7/10
napraforgó 2012 dec. 20. - 19:51:53 7/10
(1502/1702)
Rogelio és Paula arról beszélget, ki legyen az új intézõ?
Hugo jelzi, hogy a birtok sok volt munkása a La Negrán dolgozik, ahol Efrain legközelebbi rokona, az unokatestvére. Sorra derülnek ki Efrain intézkedései, hogy elküldte a birtokról a munkásokat.

Rosaura rájön, hogy nem Maria volt a gyilkos, hanem Cynthia. Maria azt mondja, õ nem anya, nem tudhatja, hogy mit jelent ez az áldozat a részérõl. mert õ nem szereti Paulát. Rozi azt mondja, hogy a maga módján szereti, de persze ilyen áldozatot õ nem hozna.

Gustavo beviszi Cynthiát a börtönbe Mariához, látogatására. Cinti baromira nem akar menni, azt hiszi, mindenki õt nézi. Cinti azt mondja Mariának, hogy ugyanazt fogja vallani, mint elõzõ nap. Maria a kisunokájáért aggódik.
Szaffi2 2012 dec. 20. - 19:24:12
(1501/1702)
Maria is szegény elhitte hogy a kislány is börtönbe került volna az anyjával.Biztosan nem ott kellett volna felnõnie,míg Cynthia letölti a büntetését.Meg tényleg ez a 20-30 év!Ennyit biztosan nem kapna.
7/10
napraforgó 2012 dec. 20. - 18:02:00 7/10
(1500/1702)
Bruno jóslata a 20-30 évvel szerintem túlzás. Az egy elvetemült, elõre kitervelt, különösen kegyetlen módon végrehajtott gyilkosság büntetési tétele....
Mind Mariánál, mind Cynthiánál fennállhat a "jogos védelem" állapota. Ha pl. a kisbaba elrablását akarták (volna) megakadályozni, és a fejbecsapás nem irányult ölésre, csak az áldozat megállítására, akkor akár fel is lehetne menteni az elkövetõt. De legalábbis sok enyhítõ körülmény van.
Persze ez a hazudozás Cynthia részérõl... nem arra mutat, hogy véletlen baleset volt....
Fõnix_császárnõ 2012 dec. 20. - 10:24:04
(1499/1702)
7/10
napraforgó 2012 dec. 20. - 10:19:25 7/10
(1498/1702)
Köszönöm, nézni fogom! Idõpontot is tudsz ? (hány órakor)
Fõnix_császárnõ 2012 dec. 20. - 10:16:57
(1497/1702)
Napraforgó, mivel te is nézted az Ázsiai sorozatokat az m1en szólok,

Január 7tõl, minden hétköznap Acu Hercegnõ.

Remélem tudod nézni. Szeretettel várunk.
7/10
napraforgó 2012 dec. 20. - 10:13:59 7/10
(1496/1702)
A rendõrségi kihallghatáson faggaták Mariát, aki Rogelio biztatására elmondja, hogy Cynthia a lánya.
Gustavo rátör Cynthiára, és felelõsségre vonja az Efrainnal folytatott viszonyáért. Gus meg akarja beszélni, hogy eztán mi legyen a babával? Gus ragaszkodik hozzá, hogy Cinti meglátogassa az anyját.
Bruno és Vanesa a tejüzletõl beszél, el kell terelni Rog figyelmét, hogy ne tudják meg, hogy õk voltak a vevõk.
Rosaura meglátogatja Mariát a börtönben, sütit vesz neki, és közben ekmondja, hogy õ nem hiszi, hogy mMria ölte volna mneg Efraint....
7/10
napraforgó 2012 dec. 20. - 09:59:32 7/10
(1495/1702)
Gustavo belép, meglátja a halott Efraint. -mi történt? erre Maria elõadja, hogy amikor belépett, Efrain magával akarta vinni a lányát, mreg az unokáját. Küzdöttek egymással Cynthiával, de Maria leütötte Efraint.
Gus elmegy, hogy értesítse Rogeliot.
Cynthia olyanokat mond Mariának, amit addig nem, mama, most már értem, mit tettél értem...

