Téma: Match Point

Newcastle United 2007 jún. 13. - 15:13:40
(25/245)
Szerintem inkább várd meg az ismétlést, megéri.
rokarege 2007 jún. 11. - 19:59:23
(24/245)
Én sajnos lemaradtam a végérõl. A kihallgatástól elmesélné nekem valalki?
Slano 2007 jún. 11. - 09:56:32
(23/245)
Én kb. az idõt sajnáltam, amit erre a filmre fordítottam. Sokkal többet vártam volna a rendezõtõl, a színészektõl, és a történettõl is. Valahogy azt a magvas mondanivalót sem találtam. Az egyedüli meglepetés a gyilkosság volt a filmben. Egyébként az egész sablonos, unalmas és átlagos volt.
Egon Bondy 2007 jún. 11. - 09:20:17
(22/245)
Woody Allen megmutatja, hogy nem csak Woody Allen-filmet tud rendezni, hanem közönségfilmet is. Emellett meglehetõsen ironikusan kezeli a mûfajt. Gondoljunk csak ama jelenetre, melyben elõször találkozik a törtetõ nyálgombóc a fatális nõszeméllyel: a véksõkig el van karikírozva (-helyes ez így nyelvtanilag?-).
Sagitta 2007 jún. 11. - 09:00:19
(21/245)
Huh!
Meglepõdtem és megdöbbentem. Fõleg Chris döntéseit, nem a mások helyzetét nézte, na jó egy kicsit. Jobb megoldást akart gyerek vagy anyagi helyzet. Legtöbben állást félti és sikert. Szerintem Nola nem vette figyelembe Chris helyzetét, és õcsinált magának bajt minek ment bele mint szeretõnként. A gyûrû mentett meg igázán, ha tényleg folyóba esett volna, bezárattak volna. Nem gondoltam volna hogy néha lehet eltéríteni Rendõröket.
Tetszett a film.
morzsa 2007 jún. 11. - 08:24:20
(20/245)
mivel a mûvtöri tételek közbeszóltak, talán a felénél tudtam felvenni a történet fonalát. de viszonylag gyorsan a helyére raktam a szereplõket, a miérteket, egyedül Scarlett Johansson magyarhangját nem sikerült bevenni.
tényleg jó a film, bár zseniálisnak nem nevezném (lehet, hogy ezt a fél film hiánya teszi), attól kezdve volt meglepõ és -döbbentõ, hogy Jonathan Rhys Meyers hozzányúlt a söréteshez. attól kezdve sodor a történet magával, én magam is bûntudatot éreztem olyanért, amit el se követtem.
azért nagyon jó.
Karmabroker 2007 jún. 11. - 00:29:02
(19/245)
Megint kiderült hogy az Indexnél beteges fikadroidok írják a kritikát. Szánalmasak, de legalább biztos pont az eligazodáshoz hogy amibe belerúgnak azt tuttira érdemes megnézni. Kiváló film, öt csillag.
*Bátorszív* 2007 jún. 10. - 12:18:57 Előzmény neutrinoo
(18/245)
;...Nos; akár saját kútfõdbõl merítve írtad ezen kis film-elemzést, akár nem..., mindenképpen dícséretes a szabatos, közérthetõ, színes fogalmazás, és nyelvi stílus...; ( kapsz -is- egy jó'pontot Tõlem... ) ;)
Én most nagyon kurtán, és tömören, csak annyit fûznék a 'Match Point'-hoz; hogy...-~ Hát igen !(!) Woody Allen, ( a komédia-király), még a dráma, illetve krimi mûfajában is képes,... kiemelkedõt-, magávalragadót-, és kuriózum'szerût alkotni...;
... Bravó Woody... ! -~
froko 2007 jan. 05. - 16:26:36
(17/245)
Szerintem remek film, végre nem egy minden-megoldódik-és-rózsaszín-szemüvegen-át-látjuk-örökké-a-világot film, hanem egy reális sztorit bemutató alkotás. Mondanivalóval megáldott klassz film, bármikor meg tudnám nézni.
Tényleg, megyek is, megnézem.
katver 2007 jan. 03. - 20:01:05
(16/245)
meglepõ stílus ez woody allen-tõl, de témájában nagyon is hozzá illõ. a történet nem új, mégis sokan esünk ebbe a hibába.
pontos és hiteles bemutatása egy ilyen helyzet kialakulásának és végkifejletének. a film segít a megértésben, és a megelõzésben is egyaránt. köszönet érte a mesternek!
neutrinoo 2006 dec. 03. - 13:20:57
(15/245)
woody allen egy komoly filmje a rá jellemzõ humor nélkül.
A film valamivel jobb a közepesnél.A szereplõk biztonsággal hozzák szerepüket.Hibát nem követtek el ugyanakkor nem is tûntek ki a szerepformálással.Talán az egyik mellékszereplõ Matthew Goode az aranyifjú játéka tünt többnek,mint amit a szerepe lehetõvé tett számára. Rajta lehetett érezni hozott anyagon túli személyes varázst jobban.Ugyanakkor Scarlett Johansson aki az "Elveszett jelentés"-ben nagyot alakított itt sokkal színtelenebb
A történet meglehetõsen kiszámíthatóan telt egészen a gyilkosságig.Itt azonban a fõszereplõ nyílvánvaló hitvány jelleme miatt inkább a döbbenet volt nagy,mint a dramaturgiai csúcspont miatti érzelemfelfokozottság.Talán egy kicsit többet kellett volna vacillálnia a föszereplõnek elötte,mivel ez a 2 órából futotta volna is.Így viszont a cselekmény szinte a semmibõl tört elõ a hitványságot erõsítve,mint a meglepetés erejét.Hiszen a meglepetés nem a lelövéssel,hanem a terv megszületésével jött létre.
