andy_balog 2008 máj. 01. - 14:24:02
(34/194)
az hogy en nem jartam magyar osztalyba es teljesen egyedul tanultam meg magyarul irni ...
andy_balog 2008 máj. 01. - 12:15:45
(33/194)
Super ez a film :) nagyon sok mondani valoja van ... aki nem erti az tok huje ... szerintem ...




EGY PAR KIS IDEZET A FILMBOL:

"Legyen bár mulandó a béke, de legalább elmondhatjuk, hogy volt."

"Az ember mozdulhat parancsra. A fiú követheti atyját. De ne feledd, ha királyok mozgatnak is téged, vagy hatalmasok, a lelkedért egyedül te felelsz. Isten elõtt állva nem mondhatod, hogy mások parancsára cselekedtél, vagy hogy az erény nem volt járható út a számodra. Az nem lesz mentség."

"Túl sok vakbuzgó õrült lázálmát nevezték már a vallás nevében Isten akaratának. A szentséget az igaz tettekben és a védtelenek melletti bátor kiállásban találod."

"Nem az vagy, akinek születtél, hanem akivé magadtól lenni tudsz."

+ 1 kep Orlando Bloom`rol :)
Bruceee 2008 ápr. 26. - 23:10:15 Előzmény babalujza
(32/194)
Szép!Sikerült még martien hozzászólását is ûberelni (április 24. 20:47: ez egy sz*r!).
"A történelem ezen szakaszának ismerete nélkül szinte érthetetlen. ki kivel csatázik: Miért? Nem nagyon derült ki..."
Hogy-hogy ezen szakasz ismerete nélkül?Ez szerintem alsótagozatos anyag.Alapmûveltség!Ezért nincs külön elmagyarázva a filmben.Bár lehet, hogy a Te osztályod még nem ott tart az anyaggal...Sikerült magadról bizonyítványt kiállítani. Segítek egy kicsit, tulajdonképpen a világ leghosszab háborújában játszodik a történet. A végén elhangzik, hogy ma sincs béke ottan stb. Talán néha néha amikor épp nem gyõzike meg balázs só megy rátévedsz egy híradóra, és ott halhatsz a palesztínokról és az izraeliekrõl, pontosabban a konfliktusaikról. Na errõl van ott szó. Igazából ezeket a filmeket inkább az olyanoknak találták ki mint Te, legyen egy öldöklõs hálvúdi film, történelmi kategória, legyen nagy csatajelenet, egy két reszelõs jelenet, meg véres, és milliók nézik meg, hisz nem kell sok eszmefuttatás ahhoz, hogy megértsd, de látom ezúttal valahol elk*rták.Peace!
1/10
martien 2008 ápr. 24. - 20:47:53 1/10
(31/194)
ez egy szar!
Anteris 2008 ápr. 24. - 20:35:52
(30/194)
korhatár nélküli vérfürdõ...merész döntés.
babalujza 2008 ápr. 24. - 08:31:38
(29/194)
Csalódást okozott nekem is a film...Sokba kerülhetett a forgatása, sokat akart elmondani. Mégsem sikerült. A történelem ezen szakaszának ismerete nélkül szinte érthetetlen. ki kivel csatázik: Miért? Nem nagyon derült ki...Kalandfilmnek meg gyenge. Ugyan régebben láttam, agyam ennyit órzött meg belõle-
10/10
Karador 2008 ápr. 22. - 20:35:03 10/10
(28/194)
Nagyon nagyon nagy film! Tetszett mikor elõször láttam és így 34-edszerre is ugyanúgy tetszik. Hihetetlen nagy mondanivalója van, jó a szereposztás is (utálom a kis buzit, de Baliánt véletlenül sikerült nagyon jól alakítania). A zene naggyon jó Harry Gregson-Williams-nek köszönhetõen, de tõle ezt már megszokhattuk. Mindkét felet bemutatja(moszlimok,kersztesek), elég hûen tükrözi múltat (Hattini szarvak- mikor megsemmisül a hadsereg), igaz a vége nem így történt valójában nem nagyon sokan élték túl a keresztények közül Jeruzsálem ostromát és elfoglalását, de az kicsit durva lett volna ha Sybillától kezdve Baliánig mindenki ott veszik.Egyeûébként nem tudom nekem tûnt-e fel (így lovas szemmel minden filmben a lovak a legfontosabbak- tudom h. súlyos:D), vagy mások is észrevették, hogy ugyan azok a lovak "játszottak" ebben a filmben is, mint a Gladiátorban, és Baldwin (a leprás király) lován ugyan az a fej"vért" volt, mint Maximus lován a film elején.(csak egy észrevétel) Nekem nagyon tetszett!
Marshall100w 2008 márc. 25. - 22:41:23
(27/194)
...Azért, hogy mondjak róla negatívumot is, hiányoltam a karaván megtámadásának részletesebb ecsetelését(egy kis öldöklést meg csihi-puhit) és persze az elcsigázott crusader-sereg igazán Scottos csatajelenettel részletezett porrázúzását a várostrom elõtt...Mentség:a vár-csatajelenet kárpotolja ezek hiányát.(Azt azért nem tudodm Scott-nak megbocsátani, hogy Guidot és Rajnaldot a filmben egyszer sem látjuk harcolni....na jó...Rajnaldot egy kardcsapásig :-I)
