10/10
convar 2012 okt. 30. - 08:48:16 10/10 Előzmény sdt
(300/400)
"Ezek elõadásokon mennek le, azaz lehet rá jegyet venni. (Centrál) Hogy mennyi ebbõl a felvétel, persze nem tudom,..."

"2012. november 5-én és 6-án, hétfõn és kedden 12 órától újra Mindenbõl egy van felvétel a Centrál Színház Kisszinpadán! (1065 Budapest, Révay utca 18.).Korlátozott számban nézõk jelentkezését várjuk az alábbi e-mail címen: nezo@mindenbolegyvan.hu. Az érdeklõdõknek a forgatás teljes idõtartama alatt, azaz 12 órától kb. 15 óráig vállalniuk kell a felvételen való részvételt.
Belépés csak visszaigazolt részvételi jeggyel! Helyfoglalás érkezési sorrendben!"

(fészbúkról)

Tehát 3 óra.
10/10
sdt 2012 okt. 29. - 22:54:58 10/10
(299/400)
Ezt a válaszlevelet kaptam a Mindenbõl... stúdiójától: "Ismételten köszönjük levelét, észrevételeit és kommentjét. Nagyon sajnáljuk, hogy a Mindenbõl egy van harmadik évada eleddig nem nyertel el tetszését. Mûsorunknak rengeteg rajongója van, sokan szeretik, értékelik és nézik a mûsorunkat. Mi mindenki véleményét, építõ jellegû kritikáját meghallgatjuk és nagyra értékeljük. Kívánunk minden jót.".
10/10
convar 2012 okt. 29. - 18:55:37 10/10 Előzmény sdt
(298/400)
A múltkor azt ígérted, hogy

"Mostmá' csak akkor írok, ha valami jót tudok írni."

;D


Sztem meg lassan, de biztosan egyre javul a mûsor. Az egy más kérdés, hogy ahogy olahmiki is mondta, a nagy korszak elmúlt és nem is jön vissza (ezt én is érzem)... de mint mondtam én nem vagyok telhetetlen. Ha a továbbiakban is tudják hozni a múlt pénteki és az azelõtt pénteki színvonalat akkor nekem még mindig megéri.

Mondjuk Scherert vki mostmár tényleg lelõhetné, ebben osztom a többség véleményét :)
10/10
sdt 2012 okt. 28. - 02:14:58 10/10
(297/400)
Ezek elõadásokon mennek le, azaz lehet rá jegyet venni. (Centrál) Hogy mennyi ebbõl a felvétel, persze nem tudom, mert elsõ lelkesedésemben, mikor még a 2. évad ment, akartam jegyet venni, no, richtig szünet volt. Utána annyira beromlott a mûsor, hogy visszavontam magamtól a lehetõséget. Az ötödik adást (3. évad) megnézve az a véleményem, hogy egyszerû haknivá (rosszízû vulgáris pénzkereséssé) fajult, mindenfajta eddigi emelkedett, szellemes humor nélkül. Az utolsó adásban (5.) a némafilmek rosszabb nívójú burleszk jelenteit idézték fel, elõször saját kezdeményezésre, aztán folytatták rendezõi utasításra. Annyi különbség volt a némafilm idõszak és köztük, hogy ez, ami most lejátszódott, minden színvonalat alulmúlt, szégyellhetik magukat. (És a rendezõ is.) Ami Scherert illeti, hihetetlen, mennyire nem tudja saját magát kordában tartani, szellemtelen, egyre rosszabb, azt hiszi, poénjaival, játékaival hogy jó fej, a hátán viszi az elõadást, holott már több adás óta elnyomja, tönkreteszi mások játékát. Rudolfnak összesen, ha két jó mondata volt. A többiek, és most már a két hölgy (szerintem Nagy-Kálózy most már a saját tartása okán nem szerepelt... vicc? nem annyira...) egyszerûen nem tudott mit eljátszani. (Arról is beszélhetnénk, hogy a színpadszéli sugdolózás fotózása primitív beállítású volt.) A történet átment debilbe, és akkor még nagyon visszafogott voltam.
Sajnálom. Egy jobb sorsra érdemes mûsor kimúlt. Ui. a Földes abszolút elõnytelen ruházata óriási sikerrel szünteti meg Eszter maradék kislányos báját is. Gratula.
1/10
csikosi 2012 okt. 27. - 16:34:28 1/10
(296/400)
Tényleg mindenkibõl egy van!
10/10
-greghouse- 2012 okt. 26. - 22:47:27 10/10
(295/400)
...Majd azt mondanám, hogy "én vagyok az oláhmiki"...tudod, Woodynál is bejönne...:-)
olahmiki1959 2012 okt. 26. - 22:26:03 Előzmény -greghouse-
(294/400)
"Isten igazából egyszer szeretnék egy felvételre elmenni, amikor élõben megy, és rengeteg kiszólás, baki, stb. van."

