy drámához emberek és valós konfliktusok kellenek, itt pedig üres tartalmatlan lények taszító sodródását láttam..Az nem emberi ellensúly, hogy az anyagi jólét veszélyeztetése miatt megölöm a szeretõmet.. még abszurdnak elmenne, de nem annak volt rendezve..
Ha pedig az a döbbenet, és a mondandó, hogy ennyire nincs valós érzelem, tartás és igazi dráma, akkor megint más irányt kellett volna vennie a filmnek..Szóval nekem ez továbbra is egy zanza átgondolatlan film volt, ami bosszúságot okozott.
thzui 2008 ápr. 27. - 19:56:56 Előzmény Sztrogacsev
(51/245)
Igen, az életben is elõfordulnak hasonló helyzetek.Persze effektív gyilkosság nélkül. A szenvedély mindenre képes.
De kénytelen vagy túlélni a szenvedélyt, és nem biztos, hogy boldogtalan leszel, ha a biztonságot és a szeretetet választod (nem a gazdagságról beszélek!).
thzui 2008 ápr. 27. - 19:47:18 Előzmény szevia
(50/245)
Dosztojevszkij úgy jön ide, hogy WA kedvenc írója - a filmben el is hangzik a neve, nehogy a nézõ másra gondoljon.
Én viszont igenis másra gondoltam: Dreiser Amerikai tragédiájára. Ugyanez a téma, egy picit más véggel - nem írom le, milyennel, mert hátha valaki el akarja olvasni a könyvet. Ajánlom, nagyon jó könyv, a szereplõk motivációja jobban kifejtve.
Egyébként érdekes film volt, de nincs benne életem legjobb 10 filmjében.
shineSun 2008 ápr. 27. - 12:12:27 Előzmény Sztrogacsev
(49/245)
Szerintem jó film volt. De azért voltak érdekes dolgok ... Nekem ez az utolsó fél óra - ez a sörétes puskával való lövöldözés - kicsit meredek volt. Nem túl reális.
Ha egy kicsit arról szólt a film, hogy lesz valakibõl gyilkos, akkor ezt a részt kidolgozatlannak, hirtelennek tartom. Ráadásul sörétes puskával lövöldözni, elég nevetséges ...
A másik dolog, ami szerintem nem nagyon illett a filmbe, a szellemek megjelenése. Erre nem tudom miért volt szükség.
Sztrogacsev 2008 ápr. 27. - 10:53:43 Előzmény Lulu
(48/245)
Lulu nagyon helyesen írta: "Brutálisan jó ez a film! Mondjuk igazi mélységeinek megértéséhez kell némi "élettapasztalat"."

aludtam a filmre egyet és megvilágosodtam... :)

valóban, aki már volt bármelyik szereplõ helyzetében (itt a szerelmi háromszögrõl beszélek), az tudja igazán értékelni a filmet. Itt most nem arra gondolok, hogy volt-e már valaki milliomos, vagy amerikei színésznõ... :)

Lehet SPOILER!!!-ek lesznek alább:

Az életben elõfordulnk hasonló helyzetek... benne élsz egy kapcsolatban, amit nem is 100 %-ban te választottál, hanem a sors, a körülmények sodortak bele, és ami biztonságérzetet ad e labilis világban... szereted is a párodat, de az igazi szenvedély hiányzik... és erre jön a szenvedély egy kívülálló személyében, aki megad mindent, ami hiányzott a kapcsolatodból... veszélyes játék ez... amikor dönteni kell, sokan inkább a biztonságot választják a bizonytalan helyett... kérdés milyen áron: "megöli a harmadik személy érzéseit" és vele együtt a saját valódi érzéseit is jó mélyre eltemeti magába, és marad a képmutatás, és a fel-fel törõ gyötrõ gondolatok, melyek megmérgezik álmait...