Marshall100w 2008 márc. 25. - 22:30:54
(26/194)
Jahh, és..... én sem csíptem a buzis Bloom-ot, de ebben a filmben kifejezetten megkedveltem. Szerintem élete elsõ normális alakítása.
Marshall100w 2008 márc. 25. - 22:28:24
(25/194)
Én is csalódott voltam...amig csak egyszer láttam a filmet.Mára már kb. 20x láttam, és az abszolút kedvenceimhez tartozik. Szerintem sok embernek a legfõbb baja a filmel az, hogy nem azt a romantikus, könnyen emészthetõ, lélekbe markoló sztorit kapja, mint pl. a Gladiator, vagy a Rettenthetetlen. Ridley Scott-nak érezhetõen nem ez volt a célja ezzel a múvival. Õ most inkább egy igazán történelmi filmet akart csinálni azzal a "száraz" ténnyel, hogy a 12. században Európában(de fõleg Franciaországban és Olaszországban) túlnépesedés, kevés zabálnivaló, kevés megmûvelhetõ föld volt a lakossághoz képest. Ebbõl vázol fel egy apró szeletet a két vérszomjas(a kedvenceim:-))lovaggal.
Zempy 2008 febr. 26. - 15:34:30
(24/194)
Én csalódott voltam. Az elõzetes képek, a sztori, na meg fõleg a rendezõ személye miatt igen sokat vártam, de végül elég felemás érzéssel távoztam a moziból. Persze az is csak egy dolog, hogy Bloom természetesen most sem volt jó, ettõl még a film lehetett volna színvonalasabb. Bevallom, már jó régen láttam, amikor bemutatták, szóval már nem tudnám pontosan megindokolni, miért nem jött be, de arra még emlékszem, mennyire alulmúlta a várakozásaimat. Az 100, hogy a nyomába nem ér a Gladiátornak, persze a pocsék Trójánál azért mégis élvezetesebb. Egyszerûen többet ki kellett volna hozni egy ilyen volumenû történelmi korból és sztoriból. Szerintem nézze meg mindenki az elõzetest, és abban benne is van minden emlékezetes pillanat a filmbõl, amit érdemes látni. Többet nem.
HvB 2008 febr. 02. - 12:53:23
(23/194)
tucatfilm. semmi újat nem adott
10/10
arpi_nj 2008 jan. 12. - 04:54:16 10/10
(22/194)
Megnéztem a rendezõi változatot is, igy a film 3 órás. Nagyon jó ez a változat csak, ajánlani tudom mondjuk nekem a mozis verzió is nagyon bejött. 10/10
9/10
szasko 2007 dec. 10. - 04:01:50 9/10
(21/194)
Köszönöm!
Brambilla 2007 dec. 08. - 19:19:40 Előzmény szasko
(20/194)
Ez a zene szól akkor:
"VIDE COR MEUM"
(from "Hannibal")
Written by Patrick Cassidy
Performed by Danielle de Niese and Bruno Lazzaretti
Courtesy of Metro Goldwyn Mayer Music Inc.
Egyébként meg lehet találni neten a teljes filmzene albumot.
Közben eszembe jutott még egy elég nagy baki a filmben:
Jeruzsálem környéke mióta sivatag?
Meg ha sivatag mibõl építették az ostromgépeket?
De hát ez akkor is sokkal jobb, mint egy átlag amcsi "történelmi" film.
9/10
szasko 2007 nov. 26. - 19:17:45 9/10
(19/194)
Hi!
Tudna valaki segíteni filmzenében?
A király ravatalozásánál van egy duett. Ezt keresem azóta amikor megnéztem a Hannibal c. filmet. Ott a firenzei álarcos opera elõadás betétdala volt....
Ridley Scottnak is tetszhet, mert ide is berakta.. :-D
localhero 2007 nov. 26. - 15:13:46 Előzmény Andika05
(18/194)
Nem tom, én csak egyszer láttam, közepes, mint ilyen felesleges bármely oldalon kardot fogni. Engem nem érdekel (csak úgy mint a nézõk nagytöbbségét) a történelmi hitelesség (hiszen objektív történelem nincs, csak különféle hátterû és érdekû történet írások:)))) De csendben megjegyezném hogy ha az HBO csak ilyen szar filmeket adna megérné rá elõfizetni:)))))))))))) LOL
Andika05 2007 nov. 21. - 22:48:21
(17/194)
Most nézem a filmet.Ennyi jó színész,ilyen langyos filmben?Vagy a szereplõk nem ide valók,vagy a történet nincs jól kidolgozva.
Vas Kakukk 2007 nov. 21. - 21:36:19
(16/194)
Ha lehet itt linkelni.... találtam két kritikát:

Lazók György
http://www.mozinet.hu/index.nof?o=0&nyelvid=1&k1=1&k2=43&filmid=1621

és egy szívemnek/elmémnek kedvesebb írást SzabóZ tollából
http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/mennyei4520/
1/10
iszatyi 2007 nov. 20. - 11:57:34 1/10 Előzmény Huma
(15/194)
Ha moziban még fizettem is volna érte.....ilyen történelmi témából ilyen lekvárt csinálni bizony mûvészet.Gratulálok a stábnak!