Téma: Melankólia

DeNiel 2012 ápr. 05. - 15:19:30
(53/113)
"Mindeközben pedig egy Melankólia nevû kisbolygó halad egyenesen a Föld felé."

Jön a Nibiru?!:)))))Érdekes párhuzam!:) Van egy hasonló témájú Kianu Reves film, mármint bolygó tekintetében!:)
far vik 2012 febr. 10. - 22:53:05
(52/113)
Egyszer meg kellene nézni...
Tatus60 2012 jan. 28. - 23:43:27 Előzmény oliverpeoples
(51/113)
A film nagy csalódás, ráadásul 90 perccel hosszabbra sikeredett. Nehéz volt kivárni a "végitéletet"! Hol van már az Európa és a Birodalom. A dogmából csak a néha kapkodó kézi kamera maradt.
oliverpeoples 2012 jan. 24. - 10:25:27
(50/113)
egyszer nézzétek meg, a zenejé eléggé nyomasztó és idegesítõ....
a legjobb az acélsütõ néni, de igazából mindegyik szereplõ elmebeteg, a kisfiún kívül....
Caca254 2012 jan. 23. - 09:34:31 Előzmény gaalmiklos
(49/113)
Egyetértek veled, nekem is tetszett. Nem egyszerû ember ez a Von Trier de tud valamit az biztos. Kirsten Dunst még csak 29 éves már megértett egy ilyen komoly szerepre is. Egyébként észrevettétek, hogy dúsabb keblei vannak a filmben ? Megcsináltatta volna ...
lippije 2012 jan. 17. - 21:35:57
(48/113)
Mellbevágó, nyomasztó a téma, az elkerülhetetlen véggel szembesülni pedig exponenciálisan kényelmetlen, ha a szereplõk információk hiányában a homályból kiemelkedve váltanak ki együttérzést. Ajánlom mégis a filmet, filozofikus hangulatú világvége -váró délutánra, elmélkedni vágyóknak. Rövid kritika : www.filmkocka.hu/2012/01/melankolia/
9/10
sioux 2012 jan. 16. - 12:26:37 9/10 Előzmény zampano
(47/113)
Nono! Az ilyen sommák visszahullanak írója fejére!
9/10
sioux 2012 jan. 15. - 13:45:21 9/10 Előzmény picipc
(46/113)
Egy biztos: a kapitalizmus bedõlése nem kezdõdött el (minden válságból magasabbra törve újult meg, és most is így lesz). Az emberiségé lehet...
10/10
gaalmiklos 2012 jan. 04. - 22:50:12 10/10
(45/113)
...érzékeny, szép film, ajánlom!!
offtopic
picipc 2012 jan. 03. - 01:57:31
(44/113)
A youtube-os angol interjú - www.youtube.com/watch?v=LOqZVOywiCs - érdekelheti a Trier-rajongókat.
A Melankólia elsõ fele az Idiótákra rímel, csak a családi rendezvény típusa más.
zampano 2012 jan. 02. - 17:50:03
(43/113)
Ostoba rendezõ ostoba filmje.
Eszticsoki 2012 jan. 02. - 17:31:11
(42/113)
Ez a film valószínûleg egy újabb igen egyszerû mondat felspékelése Triertõl: Az ember undorító, minden oldalról megfoghatóan kifigurázható. Kirázta a gatyájából az emberiséget. Ismét. Nekem minden Trier film után kicsit hányingerem van. Egyrészt gyönyörû interpretációkkal dolgozik, belassított képsorokkal indít,
****NA ITT SZERINTEM SPOILER JÖN**** felidéz számos impresszionistát, Ophelia történetét, a fához kötözött asszony még Mucha plakátmûvészetét is behozza. Egyszóval szimbólumait már a mû elején letisztázza, hogy félreértés ne essék. Kristen Dunst itt most egy kicsit az elején Ophelia, aztán a jódolgában magával mit kezdeni nem tudó gazdag depressziós, majd a kiforgatott ribanc anyatermészet, aki önnön és a pusztító kisbolygó fényében fürdik a folyóparton mint egy apokalipszist hozó szirén.****SPOILERVÉG**** A hasonlat mindenhol sántít. És ez hozza a hányingert.Trier gyûlöli a nõt, A NÕT. És ezt eddigi egyetlen munkájában sem rejti véka alá.Lassanként megutáltatja velünk fõszereplõnket, de annak nõvérét is, aki a végsõ apokaliptikus (megjegyzem szintén jurta, indián és buddhista szimbólumokat felidézõ) jelenetben a magaféltéstõl és a halálfélelemtõl eszét vesztve ereszti el kisgyermeke és huga kezét, akikhez könyörgött, hogy az utolsó percben vele legyenek. Itt nem a címben szereplõ melankólia a fõ vonal. A halálvárást ugyan szimbolizálja: a kisgyermek, akiért a depressziós is felébred és elaltatja halálérzetét, hogy békés- boldog tudatlanságban enyésszen darabokká, az egész életében a halálra készülõ, és a rettegõ ember alakja testesül meg a film végére 3ra szûkülõ szereplõgárdában. Trier az embert célozza meg és hányja le. Õ maga sem ismeri el alkotásként ezt a filmet, és hogy mindenképpen megnézzük, ha a trailerek és kritikák nem hoztak volna még kellõ kedvet, vagy inkább kíváncsiságot, akkor csinált egy kis felhajtást Cannes-ban, hozva