7/10
napraforgó 2012 dec. 28. - 20:08:47 7/10
(1542/1702)
II.
Gustavo azt mondja, hogy az orvos megtiltotta Cynthiának a lovaglást, szétnyílhat a sebe. Paula azt kérdi, mi lesz Mariával, kiengedik? Villafana szerint a hamis vallomás is bûn.
Dany elmondja Rosaurának, hogy Miguel elment Tuxtlába. Rozi meg arról tájékoztatja, hogy Cynthia a hibás mindenért - Efrain haláláért, Paula kisbabájának haláláért.
Bruno a birtokon Paulával találkozik, hallotta, hogy Cynthiának gondjai vannak, felajánlja a segítségét. Paula azt mondja, már nem vagy a család ügyvédje. -Igen, de segíteni szeretnék. Paula szerint Brunonak el kell döntenie, ki mellett áll Rog, vagy Cynthia.

Rogelio bemegy Mariához. Maria sajnálkozik, hogy a lánya rossz ember lett. Rog elmondja, hogy lóháton menekült, ami veszélyes.
Mercedes nem akarja elhinni, hogy Cynthia mit tett. Gus elmondja neki, hogy az ügyvédtõl azt kérte, segítsen megszerezni a kislány felügyeleti jogát.

Gustavo ügyvédje a börtönben Rogelionak ajánlja a szolgálatait. Rog megbízza, hozza ki Mariát.
Bruno megtalálja az ájult Cynthiát. Névtelenül telefonál orvosi segítséget kérve, bízik benne, hogy idõben megtalálják.

Gustavo tájékoztatja Mariát, hogy megtalálták a lányát, kórházba vitték. Maria látni akarja.
Paula a kórházból kéri Rosaurát, fektesse le Margaritot. Roggal várják a híreket Cynthia állapotáról. Bruno is jön - segíteni akar. A társadnak segíts - így Rog. Nehéz dolgod lesz.

Mercedes elmondja Gusnak, hogy adoptálni akarnak.
Vanesa is megjelenik a kórházban. Ernesto szerint súlyos Cinti állapota, hiába kapott vérátömlesztést és antibiotikumokat.

Ulises és Macaria elmondják Danynak, hogy most már végleges az elhatározásuk, elválnak.

Mariát kiengedték, megy a klinikára, hogy megtudja, mi van a lányával. Látni szeretné. Ernesto beengedi.

Vanesa a kórházi folyosón a szingapúri vevõvel telefonál, aki megérkezett Tuxtlába és a La Negrára készül. Rog meghallja, rájön, hogy a nõ és Bruno árulták el.

Rosaura utasítja Consuelot, hogy vigye ki Cynthia holmiját, már nem fog visszajönni.
7/10
napraforgó 2012 dec. 28. - 19:43:50 7/10
(1541/1702)
150. rész
I.

Cynthia leütötte Hugot és elszökött.
Villafana tájékoztatja Rogeliot, hogy a húga a gyilkos. Rog azt mondja, megérezte. Majd arról beszélgetnek, hogy miért is kereste Paula õt? Rog megmondja.
Cynthia a lovakhoz megy.
Bruno és Vanesa beszélgetnek. Bruno szerint segíteniük kell Cynthiának. Cinti telefonál Brunonak, aki találkozni akar vele. És találkoznak is a lovaknál.Bruno pénzt visz a nõnek, és felajánlja a Santa Catalinai házát búvóhelyül. A nõ lórakap és elmegy (hosszú nyári ruhában...)
Paula és Gustavo visszaérkeznek a birtokra, mikor bejön Hugo - Cinti leütötte és megszökött! Keresni kezdik a nõt.
Cintinek nem tesz jót a lovaglás, fáj a hasa.
Gustavo jön - eltûnt Cynthia lova - jelenti Rognak. Utánaküldött néhány embert, keressék.
Cinti elájul egy fa tövében.
7/10
napraforgó 2012 dec. 28. - 18:43:28 7/10
(1540/1702)
Az nem pléhtálca volt, ahogy néztem, hanem valami jó nehéz, súlyos valami volt.

Hát kíváncsi vagyok a végére. Talán Paula faképnél hagyja Rogeliót? Mert ha mindennek ellenére vele marad....
8/10
suxel 2012 dec. 28. - 16:13:43 8/10
(1539/1702)
tudom a gyertyatartót. Lattam...az ilyen izgisebb jelenetekrol nem szeretek lemaradni. Csak vhol nem is olyan regen szinten talcas leütest lattam, s ettol herotom van. nem hinnem, hogy egy pléhtálcától elájul vki. A megszedules oke lenne.

