2rule 2007 nov. 18. - 12:41:37
(23/443)
az utolsó két sor nem neked szólt
2rule 2007 nov. 18. - 12:40:23
(22/443)
Hát sajnálom, hogy enm hallgattam rátok.

ez tényleg xar:(

el is jöttem a közepénél, csak addig tartottam ki amíg a pattogatott kukorica:)


méghogy ahhoz képest, hogy magyar film egész jó...

ezek szerint vagy nem láttál még sok magyar filmet, vagy az étékítéleteddel van gond...
andy_balog 2007 nov. 17. - 21:50:46
(21/443)
a betet dalat birom :D de nagyon :P a filmet sajna nem lattam :(
1/10
gaborlmolnar 2007 nov. 17. - 21:15:37 1/10
(20/443)
Egyszerûen irtózatos!!!! Felháborító, amikor egy filmrõl az elsõ perctõl az utolsóig lerí, hogy "sikerfilmnek" készült az eredetiség szikrája nélkül. Ordító Bakterház/Macskajaj koppintás. Az abszolút mélypont az esti jelenet, amikor a kertben vödörbe lép az cigányvajda. Ezt a döbbenetet utóljára az Árpa-féle Argó alatt éltem meg (ld. arcátlan Blöff koppincs).

Abszolút nullás!!!
5/10
Semprini 2007 nov. 17. - 15:13:38 5/10 Előzmény szilagyi-szilard
(19/443)
Na ez a rossz gondolkodásmód! Ha figyelembe vesszük, mennyi kiváló magyar film készült az emúlt évtizedekben, akkpr pont hogy "ahhoz képest" NEM lett jó, hogy magyar film! Az Indul a bakterház rossz, ötletszegésny koppintása, semmi egyéb.
9/10
szilagyi-szilard 2007 nov. 07. - 23:18:20 9/10
(18/443)
Én pár nappal ezelõtt láttam a filmet. Nekem nagyon tetszett. Ahoz képest, hogy Magyar film, szerintem jó lett.
1/10
otaszan 2007 nov. 03. - 22:20:13 1/10
(17/443)
Tegnap néztük meg.
Mondanom sem kell, többet vártam tõle.
Az elsõ 10 percben teljesen idegennek éreztem a filmet. Nem tudom mi, de valami nem stimmelt. Mint mikor egy megszokott tv sorozatba új szereplõ érkezik.
Számomra új poén nem volt a filmben, pedig agyon vártam.

Annak viszont garantáltan be fog jönni, aki szeret azon röhögni, hogy öten ugrálnak az udvaron és közben disznók szaladgálnak körülöttük...

4/10 de csak mert dolgoztak vele.
5/10
Semprini 2007 nov. 03. - 16:36:44 5/10
(16/443)
Hát az elég fura, ha nem érezted Bakterház-utánérzésnek, hiszen a film összes jellegzetes szereplõjének ekvivalense megjelent itt, Koltai ráadásul mindkét filmben ugyanazt a karaktert játszotta, de itt volt a piócás ember is, a két idióta csendõr (persze meg se közelítették az eredetieket), a fõszereplõ pedig Bendegúz kicsit idõsebb kiadásban. A banya és Csámpás Rozi karakterét pedig összegyúrták és Pogány Judit játszotta szénaboglya helyett pedig ágyban volt a "lamúr", de ennél lényegesebb különbséget nem fedeztem fel.
Uzánérzés volt ez bizony, és annak is harmatgyenge - sajnos.
S.Nileve 2007 nov. 03. - 15:40:41
(15/443)
Azok közé a szerencsések közé tartoztam,akik a premier elõtti vetítésen láthatták és ahol Gesztesi Károly is többek között interjút adott.Személyes kedvencem Koltai Róbert mellett.Nekem egyáltalán nics "Indul a bakterház feelingem".Semmilyen értelemben nem utal arra,hogy annak egy másfajta elõadása lenne.Számomra:).De mindenkinek más a véleménye.Nekem ez.Fura,mert én nehezen tudok olyan jóízûen felkacagni,mint mások,én inkább nagyokat mosolygok a komikus helyzeteken,de ezt végig nevettem és iszonyatosan fájt a hasam a sok nevetéstõl :).Nekem bejött és a bakiparádén én is nagyon jókat szórakoztam.
robinh 2007 nov. 02. - 11:36:46
(14/443)
nem teljesen értem, ha színészileg jó, akkor miért a mellét jegyezed meg egyedül az egész alakításból. ahhoz nem kell színésznõnek lenni.
boszme 2007 nov. 01. - 11:54:26
(13/443)
Kettes alá.. nagy jóindulattal..

