eugénia22 2008 ápr. 11. - 21:17:21
(43/443)
Hát,majdha Arany Málnát nyer,akkor annak nevezed aminek akarod!
eugénia22 2008 ápr. 11. - 21:10:53
(42/443)
Ha, a Madridiak szerint nem,akkor bocs,de neked sincs jogod fosnak nevezni!

Üdv
eugénia22 2008 ápr. 11. - 20:57:05
(41/443)
Épp most láttam.Nagyon tetszett.Jók a poénnok.Az elején lassú,unalmas,de utána beindul, és nagyon jó poénok lesznek benne.A színészek játékkából talán Gáspár Sándort, lehet kiemelni,de mindenki jó volt,csak nem nagyszerû.És ritka magyar filmben,hogy mindenki jól játszon,ez most kivétel.A zene is nagyon jó.Az operatõri munka se rossz.A helyszínek,jelmezzek se rosszak.A sztori pedig, nem egy szállon fut!A szereplõk is jól voltak összeválogatva.Szerintem még a rendezés is jó.A végét pedig nem is,hogy elrontották volna,hanem még, nagyon jó is lett.Ez egy jó népikomédia.Megint egy, jó magyar film.Vannak kimondottan jó jelenettek is benne,amik még viccesebbek is,mint a többi.

Koltai filmjei mindig sikerek voltak(és általában jók is).Vajon miért? Mert rosszak?Nem.Mert jók.Koltai például Érdemes mûvész,Jászai Mari-díjas,szóval szerintem, ért a szakmájához.Koltai szinte összes filmje amit, õ rendezett fesztiválokon díjat/kat nyert,sõt közönség- és külön díjat is!

Madrid Nemzetközi Filmfesztivál, díjak a Megy a gõzösnek:
versenybe is került

-legjobb operatõr(Gulyás Buda)
-legjobb filmzene

És volt még egy Filmfesztiválon.


Lehet fikázni is a filmmet,de egy másik fórumon.Ez bizony, egy jó magyar film.

Üdv:eugénia22
Grishnak 2008 ápr. 10. - 23:05:38
(40/443)
Politikai kérdsekben nem kellen humoristák véleményét figyelembe venni
1/10
ketyosz 2008 ápr. 10. - 21:39:37 1/10
(39/443)
Csuja valóban nagyon jó volt, Õ volt a leghitelesebb figura az egészben, Hajós is hozta a tõle megszokott - minden humortól mentes - szintet.


Valaki egyszer mesélje már el hogy mi van Hajósban? Biztosan vak vagyok, mert én nem látom sem a vicces, sem az intellektuell, sem pedig a mûvvészit benne. Nem csak ebben a filmben, sehol.
1/10
ketyosz 2008 ápr. 10. - 18:25:27 1/10
(38/443)
Hát ez szégyenletes. Nagyon sajnálom a magyar filmet, mert a közelmúltban volt néhány olyan pillanata, mikor úgy tûnt, hogy ismét magához tér.

Az itt felvetettekhez:
Egres Katinka: Valóban nagyon bájos, kellemes színésznõ, kisugárzása üde színfoltja volt ennek a szégyenteljes "víg"játéknak.
Macskajaj-Bakterház kombó felvetése: Valóban, kevéssel az indulás után máris ez ugrik be az embernek. Süt a poénokból és a zenébõl is - letagadhatatlan az "ötletmentés".
A színészek: Egy-két kivétellel remekek (Koltai tényleg pihanhetne már kicsit), hozzák amit kell, arról nem tehetnek, ha a történet gyenge és a gegekért felelõs író sem állt feladata magasfokán.