A mobilt en is neztem, mi a fene. Talan a hosszú zseb nélkuli ruha miatt volt ott. Kivételesen nem haspóló farmer kombó volt rajta.

Tudod a rendöri munkavegzest ne siettesük, legyen ido megszöknie és még kicsit izgulni.

Valamiért szerintem nem feltétlen leszel elégedett a finishsel korabbi hszeid alapjan.
De majd par het múlva kozolheted a velemenyed rola
7/10
napraforgó 2012 dec. 28. - 15:10:26 7/10 Előzmény suxel
(1538/1702)
Efraint a gyertyatartóval ütötte le....

Mellesleg olyan magas az a nõ, mint egy zsiráf, nem is kéne székre állni, azért, hogy leüssön valakit...
(anno azon röhögtem, hogy mindig le kellett borulnia Gustavo vállára, mellére, mert vagy fél fejjel magasabb volt a férfinél.

Aztán ott vannak azok a baromi nagy üvegablakok az ajtókon. Elég lenne egyet kiütni, egy ilyen vékony nõ biztos kiférne rajta.
Az is fura, ha valaki a csizmaszárban hordja a mobilját... (én ezt nem is láttam, mert csak írtam, amit hallottam)

Most, hogy Villafana ott van a birtokon, és közölte, hogy Cynthia a tettes, nem akarja letartóztatni? És ha Maria nem bûnös, õt ugye rögtön elengedik????
8/10
suxel 2012 dec. 28. - 10:12:23 8/10
(1537/1702)
nem baj, hogy a finishben vagyunk mar itt az ideje. Egy ideje mar unatkozom, de Cynthia menekulesevel megkezdodik a vegjatszma.
Azt a huzast meg el lehetne felejteni, hogy egy talcaval utom le a masikat, annyi mas targy van ott, amivel utni lehet nagyot de nem feltetlen halalosat.
Norcy_ 2012 dec. 28. - 07:34:48
(1536/1702)
Kiváncsi vagyok, hogy Cynthia meddig jut a szökéssel. A mozdulatain még látszik, hogy fáj neki a császármetszés helye, jól tették, hogy errõl nem feledkeztek el. Vanesának is már kezd elege lenni Cintibõl, ami nem csoda.

Tetszett, ahogy Ana Paula felpofozta Cintit. Csodálom, hogy utána csak úgy visszaengedték még a börtönbe Maríához. Egyébként ilyen rossz öltözéke még nem is volt, mintha csak egy hosszú (farmer)ing lenne rajta.
A tegnapi rész végén bírtam, ahogy a csizmájából elõszedte a mobilját, miután meglátta a rácsokat. Pont abban a szobában van fogva tartva, ahol AP-t megmarta a kigyó.
7/10
napraforgó 2012 dec. 28. - 05:52:25 7/10
(1535/1702)
Hoppá! kifelejtettem szegény Gustavot, vele vajon mi lesz? elmegy világgá a felesége fattyával? vagy a közelben marad?
Na és a húga, Mercedes? természetesen teherbe esik a végére, vagy szereznek egy kisgyereket, akit örökbefogadnak, hogy a nõ megnyugodjon végre?
7/10
napraforgó 2012 dec. 28. - 05:48:42 7/10
(1534/1702)
Befutottunk a finisbe, már nincs 15 rész hátra és nagyon felgyorsultak az események!
Itt van:
- Miguel rendezetlen ügye a bíróságon
- ehhez kapcsolódóan még ki kell derülnie Rogelio manipulációjának a börtönbe juttatásával kapcsolatosan
- ha ez kiderül, Paula nyilván "megneheztel"
- ott van Maria ügye - ami hamar meg fog oldódni, mert hamar átváltozik
- Cynthia gyilkossági ügyévé, egyrészt az Efrain, másrészt a Paula ellen elkövetett merénylet miatt.
- Cynthia õrülési jelenete - már ha lesz ilyen...
- Vanesának és Brunonak is le kell bukniuk, meg kell bûnhõdniük
- aztán az apróságok: Ulises és Macaria válása, Miguel és Dany, Esteban és Chio házassága; esetleg Consuelo és Hugo egybekelése
- a nagy kérdés a kedvencem, Rosaura sorsa - na vele mi lesz vajon? talpára esik, mint a macska? elmegy élvezni az eddig összeharácsolt pénzt?

És ott a végkifejlet: Rogelio nyilván töredelmes bûnbánatot tart és el is nyeri a jutalmát, Paula 100-adszor is megbocsát neki és hatalmas egyházi esküvõt tartanak, ásó, kapa, meg minden....