Cynthia talákozik Vanesával és Brunoval, kérdik tényleg Maria tette? Cinti azt mondja természetesen.
Ulises el akarja vinni Macariát valami nyaralásra.
A nyomozók ki akarják hallgatni Cynthiát is, aki nagyon föl van háborodva, már mindent elmondott.

Mariát bilincsben viszik el (vajon miért, hiszen nem veszélyes). Brunotól kérdi, mi lehet a büntetés? Bruno szerin t 20-30 év!
Cynthia is sírdogál, aztán Consuelo is, de õ legalább õszinte. Hugo mérges, hogy a barátnõje Efrainért sírdogál. Paula Consulelora bízza Cynthia kislányát.
Még Róza sem tudja elhinni, hogy Maria ölte volna meg Efraint.
Rog és Cynthia beszélnek - Rog nem hiszi, hogy Maria ölte meg Efraint! A húga mindig is indulatos volt, róla inkább el tudná képzelni!
Rozi kérdezõsködik a nyomozóktól, hogy ki lehetett a tettes. Szerinte nem Maria tette!
A nyomozók ujjlenyomatokat keresnek.

Paula meglátogatja Mariát a börtönben, aki azt mondja, hogy atettével megmentette a lányát és azt unokáját!
Gus dajkálja a kicsi lányt, megigéri, hohgy sose hagyja el. Ezen még a jelnlévõ Rosaura is csodalkozik.
Rog követelõzik, Cynthia mondja meg az igazat, nem hiszi, hogy Maria volt. A húga túl indulatos, róla inkábvb el tudná képzelni.
Cynthia tagad. Mariát börtönbe viszik.
7/10
napraforgó 2012 dec. 20. - 07:04:42 7/10
(1494/1702)
Hát, ha Gustavo marad az "apja" a kislánynak - név szerint az övé, mert a vélelem az, hogy a férj a gyerek apja (ezt meg kell támadni, meg kell dönteni, ha mégsem. Ez szerintem meg is történt ezzel az apasági teszttel, csak a termnészetes apa már nem járhat el a halála miatt).
Ha Gus megtartaná a gyereket - amit én kétlek, hiszen Rogelio az egyetlen vér szerinti rokon, õ a nagybácsi - akkor Mercedes tarthatja a karjában. De sokkal inkább lehet, hogy mégis lesz gyereke, vagy akár örökbe fogadnak egy kisbabát.
Szinte tartok tõle, hogy a megbuggyant Cynthia gyerekét a bátyja veszi magához, és akkor Paulával együtt nevelgethetik. (de legalább nem Gustavo mástól született gyerekét sóznák Ana Paula nyakába).
Szaffi2 2012 dec. 19. - 21:09:27
(1493/1702)
Valamikor régebben láttam egy képen,hogy Ana Pauláék esküvõjén Mercedes egy kislányt tart a kezében.Akkor még nem volt terhes Cintia,így csodálkoztam is hogy ki lehet az a kislány.Nem lehet hogy Mercedesék fogadják majd örökbe?
7/10
napraforgó 2012 dec. 19. - 17:22:44 7/10
(1492/1702)
Kihagytam az összesítésbõl, hogy Rozi a hallgatózás után leadja a drótot Brunonak, hogy most milyen üzletet készül kötni Rogelio. Bruno már tervezi is, hogy hogyan fúrja meg Rog terveit.

