ELog 2008 máj. 23. - 19:19:41
(22/82)
Ja, tartozom a beszámolóval. :) 20 perc, és még szûkíthetõ lenne, de már nem akarom. :)
3/10
moksa 2008 máj. 23. - 18:47:53 3/10
(21/82)
Ritkán mondom valamire, hogy nem tetszik, de véleményem sezritn ez a film úgy rossz, ahogy van. No, persze, lehet, hogy csak azért, mert olvastam a könyvet, és azért egy filmben elég nehéz megjeleníteni megfoghatatlan dolgokat, de léynegen nem változtat: kín-szenvedés volt végignéznem( márpedig juszt is végig akartam nézni!), és többet látni sem akarom!!
bolan1 2008 máj. 23. - 18:42:59
(20/82)
Nos, a ti véleményetek szerint amirõl ti nem tudtok vagy nem láttátok nem is létezik.
Fejletelen spirituális érzékkel nem is lehet új dolgokat megismerni. Itélkezni meg még oly felesleges, fõleg egy forumon amit barki lathat. Sztem tartsd meg magadnak a negatív véleményedet. " Ne itélj , hogy ne ítéltess " bar lehet , h jelenlegi ismereteid birtokaban nem is tudod mirol beszélek.
JohnSpartan 2008 márc. 17. - 09:44:34
(19/82)
Felfedeznek egy jedi képességet a Jehova Tanúi.
Az energiát szépen mutatták, csak amiatt érte meg megnézni. (Meg más nem volt a tévében)
ELog 2008 márc. 16. - 09:18:38
(18/82)
Azért Te se értékelted túl, ahogy látom. :)
ELog 2008 márc. 16. - 03:42:18
(17/82)
[i:d9dfd41bd3]nem sok az a negyed óra?[/i:d9dfd41bd3] - Meglátom, lehet, hogy tudok mész szûkíteni rajat. :)) Biztos több lesz egyébként.
10/10
Z 2008 márc. 16. - 02:19:21 10/10
(16/82)
THE FIRST INSIGHT . . . A CRITICAL MASS

A new spiritual awakening is occurring in human culture, an awakening brought about by a critical mass of individuals who experience their lives as a spiritual unfolding, a journey in which we are led forward by mysterious coincidences.

------------

Az Elso" Felismerés . . . A kritikus tömeg

Az Elso" Felismerés kimondja, hogy az emberi kultúrában spirituális ébredés megy végbe: elérte a kritikus értéket azoknak az embereknek a tömege, akik életüket spirituális fejlo"désnek tekintik, olyan utazásnak, amelyet rejtélyes véletlenek irányítanak.

------------------------------------------------------------------------


THE SECOND INSIGHT . . . THE LONGER NOW

This awakening represents the creation of a new, more complete worldview, which replaces a five-hundred-year-old preoccupation with secular survival and comfort. While this technological preoccupation was an important step, our awakening to life's coincidences is opening us up to the real purpose of human life on this planet, and the real nature of our universe.

------------

A Második Felismerés . . . A tág jelen

A Második Felismerés kijelenti, hogy az ébredés egy új, teljesebb világkép kialakulását jelenti, amely átveszi az öt évszázad óta elfogadott, világi jellegu", a túlélésre és a kényelemre összpontosító szemléletet. A technikai fejlo"dés elo"térbe kerülése fontos szakasz volt ugyan, ám miután ráébredtünk a véletlenek fontosságára, nyitottá válunk az ember életének valódi célja, a világ igazi mibenléte iránt.

------------------------------------------------------------------------


THE THIRD INSIGHT . . . A MATTER OF ENERGY

We now experience that we live not in a material universe, but in a universe of dynamic energy. Everything extant is a field of sacred energy that we can sense and intuit. Moreover, we humans can project our energy by focusing our attention in the desired direction...where attention goes, energy flows...influencing other energy systems and increasing the pace of coincidences in our lives.

------------

A Harmadik Felismerés . . . Az energia

Megtapasztaljuk, hogy nem anyagi jellegu", hanem dinamikus, eleven energiából álló világban élünk. Minden, ami létezik, szent energiamezo"bo"l épül fel, amit érzékelni és intuitív módon felfogni is képesek vagyunk. Ezen túlmeno"en mi, emberek ki is tudjuk vetíteni energiánkat - azáltal, hogy figyelmünket a kívánt irányba fordítjuk (ahol a figyelem, ott az energia). Ily módon befolyást gyakorlunk a többi energiarendszerre, és gyakorítja a véletlenek elo"fordulását életünkben.