Nekem a Macskafogó2 ugrott be róla, az is ilyen kecsegtetõ és lapos volt. (Semprini ne kezdj rá, ismeretes a véleményed az Mf2 topikból!)
Az az igazán szörnyû, hogy a végfõcím alatti bakiparádé több és õszintébb geget hozott, mint maga a film. Elhiszem, hogy jól szórakoztak a készítõk, de az is fontos lenne, hogy a nézõ is hasonlóan jól szórakozzon, neki ne csak a vontatott és lapos "poénok" jussanak.
Nem hiszem el, hogy ha ilyen - mind megjelenésében és tartalmában - profi reklámkampányt tudnak hozni, akkor ne lehetne kisség jobb filmet összerakni. Talán inkább ezeket a szakembereket kellett volna odaengedni a forgatókönyvhöz, vagy azokat a kreatívokat akik a DVD anyagát (összeállítások, mixek) készítették...
A zenéhez talán még annyit, hogy ez a nyálgenerátor cigány-popikon szörnyen nem kellett volna sem a filmbe, sem pedig a végfõcím alatti két dal nem illett a film így is siralmas "hangulatához".

Zárszóként: Fel a fejjel MAGYAR FILM, lehet - sõt lesz - ez még sokkal jobb is. Lásd az olyan eredeti ötleteket, mint Antal N. "Kontroll"-ja, vagy Dyga Zs. "Tesó"-ja, de hál' Istennek lehetne még sorolni.

(A nemsokára megjelenõ puffogók hozzászólásaihoz annyi hozzáfûznék elöljáróban, hogy: "Nem kell fõzni tudnod ahhoz, hogy megítéld romlott-e az étel!")
stomper 2008 febr. 04. - 23:48:23 Előzmény MackoSajt
(37/443)
Az Indul a bakterházat nem tudják felülmúlni, felesleges volt ilyen próbálkozás!
Tegnap megnéztük haverokkal, és én csak azon röhögtem, ahogy a haverom kommentálta.
MackoSajt 2008 jan. 19. - 20:51:05
(36/443)
Sziasztok!


Én szerintem ez az utóbbi idõk egyik legviccesebb magyar,vagy egyáltalán összesítve is az egyik legmókásabb vígjátéka a filmkínálatnak. Én nagyon élveztem, hatalmasakat derültünk rajta és nemcsak én, illetve a csajom, hanem az egész mozi rötyögött. Amikor például erõspaprika után belecsókol a srác a csaj szájába, vagy pl fejbekólebintották a Pogány Jucit a sírásás közben, hát ott majdenm behugyoztunk, úgy kacagtunk! Azt hiszem még párszor biztosan megnézem! és nem úgy, mint az a fahumorú tetraéder síksarok pár, akik az egész közönség legnagyobb felháborodására kimentek a film harmadánál, hogy az milyen szar! Biztos a bérosztályon dolgoznak egy könyvelõcégnél, vagy matematikusok, de mindenesetre unalmasak lehetnek, hogy egy ilyen jó filmet otthagynak!!! Hülyék!!!
---
(Mi voltunk)
natie 2008 jan. 17. - 14:19:49 Előzmény Semprini
(35/443)
Köszi az infót és a nem lekezelõ és normális választ!

Remélem hamarosan megjelenik
5/10
Semprini 2008 jan. 08. - 18:38:55 5/10 Előzmény natie
(34/443)
Okt. 18-án volt a mozipremier, úgyhogy szerintem nemsokára meg fog jelenni DVD-n, nyilván a Koltai-filmeknél szokásos extrákkal (Werkfilm, bakiparádé, audiokommentár, stb.).
natie 2007 dec. 30. - 21:29:15
(33/443)
Sziasztok!

Nem tudjátok, honnan tudnám letölteni a filmet?
Apukám nagyon szereti, de eddig sehol nem találtam. :(


Kérlek segítsetek, ha tudtok!