a közönség által elnevezett "dán humort", ami szerintem valójában csupán (mindig) arra szolgál, hogy mindenki meglesse az elkészült darabot és jól felhúzza magát ha máson nem, akkor ezen a nagyon furcsa mizoginián, amivel porba döngöli és megtapodja a nõiséget, mint olyant. Jó ez egy vicc. Nyilván egy vicc. De az ember elgondolkodik rajta, hogy vajon Triernek nem csak az fáj, hogy õ soha nem tapasztalhatja meg a nõi lét miben voltát (a szülést teszem azt...).Nem a legjobb mûve, ha az emberben végül az marad meg lecsapódásként (vagy én itt inkább a salak kifejezést használnám), hogy milyen neurotikus elváltozásai lehetnek a rendezõnek. Mázlija, hogy olyan múlt van mögötte, hogy ezt a szerencsétlent, mindenki komolyan veszi.
u.i.: abszolút elsõ benyomás, nyilván elfogult és feldúlt és kissé hányingeres. Nem vitatok el tõle az eddigi munkái alapján megérdemelt semmilyen érdemet, a képi világból trierien maximumot hozott ki, volt is rá pénze, de hadd ne kelljen másnak is végignyeldekelnie ezt a 2 órát
10/10
morzsa 2011 dec. 18. - 09:55:55 10/10 Előzmény megintnyuszi
(41/113)
azt értem, hogy szereted a svéd filmeket, de Trier dán.
tatdan 2011 dec. 14. - 23:09:14 Előzmény mikulaus
(40/113)
Egyetértek mikulaus-al!!!
Én most jövök a moziból, és végig azon gondolkodtam: mi volt a fõ gondolata, s ezáltal a mondanivalója a filmnek? Az, hogy a beteg meggyógyul, és a normális megvadul? Az, hogy az utolsó órákban, percekben képes egy szar kapcsolatban lévõ testvérpár "összebújni"? Hisz a nõvér mindig vigyázott a húgra, nekem ez jött le. Az meg szerintem elmondható, hogy ha itt a vég, amit egy eléggé látványos égi test okoz, az egész emberiség megvadulna, kétségbe esne.
A végén persze én is beletapadtam a székbe, sokkolt a képsor.
Ami pozitív: képi világ, a látvány, a megvilágítás, szóval a háttér munka.
De a lényeg nekem lemaradt, ezáltal egyszer nézhetõ kategóriává süllyesztve a mûvet.
10/10
Singaporeflash 2011 dec. 14. - 09:45:14 10/10
(39/113)
A világ legjobb filmje (ez is). Döbbenetes, gyönyörû.
tajbor77 2011 dec. 13. - 22:38:48
(38/113)
Régóta vártam a filmet, ma néztem meg, de az Antikrisztus után csalódás. A kézikamerás felvételek nehezítik az amúgy is bõ lére eresztett film nézését. A film karakterei (a fõszereplõkön kívül) súlytalanok, odavetettek. Nincs igazán jellemfejlõdés, így a dráma is egy bekövetkezõ eseményre való reakcióban merül ki. Ki hogyan néz szembe önnön személye és szerettei pusztulásával. Ezt üresnek érzem. Aki már eltöprengett az élet és halál kérdésein annak nem ad sokat hozzá ez a film. Számomra a mondanivaló és a (belsõ) dráma hiányzott belõle.
Pozitívum a zene és a képek szépek.
10/6
3/10
AnnieM 2011 dec. 07. - 16:23:36 3/10
(37/113)
Nem tudom hova tenni ezt a filmet.
Tény, hogy nagyon nehezen emészthetõ.
Hihetetlen lelki állapotokkal, kapcsolatokkal szembesülünk,de valami nekem hiányzott.
Nagy várakozásokkal álltam neki, mert szeretem a dán filmeket, ez valahogy mégis...
Egy biztos, egyszer elég volt.
offtopic
picipc 2011 dec. 07. - 03:16:55
(36/113)
A 2011-es 24. Európai Filmfesztiválon a Melankólia vitte el a fõdíjat két másikkal (díszlet, fényképezés) együtt. A rendezõ némaság-fogadalma miatt ezt felesége vette át a díjat. A kapitalizmus bedõlése már elkezdõdött és 2012 igazán izgalmasnak ígérkezik, úgyhogy a film idõzése is jó.

Guardian-cikk a feleség képével angolul: http://www.guardian.co.uk/film/2011/dec/04/lars-von-trier-melancholia-prize és a berlini fesztivál gyõzteseinek angol ismertetõje: http://europeanfilmawards.eu/en_EN/efanight/winners
sinell 2011 nov. 30. - 22:05:49 Előzmény mikulaus
(35/113)
Butaságokat hímsovinizmusba csomagolni...?

Nahát, nem eredetibb mint Trier filmje.. vagyis a véleményed róla.

:)
megintnyuszi 2011 nov. 30. - 11:35:25 Előzmény whh
(34/113)
hasonló... nagyon nem jött be, pedig imádom a svéd filmeket. Vontatott, erõltetett, agyonterhelve szimbólumokkal, teljesen életszerûtleh, ami lilafilmnél nem gond de itt nem mûvészi, hanem mûvi. Sajnálom a rendezõt, örülök, ha rajta segít egy ilyen film elkészítése, csak a nézõt még jobban sajnálom.
Gainsbourg apját, anyját sokkal jobban szeretem :)