------------------------------------------------------------------------


THE FOURTH INSIGHT . . . THE STRUGGLE FOR POWER

Too often humans cut themselves off from the greater source of this energy and so feel weak and insecure. To gain energy we tend to manipulate or force others to give us attention and thus energy. When we successfully dominate others in this way, we feel more powerful, but they are left weakened and often fight back. Competition for scarce, human energy is the cause of all conflict between people.

------------

A Negyedik Felismerés . . . Harc a hatalomért

Az emberek sajnos gyakran elszakítják magukat az energia kiapadhatatlan o"sforrásától, ezért gyengének és bizonytalannak érzik magukat. Valami módon mégis energiát akarunk nyerni, ezért manipulálni kezdjük a többi ember annak érdekében, hogy figyelmet - és ezáltal energiát - szenteljenek nekünk. Ha sikerül uralmat szereznünk mások fölött, ero"sebbnek érezzük magunkat, de a többiek meggyengülnek, és esetleg vissza is vágnak. A ritka emberi energiáért folytatott küzdelem az oka az emberek közötti összes konfliktusnak.

------------------------------------------------------------------------


THE FIFTH INSIGHT . . . THE MESSAGE OF THE MYSTICS

Insecurity and violence ends when we experience an inner connection with divine energy within, a connection described by mystics of all traditions. A sense of lightness--buoyancy--along with the constant sensation of love are measures of this connection. If these measures are present, the connection is real. If not, it is only pretended.

------------

Az Ötödik Felismerés . . . A misztikusok üzenete

A bizonytalanság, az ero"szak véget ér, ha megtapasztaljuk a belso", isteni energiaforráshoz fu"zo"do" kapcsolatot, amelyro"l a legkülönbözo"bb vallások misztikusai beszéltek. A könnyedség, a lebegés, a szeretet érzése e kapcsolat ero"sségének fokméro"je. Ha ezek a tényezo"k jelen vannak, a kapcsolat valóságos. Ha nem, akkor a kapcsolat meglétét csak elhitettük magunkkal.

------------------------------------------------------------------------


THE SIXTH INSIGHT . . . CLEARING THE PAST

The more we stay connected, the more we are acutely aware of those times when we lose connection, usually when we are under stress. In these times, we can see our own particular way of stealing energy from others. Once our manipulations are brought to personal awareness, our connection becomes more constant and we can discover our own growth path in life, and our spiritual mission--the personal way we can contribute to the world.

------------

A Hatodik Felismerés . . . Tisztázni a múltat

Minél tovább marad fenn a kapcsolat, annál tisztábban érezzük meg, amikor vége szakad - általában stressz hatására. Ilyenkor megfigyelhetjük, milyen módszerrel igyekszünk ellopni az energiát másoktól. Ha manipulációinkról önmagunk elo"tt fellebbentjük a fátylat, a kapcsolat tartósabbá válhat, fölfedezhetjük egyéni növekedésünk útját, spirituális küldetésünket - azt az egyéni, személyes változtatást, amelyet rajtunk kívül más nem hajthat végre a világon.

------------------------------------------------------------------------


THE SEVENTH INSIGHT . . . ENGAGING THE FLOW

Knowing our personal mission further enhances the flow of mysterious coincidences as we are guided toward our destinies. First we have a question; then dreams, daydreams, and intuitions lead us towards the answers, which usually are synchronistically provided by the wisdom of another human being.

------------

A Hetedik Felismerés . . . Bekapcsolódni a folyamatba

Ha felismertük személyes küldetésünket, megszaporodnak életünkben a rejtélyes véletlenek, kapjuk az útmutatást végzetünk felé. Elo"bb egy kérdés merül fel, majd álmok, ábrándok, intuíciók vezetnek a válaszhoz, amelyet általában szinkronisztikus módon egy másik ember szolgáltat számunkra. Igaz a közkeletu" mondás: „Ha a tanítvány készen áll, megjelenik a mester”.