Lehet, hogy te szeretnél elmenni, csak õk nem engednének be téged. Nem szeretnék, ha botrányba fulladna a felvétel. (hihi!)
10/10
-greghouse- 2012 okt. 26. - 21:30:45 10/10
(293/400)
Ez most egész jó lenne, csak a Scherer Péter ne akarna folyton mindenkit lejátszani a színpadról, vagy leordítani...(mondjuk ez általában már rendezõi feladat lenne, szólni neki, hogy "kicsit sok"..)
10/10
-greghouse- 2012 okt. 26. - 13:16:23 10/10
(292/400)
Isten igazából egyszer szeretnék egy felvételre elmenni, amikor élõben megy, és rengeteg kiszólás, baki, stb. van. Azok lehetnek érdekesek igazán (csak éppen fél napot ülsz ott). De így is jó.
Akosh 2012 okt. 21. - 18:18:18
(291/400)
A pénteki adás elsõ részében Földes Eszter megint nagyot alakított Rudolf Péterrel együtt. Õk ketten viszik hátukon a mûsort, a többiek karaktere leült. Ettõl függetlenül nagyon szeretem ezt a mûsort. Biztos nagyon nehéz ezt csinálni még nagyon tapasztalt színészeknek is.
10/10
sdt 2012 okt. 20. - 18:00:14 10/10
(290/400)
Ha ötszáz óra, akkor minimum 3-al kell szorozni, az ebben begyakorlott "amatõrnél" is. :) Pld. átjátszás - az 5000, kiírás, az jópár perc, megvágás, elrontott, megbotlott felvétel feletti átkozódás, ami alatt a munka áll, stb.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 20. - 15:38:50 10/10
(289/400)
Az a) variáció átkozottul drága, utána jártam, és nem családi videokról van szó, hanem olyanokról, amelyeket TVbõl vettem fel. Pl. a Family Ties sorozat angolul, még Michael J. Fox-szal a Sky One-ról, és egy nagy rakás (minimum száz) amcsi film amit kint amerikában vettem fel nyolcórás kazettákra tévédõl. NCSD, de az én magnóm soknormás, tudja játszani. Angol nyelven klasszikusok, tévésorozatok (MASH, Gomer Pyle, stb. amik itthon nem mentek és most sem mentek), sok óra.
Marad a szerkentyû, amibõl legolcsóbb is kb. 30 ezer. De ahogy a mondás tartja, "nem vagyunk olyan gazdagok, hogy megengedhessük magunknak, hogy olcsón vásároljunk", avagy magyarul "olcsó lónak túros a háta"..(...:-) witz), kiszámoltam, a vállalkozó aki átjátszaná, digitalizálná, sokkal, SOKKAL többe kerülne, mint megvenni a kütyüt.
Másik gond, hogy a kütyü is reál idõben játsza át normális minõségben, ami ötszáz filmnél ugyebár ezer óra (kb.) munka, ücsörgés.
Hát ez van.
A kütyüket meg nem ismerem, így ostoba vásárló módra HA veszek, márka után megyek, Sony etc.
De addig vakarózok a döntésen, hogy lehet, semmi értelme nem lesz, már így is agyon vannak mágnesezõdve a sok éves mozdulatlan tárolástól.
Azért kösz.
10/10
offtopic
sdt 2012 okt. 20. - 15:29:33 10/10 Előzmény -greghouse-
(288/400)