Szegény Efrain többször is mondta Cynthiának, hogy én vagyok az egyetlen, aki szeret téged. Ez majdnem igaz, de Maria is szereti, sõt most a börtönbe megy helyette.
9/10
Caramell 2012 dec. 19. - 12:10:22 9/10
(1491/1702)
Szegény Efrain így kellet meghaljon,úgy szerette a kislányát meg az idióta Cynthit ,kicsit sajnáltam,de amit hagyott anno levelet ha vele történik valami ,abból majd kiderülnek Cynthia dolgai ,remélem nyilvánosságra kerülnek a levélben írottak.
Maria meg mehet a börtönbe ha Cynthiának lenne szíve nem hagyná,de kétlem.
Most hogy Efrain meghalt ,lehet Gusti mégis apjaként tekint majd a gyerekre és õ neveli,hiszen szereti.
7/10
napraforgó 2012 dec. 19. - 10:25:49 7/10
(1490/1702)
III.
Efrain és Cynthia civakodik, E. azt mondja, ha C. nem megy vele, elviszi a lányát. C. kiabál, csak vidd, vidd, ha nem Gustavoé, úgysincs hasznom belõle! Efrain megdöbben: te romlottabb vagy, mint gondoltam! majd megfenyegeti, hogy elmondja Rognak és Gusnak, hogy Paula Cinti miatt veszitette el a gyerekét. Erre Cinti megint aklakoskodni kezd, jajj, ne, csak tréfáltam, elmegyek veled, persze, menjünk. Efrain kezd örülni, de vesztére. Hátat fordít Cynthiának, aki egy gyertyatartóval jól fejbecsapja. Efrain elesik. Cinti megijed, rázogatni kezdi: kelj fel, nem gondoltam komolyan. De rá kell jönnie, hogy Efrain meghalt. Ekkor kopognak, Maria jött volna a babát megetetni, de megdöbben a látványtól. Csak baleset volt, dadus, erõszakkal el akart vinni, meg a gyereket, szabadkozik.

Gus közli Roggal, hogy elmegy, beadja a válókeresetet. De a kútfúrást a birtokon még majd felügyeli, ígéri. Gus kopog Cynthia ajtaján, majd benyit, a látvány sokkolja. Mi történt???! Cinti nyafog: anya, anya, anya? mire Maria kijelenti: megöltem Efraint!
7/10
napraforgó 2012 dec. 19. - 10:05:58 7/10
(1489/1702)
II:
Mindenki Efraint keresi. Rozi már valahonnan tudja is, vagy tudni véli, hogy Efrain a gyerek apja.

Vanesa és Bruno is találgatnak. Nekik az az érdekük, hogy Cynthia megkapja a birtokrészét, amit majd hozzácsatolhatnak a saját birtokukhoz.

Rogelio bemegy a síró húgához. Cynthia kérdezi tõle, hogy mit tesz Rog, ha a gyerek Efrainé, elveszi tõle az örökrészét? Nem semmizheti ki, nyafog. Rog megígéri, hogy attól függetlenül, hogy ki a gyerek apja, átadja a részét. De figyelmezteti, hogy ezzel a problémák fele is õt terheli, rá ne számítson a jövõben. Cinti nyavajog, ne tedd ezt velem (na mármint a bajokat nem akarja felvállalni).

Rog elmondja Paulának, hogy átadja Cinti részét. Paula fél, hopgy ez nehézségeket fog okozni nekik, meg Cinti sem alkalmas a birtokrésze vezetésére. Rog elmondja, hogy a kis Marie részére számlát nyit a taníttatására. Majd a következõ üzletrõl beszél a tejgazdálkodásról, amit Rozi kihallgat. Rozi bemegy az irodába, az iratok közt kutat, de jön Paula és meglepi. Róza azt mondja, csak telefonálni akar Ulissesnek, hogy nem megy be dolgozni, mert nagyon fáj a hasa. Paula elhiszi, azt mondja, Rozi túl sokat eszik.

