Téma: Mélymagyar

offtopic
meszag 2008 szept. 26. - 11:14:41
(102/242)
Jó van na! Nem akartam a romákat védeni!
cherry baby 2008 szept. 26. - 11:13:11
(101/242)
Ezért vagyunk felháborodva.
cherry baby 2008 szept. 26. - 11:12:49
(100/242)
Igen tudjuk, hogy a jogalkotás a hibás. Ha olvastad a hszket, ott is van.
meszag 2008 szept. 26. - 07:26:48
(99/242)
Nem olvastam, csak az utóbbi 15 hsz-t. Mit gondoltok, ki a hibás? A roma, aki él, és visszaél a fennálló lehetõségekkel, vagy a jogalkotás? Az utóbbi jobban. Tudomásul kéne venni, hogy emiatt e kis hazában nem csak a romák bûnöznek. Nézzen magába mindenki. Addig, míg a jogalkotás, és ráadásul az igazságszolgáltatás, és rendvédelem ilyen, és ennyire befolyásolt politikailag, vmint az emberek erkölcsi magatartása nem változik, itt rend nem lesz. Alig várom már én is, hogy lássam mindegyik téren a változást.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 25. - 23:42:10
(98/242)
Aha, tényleg
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 25. - 23:41:14 Előzmény Perdikkas
(97/242)
Egyrészt már hamarabb is el kell vándorolni, és nem a romák miatt, hanem mert nincs termelés, nincs munkahely. Harmincan jelentkeznek egy takarítói állásra, kilencvenen egy tanári állásra. Sajnos ez nem vicc, tény.
Egyébként ismerek olyan félcigányokat, akik kamionsofõrök Skóciában. És rendes emberek, noha állami gond-ban nõttek föl, miután a magyar apjuk megölte a cigány anyát. Velük mindenhol dicsekszem, ahol lehet, mert meg vagyok hatva, hogy ilyen háttérrel normális és rendes felnõttekké váltak.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 25. - 23:32:53 Előzmény Perdikkas
(96/242)
Hát igen, azon teljesen megdöbbentem, amikor egy kb. 4 diplomás rendõrtisztet elzavartak, amiért elfogadott egy tálca süteményt egy szír pénzváltótól. Szír pénzváltót én is ismerek, és ha én ismerem, akkor a város összes rendõre ismeri, és békén hagyják, senkit sem zavar. Érdekes.
offtopic
Moldávia bánata 2008 szept. 25. - 23:26:45
(95/242)
Te tényleg olvasod a Heteket?
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 25. - 23:25:11
(94/242)
Kedves Brody, nem tudom, ki az a Humpy. Talán kérdezz rám Perrytõl. Õ jobban ismeri a fórumozókat, kétlem, hogy összetévesztene minket. És mit mondjak: már megint személyeskedsz. Ez nem vita. Én beléd nem kötök, nem ismerlek. Te sem engem, ez nyilvánvaló. Ha akarsz, írj a témáról, egymást bántani értelmetlen.
hecsedli 2008 szept. 25. - 23:13:48
(93/242)
Miért ne beszélhetnénk itt össze-vissza? Te is azt teszed.
Egész nyiltan rendet szeretnél, minden áron. Legyen. Minden józan, dolgos ember ezt akarja. A hszólók is, kivétel nélkül. A politikai csatározások, vandalizmus nem ugyanaz, mint amikor bûnözésbõl élõk hordákba tömörülve rendszeresen lopnak, mások testi épségét, életét veszélyeztetik. Na ezek ellen legyen igazi diktatúra és nyerjék csak el méltó büntetésüket a börtönökben.
Persze vannak akik politikai diktatúrát akarnak, úgymint az uralkodó elit és az õket kiszolgálók. Õk akarnak egyre több rendõri brutalitást, miközben bûnözõk százezrei, nem hiszem h sokat tévednék, szabadon grasszálnak egykor szép hazánkban.
Moldávia bánata 2008 szept. 25. - 22:24:46
(92/242)
Na, azért annyira nem volt ám egyértelmû. Ketten simán belátták, hogy Budaházy meg Toroczkai egyértelmûen Gyurcsány provokátorai, mégha nem is mondták ki ezt nyíltan. De ha nem is õk, akkor valakik biztosan.