Borzalmasan halovány a produkció az indul a bakterházhoz képest, pedig egyértelmûen annak a mintájára készült. Ha már csinálunk egy remake-et, az legalább közelítse meg az eredetit!! Mert ez fényévekre sincsen.. :|

Egres Katinka viszont egy hihetetlen szép színfolt a filmben, ilyen gyönyörû magyar színésznõ nem nagyon bukkant fel az utóbbi idõben..
(talán azért az egy jelenetért érdemes megnézni a filmet.. ;) )
DP@i 2007 okt. 28. - 19:06:04
(12/443)
Hááát... többet vártam tõle. Nem vagyok akkora filmguru, hogy megmondjam mitõl rossz, de egyszerûen nem lehetett élvezni a jeleneteket. A színészek nem ezzel a filmmel bizonyítják tudásukat, az biztos. Lesz még jó magyar film, hajrá!
2/10
Futrinkássy 2007 okt. 23. - 21:27:58 2/10
(11/443)
Nagy csalódás volt a film. A bakterházzal egy lapon nem lehet említeni, de a többi Koltai filmtõl is messze van. Elnézést a kifejezésért, de igen primitív, erõltetett humor - ha egyáltalán humorról beszélhetünk. Hol van ez a Csocsó-beli cárszkije topánkitól! Vártuk a poénokat - ahogy az egyik fórumon írták, nem rögtön a film elején, de valahogy nem jöttek. Szó sem volt arról, hogy a nagy nevetéstõl nem lehetett a poénokat hallani- nem volt nevetés. Azon nevettünk néha, ahogyan egyetlen nézõtárs egyszer-egyszer felvihogott, de szerintem õ is csak azért, hogy legyen valami, amin szórakozunk.
farágó76 2007 okt. 22. - 22:46:56
(10/443)
Sajnos megnéztem ezt a filmet.Szerintem egy nagy nulla. Semmi poén és a fõszereplõ ,soha nem ér BENDEGÚZ nyomába. Ja és nem értem ,miért kellett ez a cigány körítés!!
m.e.r.c.i.1987 2007 okt. 22. - 18:01:48 Előzmény negyedora
(9/443)
Szaisztok!
Hát eléggé megoszlanak itt a vélemények, én most megyek megnézni, remélem nem fogok csalódni, de majd kiderül estére! :D
robinh 2007 okt. 22. - 16:50:43
(8/443)
nálunk szinte soha nem röhögtek a moziban....: )
10/10
csucsucsucsu 2007 okt. 22. - 11:15:37 10/10
(7/443)
Hello,