A történet nagyon egyszerû, kétségtelen, beruházást igényel, de ha tényleg 500 filmed van és közte pld. családi VHS-ek, akkor ne enyésszenek el. a) variáció. elviszed valamely hivatalos céghez - mondjuk a családikat és átjátsszák DVD-re, nem próbáltam, talán nem sok pénz. b) értelemszerûen van egy videolejátszód, ehhez venni kell egy belsõ merevlemezzel és dvd lejátszóval rendelkezõ apparátot. Összedugod a kettõt, elõbbit lejátszásra, utóbbit felvételre állítod, és az a saját belsõ merevlemezére (ami marha nagy, talán 180 gigától felfelé megy) felveszi és dvd-formátumba is azonnal átalakítja a filmet. Ezt egy külön menüparanccsal ki is írja. Sõt, ezek szerkeszthetõek is, tehát pld. ki tudsz vágni belõle felesleges részeket, mondjuk reklámot. Most biztos azt mondod, bonyolult, igen, csak egyszer, amíg meg nem tanulod a menüt, utána megy.
10/10
sdt 2012 okt. 20. - 15:08:41 10/10
(287/400)
Megnéztem a negyediket. Biztos én vagyok rosszul összerakva. Nehány felvillanáson túl alig. De lehet, hogy bennem van a hiba. Túl jó volt (régebben) néhány rész. Felvillanás + üresjárati duma + õsrégi helyzetkomikum jellegû poénok.
olahmiki1959 2012 okt. 20. - 05:17:18
(286/400)
Kivételesen most nem nagyon értek egyet veled, de ez talán nem baj.
A mai adás nekem kifejezetten tetszett, - azon már nem ragadok le, hogy megint mindenki elfelejti 20 másodperc után az írásban kapott, vagy fülre érkezett utasításokat, szerintem ezt nyugodtan kihagyhatnák, mert senkit nem érdekel, - viszont volt egy-két igazán drámai, egyben megnevettetõ, színészileg jó momentum, pl. Niki kiborulása, amikor igazi könnyekkel sírt, vagy Niki bátyjának a megérkezése, a körülötte kialakult feszült helyzettel és balhéval, ami a srác összeomlásához és Anikónak való udvarlásához vezetett, ezek mulatságosak voltak, idõnként hangosan fel lehetett nevetni, és összességében szerintem ez az adás volt az eddigi legjobb, a nyári szünet után.
Nagy-Kálózy Eszter ma végre a megszokottnál több feladatot kapott, és nagyon jó volt minden pillanatában, Rudolf Péter hozta a "kötelezõt", míg Földes Eszter, - már nem elõször, - talán a legjobb volt az este folyamán.
A Niki bátyját alakító színész pedig egy egészen különleges színt hozott be a jelenetébe, a neve még új, nem jegyeztem meg, de egy pillanat alatt nagyon jól beilleszkedett a csapatba.
Nem tudom, hosszú távon gondolkoznak-e benne, talán nem lenne rossz.
A két állandó srác, Klem Viktor és Szatory Dávid ma csak epizódszereplõk voltak, jó pillanatokkal, de semmi több. Klem Viktornak több feladatot kellene adni, õ idõnként nagyon szórakoztató, és mellesleg egy nagyon rokonszenves srác, Szatory Dávidot viszont egy kissé mindig kilógónak éreztem ebbõl a csapatból, szerintem nem nagyon hiányozna senkinek, ha szép lassan kiírnák a sorozatból. (Magánvélemény.)
Összességében jó volt a mai rész, csak így tovább.
6/10
far vik 2012 okt. 19. - 22:57:34 6/10
(285/400)
voltak jó pillanatok, de csak pillanatok voltak jók.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 19. - 22:56:39 10/10
(284/400)