------------------------------------------------------------------------


THE EIGHTH INSIGHT . . . THE INTERPERSONAL ETHIC

We can increase the frequency of guiding coincidences by uplifting every person that comes into our lives. Care must be taken not to lose our inner connection in romantic relationships. Uplifting others is especially effective in groups where each member can feel energy of all the others. With children it is extremely important for their early security and growth. By seeing the beauty in every face, we lift others into their wisest self, and increase the chances of hearing a synchronistic message.

------------

A Nyolcadik Felismerés . . . Az interperszonális etika

Megszaporíthatjuk az útmutató véletleneket, ha „felemelünk” (energiával töltünk fel) mindenkit, aki belép az életünkbe. Szükség van óvatosságra, nehogy a belso" kapcsolat egy szerelmi fellángolás áldozatául essék. A többiek felemelése különösen csoporthelyzetekben hatékony, amikor a csoport minden tagja érzi a többiekto"l felé áramló energiát. Gyermekek esetében, biztonságuk és belso" fejlo"désük szempontjából is nagyon fontos ez. Ha mások arcán meglátjuk a szépséget, ezzel fölemelhetjük o"ket legbölcsebb Énjük szintjére, és növekszik az esélye annak, hogy szinkronisztikus üzenet jut el hozzánk.

------------------------------------------------------------------------


THE NINTH INSIGHT . . .THE EMERGING CULTURE

As we all evolve toward the best completion of our spiritual missions, the technological means of survival will be fully automated as humans focus instead on synchronistic growth. Such growth will move humans into higher energy states, ultimately transforming our bodies into spiritual form and uniting this dimension of existence with the after-life dimension, ending the cycle of birth and death.

------------

A Kilencedik Felismerés . . . Az új kultúra

Miközben spirituális küldetésünk beteljesítése felé fejlo"dünk, fennmaradásunk technikai eszközei egyre fejlettebbé válnak, általánossá válik az automatizálás, miközben az emberek a puszta túlélés helyett a szinkronisztikus fejlo"désre összpontosítanak. Ez a fejlo"dés egyre magasabb energiaszintre emeli az embert, míg végül a testünk is spirituális formát ölt, egyesül a mi fizikai világunk dimenziója a túlvilág dimenziójával, a születés és halál körforgása véget ér.

------------------------------------------------------------------------


THE TENTH INSIGHT . . . HOLDING THE VISION

The Tenth Insight is the realization that throughout history human beings have been unconsciously struggling to implement this lived spirituality on Earth. Each of us comes here on assignment, and as we pull this understanding into consciousness, we can remember a fuller birth vision of what we wanted to accomplish with our lives. Further we can remember a common world vision of how we will all work together to create a new spiritual culture. We know that our challenge is to hold this vision with intention and prayer everyday.

------------

A Tizedik Felismerés . . . O"rizni a látomást

A Tizedik felismerés által arra eszmélünk rá, hogy az emberek a történelem folyamán mindvégig arra törekedtek, hogy ezt a megélt spiritualitást meghonosítsák itt a földön. Mindannyian feladattal érkezünk ide, és ahogy egyre tudatosabbá válik bennünk ez a felismerés, így egyre pontosabban felidézo"dik bennünk a születési látomás: az, hogy mit akartunk elérni életünkben. Késo"bb felidézhetjük a közös világlátomást is, amely szerint az új kultúra mindannyiunk együttmu"ködése által jön létre. Tudjuk: az a feladatunk, hogy tudatosan, imával o"rizzük ezt a látomást.

------------------------------------------------------------------------


THE ELEVENTH INSIGHT . . . EXTENDING PRAYER FIELDS

The Eleventh Insight is the precise method through which we hold the vision. For centuries, religious scriptures, poems, and philosophies have pointed to a latent power of mind within all of us that mysteriously helps to affect what occurs in the future. It has been called faith power, positive thinking, and the power of prayer. We are now taking this power seriously enough to bring a fuller knowledge of it into public awareness. We are finding that this prayer power is a field of intention, which moves out from us and can be extended and strengthened, especially when we connect with others in a common vision. This is the power through which we hold the vision of a spiritual world and build the energy in ourselves and in others to make this vision a reality.