Reni
Aikidoka 2007 dec. 28. - 01:55:17
(32/443)
Elég már a Koltai filmekbõl... Szerintem mostmár a 40-50 éves korosztály se bírja végignézni ezeket a filmeket... inkább megnézik Az indul a bakterházat dvdn. Biztos nem nagy költségvetésû film, de azt az összeget inkább fordítsák fiatal rendezõk/forgatókönyvírók ötleteire. Köszönöm :)
seherezade 2007 dec. 10. - 19:54:33
(31/443)
Nekem hatalmas csalódás ez a magyar film.
Kicsit "bakterházas", kicsit "macskajajos".
A megjelenés utáni héten lefoglaltam a jegyeket, teltház elõtt néztük meg.
Kb a film elkezdése után 20-25 percel azon kaptam magam, hogy nem tudok ezen nevetni, és már oda sem figyeltem igazán, a másik fele pedig az, hogy a moziteremben senki nem nevetett.
Pedig tudtommal ez egy vígjáték.
Hát sajnos ez minden csak az nem!
Mi egy 12 fõs társasággal voltunk, és mindenki szerint ez egy nagy sz*r volt!
És ugyanezt hallottam a többi nézõtõl is.
Kár, hogy ennyire eliparosodott a magyar film!
3/10
Sarolt 2007 dec. 03. - 19:27:40 3/10
(30/443)
Igazad van, a "plázanõ" tényleg túlzás volt. :DDD (Kelemen Annát pedig máshogy jellemezném... :DDD)
blaze86 2007 dec. 02. - 00:47:36
(29/443)
Ja, és még annyi, hogy mindegyik ismerõsöm egyetért abban, hogy már r*hadt unalmas mindig ugyanazokat az arcokat látni a magyar filmekben, nekem pl. már herótom van Gesztesitõl meg Gyõzõtõl...
Szerintetek??
blaze86 2007 dec. 02. - 00:44:54
(28/443)
Magyarország, 2007.
Talán pont ma hallottam egy rádióriportot a készítõkkel, Koltay megszólta a kritikusokat, hogy becsmérelni merték az õ remekmûvét, hisz lásd, milyen nagy a nézettsége! Elég meggyõzõ... :)
Szerintem mindenki tudta, hogy egy közepes filmre ül be, de csak ez van, vagy a másik gyöngyszem, a Lányok. Hát, elkeserítõ. MERT LEHET KEVÉS PÉNZBÕL IS JÓ FILMET CSINÁLNI!! De nem csinálnak. (Vagy nem engedik oda azokat, akik tudnának, simán ezt is el tudnom kis hazánkban képzelni, ahol nincs minõségi verseny.)
3/10
Sarolt 2007 nov. 29. - 11:31:14 3/10
(27/443)
Egyetértek azokkal a hozzászólásokkal, amik a silány koppintásnak írják le filmet. Szerintem átgondolatlan, gyenge film rossz forgatókönyvvel.

Ami a karaktereket, alakításokat illeti, Csuja Imre, Lázár Kati nagyon sokat kihoztak a szerepbõl, nagyon jók szerintem, Badár Sándor és Pogány Judit is elég korrektül játszanak.
Nem értem viszont azokat a hozzászólókat, akik Egres Katinka Böske-alakítását dicsõítik... Igen, szép, helyes színésznõ, és talán még egy kis tehetség is szorult belé, de ebben a cigánylány karakterben szerintem szörnyû, egyáltalán nem hiteles!!! Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy egy átlag mezítlábas cigánylánynak olyan a kinézete, mint egy kozmetikázott, hamvas bõrû, szedett szemöldökû, fehérített fogú plázanõnek?! Attól, hogy a színésznõre felaggattak egy színes kendõt meg egy hosszú bõ szoknyát, még nem lett eredeti figura. (Komolyan, Görög Zita a Szõke kólában inkább hozta a figurát... tudom, ott szándékosan csúfították el, de akkor is...)
Csuja Imre és Lázár Kati, no, õk tûntek hitelesnek számomra mint cigányok.

Egyébként az egész filmben van valami idegesítõ népieskedés, mûtájszólás stb. Ettõl aztán még hiteltelenebbé vált az egész film. Szerintem.

Kb. 2/10.
1/10
kobold 2007 nov. 23. - 03:19:20 1/10
(26/443)
ezt a film nem a filmmüv.-en lesz tananyag, hanem a marketingen: hogyan tudtak egy ilyen trágya filmet eladni, kezdve a négynapos-nemzetiünnepes idõzítéstõl a fesztiválokon való hirdetésen át a tv-s szereplésekig.
10/10
Lorelai 2007 nov. 22. - 18:56:19 10/10
(25/443)
EZ egy jó magyar film. Nem értem miért kel fikázni a magyar filmeket. Nekem tetszett.
4/10
prunco 2007 nov. 18. - 15:47:03 4/10
(24/443)
Hú, tényleg nagyon gyenge volt a film...:(