Téma: Megasztár

Zsuzsanna 2006 márc. 25. - 15:23:02
(44/124)
Nem ismersz, a véleményem pedig az én véleményem, ha a tiéddel nem egyezik, még talán nem fröcsögök a rosszindulattól.
Zsuzsanna 2006 márc. 25. - 15:21:48
(43/124)
Ez a te véleményed. Ez is egy vélemény a sok közül.Van amiben egyetértünk, van amiben nem.
De nem baj, így kerek a világ.
petra 2006 márc. 24. - 14:45:30
(42/124)
Megmondom õszintén, hogy rádióban rengeteget hallottam a kimnowak együttes számait, és már nem vagyoktini, úgyhogy igazából soha nem rajongtam értük. Nem érdekelt küönsen, hogy ki énekel, kik a tagjai.
Egyszerûen tetszettek a számaik.
Namost, amióta rájöttem, hogy Novák Péter énekel a kimnowakban, hát.....
A gesztusai mindent elárulnak nekem a megasztárban. Biztos inteligens, bár én nem látom rajta és a viselkedésén. Biztos mûvelt, de hogy viselkedni nem tud az biztos. Biztos tehetséges, de sámomra nem hiteles.
Sokoldalú? Igen. A legjobban a "vagány" sapkája tetszik. Egyedi és gagyi a stílusa.
A lényeg, hogy el van ájulva magától.
Ez látszik rajta.
Sajnálom, hogy elszállt az agya.
x-tro 2006 márc. 19. - 17:13:27
(41/124)
így van!
bogee 2006 márc. 19. - 14:29:06
(40/124)
Látod Zsuzsika,beigazolódott a gyanum,hogy egy rosszmájú fehérnép vagy.figyelem a hozzászólásaidat egy ideje.Mert csak fröcsög belõled a gonoszság.Novák Péter egy mûvész.Ráadásul egy igen tehetséges,és sokoldalú ember.Olyan intelligenciával,és mûveltséggel ami neked nem hiszem,hogy lesz valaha.
666 2006 márc. 18. - 23:01:23
(39/124)
Azt azért még hozzá tenném, hogy szerintem sem tökéletes a mûsor (sõt!), sem a versenyzõk, és a zsûri sem, de emlékszem még jó pár évvel ezelötti tehetségkutatóra (összehoztak egy Sugar&Spice nevû valóban gyenge zenekart), és emlékszem az elõzõ kettõ Megasztárra. Ez nagyságrendekkel színvonalasabb, vegyük például Rúzsa Magdolnát, aki ülve úgy énekelt, ahogy a többiek még állva sem, de említhetném még Szabó Esztert és Póka Angélát, akik olyan hanggal és elõadói készségekkel rendelkeznek, amivel a magyar zenepiac "nagyjai" közül is alig páran. Õk a nemzetközi piacon megállnák a helyüket, hogy miért valószínû, hogy erre nem kerül sor, az más kérdés, a lényeg az, hogy ez nem a tehetségükön múlik.
666 2006 márc. 18. - 22:50:27
(38/124)
Kedves Zsuzsanna!

Nem értem, ha ennyire rossznak tartod a mûsort, mért nézed meg hétrõl hétre? Hiszen tehetségtelen elõadókkal van tele, hogy a zsûrirõl ne is beszéljünk, nem???

Megemlíteném, hogy ha nem a Fenyõ Miki-korszakban élnél még ma is, akkor tudnád, hogy Novák Péter egy a közönség és a szakma által is (el)ismert színész, énekes, koreográfus, rendezõ, dalszövegírõ, stb. Olyan darabokban szerepelt, mint a West Side Story, vagy a Jézus Krisztus Szupersztár, hogy csak azokat említsük amikrõl esetleg hallhattál.
Aztán, nem tudom hogy feltûnt-e, de azon az estén, amikor Ibolya Péterrel énekelt, a "megafrászosoknak" már ismert, zenei pályával rendelkezõ énkesekkel kellett énekelniük, ezért én eleve kizártnak tartom, hogy esetleg itt alapozta volna meg pályáját.

Arról inkább nem fejteném ki bõvebben a véleményemet, hogy Ibolya valóban tehetségtelen-e, de ne csodálkozz, hogy nincsenek foglalkoztatva. A magyar piac eleve nem túl nagy, és tele van szeméttel. Sajnos.