Tényleg csak kíváncsiság: VIDEÓRA vetted, vagy csak egy berögzõdés (mint nálam), arra, hogy felveszel valamit amin kép és hang is van. Ha nem videóra, akkor van digi izé tévéd? Jó neked. Ami azt illeti, engem a vojsz nem nagyon érdekel, nem látok benne fantáziát (az elsõ kör után úgyis tudja mindenki, ki énekel, de szerintem elõtte is, meg kicsit eddig-eddig-eddig vagyok attól hogy olyan énekeseket hallgatok, akik olyan számokat énekelnek, amiket autóban sem hallgatnék háttérzenének, most minek nézzem fõmûsorban...mindegy, ízlések és pofonok), szóval én még reménykedem Rudolf Petiékben, az évad elején azt írtam (talán te is), hogy ez még a nyár utóhatása, majd lesz jobb is, hát ez eddig nem jött be, vagy csak alig enyhül.....na ez most egy jó kis Esterházy Péteres mondat lett.
Szóval videóra vetted?
Ha igen, tudsz valami módszert a digitális átjátszásra? (500 filmem van mágnesszalagon. Állítólag kb. 30 ezer egy masina ami digitalizálja nekem. Csak az elméleti fizikához értek kicsit, az ilyenekrõl azt tudom, hol a bekapcsológomb és hogy kit kell felhívni)....
tehát videó?
Vagy csak "félszavakból megértjük egymást".
Hogy ne legyek teljesen OFF, azért nem volt ez annyira rossz, mint az idei évadnyitó, új ötlet, új figura (Niki kezdi kinõni a csitri szerepet ami elõször volt, a Fifti bácsizása nem nagyon hiteles, fõleg hogy Eszter közben szült és ez látszik, de mindegy, ettõl még lehetne jó). Nézd vissza, olyan langyos izé.
Nekem a Voice nem jön be, biztos öreg vagyok hozzá, de én nem ismerem Mezõ Misit, fogalmam sincs miért ilyen fontos ember. Bocs a hívõitõl.
olahmiki1959 2012 okt. 19. - 22:40:13
(283/400)
Egyelõre a "Voice"-t néztem, ezt meg felvettem videóra, ezután fogom megnézni, kíváncsi vagyok, ma milyen volt. Miután adok a véleményedre - követtem el már ennél nagyobb hibát is, - valószínûleg hasonló lesz a véleményem, mint a tiéd.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 19. - 22:27:37 10/10 Előzmény olahmiki1959
(282/400)
Én is nagyon drukkoltam, és tetszett. Most mintha félvállról csinálnák. Behoznak változást, új karaktereket, mint ma is, de nem igazán tudnak vele mit kezdeni, sem a színészek, sem az írók. Továbbra is ötlettelenek a feldobott szituációk, és a színészek is mintha csak kipipálnák, ez is megvolt. Ma Nikike bátyja, Jocó, jó ötletnek tûnt...elült az egész. (Mikor a banánt ráfogta Fiftire, miért nem merengett el, hogy "az a kutya börtön...errõl a banánról is az jut eszembe..." vagy ilyesmi.)
Az az érzésem, nem töltenek elég idõt az elõkészítéssel. Futószalagon gyártják, pedig itt nem "marslakók" dolgoznak, de azzá válhat. Én még reménykedem. Mert a remény hal meg utoljára.
(Meg a Chuck Norris.)
Vilora 2012 okt. 19. - 21:45:08
(281/400)
Szerintem viszont nagyon jó, hihetetlenül profi színészekkel, elképesztõ improvizációkkal, nekem még most is nagyon tetszik, igaz, csak nemrég kattantam rá. :)