Dicsérhetõ viszont az ártatlan szereplõkre irányuló erõszakos cselekedet felvállalása.Ezzel kicsit ellensúlyozta ez elöbb említett hibát.Igaz késöbb szellem formájában megidézte õket enyhítve szánalmunkat irántuk.
A film vége egyértemûen az író/rendezõ azon véleményének ad kifejezést,hogy szkeptikus a jelen világ erkölcseivel szemben.
A kézenfekvõ katarzis tehát elmaradt,de a nézõ szempontjából ez mellékes legfeljebb odaképzeljük a történet végét ami ugyancsak elcsépelt lett volna,és ezzel megmenekûltünk attól,hogy egy sablonos történet ilyen véget is érjen.
Newcastle United 2006 nov. 30. - 13:49:35
(14/245)
Nagyon tetszett a film, igensak megdöbbentõ volt, nem számítottam vérengzésre.
idzsi 2006 okt. 29. - 21:54:19
(13/245)
Sziasztok, nekem is borzasztóan tetszett a film, imádtam, 2 napig folyamatosan a fejemben volt... A legerotikusabb film az elmúlt évekbõl és szerintem nem sekélyes egyáltalán, én találtam benne elgondolkodnivalót és éreztem benne az õrlõdést is, h most mi a franc legyen és épp az volt benne a jó, h nem egy tündérmese szerelemrõl a pénz ellenében. Amúgy a portponthus leírás sztem is rettenetes, Írországban láttam a brit kiadást, az lett lefordítva egy az egyben, csak szerencsétlen fordító se a filmet nem látta, se képessége nincs 3 mondatot magyarosra átírni. üdv, Ági
imicu 2006 okt. 17. - 20:43:36
(12/245)
hali afilm megdöbbentõ, a felénél nemmertem tovább nézni pedig hát 58 elmulottam már, de kemény volt. A már emlitett bün és bünhõdés nekem is eszembe jutott, és tudom ha valaki be van zugva akkor nem sok erkölcscsi tartása leledzik, a srác nagyon belegabalyodott a helyzetbe nem döntött helyesen de csak lettünk volna az õ helyébe!!!
Lau1 2006 okt. 02. - 16:26:55
(11/245)
Minden karakter antipatikus és felületes. A cselekmény vontatott és az összes bonyodalom elõre kitalálható. A mondanivaló egy nagy nulla. Ezek egy rossz film ismérvei. A Match Point az összesbe beletalált. Borzalmasan gyenge! A szereplõi egy mûvilág öntött figurái -,ha legalább erre koncentrált volna Woody Allan ,de nem! Inkább levezényelte ezt az egyszerûcske, röhejes bûnügyi történetet, mindezt a felsõ tízezer berkein belül ,hogy minden oly egzotikus legyen és csurgathassuk a nyálunk mikor egyhavi fizetést vacsoráznak el a vásznon.. Ráadásul a szõke hölgy semmivel se ért többet (még külsõségekben sem) mint akit megcsalt.a fõhõs, így a motiváltságával is nehezen tudtam azonosulni.. (én esküszöm próbáltam ,de amikor feketén-fehéren kiderült ,hogy nincs szó többrõl, mint a nõ testérõl –nem kerget álmokat ,hogy átmegy valami logikátlan kalandorrá és hirtelen fityiszt mutat az addigi karrierista életének, mint a teniszezésnek, akkor végleg leszerepelt nálam a film)
Lulu 2006 júl. 30. - 22:45:05
(10/245)
Brutálisan jó ez a film! Mondjuk igazi mélységeinek megértéséhez kell némi "élettapasztalat".

A fenti (portponthu-s) leírás nagyon gagyi...valójában egyáltalán nem arról szól amit itt leírt valaki - aki nem értette meg a filmet.
moda 2006 júl. 25. - 12:38:32
(9/245)
Nagyon jól felépített modernizált Raszkolnyikov történet, amerikai ehetõ, de igényes formában :) Nagyon tetszett!!!
Timke 2006 jún. 09. - 16:56:16
(8/245)
Nagy nehezen nekem is sikerült megszereznem és megnéznem ezt a filmet. Picit féltem, mert eddig nem voltam elájulva Woody Allen filmjeitõl, de szerencsére ebben nem szerepel õ maga. Viszont a történet nagyon jó, s úgy telt el ez a két óra, hogy nem untam közben a filmet, sõt, vártam, hogy mi lehet a végkifejlet. Elsõ olyan Woody Allen-film, ami igazán tetszett.
Persze volt benne azért idegesítõ rész is (amikor Nola önkívülten kiabál az utcán), s ez a "szépfiú" annyira szerintem nem is szép. :)
mpy 2006 máj. 21. - 12:04:49
(7/245)
Mi történt Woody Allennel? De ez egy nagyon jó film. Rhys Meyers-rõl eddig úgy gondoltam egy újabb szépfiú a filmvásznon, de újra kell értékelnem, jól odateszi magát.
lalala 2006 máj. 17. - 16:28:55
(6/245)
Sztm is tök jó. Nem értem a nagyon negatív kritikákat. Bezzeg a Büszkeség és balítélet legújabb változatáról ódákat zengenek. Pedig sztm az aztán igazán "kiherélt".