Hogy sztárok-e? Ez sem egyszerû kérdés. Hiszen van nagy, aránylag nagy rajongótáboruk, veszik, veszegetik a lemezeiket, de lehet-e egyáltalán olyan sztár ma Magyarországon, mint mondjuk Amerikában, ahol helikopterrõl fényképezik az illetõ házát, és ahol kizárt hogy összefuss vele a közértben.

Presser Gáborról annyit, hogy ez a te véleményed, ehhez inkább nem is szólók semmit, úgysem én foglak meggyõzni, azt viszont megjegyezném, hogy nem értem, ha hõbörgõ volt, és ráadásul fejébe szállt a dicsõség, akkor hogy szimpatizálhattál vele, pálne emberileg?

És végül, én úgy gondolom, hogy nem baj, hogy változtatnak a dalok eredeti hangzásán, mert bár mások dalait adják elõ, ha önnálló elõadók lesznek, akkor nem utánozhatnak másokat, önmaguk kell legyenek, és ha valakinek a személyisége egy más által, vagy más számára írt dalban is benne tud lenni, valahogy bele tudja csempészni, az direkt jó.
Apollon 2006 márc. 18. - 15:35:36
(37/124)
Amúgy vaaki hallotta már énekelni a Somát?
Én igen és szerintem nem is tud énekelni!
Régen volt de ha egy kicsit visszagondlok rá akkor ugy itélem meg hogy ....... BORZASZTÓ volt!!!!!!!!!!!!!!!
Apollon 2006 márc. 18. - 15:29:53
(36/124)
Szerintem is a R. Magdolna volt a legjobb!
Nagyom jo hangja van!
Zsuzsanna 2006 márc. 14. - 19:22:52
(35/124)
Ki ez a Novák Péter? Egyszer csak feltünt a képernyõn a degenerált sapkájával, mindenféle szerencsétlenre sikeredett mûsorban, majd nemrég a Megafrászban mint zenei szerkesztõ. Sikerét elõzõleg Oláh Ibolya nagytehetségû mûvésznõvel alapozta meg, közös elsõ megafrászos énekével, mely "szebb volt", mint a paradicsommadár éneke.
Karmabroker 2006 márc. 13. - 09:53:20
(34/124)
- 2 -
(folyt.)
4. Pély „Ikon” Barna, a megosztó. Karaktere, tenyérbe mászó fizimiskája okán sok ember zsebében már azelõtt kinyitja a bicskát mielõtt megszólalna. Miután megszólal, az összes többiében is. Pedig nem olyan rossz gyere, ráadásul az õ személyes karrierje akár a Megasztár jelképe is lehetne, annyira hasonló a filozófiájuk. Aki ismeri a United együttes életmûvét, tudja, hogy egy fészekalja tehetséges jazzkonzis srác kitalálta hogy nem a lila köldöknézõs mûvház-jazz felé indulnak el, hanem tudatosan keresve a népszerûséget, eladják magukat igényes, de bugyibanyúlós fiúzenekarként, már ha létezhet ilyen önellentmondás. A dolog többé-kevésbé sikerült is, de mire elérték amit itthon ezzel el lehet érni, rájöttek hogy kicsit átestek a ló túlsó oldalára. Személy szerint korábban én is fanyalogtam rájuk (bár azért kihallottam az intelligens hangszerelést a United számok mögül is,) aki viszont már hallotta õket élõben jazzt játszani, az megemeli a kalapját a brigád elõtt. (nem véletlen hogy a zenekar basszere, zongoristája élvonalbeli jazz zenészek lemezein mûködik közre) Ami Pélyt illeti, objektíve jó fülû zenész, ügyes hangszerelõ, közepesen jó énekes-gitáros, viszont amikor fellép, „meghal” a színpadon, 100 %-ban odaadja magát a zenének és a közönségnek, ami minden nagyszájúsága ellenére kiváló elõadóvá teszi, és valószínûleg erre alapozza az önbizalmát is. Summa summarum, ha lehántjuk személyiségének víztaszító rétegeit, szakmailag hiteles a véleménye, és néha kell egy kendõzetlen megmondóember is a sok párás szemû bólogatás mellé.
