zszoltan 2007 ápr. 28. - 11:59:12
(16/96)
Nekem a 'miért' kérdésekkel nem volt semmi bajom. Ez lett volna a mondanivalója a filmnek. De valóban csak a nézõk átverése lett belõle: az alkotók vagy nem is akartak semmit mondani, vagy csak nem sikerült elég jól összefogniuk a történetet. És a film így lazán egymás mögé fûzött akciójelenetek sorára hullott szét.
Ezek az akciók bár rendkívül látványosak, olykor már túlságosan is sablonos megoldásokat és jeleneteket tartalmaznak (tipikusan ilyen az autópályás üldözés nagy része). Még a számomra legjobbnak tûnõ 'Ikrek hajszája' is csak elsõre szórakoztatott igazán.
Szóval a Mátrix, így újratöltve már csak egy látványos, egyszer nézhetõ akciófilm lett. (Amit természetesen két év alatt teljesen elfelejt az ember, és akkor ismét végigélvezhetõ, mint az elsõ alkalommal. De ez számomra nem erénye a filmnek...)

Forma:3 + Tartalom:1
5/10
zszoltan 2007 ápr. 21. - 10:21:57
(15/96)
No, igaz. Az egész jelenetet végignézve értelmet nyert a bemutatóba vágott rész. Egyrészt a Mátrix metrós jelenetére hivatkozott (paródiájának azért most már nem nevezném, de nagyon távol sem állt tõle), másrészt egy nagyon jól felépített akció volt.