Én megnéztem tegnap másodszor is a filmet, mert annyira tetszett. Az elõzõ értékelésemet 9/10-re módosítanám, mert másodszorra még jobban bejött, és sok poént csak most értettem meg mert az elsõ vetítésen nem hallottam a nagy röhögéstõl.
5/10
Semprini 2007 okt. 21. - 13:02:14 5/10
(6/443)
Én sem voltam túlzottan elájulva a filmtõl. Sok kedvenc színészem játszik benne, és mégsem tudtam élvezni, és már megint az a frámnya forgatókönyv a ludas! Talán két-három értékelhetõ poén van az egész filmben, ami inkább erõltetett, mint humoros, és ahogy számomra már az elõzetesbõl is kiderült: óriási koppintás: az Indul a bakterház és a Macskajaj keveréke, akár szándékos a dolog, akár nem. (Még a zene is a Kusturica-filmekre hajaz...)
Tulajdonképpen olyan sok a szereplõ, hogy egy-egy karakternek nincs is ideje kibontakozni. Talán még Pogány Judit, és a Csuja Imre-Badár Sándor páros a leginkább emlékezetes, bár az õ szerepük sincs jól megírva, de legalább figurát hoznak, Koltai nem ismétli meg zseniális Szabó bakter-alakítását, ami ugyancsak a forgatókönyv hibája, Gesztesi rutinosan hozza ugyanazt a hanghordozást, mint az összes többi szerepében, csak ehhez a figurához nem igazán passzol, Gáspár Sándornak pedig alighanem eredetileg több szövege volt, de ha mégsem, hát a helyében nem vállaltam volna ezt a "cameo"-szereplést. Szabó Gyõzõ és Pindroch Csaba csendõr-duója viszont egyenesen idegesítõ, és túl sok jelenetük van ahhoz képest, hogy mellékfigurák. Szabó Tamás, a fõszereplõ amolyan túlkoros Regõs Bendegúzként sikerrel komiszkodik, de kérdem én: hol van ez a karakter Olvasztó Imre figurájától...!
Van azonban egy igazi felfedezettje a filmnek: Egres Katinka, akinek sajnos elég kevés szerep jutott, de abban a néhány jelenetben sikerül túlragyognia mindenkit. Ilyan tüneményesen bájos magyar színésznõ nem is tudom, mikor bukkant fel utoljára mozivásznon! Nagy jövõ elõtt áll mindenképpen.
Maga a film viszont nagy jóindulattal is csak közepes, tényleg kár érte, sokkal jobb is lehetett volna.
5/10
robinh 2007 okt. 21. - 03:26:55
(5/443)
hát az elsõ meglepetés az volt, hogy kb huszan ültünk a moziban a háromnegyed 8as elõadáson.
én azt hittem, hogy ez egy könnyen emészthetõ film lesz, pedig egyáltalán nem az.

nekem is az indul a bakterház remake jutott rögtön eszembe róla, de ez sokkal elvontabb és sokkal...abszurdabb, szürreálisabb?

érdekes fogás, a nyelvi és a kiejtési ötlet, mégpedig hogy ha nem figyelsz és nem koncentrálsz végig nagyon, akkor egyszerûen nem érted mirõl beszélnek. csakhogy erre én nem jöttem rá rögtön, nem tudtam figyelni az elején, késõbb is csak részleteiben, sajnálom, neked gondom vannak a hosszab koncentrációval ilyen fárasztó dolgokra, szerintem nem jó ötlet.
aki a nyelvre nem tud, vagy nem akar külön energiát fordítani az a sztorit se fogja érteni, én se értettem.

a koltai többi filmjét én nagyon szerettem, ez valahogy nem illik bele a sorba, egyébként összeáll, rendezésileg és színészileg szép, egybehangzó munka, csak szerintem, legalábbis nekem egyáltalán nem jó. nem szórakoztat, nem élveztem, miután kijöttünk a moziból, egy szót se szóltunk a filmrõl, pedig én meg szoktam beszélni.

egybként is válogatós moziba járó vagyok,mindent tudok élvezni, de hogy a fejemet felkapom egy filmre, az ritkán van. most például nincs is így.
10/10
csucsucsucsu 2007 okt. 19. - 22:46:09 10/10
(4/443)
Szerintem 8/10 a film, de csak azért mert az elején kevés a poén, de aztán beindul és röhög az egész mozi. Én régen szórakoztam ilyen jól, de a többi nézõ is ahogy észrevettem. És ez abból derült ki számomra, hogy kifelé jövet a moziból az emberek a film poénjait ismételgették.