Hát.... vegyesek az érzelmeim. Már a telenovellák sem olyanok, mint régen. Nem a jó diadalmaskodását mutatják be a rossz felett, hanem esendõ emberek jó és rossz cselekedeteit, amelyeknek a végén váratlan - és sokszor oda nem illõ hepiend van.....

Jobb szerettem a tündérmeséket.....
7/10
napraforgó 2012 dec. 28. - 05:34:28 7/10
(1533/1702)
A 148. részhez még eszembe jutott:
Bruno megjelenik Ropgelio irodájában. Rog rámordul: megkérlek, hogy a jövõben kopogtass, ha bejössz hozzám! Bruno csodálkozik, eddig is kopogtatás nélkül bejöhettem hozzád! - Ezentúl nem!-mondja Rog. -Nem bízol bennem? Mivel szolgáltam rá? Rog erre nem ad választ, csak azt mondja, a jövõben nem kíván Burunoval dolgozni. Bruno kijelenti, hogy akkor pár nap múlva átadja neki az összes folyamatban lévõ ügyet az írásos jelentésével együtt. Rog jelzi, hogy viozsgálatot kezdeményez ellene. Bruno bólint, rendben van. Amin meglepõdik, az az, hogy Rog azt mondja, hogy az utóbbi 5 évre kiterjeszti a vizsgálatot.
7/10
napraforgó 2012 dec. 27. - 20:32:36 7/10
(1532/1702)
III.
Rog Hugot hívja és bezáratja Cynthiát egy szobába, ahol az ablakon rács van. Cinti kétségbeesve hívja Brunot, aki szökést tanácsol neki.

Paula és Gus bemegy a fogdába Mariához, elmondják, hogy feljelentést tesznek a lánya ellen. Maria megérti, csak azt kéri, hogy vigyázzanak a kisunokájára.
Rog dajkálja egy kicsit az unokahúgát. Mercedes azt mondja, hogy Rog és Paula számíthat rá.

Cynthia nyafog Ugonak, hogy éhes, engedje ki, vagy hozasson neki enni.

Chio panaszkodik Estebannak, lehet, hogy elveszítik a szerzõdést. De jön Dany egy albummal, Miguel egész éjjel ezen dolgozott, mielõtt elindult Tuxtlába. Megcsinálta a terveket a bútorokhoz, azok alapján le lehet gyártatni azokat. Talán sikerül megmenteni a szerzõdésüket.

Paula és Gustavo a rendõrfõnököt keresi, mert feljelentést akarnak tenni. Egy rendõr közli, hogy a rendõrfõnök kiment a La Fuertére.
Villafana rendõrfõnök Rogeliot keresi, aki azt hiszi, hogy Pauláék feljelentése miatt keresi. De arról a rendõrfõnök nem tud. Õ Efrain halálának ügyében jött. Lezárult a nyomozás, bebizonyosodott, hogy nem Maria követte el a gyilkosságot, hanem Cynthia.

Rosaura kaját visz Cynthiának és cikizi, hogy rácsok mögött van. nem is fog kikerülni, mert elitélik gyilkosságért. Cyntia kijelenti, hogy fel fogják menteni, mert nincs ellene bizonyíték. De Rozi azt monjda, csak mert még nem nyitottam ki a számat! És ne higyje, hogy megbocsátja neki, amit az unokahúga és a kisbabája ellen elkövetett. Rozi távozása után Cynthia lepakol a tálcáról feláll egy székre az ajtó mögött , becsalja Ugot valami ürüggyel, majd a belépõ férfit leüti. Ugo eldõl.
7/10
napraforgó 2012 dec. 27. - 20:11:43 7/10
(1531/1702)
II.
Paula hitetlenkedik, ennyi gonoszság nem létezik! De Gus átadja neki a levelet, így paula megérti, hogy Cinti mennyire gyûlöli.
Bruno segítséget ígér Cynthiának.
Vanesa nem hisz Cynthiának, Bruno is bizonytalan. Cynthia egyik érzelmi krízisbõl a másikba esik, mondják. Bruno szerint utána kell nézni, hogy igaz lehet-e, hogy Cynthia gyilkolt?
Paula sír, Cynthia féltékenysége miatt vesztették el a gyereküket.
Cynthia hazaér, ott találja Paulát Gustavoval, féltékenységi jelenetbe kezd. Megmondlak Rogelionak! De Rog jön és azt mondja nem tehet semi olyat, amiért neheztelnék rá. Paula a kígyó-ügy miatt felpofozza Cintit, aki nyüszítve próbál Gusnak meg rognak is könyörögni. De Paula azt mondja, ezért följelentik Cynthiát.