5. Novák „Sapka” Péter
A rockzene és színház közös metszetének paradicsommadara, a könnyed szórakoztatás paganinije. Épp csak annyira bonyolult figura hogy kereskedelmileg azért még sikeres lehessen. Mostanában inkább más elõadók, zenekarok mögötti szürke eminenciás és producerféle volt. Mivel a Megasztár zene producereként õ választja ki a dalokat az énekeseknek, elég visszás a helyzete amikor egy énekes a rossz számválasztás miatt bénázik, és zsûritagként ki kellene hogy ossza. Mindent egybevetve elég logikus választás volt a Pierrot helyére, kevesebb pozõrködéssel, több odafigyeléssel hitelesebb lehetne.
Karmabroker 2006 márc. 13. - 09:52:27
(33/124)
- 1 -
Na igen, a zsûrirõl még nem szedtük le a keresztvizet. :-) Na vegyük akkor õket sorjában, jobbról balra.
1. Bakáts Tibor Settenkedõ - a zsûri egyetlen hivatalos botfülûje. Nagy dumás publicista, kritikus, aki az értelmiségi kultuszfigura zsánerét váltja a zsûriben aprópénzre, megteheti, mert elég cinikus hozzá hogy ne legyenek erkölcsi fenntartásai, és elég értelmes hogy ne csak felhasználják, hanem õ is játsszon a TV-vel A jelenléte ugyanakkor egy fricska a kultúrsznobok orrán, a Magyar Narancs törzsolvasóinak nem kis meghasonulási kihívást okozva.
2. Presser "Pici" Gábor. A settenkedõ mellett õ a legendás rejtõzködõ, legalábbis a magánéletét eddig ügyesen megóvta a bulvármédiától. Szakmailag szerintem van mire kinyitnia a száját, de LGT ide vagy oda, fõleg az szimpatikus a hozzáállásában, hogy mindig az eredetit, a személyes hozzáadott értéket díjazza. Nem titkolt vágya egy szerzõi verseny beindítása egyszer, kérdés hogy milyen üzleti modellre lehetne felhúzni egy ilyen jellegû mûsort (ebben kissé szkeptikus vagyok).
3. Spitzer "Somamamagésababa" Gyöngyi. Számomra õ a leggyengébb láncszem, ha ezzel a képzavarral ilyen volumenózus személyiség esetén élni lehet. Nem tartom termetéhez mérhetõ jelentõségû jazzénekesnek, és számomra az ezotérikus ökobiovitál meditációi is komolytalanná teszik, ráadásul néha a nimfomán hajlamai sokkal erõsebben befolyásolják mint a hallása.
Állatbarát 2006 márc. 12. - 23:27:09
(32/124)
A Fenyõ számokat szerintem is tönkretették. Véleményem szerint a zsûri, Somával az élen, alapból utálják ami, v. aki szép. A többiek meg nem mondják ki, hogy a király meztelen.
petra 2006 márc. 12. - 21:37:14
(31/124)
Hogy is mondjam....
tegnap megnéztem a döntõt...
Engem a mi kiborított, az a zsûri!
Bocsánat, hogy nem tudom a nevüket, de talán "Novák Péter?" ... szánalmas egy alak.
Ha ennyire unja akkor miért vállalja el a zsüriskedést? Püföli az asztalt, annyira idegesíti az egész.
A másik aki mellette ül, lenyalt hajú, az meg aztán brutális. Se beszélni nem tud, de még önnáló véleménye sincs.
Szerepeltem már én is szinpadon, egy kis város elõtt, és azért vállaltam el, mert tudtam, hogy nem leszek zavarban, mert tudtam, hogy ez a hatás rám pozitívan hat.
Vele sajnos nem így van. Zavarban van, nem tudja magát kifejezni.
Tudom, nem mindenki erre termett, de azt azért nem hiszem, hogy nem találnának túle jobbat.

Szégyen, ez a mûsor.

Igaza van mindenkinek, aki nem néz tévét, de hát ezért a mûsorért feladni az elveinket????????