Gus találkozik Efraimmal, aki megmutatja neki az iratokat - Õ a gyerek apja!, Gus a felesleges harmadik.
Efrain bemászik Cinti ablakán és megmondja neki, hogy a kislány az övé. Efrain és Cynthia vitatkoznak, E. azt hiszi, hogy Cinti csak az öröksége miatt viselkedett így. Kéri C-t, hogy menjenek el innen, vigyék a lányukat is. C. persze nem akar menni, csúnyán beszél E-vel. Csak kihasználtalak, gyûlöllek, azért, amit velem tettél!!! Majd hazudozni kezd, azt mondja Rog elveszi az örökrészét, ha nem marad. Efrain annál inkább menne. felveszi a kisbabát, rád hasonlít, mondja. Cinti rámászik Efrainra, csókolgatja, hogy csak mérgében mondta az elõzõeket, hát persze, hogy õt szereti.

Gus családi, baráti körben panaszkodik. Efrain és Esteban is véleményt nyilvánít, Mercedeshez hasonlóan. Mindenki elítéli Cynthiát.

Rog és Paula az üzleti ügyekrõl tárgyal. Paula Santa Catalinába készül, nyilván a tej-üzlettel kapcsolatban.
Gus cynthiához készül, hogy megmondja elválik tõle, összeakad Paulával. Baráti ölelést váltanak.
7/10
napraforgó 2012 dec. 19. - 09:33:58 7/10
(1488/1702)
Nos sikerült megnézni, akit érdekel, a tartalom röviden:

Efrain megkapja a teszt eredményét. A birtokon Rozi kérdezõsködik, na ki is a kislány apja? Rogelio és Paula is aggódnak az eredmény miatt. Miguel kéri a húgát, ha a bíróságtól jönne számára egy hivatalos irat, adja át. Az irat meg is jön, de Cynthia veszi át, kibontja, megnézi és összetépi. közben rém undok az iratot hozó munkással.
Ernesto és Gustavo bemennek a faluba, hogy megtudják, mi lett a teszt eredménye. Cynthia a gyereke fölött jajong, add istenem, hogy Gustavo legyen az apja! Bejön Maria és faggatni kezdi, nem csak azért kell neked Gustavo, mert féltékeny vagy Paulára? Tõle akartad elvenni? Aztán azt mondja, hogy Te még olyan fiatal vagy, mindent újrakezdhetsz. - jajj, csak nem azt akarod ezzel mondani, hogy Gustavo el akar hagyni?
7/10
napraforgó 2012 dec. 19. - 05:29:35 7/10
(1487/1702)
Sajnos tegnap csak a végét láttam és nem biztos, hogy meg tudom nézni a mai ismétlést. Én már csak azt láttam, hogy Efrain a földön fekszik, Cynthia szobájában, a feje körül vértócsa. Aztán jön Maria, aki nagyon megdöbben, Cinti megy nyafog - én nem mehetek börtönbe, stb. Belép Gustavo: Mi történt? És Cinti 3x-os "Anya" felkiáltására Maria magára vállalja Efrain megölését.

Írja már meg valaki, hogy Cynthia milyen módszerrel ölte meg Efraint? Fejbecsapta? netán lelõtte? Ez utóbbi túl hangos lett volna, így inkább arra tippelek, hogy valamivel fejbevágta. De miért?

És az epizód elején nem történt semmi más fontos?
andrealovasz 2012 dec. 18. - 22:14:43
(1486/1702)
Na szegény Maria magára vállalta Efrain megölését, csak az a kérdés, hogy megérdemli-e a lánya, amit az anyja tesz érte. Kíváncsi vagyok, hogy Cinthya tisztában van-e azzal, hogy az anyja mennyit kockáztat érte, áldozatot hoz érte, hogy olyanért fog börtönbe menni amit el sem követett. Bár ki tudja, lehet úgy fogja gondolni, hogy legalább ennyi hasznom legyen az anyámból. Üljön helyettem a börtönben én meg élek (élnék) Gustavóval és a gyerekkel boldogan.