Maria Consuelotól faggatózik, igaz lehet-e, amit Efrain írt. Consi szerint Efrain nagy nõcsábász volt és cinikus, de csak Cynthiának lehetett inditéka.

Maria bemegy a börtönben és könyörög Mariának, hogy vállalja magára a kígyó ügyet is, mondja azt, hogy õ bízta meg Efraint. a nyomaték kedvéért sírva mamázza. Maria azt mondja, nem volt joga, hogy döntsön, ki éljen és ki ne. Maria nemet mond, nem engedhetem meg, hogy esetleg újra ilyet tegyél. Cinti dúlva-fulva megy el - akkor nem látod többé a gyereket

Rogelio és Paula arról beszélget, hogy megbocsáthatatlan, amit Cynthia tett. Rog azt mondja, hogy mégiscsak a húga és nem akart fájdalmat okozni Paulának, Gustavonak és a kis Marinak.

Gus a húgának is elmondja, mit tett a felesége. Efrain kérdésére, hogy most mit tesz, Gus kijelenti, ez nem maradhat büntetlenül.

Cinti Brunotól kér segítséget, a férfi mindent megígér. A barátaid vagyunk, segítünk. (nem értem, hogy miért, látszik, hogy a nõ nem 100-as, meg szinte biztos, hogy gyilkos is. Hacsak nem azért, hogy Bruno rátehesse a pracliját a birtokrészére...)

Cinti könyörög Gusnak, hogy ne jelentse föl, még a gyerekét is odaígéri cserébe. Mercedes és Gus ezen is megdöbben, de Gus hajthatatlan.
Cynthia ekkor el akarja venni a gyereket, akkor nem látod többé - fölkiáltással. Mercedes nem adja a gyereket, sõt a biztonsága érdekében magával viszi. Rog pedig megpróbálja meegfékezni az örjöngve tomboló Cynthiát.
Paula bemegy a képolnába imádkozni.
7/10
napraforgó 2012 dec. 27. - 19:45:08 7/10
(1530/1702)
149. rész I.

Rogelio elmondja Gustavonak, hogy Cynthia tervelte ki Paula és a gyereke megölését. Átadja neki Efrain levelét, döntse el õ és paula, hogy mi legyen a húgával.

Cinti Mariának a fogdában azt mondja, hogy õt sose szerette Rogelio, aki az õ életét tönkre akarta tenni. Maria vádolja, hogy súlyos dolgokat tett, de Cinti azt mondja, csak Efrain talált ki mindent, mert õ nem akart hozzámenni. Nem is igaz semmi. Majd követeli, hogy Maria tartson ki a korábbi vallomása mellett, mert különben nem látja sem õt, se az unokáját. marián látszik, hogy már nem hisz neki.

Miguel elmondja Chionak, hogy Tuxtlába kell mennie a tárgyalásra. Chio megnyugtatja, majd kér még idõt a bútorok leszállításához.

Gustavo sírva, majd ordítva olvassa efrain levelét.
Vanesa veszekszik Cintivel, hogy nem olvasta át az iratokat, amit tegnap adott neki. Cinti elmondja, hogy most nagyobb baja van. Jön Bruno is, neki is azt mondja, hogy Efrain hazugságokkal megvádolta.

Gus Cynthiát keresi, de Paulát találja. Feldúltan elmondja neki, hogy Cynthia tervelte ki a merényletet ellene a kígyóval, amit Efrainnal hajtatott végre.

Chio kis ajándékot hozott Mexikóvárosból Ulissesnek és Macariának a felújított házukba, de a pár elmondja neki, hogy idõközben megváltozott a helyzet, nem maradnak együtt.
7/10
napraforgó 2012 dec. 27. - 06:10:02 7/10
(1529/1702)
A 148. rész tartalma (emlékezetbõl)