Nem kell itt semmi különleges után kutakodni, borzasztóan egyszerû a képlet: bizony, a lét határozza meg a tudatpot, s nem csak materiláis értelemben. Viktor király országlása esetében is csak Gyurcsány provokátorai lennének az illetõk. Bár abban mindannyian egyetértenének.
Perdikkas 2008 szept. 25. - 14:13:12
(91/242)
Hát igen, komolyak...de ez a téma szó szerint életbevágó és az ilyen eseteket nem lehet elviccelni, elhülyülni. Meg már ki is nõttem abból a kiskamasz korból, hogy mindenen vihogjak(mondjuk nem is voltam olyan szerencsére). Megvan a jókedvnek, meg humornak a helye és ideje is, de az ilyen témák halál komolyak.
Amúgy sztem ebben a topikban mindenki meg is adta a témának az elvárható komolyságot, még ha a rossz oldalon is állnak egyesek:-(

Ami a megvásárolható szavazatokat illeti, vannak magyar, cigány oldalon is szép számmal. De ha 20 év múlva 2 millió cigány lesz, több mint 1 millió szavazattal, fehérbõl meg mondjuk csak 8 millió(annak is egy jó része szoci),akkor azt hiszem, lehúzhatjuk a rolót, és lehet elvándorolni. Mert hogy õk nem fognak a rend mellett szavazni, az biztos.
Perdikkas 2008 szept. 25. - 14:02:19
(90/242)
Hát igen, ez egy mintaszerû akció volt:-) A rendõrök is megtették a magukét, meg az állampolgár is. Ezen nem is múlna semmi. De a bíróságok, jogászok, jogvédõk(fehérgalléros bûnözõk) elintézik, hogy másnap már szabadlábon legyenek. Gondolom, 15 éve is így volt, de minden évben egyre rosszabb lesz. Ma már lassan ott tartunk, hogy egy ilyenért, hogy pisztolyt rántanak szegény bûnözõkre, fõleg ha cigányokra, akkor a rendõr nézhet más munka után, mert mi van, ha szegény cigánybûnözõ infarktust kapott volna a fegyver láttán?! Még ha nem is lõtt vele a rendõr, akkor is...
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 25. - 13:30:00
(89/242)
Hát, amíg fillérekért megvehetõ szavazóbázist alkotnak, addig nem fog megváltozni a politika, gondolom.:(
És valóban nagyon komolyak a hozzászólásaid, meglepõdtem alaposan :) Nem túl gyakori itt..:)
Perdikkas 2008 szept. 25. - 12:42:24 Előzmény Heathcliff
(88/242)
Ja, és kösz, hogy láthatóan elolvastad a hosszú hsz.-eimet. Nem kis türelem kellett hozzá, és nem hiszem, hogy túl sokan vették rá a fáradságot:-(
Pedig komoly témát nem mindig lehet összecsapni néhány mondatban, mert akkor könnyen félreértik.
Perdikkas 2008 szept. 25. - 12:40:32 Előzmény Heathcliff
(87/242)
Tanulságos cikk Pátkáról. Azt hiszem a lényeg ebben a 3 mondatban van:

"De amíg vér nem folyik, addig nem jön rendõr, ezt mindenki tudja. De ha vér folyik is, elviszik, aztán másnap már kint van. Mert neki papírja van, nem lehet becsukni, mert nem bírja a bezártságot."

Nem lehet becsukni, mert papírja van, hogy nem bírja a bezártságot. Röhej. Pontosabban kínunkban lehet ezen már csak röhögni.

Mindazonáltal ilyen békés felvonulásokkal semmi az égvilágon nem fog változni. Vonulhatnak minden nap a faluban békésen, komolyan azt hiszi bárki is, hogy erre "odafönt" a jogalkotóknál, törvényhozóknál odafigyelnek? Egy fityfenét.
"Odafönt" csak akkor figyelnek oda, ha vér folyik, pontosabban, ha meg is hal valaki. Akkor is leginkább csak akkor ha cigány hal meg. Akkor egybõl megjelenik ombudsman, Helsinki Bizottsági jogvédõ meg egyéb kártékony emberek, akik egybõl tépik a szájukat, hogy rasszizmus meg minden....
Bezzeg, ha magyarok halnak meg, ami 1000-szer valószínûbb, akkor lapulnak a szép kis irodájukban. A fene egye meg õket.