------------

A Tizenegyedik Felismerés . . . Az imamezo"k kiterjesztése

A Tizenegyedik Felismerés arról szól, hogy pontosan miként o"rizzük a látomást. Vallási szövegek, versek, a filozófusok mu"vei évszázadok óta beszélnek egy bennünk lévo", szunnyadó képességro"l, amelynek rejtélyes mu"ködése által befolyásolhatjuk, hogy mi történik a jövo"ben. Nevezték ezt a képességet a hit erejének, pozitív gondolkodásnak, az ima hatalmának. A tapasztalatok szerint az ima erejét a szándékmezo"k adják, amelyeket kiterjeszthetünk és meg is ero"síthetünk, különösen olyankor, ha másokkal együtt egy közös látomásban egyesítjük ero"nket. Ez az az ero", amelynek révén o"rizzük a spirituális világ látomását, gyu"jtjük az energiát önmagunkban és másokban, hogy ez a látomás valósággá váljék.
ELog 2008 márc. 16. - 00:39:48
(15/82)
[i:304c453123]sokkal izgalmasabb mellesleg.[/i:304c453123] - Mármint megélni, mint olvasni? Bizonyosan. :) Most visszanéztem, helyenként kikockázva. Azért van a filmmel bajom rendesen, mind a mondanivalóját, mint a kivitelét tekintve. Valószínûleg készítek belõle egy vágott változatot (saját használatra), amiben csak az lesz, amit lényegesnak tartok. Lesz vagy negyedórás. :)
ELog 2008 márc. 15. - 22:30:56
(14/82)
Nem tudom, mi a baj az érthetõséggel. Nem csak az eredeti könyv vezethet oda, hogy az ember értse, mi történik a hegyen. Igaz, kaland történetnek elég pocsék, bár én nem is szeretem a kalandregényeket, -filmeket. Viszon a film amúgy elég érdekes. Annak, aki eljutott valameddig a (használjam ezt a rossz szót?) spiritualitás területén, egy lehetséges képet mutat arról, hogy áll össze a Nagy Misztérium. Az ember fejlõdésérõl, a lényegrõl, a változásról szól, igaz, sokaknak elég érhetetlen felfogásban. Ezt persze meg lehetne oldani sokkal eszköztelenebbül is, de kétségkívül látványos.
Ezüstliliom 2008 márc. 15. - 22:07:07
(13/82)
Különben meg nézd meg a fórum elsõ oldalát, és látni fogod, hány másik topikba is írtam közben, amibe esetleg Te nem.:D De aki az Alaszkát szereti... Szóval hasonló lehet az ízlésünk.:)
Ezüstliliom 2008 márc. 15. - 21:41:12
(12/82)
Mint az áááárnyék!;)))
10/10
Z 2008 márc. 15. - 21:30:36 10/10
(11/82)
A konyvet 10 mondatban ossze lehet foglalni es nincs is szukseg tobbre. Nincs szukseg sem a regenyre, sem a megfilmesitett valtozatara. Koztudott, hogy a szerzonek nincs erzeke a regeny irashoz es ez a konyvein is erzodott. A celja nem egy lebilincselo Indiana Jones elkeszitese volt, hanem hogy az atlagemberben felkeltse az erdeklodest egy ujfajta "eletmod" irant. Szerintem a film visszaadja azt, amit kell. Valoban nem er 10-est, de felpontoztam, mert nagyon lehuztatok!

Atlagos felfogassal sem a konyv, sem a film nem ertheto. A cel az, hogy szakitsunk a regi ideakkal.