Rogelio bemegy a fogdába Mariához, aki átadja neki a levelet. Maria szeretné, ha ott rögtön elolvasná és megmondaná, hogy ami benne van, igaz lehet-e, vagy sem. De Rog telefont kap, azonnal vissza kell mennnie a birtokra, megjött Rojas a tejminták miatt. Megígéri Mariának, hogy ahogy lesz ideje, elolvassa a levelet.
Paula, miután bevitte Margaritot az iskolába, a kávéház teraszán a bátyjával és Danyval találkozik. Miguel kérdi, hogy nem kapott-e hivatalos iratot a birtokra címezve, mert az idézésének már meg kellett volna jönni. Paula nem tud róla, de majd érdeklõdik a birtokon.
Megjön Chio, aki a városban járt (nyilván Tuxtlában), jó híreket hoz, sikerült üzletet kötnie az Országos Bútorszövetséggel (minõ frappáns név, nyilván a fordításnak köszönhetjük), komoly megrendelést adtak, elõleget is fizettek. Chio és Miguel örül ennek, sok munka és sok pénz van kilátásban.
Késõbb Miska találkozik az ügyvédjével is, aki a perét viszi, aki közli, hogy a tárgyalás holnapután lesz, hogy-hogy nem kapta még meg az idézést? Jó lenne, ha még ma elindulna a városba, hogy felkészüljön és idõben ott legyen a tárgyaláson. Miguel nem örül, épp most kaptak egy nagyobb megrendelést, és most el kell mennie?

Mercedes szokás szerint kimegy a birtokra és átveszi a kis Marie dajkálását a bátyjától, aki megy dolgozni.
Gus és Ernesto épp arról beszélget, hogy megjárták a feleségeikkel, mind Cynthia, mind Vanesa rossz asszonyok, nem kellett volna elvenniük õket.
Gustavo Erneston keresztül megismerkedik Miguel ügyvédjével és megízza a válópere vitelével. Mi a válóok? - kérdi az ügyvéd. Házasságtörés. - de azt bizonyítani is kell! - mondja az ügyvéd. Az nem gond, a feleségem gyerekének nem én vagyok az apja.
Ezt követõen Gus még elmondja, hogy ennek ellenére igényt tart a kislányra, mert amíg várta, a sajátjaként gondolt rá és most is szereti. A gyerek nem tehet arról, hogy az anyja mit tett. Az ügyvéd csodálkozik, nem sok férfi gondolkozik így.
Mercedes rátelefonál Gustavora: megbetegedett a gyerek, lázas, sír. Mivel a gyerekorvost nem érte el, Ernestot hívta, aki mindjárt ott lesz. Gus így elköszön az ügyvédtõl és hazarohan.

Eközben Cynthia megint tekereg. Elõbb Brunoval, majd Vanesával beszél. Vanesa felelõsségre vonja, amiért nyilvánosan bejelentette, hogy õk hárman társak. Vanesa jobb szerette volna, ha továbbra is titokban tudja tönkretenni Rog üzleteit. Majd megkérdi, tényleg te kit szerettél, Efraint, vagy Gustavot? Mindkettõt, válaszol Cynthia. Ha Efrainnak lett volna pénze, talán már régen megszöktem volna vele, és így talán soha nem találkozom Gustavoval. De találkoztunk és én belészerettem. - Na de nem szerethetsz egyszerre kettõt - mondja Van. Miért nem, te is együtt vagy Brunoval, de állítólag a bátyámat szereted. Van kénytelen belátni, így van, tényleg jól megvan Brunoval, de az õ nagy szerelme Rogelio (hát igen, tényleg jellemzõ, hogy az ember az õ nagy szerelmét sárba akarja döngölni, megalázni, üzletileg tönkretenni, stb..., ez ugye teljesen nyilvánvaló?) Aztán rábíz Cynthiára egy halom iratot, hogy nézze át. Cinti szabadkozik, nézze át Bruno! Nem, ez nem így megy - mondja Vanesa. Most már te is társ vagy, neked is dolgoznod kell! és elmegy. Cinti nem örül annak, hogy neki is kéne valamit csinálni. (tetszik, ahogy a szemét forgatja, meglehetõsen õrült pillantásokkal)

Rogelio közben elolvasta a levelet és abból megtudja, mi-mindent követett el a húga. Magányosan tépelõdik: Mit tegyek? Mit kell tennem?
Egész este ezen gondolkodik.
Belopakodik hozzá Rosaura (nagyon vicces), kérdi mi bántja? amit Cynthia tett elõzõ nap? Az is, válaszolja Rog. Mire Rozi: Vanesa van rossz hatással rá, én már régen mondtam, hogy ki kell dobni a birtokról, de maga nem hallgatott rám. -Akar még valamit? -kérdi Rog. -Igen, kellene pár dolog a birtokra, kellene egy kis pénz. - beszéljen Uisseszel, készítsen össze mindent, írja a birtok számlájára, majd én lerendezem vele. De pénzt nem adok a maga kezébe - mondja Rog mosolyogva. Róza savanyú pofával eloldalog. (azért csúcs ez a nõ, idõrõl-idõre bepróbálkozik...)

