8/10
Carlo Abarth 2013 márc. 29. - 22:26:26 8/10
(4/24)
Jó film az nem vitás!Az tény hogy a story maga nem semmi...
8/10
sanderb 2013 márc. 19. - 19:33:02 8/10
(3/24)
A történet valós háttere teszi izgalmassá a filmet, e nélkül engem speciel nem is érdekelne egyáltalán. Mert annyira hihetetlen az egész, hogy az csak na. Jól döntöttek a készítõk, hogy már az elején felhívták a figyelmet az említett tényre. A történet több okból is döbbenetes és példaértékû, a film meg próbál felnõni minden téren az elvárható színvonalra. Többnyire sikerült, de semmi rendkívüli. 10/8
8/10
NADALFAN 2013 márc. 03. - 15:04:06 8/10
(2/24)
SPOILERES- alapjában jó a film,mondjuk engem idegesített a 2 fõszereplõ erõs és agresszív személyisége. valahol az ilyenek kivívják maguk ellen a sorsot,persze azért nem elfogadható egy ártatlan ember ilyen meghurcolása. a film a testvéri összetartás dicsõitése ,és igazán példaértékû ahogy egy tudatlan iskolázatlan nõ elvégzi az ügyvédi kurzust. ami azt is jelenti hogy a családi háttér ellenére nem volt annyira tudatlan és egyszerû nõ. én is azt hittem hogy bûnös a pali. a végén azért keveselltem a kivívott kártérítést ,de azért 4 millió dollár nem rossz, igaz a legszebb 16 évéért . sajnos azért az a világ minden pontján negatívum hogy egy pár ember rosszindulata miatt gyilkossá válhatsz -szerencséje volt hogy itt nem volt halál bünti.--SPOILER ....
10/10
somersby 2013 márc. 02. - 22:13:33 10/10
(1/24)
A Meggyõzõdés alaptémája a testvéri szeretet erõssége, amit egy el nem követett bûntény miatti igazságtalan börtönbüntetés tesz próbára. Kenny Waters életfogytiglani börtönbüntetést kap, ezért húga Betty Anne csaknem két évtizedes küzdelmet folytat azért hogy bizonyítsa testvére ártatlanságát. Tony Goldwyn már az elején kiírja, hogy igaz történet, ezért ez egy bizonyos szinten kiszámítható történetté válik, aminek lényegesebb dramaturgiai mozzanatait és befejezését is elõre sejtheti az ember. Így abban rejlik a forgatókönyvíró és a rendezõ számára is a kihívás, hogy a fõszereplõk küzdelmét hitelesen, izgalmasan és ne pedig sablonosan és szájbarágósan találja. Ez pedig sikerült is fõleg azzal, hogy a két szereplõre és az õket alakító színészekre koncentrál. Hilary Swank színészi oroszlánkörmeit akkor tudja megmutatni, ha ilyen karakterközpontú drámákba szerepel, nem pedig tucatkacatokban de hasonlóan pazar alakítást mutat be Sam Rockwell is. A szövegkönyv is erõs és õszinte párbeszédekkel teli, a rendezés visszafogott, de egységes, a témából pedig egy kis költségvetésû, de emberséggel és lélekkel teli dráma lett, amit jó nézni.