SPOILER!
Mindamellett tényleg jókat nevettem közben Neo viselkedésén. Fõleg azon, hogy épp elõtte pár perccel volt szó róla, hogy nem az akció, hanem annak oka a lényeges. És itt nem láttam Neo arcán a választ a 'miért csinálod ezt' kérdésre. Lehet, hogy csak a fekete szemüveg takarta a szemeibe írt választ, de akkor hallhattunk volna egy kis mormogás tõle a fal tövében.
Persze az is lehet, hogy az ok és a cél nem szereplõi, hanem alkotói szinten keresendõ. A jelenet oka a film mûfaja (kung-fu akció) volt, célja pedig a közönség szórakoztatása.
END SPOILER
szmerci 2007 ápr. 21. - 09:52:09
(14/96)
Az a jelenet tényleg eléggé fura volt.. a végén már nem is láttam, hogy ki hol van?? :S:S...
Am. azt észrevettétek, hogy amikor Neo, azzal a rúddal "ütögeti" a Smith-eket, akkor amikor az egyiket elüti mint a baseball labdát, és az meg repül egy ablak felé, és végül is beesik az ablakon és akkor elvégre betörik az ablak... De a következõ pillanatban újra mutatják azt az ablakot és akkor már teljesen ép...
na ez így lehet h teljesen kínai, de nézzétek meg, mert baki....:D:D :S:S:S:S :P:P:P:P:P
Asha 2007 ápr. 21. - 00:03:36 Előzmény zszoltan
(13/96)
Nem hiszem, hogy nagyon poénnak szánták, szerintem inkább a látvány... És látványnak nem is voltak utolsók az akciójelenetek, csak egszerûen túl sok volt és túl hosszú. A végén már csak annyi marad meg a nézõben, hogy mindenki gyepálja egymást, folyik a vér (vagy mégsem), törnek és horpadnak a falak, stb, ez pedig nagyon elõnytelenre sikeredett, mert nehéz miatta követni a valódi eseményeket. Egy-egy verekedés közben gyakran kaptam azon magam, hogy el kellett rajta tûnõdnöm, hogy mots ki a fene ez, és miért verekszik azzal a másik balekkal.
Egyébiránt nem rossz, bár az elsõ klasszisokkal jobb volt.
Gyurk 2007 ápr. 20. - 15:24:38
(12/96)
valaki tudja mi annak a zenének címe és/vagy elõadója ami a reklámban ment???
zszoltan 2007 ápr. 20. - 13:59:23
(11/96)
A spoiler-es részt láttam egy bemutatóban. Szerintem az enyhén paródiába hajló rész: direkt azért tették bele, hogy elröhögd magad közben.
Én például el is nevettem magam azon, ahogy az elsõ rész végén a két ügynök elstartol Smith és Neo nagy összecsapásánál. Szerintem azt is ilyen 'képi' poénnak szánták.
lo1 2007 ápr. 20. - 13:39:26
(10/96)
Az elsõ rész tetszett.
----------------SPOILER --------------------
A második harmatgyenge. Van egy jelenet, amikor Neo egy csomó (=több száz?) ügynökkel karatézik, az annyira kínos volt, hogy nem tudtam hova nézni. Komolyan, a röhögés kerülgetett. Figyeltem az embereket a moziban, nem volt sok áhitatos tekintet.
--------------SPOILER vége-----------------
Azt hiszem, a harmadik részt nem láttam...
Marvin02 2007 febr. 24. - 13:56:26
(9/96)
A koris mûsor, de még az M1 is csúnyán megverte az RTL-t. Nem a csatornának, a nézõknek nincs értékítélete.
Newcastle United 2007 febr. 24. - 08:46:36
(8/96)
Ebben sajnos már csak az akció és az effektek dominálnak. Az elsõ rész hangulata hiányzik.
Athelas 2007 febr. 23. - 23:11:58
(7/96)
Én nem láttam még a filmet, pedig annak idején az elsõ rész teljesen elvarázsolt, de vhogy kimaradt a többi. Ma nagyon készültem megnézni, és mivel nem sokat nézek tévét, és akkor is szinte csak azt amit elõre kiválasztottam, nem tudtam a mûsorváltozásról. 21.10kor pontban bekapcsolom a tévét, kényelmesen elhelyezkedem, aztán csak nézek, hogy mi van... A helyette vetített filmet nem is néztem meg. :-( Azt hitte az RTL, hogy az Újratöltve nem elég jó a TV2-s gagyikori ellenfelének? Nincs ennek a csatornának értékítélete, az fix...
soma200 2007 febr. 23. - 20:47:21
(6/96)
Biztos ugy gondolta az rtl hogy nem tud majd ringbe szállni a tv2 futto jégkorcsolyás m***asságal és ezért inkább a bölcsöd lesz a kopórsod cimû filmet rakták be de egyébbként nyomatták hogy müsorváltozás lesz.
Szandrea*15 2007 febr. 23. - 20:35:58
(5/96)
A Mátrixot elnyelte a föld?!
Úgy tudtam, hogy egymás után 3 pénteken leadnak 1-1 részt, de ma kihagyták! Most jött volna a 2. rész, jövõhéten meg a 3. Még reklámozták is.
Ennek valaki megmondaná az okát?
FaJani 2007 febr. 12. - 07:20:59
(4/96)
"Nem azért vagy itt, hogy meghozd a döntést. Azt már meghoztad.
Azért vagy itt, hogy megértsd a döntésed okát."

Oracle

Kár ragozni. Ez a rész egyfajta átvezetés a katarzis felé. Rendesen ki van találva. Az elején én sem találtam annyira jónak, mint az elsõ részt, de többször megnézve, hát szükségszerû, ahogy Smith ügynök mondaná.
szmerci 2006 szept. 07. - 20:49:27 Előzmény zsombor
(3/96)
Szia zsombor!
Azt, hogy érted, hogy túlsok a giccs, elvégre akció film?????????????????????????????
Sofy 2006 aug. 09. - 15:55:01
(2/96)
király afilm! imádom az összes részét! csak a 3. kicsit gáz!
zsombor 2006 jan. 29. - 22:16:18
(1/96)
A második qrva jó, de a harmadikban túl sok a giccs!