Cinti végre meglátogatja Mariát, aki rögtön kérdi: tényleg megtetted mindazt, amit Efrain írt? - Mirõl beszélsz? Maria elmondja, hogy Efrain mindent bevallott a levelében. - Hol az a levél? - odaadtam Rogelionak, neki szólt - Miért neki, miért nem nekem adtad? - többször is üzentem érted, hogy gyere be, de nem jöttél! - akkor is, ki kellett volna várnod, míg bejövök, mondja Cinti dühösen.

Cinti hazarohan, talán, hogy megszerezze a levelet, talán, hogy magyarázkodjon Rogelionak. Consuelo azzal fogadja, hogy beteg a kislánya, nézze meg. Cinti meg felelõsségre vonja, hogy merte Efrain levelét Mariának adni? - Dehát asszonyom mondta, hogy nem kell neki semmi Efraintól - szabadkozik Consuelo. -Ostoba! -így Cinti.
Cinti végre elindul a gyerekéhez. Útközben elkapja Miguel, aki Marciáltól megtudta, hogy megjött az idézése, amit Cynthia átvett tõle. Most Miguel megkérdi, hogy hová tetted azt a hivatalos iratot, amit átvettél helyettem? De Cinti lerázza, mit tudom én, hol van, és megy tovább.

Cynthia épp a szalonban van (vagy az irodában, már nem is tudom), amikor bejön Rogelio és felelõsségre vonja az elkövetett bûneiért. Cynthia nekiesik, meg akarja tépni, karmolni Rogeliot mérgében, de Rog elkapja a kezeit, Cinti örjöng, ordítozik, de Rog lefogja. - Nem örültem annak, amit tettél a birtokkal, de azt, amit Paula és a gyermeke ellen elkövettél, nem tudom megbocsátani! gyilkos vagy!
- ugyan, az, hogy Paula elveszítette a gyerekét, az neked is jól jött! mondja cinikusan Cinti. Így legalább nem köti már semmi Gustavohoz! - Á, szóval ezért tetted, hogy megszerezd Gustavot! Majd Rog még azt mondja, hogy õ elfogadta volna Paula gyerekét a sajátjaként, Cintinek nem volt joga megölni, ezért börtönbe fog kerülni! Cinti a szemét forgatja megint.
Bejön Consuelo, jelenti, hogy megjött Ernesto a beteg kislányhoz. Rog bosszúsan elengedi Cynthiát, aki megy.

A gyerekre épp Gustavo vigyáz. Ernesto azt mondja, hogy a kis Marie enyhébb tüdõgyulladást kapott. Hagy neki gyógyszert, vigyázzanak, hogy a gyerek megfelelõen táplálkozzon és sokat pihenjen, majd elmegy. Cynthia megint Gus nyakába kapaszkodik, maradj velem, ne hagyj egyedül a gyerekkel, mi lesz, ha kell neki valami, nyaf-nyaf. Gus elõbb ott akarja hagyni, de Cinti óbégatására összepakolja a gyereket és a dolgait, átviszi a saját szobájába, majd õ vigyáz rá. Cinti megint forgatja a szemeit és nyavajog.

Rog egész éjjel tépelõdött, hogy mit is tegyen. Paula reggel kérdezgeti, mi a baj? Rog megkérdi, hogy ugye több jó történt veled, amióta velem vagy, mint rossz? Paula csókolgatja, hogy persze, meg hogy, szeretlek, majd elmegy, hogy bevigye Margarot az iskolába. És még annyit mond, hogy majd ha visszaér, megbeszélik a többi problémát is, amit most Rog elhallgat elõle. Aztán távozik.

Bejön Gustavo, csak hogy tájékoztassa Rogeliot az unokahúga állapotáról. Már menni készül, de Rog visszatartja: mik a szándékaid Cynthiával? - Elválok tõle, természetesen. És a kis Mariet is viszem magammal, amint megerõsödik kicsit. Ezen Rog meglepõdik: dehát nem is a te gyereked! - Akkor is szeretem, õ nem tehet az anyja viselt dolgairól. Meg aztán egy gyereket már elvesztettem, nem akarom azt a fájdalmat újra átélni. Újra menni akar, de Rog megint visszatartja, és azt mondja:
- a Paulával közös gyermeketek nem véletlen baleset miatt halt meg. - Mirõl beszélsz? -kérdi Gus. - Cynthia tetette a kígyót Paula szobájába! Gus nagy szemeket mereszt, döbbenten bámul.
7/10
napraforgó 2012 dec. 26. - 13:51:20 7/10
(1528/1702)
A középsõ részhez még annyit, hogy Rogelio Don Abeltõl be tudja szerezni a hiányzó tejmenyiséget, ami Rojasszal kötött szerzõdés teljesítéséhez kell, így nincs nagy baj. Abel is azt mondja, inkább vele szerzõdik, mint Cynthiáékkal, Rog-ot ismeri, tudja megbízható partner.