A multkor véletlenül belenétem az ATV-n egy mûsorba. A kesznyéteni esetrõl volt szó benne. A monoki polgármester, Koko, meg azt hiszem a Barna bácsi ügyvédje kiálltak a jogos önvédelem mellett. Az ellentábort egy Helsinki Bizottsági jogvédõ hülye csitri képviselte, és a mûsorvezetõ is hozzá húzott. Jó volt hallani, hogy Koko is teljes meggyõzõdéssel kiált az efféle önvédelem mellett:)
És jó volt hallani, hogy hiába jött a jogvédõ a szokott demagóg dumával, labdába se rúghatott a fenti személyek mellett:-)

De ebben a mûsorban is elhangzott, azt hiszem a monoki polgármester részérõl, hogy lefogadja, hogy 1-2 éven belül megint lesz ilyen eset. Ebben én is biztos vagyok. A helyzet valóban egyre súlyosabb lesz, és az elkeseredés egyre több ilyen "önbíráskodást" fog szülni. Ezt nem nehéz megjósolni. A Kolompár nyilatkozata hogy mi lesz itt 8-10 év múlva, az is teljesen reális.
Na akkor már kénytelenek lesznek odafigyelni erre "odafönt" is. De akkor már késõ lesz. Szokás szerint ahelyett, hogy csírájában folytanák el a problémát,megvárják, amíg patakokban folyik majd a vér. Nem lenne nehéz már most is összeállítani egy drákói szigorúságú jogrendszert. Csak nem akarják. De ha megszaporodnak majd az ilyen esetek, akkor kénytelenek lesznek foglalkozni vele a jogalkotók is.
Addig is lehet békésen demonstrálni a cigánybûnözés ellen, de egy jó adag naivitás kell hozzá, hogy bárki is azt higgye, ettõl változik bármi is...
cherry baby 2008 szept. 25. - 11:48:12
(86/242)
jaja. ezek olyan hajléktalan szállósok, hogy dolgoznak. napi 4-6 órát. látom amikor mennek dolgozni, akkor még józanok. aztán este jönnek haza, addogra már kevésbé :DDDD


ebbõl látszik, hogy nem élnek a lehetõséggel.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 25. - 11:16:14
(85/242)
Te is hajléktalan szálló közelében laksz? Nekem is vannak ismerõseim, akik egy ilyen szálló szomszédságában élnek. Azt mondják, mostanában viszonylag normális társaság lakik ott, sokan dolgoznak is. Koldus, padon alvó nincs egyáltalán, még graffiti is alig. (Ez kisváros). Itt még a romák sem túl vadak. Legalábbis nem hallottam róla.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 25. - 09:58:26 Előzmény Obránszky Ármin
(84/242)
Ármin: neked hány cigány barátod, rokonod, szomszédod, munkatársad van? hányat ismersz név szerint, Jártál-e putriban stb.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 25. - 09:49:46
(83/242)
C.B., tõled többet vártam volna.
Az nem megoldás, ha valaki egy felvetett problémára való válasz helyett a másik személyét kezdi bírálni. Ez az a pont, ahol egy egészséges vita beteges veszekedésbe fullad. Jó lenne csak a kérdésre koncentrálni, nem cherry baby helyesírásán és egyéb tulajdonságain elmélkedni. Mert ezt csak az csinálja, akinek nincsenek érvei és úgy érzi, szorult helyzetbe került. Hogy ne kelljen mégsem elismernie a másik igazát (ezt egyébként egyedül efestõl láttam, csak õ képes rá); szóval akkor inkább, egyetlen kitörési pontként elkezdi a másikat bírálni és személyeskedik. Ez törvényszerû. Épp ezért minden erõvel el kéne kerülni (szerintem), és amíg csak lehetséges, az adott kérdésre koncentrálni, a másik bírálgatása nélkül. Ezt csak általános tanácsként jegyeztem meg.