Téma: Meteo

perry 2009 márc. 17. - 19:13:25
(8/68)
Magam csak a párhuzamra hívtam fel a figyelmet, ez természetesen az én értelmezésem. A lóverseny pedig ebben a környezetben akár a kitörés virtuális tükörképét is jelentheti. Végül is a Meteo képi és gondolati világában az a jó, hogy magad is hozzá adhatod a filmhez, bolyonghatsz benne és tovább gondolhatod, új és más belsõ , saját látvány elemeket gondolhatsz hozzá. Szóval, mindenki értelmezhet, elfogadhat , elutasíthat, és így tovább......
wim 2009 márc. 17. - 16:45:44 Előzmény perry
(7/68)
Míg a Mátrix fókuszában virtualitás és valóság kettõse áll, a Meteóban nem tartom ezt olyan elsõdlegesnek. Egyetértek a posztmodern vonásokról írottakkal,de az elbizonytalanító, álomszerûséget erõsíteni hivatott mozzanatok mögött nem érzek egységes koncepciót. A lassított lóversenyes jelenetnél pl. nem is gondolnám, hogy kételyek merülhetnének fel valóságát illetõen. A lassítás itt a szereplõk érzelmeit, pillanatnyi valóságérzékelésüket tükrözi.
.... 2009 márc. 17. - 14:33:34
(6/68)
Sokan nem szeretik, de pl. a Visszaszámlálás c. filmben (1986, r. Erdõss P.) az egyik legjobb alakítást nyújtja.
Area51 2009 márc. 17. - 09:53:55
(5/68)
Nagyon szeretem a filmet, fõleg a hangulatáért, és a színészi teljesítményért. (Eperjes Károly,Kistamás László,Varga Zoltán nagyon jól játszanak). A másik: Másik János zenéje, amely a film hangulatát a képi hangulatok mellett megalapozza. Érdekes, hogy Monory nem rendezett több filmet.
perry 2009 márc. 07. - 16:34:20 Előzmény peat
(4/68)
A Meteoban a szereplõk párbeszédei is a posztmodern stílusjegyeit viselik, hiszen – csakúgy mint a film képeit is – töredezettség, felszínesség, és néhol az összefüggések hiánya jellemzi. Mindenek felett azonban a tér és az idõ érdekes változásai, keveredései jelzik, hogy ez a film a virtuális és reális világok összefonódására igyekszik felhívni a figyelmet. Az idõt egy villamosszékhez kapcsolt óra, míg a teret a színhelyek hirtelen, sokszor logikailag nehezen követhetõ váltakozásai szimbolizálják a filmben, hangsúlyozva e két fogalom viszonylagosságát, „relativizmusát” , amely a posztmodern felfogás egyik legfõbb jellemzõje. A lóverseny filmkockáit pedig lassítva láthatjuk, amelyek egyébként a film legvilágosabb, a napsugaraktól szinte fényárban úszó képei. A lassítás, mint eszköz szintén a tér és az idõ értelmezésének viszonylagosságát hivatott kiemelni, ekkorra – a fim vége felé – ugyanis a nézõ már valószínûleg nem biztos abban, mi a realitás és mi a virtualitás. Itt érdemes párhuzamot vonni Monory András Meteo és Andy Wachowsky Mátrix címû (1999-es) filmje között. A Mátrixban a következõ párbeszédet hallhatjuk: „Volt már olyan álmod, Neo, amely teljesen valóságosnak tûnt? Mi történne, ha képtelen lennél felébredni egy ilyen álomból? Hogyan tudnád megkülönböztetni az álomvilágot a valóságtól?”
Mindkét mozi a maga módján azt az üzenetet hordozza,hogy
a bennünk zajló valóság és a virutális énünk csak leheletnyi távolságra van egymástól.
A minket álmodnak, vagy mi álmodjuk õket dilemmája pedig
közel jár az õrület vagy a zsenialitás válasz vonalához.

A kérdés tehát egyre égetõbb: mi a valóság, mi a virtualitás, és egyáltalán elkülöníthetjük-e õket egymástól?
peat 2009 jan. 01. - 15:57:34
(3/68)
megkaptam, köszi. DVD-n nem jelent még meg?
Miki1900 2008 jún. 04. - 21:37:53
(2/68)
Én is megnézném. már sokat hallottam róla.
sokan mondják, h jó.
10/10
savernake 2008 ápr. 17. - 13:30:58 10/10
(1/68)
Kedvenc magyar filmem...
Eperjes és Esztergályos Cecília Oscar díjat kaptak volna. Nemkülömben a zene és a látvány is. In the USA.