és az jutott eszembe, hogy azzal, hogy annyiszor elmondják a szerencse jelentõségét (ez kicsit irronikusan jött át nekem, a gyûrûs jelenettel együtt), kicsit arra próbál rávilágítani a film, hogy igenis a saját döntéseink alakítják életünket... éreztem némi ellentétet a dologban...
a film indítása: a hálón táncoló labda... nos a srác megszemélyesítésének is felfoghatjuk, hiszen folyamatosan a kötélen táncol és egész film alatt azt találgatjuk, vajon melyik oldalra esik... és a végén is furcsa választ kapunk a kérdésre: a gyûrû nem esik át a korláton visszaesik a "saját térfélre"... de végülis nem kapják el a srácot... most akkor veszített vagy nyert? látszólag nyert, de belül veszített, nem is keveset...

minél többet gondolkodok a filmen annál jobban tetszik... :)
Sztrogacsev 2008 ápr. 27. - 00:37:25
(47/245)
Jó kis film volt ez, függetlenül attól ki rendezte, nekem tetszett, különösen a vége (és az uccsó fél óra)... végig az volt bennem, hogy mi lesz a vége? még a vége elõtt 1 perccel is... :)
mégegyszer szívesen megnézném, de eredeti hanggal... ez a magyar szinkron nem jött be igazán, sztem eredetiben jobb lehet (mint általában a legtöbb film.. :)

tényleg kicsit "szájbarágós" volt a mondanivalója ("sok függ a szerencsétõl" c. rész(ek)), de legalább a tömegfilmekhez szokott nézõk tudatalattijában is megmarad néhány gondolat... :)






SPOILER!!!!!!!!!!

az nagyon kemény rész volt amikor lepuffantotta az öreglányt, meg a csajt... ott azért volt döbbenet, nem is tudom, olyan fura volt... beleéltem magam, hogy jézusom mit készülök elkövetni, és basszus megtettem... :S
a végén meg elég semmilyen érzéssel álltam volna fel, ha elkapják... de így nagyon jó volt.. a srác arcán ott volt minden, 1 év eltelt, de ha elfordul és nem látja senki, a kötelezõ képmutatás elevenen élõ gyötrõdéssé deformálódik....
elgondolkodtató, hogy mit ér a jó lét, és milyen áron... és milyen szörnyû, meggondolatlan tettekre (a filmben szereplõ gyilkosság csak egy sarkított példa) sarkallhat a kétségbeesés, a félelem...

ja és a bemutatója a filmnek elég megtévesztõ... én egészen addig nem hittem el, hogy mögöli a csajt, amíg meg nem húzta a ravaszt... mivel a bemutatóban úgy van összevágva, mintha a a szöszi hivogatná az asszonyt és nem szól bele a kagylóba... szal én kerestem ezt a részt... egyszer kimenetem vécére és azt hittem az alatt történt, de nem... :)
szevia 2008 ápr. 27. - 00:15:45
(46/245)
Csalódás volt a film. Hogy jön ide Dosztojevszkij? (valamelyik hozzászólásban említõdött) és hogy jön ide az, hogy "dráma"?, meg hogy "a fiatalember örlõdik két nõ közt?" Egy kis tartástalan genyó volt..hányinger az egész.. sodródik, és még az sincs motiválva, hogy miért ad fel mindent (egyáltalán van mit feladnia??)a nagypolgári létért, mikor különösebben nem is volt ez álma.. A szõke csaj is csalódás volt az izgalmas indítás után..
Abból a részbõl, ahol a négyesben / a két pár az asztalnál elõszõr/ez a két ember kikandikál egymás felé - az egyetlen jó rész a filmben- egész más történet következett volna.. szóval ott szúrta el, hogy egyszeriben õ is hagyta hogy ne vegyék komolyan, utána meg már taszító és ostoba volt a követelõzése.. Szóval taszító az egész..Ha úgy szól a beharangozás, hogy a pénz hatalma és stb. stb.. a film tartalma, akkor lehet, hogy nem csalódom, bár lehet, h. meg sem nézem..