Rogelio és Paula játszák a rettentõen elfoglaltat, ott a vendégsereg, azokkal nemigen törõdnek (nyilván mindent pont abban az 1-2 órában kellett elintézni....)
Még Cynthia se törõdik sokat a saját vendégeivel, elmegy cipõt cserélni, mert feltörte a lábát. Meg arra is tud idõt szakítani, hogy síránkozzon Gustavonak, hogy bocsásson meg neki (ugyan mi az a kis megcsalás, meg a mástól született gyerek...), meg segítsen a birtokrésze vezetésében. Szerencsére Gus se hülye már, lerázza magáról a nõ kezét és faképnél hagyja, rám ne számíts, felkiáltással.

Ha valakinek még eszébe jutott valami történés, írja meg!
7/10
napraforgó 2012 dec. 26. - 10:21:28 7/10
(1527/1702)
Rog Brunoval is vitatkozik, nem várta, hogy Vanesával ellene támadnak, fõleg azután, amit a családjáért tett. Az apjának segíteni akartak, õt támogatták. Don Ivan fizette Bruno egyetemi tanulmányait. Ezt Bruno sem tudta, de azért hazudozik, õ nem tudta, hogy Vanesa és Cynthia összeálltak a háta mögött. Rog azt mondja nem hisz neki, Van a szeretõje, tudnia kellett az üzleti lépéseirõl (is).
És megfenyegeti, hogy bár Bruno apjának segíteni akart, neki nem fog kegyelmezni. Ezentúl nem tart igényt az ügyvédi szolgálataire sem.

Bruno azt hiszi, hogy Paula közben tudna járni az érdekében Rognál. Állítja, hogy õ nem tudott semmirõl. De továbra is számíthatnak rá. Paula nyilvánvalóvá teszi, hogy õ Rog mellett áll, nem kérdõjelezi meg a döntését. Majd figyelmezteti Brunot, hogy ha tényleg nem tudott a 2 nõ mesterkedéseirõl, akkor jól gondolja meg, hogy társul-e velük...

Rozi örül, hogy Vanesa végre elköltözik, a cselédeket dirigálja, segítsenek neki csomagolni, kiköltözni. Majd "fáradtan" lerogy.

Rog búslakodik, hogy a húga elárulta, de Paula ismét a támogatásáról biztosítja. Másnap reggel Rog és Margarito reggelit hoz Paulának. Megint az iskolai nehézségekrõl beszélgetnek, majd az iskolába akarják kísérnia fiút.

Miguel és Dany Mariát látogatják a börtönben. Aggódnak, mert látják, nincs jól. Miguel nagyon megérti, õ is ártatlanul volt börtönben, sokat szenvedett. Maria azt reméli, hogy megérte az áldozat, amit hozott.

Mercedes ömleng Ernestonak, milyen aranyos az a kislány. Erni az örökbefogadást javasolja. Merci megijed, talán nem lehet saját gyereke? Erni tovább dumál, segíthetnének valakinek, és persze tovább folytatják a kezeléseket és a próbálkozást. Merci így már nem ellenkezik.

Rozi megint a cselédeket egzeríroztatja, eztán Dona Rosaurának kell õt szólítani! És takarítsák már ki Vanesa szobáját, hogy Cinti beköltözhessen végre!

Ulisses és Bruno megint Brunoval beszélget a válásról, most már végleges az elhatározásuk, elválnak.

Consuelo jelenti Rogelionak, hogy Maria beszélni akar vele - Rog intézkedik, útban az iskolába õt tegyék ki a fogdánál.
Maria kétségbeesetten adja át a levelet Rogelionak, hogy tudja meg, igaz-e, amit Efrain a levélben állít, hogy megnyugodhasson a lelke.
7/10
napraforgó 2012 dec. 26. - 09:58:14 7/10
(1526/1702)
A középsõ részt véletlenül elbarmoltam valami melléütéssel, így eltünt az egész leírás.
Így csak röviden:
Rogelio félrevonul az irodájába Cynthiával, akivel veszekszik, hogy elárulta.
Aztán jön Don Abel, aki aggódik a marhák számának csökkenése miatt.
Majd Osvaldo Rojas is a tejszállítmány miatt fejezi ki aggodalmát, de Rog megnyugtatja, minden rendben lesz.
Paula mindenben Rog mellett áll, majd keményen dolgoznak és minden rendben lesz.
Rozi felbújtja Paulát, hogy most már ideje elküldeni Vanesát, Rog meg is teszi a kérésére. Van dühös Cynthiára, õ nem akarta még nyilvánosságra hozni a társulásukat. Cinti amiatt is balhézi Roggal, hogy elküldi vanesát, már mondta, hogy a ház fele az övé!