Petra
értelem 2006 márc. 12. - 07:35:18
(30/124)
ja és tegnap nekem a Rúzsa Magdi tetszett legjobban..
értelem 2006 márc. 12. - 07:34:21
(29/124)
jól látod Karmabroker.De azért az Anikó jól megmondta tegnap....és akkor finoman fogalmazott...ezek után sztem rossz lehet neki, hogy nem esett ki..
Karmabroker 2006 márc. 11. - 20:16:54
(28/124)
Egyet ne felejtsünk már el, ez egy kereskedelmi TV üzleti terméke, nézettségért, hirdetési zsetonért meg sms-dohányért. Számomra épp az a szimpatikus benne mégis, hogy a nézettségi cél és a kereskedelmi szempontok (pl. kell hogy legyen benne tinibálvány, hogy a számok néha egyszerûbbek kell hogy legyenek mint amit az elõadók elbírnának, vagy látványban, öltözetben is villogni kell) szóval mindezek ellenére pont az adja a valódi tehetségeknek az igazi kihívást, hogy gúzsba kötve kell táncolni, be kell csempészni a tehetséget, a zeneiséget a szabott keretek közé. Ezért tényleg le a kalappal az elõtt aki végigviszi. A Kontort eredeti, szimpatikus srácnak tartom, a Varga Feri igazi háziasszonyok kedvence, mégis olyan utca embere is egyben, a Szabó Eszternek dögös bluesos hangja van, a cigus srác és csajszi is aranyosak, kedvesek, szerethetõ emberek szóval nem kell séróból lefikázni a mûsort, mondom ezt úgy hogy évek óta nincs TV-m mert a mûsorok 99%-a nettó baromság, untat, idegesít és nem is hiányzik.
Ez viszont egy jó alkalom elugrani barátaimhoz. :-)
értelem 2006 márc. 11. - 18:57:21
(27/124)
Hát egyetértek Petra. A mostani petike produkció is gyalázatosan hamis volt, a zsûri persze jópénzért kinyalta megint a rotringyerek:))))ez jó voltld lent. seggét...
petra 2006 márc. 11. - 18:42:59
(26/124)
Üdv mindenkinek!

kb összesen 8-10 megasztár adást láttam.
Véleményem az, hogy gazdaságilag nagyon jó fogás lehet sokaknak. Nem a szereplõkre gondolok.
Én azt nem értem, hogy miért jelentkeznek ebbe a mûsorba a fiatalok. Azt gondolják, hogy ez a siker útja? Az, hogy úgy énekelnek,
és azt, amit elvár tõlük 1 - 2 olyan zsûritag, akik nem tudom mit keresnek ott.
Nagyon nehéz ma elérni a népszerûséget Magyarországon, és ha erre adnám a fejem én biztosan magamat adnám, és megnézném, kinek fogadom el a tanácsait.

Tudom, hogy minden pénzfüggõ.
Tehetséges fiatalokat küldenek a fenébe.

Tisztelem a fiatalokat, mert adni akarnak.
Az érzelmeikkel akarnak minket megismertetni, de hát így......?
Megmondják, hogy mely énekek közül választhatnak, megmondják hogy hogy énekeljenek, mit vegyenek fel...
Nem tudnak önmaguk lenni.

Lehet, hogy nem így van, én így látom.

Petra
Karmabroker 2006 márc. 11. - 16:10:05
(25/124)
A rotringbél kiscsókát (Puskás "anyukedvence" hogyishívják) annak ellenére hogy se füle, se hangja, a vikikivik szerû tinilányok miatt tartják benn egy darabig (csak hogy a fórumokra jellemzõ jóízû személyeskedés se maradhasson ki) :-) Szóval kell az adásnak a nézettség miatt, de azért ki fogják szórni a megfelelõ pillanatban, mert szakmailag a zsürit minõsítené ha az utolsó háromban benne maradhatna.
Ami a többit, meg a korábbi szériák döntõseit illeti, vannak tehetségesek, és negyed óráig warholi értelemben tényleg sztárok is voltak, de ehhez a leszedált országhoz (Lovasi) na meg a Lagzi Lajcsin szocializált közízléshez paradox módon még egy Gáspár Laci is túl jó (Caramel pláne) ahhoz hogy valódi kereskedelmi siker lehessen, így érthetõ hogy a villamoson halottad õket síránkozni, és nem egy jattos verdában suhantak a körúton.
Na meg a piac is kicsi hogy felszippantson ennyi énekest, még ha a könnyebb ellenállás irányába hangszerelik is a lemezeiket.