Fontosnak tartom meg azt is leirni, hogy az aura szineinek latasat ne keverjuk ossze a latas kepessegevel, mert az bizony nem ugyanaz!
gromek 2008 márc. 15. - 21:21:52
(10/82)
Talán annyi haszna van a filmnek, hogy rávesz egy-két nézõt a könyv elolvasására, akit tényleg megfog a történet ahhoz eljutnak a könyvek.
Ezüstliliom 2008 márc. 15. - 21:12:45
(9/82)
Annyit tennék hozzá az eddigiekhez, hogy ennek a nõnek hisztije, ahogy állandóan leteremti a pasit, elég idegesítõ.:/ Ha csak annyit mond a csajnak, hogy "hello", õ máris azon mérgelõdik, hogy uralkodni akar rajta.:D
bandikaa 2008 márc. 15. - 20:40:44
(8/82)
Pont ezt akartam én is írni, de megelõztél. (Hm.... ;) )
Aki nem olvasta a könyvet, az semmit nem fog fel fõleg a hegyen történtekbõl.
8/10
szokegergely 2008 márc. 15. - 20:39:54 8/10
(7/82)
Nem bírom ki hogy ne szóljak hozzá!
A könyveket, én már 2-szer olvastam, nagyon jó kalandregények, és még csak hinni sem kell semmiben.
A film, pedig össze van hányva, csupán részleteiben fedi a könyv tartalmát, annyira nagyon megváltoztatták a történéseket, és az eseményeket, alapvetõ tényeket nem fogtak fel a forgatókönyvírók, és ennek megfelelõ lett a forgatókönyv is!
Aki spirituális útkeresõ az biztos hogy találkozni fog a könyvekkel, és mivel folytatásos a regény, lesz 3 könyve amit nem lehet letenni, annyira izgalmasak!
A flimet csak akkor értik meg az emberek ha elolvassák a könyvet, de ha elõbb a könyvel kezdik a megismerkedést, bizony nagy felháborodás lesz a film, mert annyira összecsapták.Ha pedig fordítva történik a dolog, akkor nagy meglepetések várnak az olvasóra:)
Megtörtént a csoda leadják a Tv-ben, ezt a mestermûvet, mert egy dologban egyedi, mégpedig az aura ábrázolásában, eddig nem láttam filmet ami ennyire jól muatatta volna be a látó emberek vilgát!
Akkor hát kellemes imserkedest az ezotéria vilgával!
mosolystudio 2008 márc. 15. - 12:56:38
(6/82)
Bizony bizony, sajnos ezt a filmet elkapkodták...finoman szólva. Rábizhatták volna egy szupi rendezõre, szuperebb forgatókönyvel. Mert a könyv mondanivalója, nagyon fontos, bár sajna az ezo-spiri biznisz már szétszedte darabjaira.(tanfolyamok , klubok, "gyülekezetek!") Aki még nem olvasta annak nem fog lejönni a lényeg, inkább csak valami buta kesze-kusza hablatyolás. Egy két pillanat amikor érezhetõ hogy mit is jelenthet a teljes lényünkkel létezni, amikor mindent látunk érzünk, de ez kevés...
Tulajdonképpen az lenne az üzenete amit a "Tiz felismerés" röviden tömören összefoglal. És bizony ez sem újdonság mert a legtöbb keresõ ember elõbb utóbb ezekkel a felismerésekkel kerül szembe a fejlõdése útján.
hovirag 201 2008 jan. 19. - 19:30:21 Előzmény Jeli
(5/82)
sziasztok.nekem ugyan ez a véleményem.egy kicsit mást vártam volna e klassz könyv után.olyan,mintha összehányták volna a filmet.kapkodtam a fejem,hol tartanak.érthetetlen zagyvaság lett volna .ha nem tudtam volna,mirõl szól.szóval csalódás volt nekem üdv
csoszogi 2007 dec. 04. - 09:05:52 Előzmény Jeli
(4/82)
A film tényleg nem tökéletes. Pl a vége szerintem is erõltetett. De ez attól még egy nagyon jó film lehet annak, aki hiszi is valamennyire a mondanivalót.

De aki kalandfilmre vágyik, ne ezt nézze meg.
Jeli 2007 jún. 21. - 11:46:13
(3/82)
Hu-ha én olvastam a könyvet és azt tudom mondani, hogy jó. De ahogy lenni szokott a regény, folytatásos. A mennyei prófécia után jött A Tizedik Felismerés, hát ez már nekem sok volt, én nem tudtam be fejezni mert egy szerûen nevetségesnek tartottam.

Hát a filmrõl nekem nincsen jó véleményem. A rendezés az katasztrofális, a szereposztás a nevetséges, a bárbeszédekrõl ne is beszéljünk semmit. A regény lényegébõl semmit nem tud átadni ez film. Aki kíváncsi a regényre az olvassa el, nem fog csalódni, de a filmet azt mindeni nagy ívben kerülje el.