Cinti hiába próbálkozik újra éa újra Gusnál, a férfi kategõórikusan elutasítja, bár õ is és a húga is sokat foglalkoznak a kislánnyal. Margarito nem szeret iskolába járni, csúfolják. Elõbb Paula, majd Gus is segítséget ígér neki ezzel kapcsolatban.
Közben zajlik a parti, látszólag senki sem veszi észre, hogy pont a háigazdák hiányoznak.
7/10
napraforgó 2012 dec. 26. - 09:30:27 7/10
(1525/1702)
Nem nagyon tudom, hogy mi történt Cynthia partiján, késõn kapcsoltam át.
Mercedes már megint a kislánnyal van. Paula(?) kérdi nem fogsz hiányozni Ernestonak? Á, nem, õ sohasincs otthon. ( Ez a hülye p*csa meg miért hagyta abba a munkát? most otthon unatkozó háziasszony lett. És mivel nincs saját gyereke, a máséval foglalkozik. Még jó, hogy nem mással. Biztos vannak még ráérõs Efrainok, akik unatkozó szépasszonyok vígasztalásával foglalkoznak....)

Margarito nem szívesen jár iskolába, errõl elõbb Paulának, majd Gustavonak is panaszkodik.

Rogelio jó képet vág Cinti önállósodási törekvéseihez, de titokban mérges Vanesára és Brunora, meg a húgára is.
Rosaura reméli, neki is "lepottyan" valami. Cinti úgy dönt beköltözik az emeleti irodába.
Paula is Rog mellett nyilatkozik, továbbra is teljes erõvel dolgoznak, õ meg támogatja a férjét.
Rog kihívja a partiról a húgát és négyszemközt felelõsségre vonja, hogy elárulta. Vitatkoznak. Rog azt mondja, Cinti meg fogja bánni, hogy Vanesáékkal társult. Cinti szerint õ sosem volt fontos Rognak és szerinte most mindenki az õ társulásukhoz fog pártolni...
v_zsuzsi 2012 dec. 25. - 22:26:51
(1524/1702)
Rosaura nagyon muris, hogy még a takarítást is elvállalja csak, hogy használni tudja az iroda kulcsait. :D

Bruno beszólása: Rosaurát felhasználjuk a saját céljainkra és a végén meg se köszönjük neki.
Cinti milyen szemeket tud mereszteni, szerintem a pszichiátrián végzi majd.

Miguel pedig várhatja az idézését, Cinti már eltépte, nem ártana utána néznie valahogy.
7/10
napraforgó 2012 dec. 25. - 10:14:08 7/10
(1523/1702)
Consuelo megint bemegy mariához és közli, hogy Cynthia nem ér rá bemenni hozzá. Maria erre arra kéri, akkor szólj Rogelionak, jöjjön be hozzá.

Cynthia azt mondja Gustavonak, hogy csak azért nem foglalkozott eddig a kislányával, mert õ is gyenge volt. Majd közli, hogy Megkapja Rogtól az örökségét, azt hiszi, hogy ez majd mellette tartja a férfit. De Gus azt mondja, rá ne számítson! Majd azt tanácsolja, hogy maradjon a bátyja mellett, akkor erõsebbek lesznek. Neki már nincs miért maradnia, mondja és kimegy. Cynthia hisztizik.

Margarito panaszkodik, az iskolában kicsúfolták, hogy a nagymamája gonosz ember, azért került börtönbe. Paula és Rog vígasztalják.

Mercedes dajkálja a kislányt, Gus elmondja neki, hogy visszautasította Cynthia ajánlatát, hogy segítsen neki.

Cynthia nagy estélyt rendez. Jön Margarito, azt hiszi, hogy a bulit az õ iskolakezdése alkalmából szervezték.
Bejön Rogelio, mire Cynthia bejelenti, hogy felosztják a birtokot, az üzletet. Rog közli, hogy az apai örökséget osztják meg. Cynthia vidáman közli, hogy a jövõben õ minden üzletet egyedül is megköthet, majd jelzi, hogy õ támogatást kap a La Negrától. Rogelio sötéten néz.

(nem hiszem, hogy nagyon meg lenne lepve, pontosan tudta már, hogy Vanesa és Bruno áskálódik ellene, nem is engedte, hogy belelássanak a kártyáiba....)