Egyébként a hétfõi részben volt egy beszólása Cinthyának, hogy aludjon Maria a gyerekkel egy szobában õk meg egy másikban ketten Gustavoval, mert õ nem akar a szerelme és a gyerek között választani, mire Gus leteremti, hogy milyen anya õ, neki kéne a babával lenni és nem Mariának. De Cinthya úgy gondolta a baba nevelését, gondozását, hogy majd Maria, a dadus csinálja, õ meg majd Gussal elvan. Szánalmas........

Efraint nagyon sajnálom, olyan aranyos volt a kicsivel, ez lett a vége, hogy szerette Cinthyát, mindent megtett neki amit csak kért tõle. Ez volt a hála érte.

Cinthya jól elszólta magát, "vidd el a gyereket, úgy sincs belõle hasznom", szép kis anya az ilyen. Mindegy, hogy ki az apa, õ az anyja. Függetlenül attól, hogy mi lesz vele és Gus-sal, vagy szétmennek vagy együtt maradnak, vagy Efrainnal lesz, egy dolog biztos, Cinthyának van egy lánya, akiért felelõsséggel tartozik. Nem csak akkor a lánya, ha Gustavo gyereke.

Örülök,hogy Gustavo megtudta a DNS teszt eredményét, legalább õ is (és lassan már mindenki a birtokon és a faluban, Rosaurának hála) tudja, hogy nem az övé a gyerek.

Rosaura és Bruno már megint sántikálnak valamiben. Már megint valami üzletet akarnak elhalászni Rogelio orra elõl. Remélem nem fog nekik sikerülni.
Szaffi2 2012 dec. 18. - 20:37:38
(1485/1702)
Szegény Efrain nagyon sajnálom,akármilyen is volt.Hogy örült a kislányának!Ez a szemét Cintia meg csak kihasználta.Efrain tényleg szerette.Nem tudom miért nem örült ennek Cintia.Pedig szerintem boldogok lehettek volna a kicsivel.
8/10
suxel 2012 dec. 18. - 20:35:35 8/10
(1484/1702)
1, A kislány, Marie még véletlenül sem fehér bõrû, ahogy ezt Cynthia és Efrain is állította (ezt úgy mesélik be, minthogy Vanessa és Paula hasonlítanak egymásra)
2, Rosaura és a gyomorfájása: szép színjáték megint. És Ana Paula még alá is támasztja, hogy sok édességet eszik a nénikéje. :D :D :D
3, Efrain rendesen pórul járt, most már alulról szagolja az ibolyát. Nem kellett volna ennyire hinni Cynthiában. Maria magára vállalja, hát mi sem egyértelmûbb ennél, és persze Cynthinek ilyenkor 3szor is kijön a száján, hogy Anya, Anya, Anya!!!!!
7/10
napraforgó 2012 dec. 18. - 17:11:04 7/10
(1483/1702)
Azt nem tudom, hogy áldásnak tekintik-e, de a keresztség az egyik szentség a katolikus egyházban. Úgy tudom, hogy 7 szentség van (innen a káromkodás is), ezek: keresztség, bérmálás, eucharisztia (azt hiszem ez tulajdonképp az áldozás), bûnbocsánat (gyónás), házasság, betegek kenete (amit mi utolsó kenetnek hívunk, mert nagyon súlyos betegnek szokták feladni, pedig többször is lehet igénybe venni), valamint a papi rend.
Ezek közül a keresztség azért nagyon fontos, mert anélkül nem lehet üdvözülni. Aki nincs megkeresztelve, az utolsó ítéletkor automatikusan elkárhozik (a pokol örök tüzére vettetik). Legalábbis a katolikus vallás szerint.
Az olyan erõsen katolikus országokban, mint Mexikó, a keresztség ezért nyilván nagyon fontos. Valószínûleg a többi szentség nem olyan fontos, mert azok a korral járó döntéseket igényelnek, de a keresztség alapvetõ, ezért egész pici babákat is megkeresztelnek.