10/10
sdt 2013 jan. 09. - 12:30:44 10/10
(360/400)
Teljes tiszteletem mellett: az, hogy mit hiszek, miben reménykedek, és amit láttam, az kettõ. Amit láttam, minõsíthetetlen marhálkodás volt(elképzelem, amikor a rendezõ azt mondja: gyerekek mi lenne, ha ha Fiftyt ölben hoznátok be? Tipikus gyermeteg hatásvadászat.)
Csak azért vagyok szomorú, mert elvették a játékomat, egy nagyon jó sorozat úgy fújt ki, hogy nem tudták idõben levenni. Biztos van, akinek tetszik, nekem ez a véleményem.
10/10
convar 2013 jan. 09. - 09:37:24 10/10
(359/400)
Teszem hozzá, ha jönnek. Mert most néztem, jelenperpill. nem látok pénteki vetítési dátumokat (csak Duna World-ös vetítési idõpontok vannak, de azok nyilvánvalóan ismétlések), és nemcsak itt, sehol. Semmi infó arról hogy mi lesz 2013ban.
10/10
convar 2013 jan. 09. - 09:27:55 10/10 Előzmény sdt
(358/400)
Oké ;D Lényegretörõ, nyers, õszinte.

Azért hogy egy kicsit az ügyvéd szerepét játsszam: azért szilveszter lévén sztem számítani lehetett rá (és neked is kellett volna) hogy túl fogják harsogni. Véleményem szerint ezután megint "higgadtabb" részek jönnek.
10/10
sdt 2013 jan. 03. - 21:06:52 10/10 Előzmény convar
(357/400)
Rettenetes. Borzalmas. Kritikátlan vadulás. Részemrõl elég volt. Ennél nincs lejjebb.
10/10
convar 2013 jan. 01. - 15:09:42 10/10
(356/400)
A tegnapi adásról vélemények?

Alapjában véve jó lett volna, csakhogy a végére már túl sok is volt a jóból. Mert így - mellesleg teljesen érthetõ szakmai becsvágyuk által hajtva - egymást produkálták, e mûfajnál értsd: kiabálták túl az egyébként jobbnál jobb színészek. A káoszt pedig nem szeressük.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 31. - 19:42:02 10/10
(355/400)
köszönöm, Meryl nevében is (aki akkor született, mint én, bár kicsit korábban.)
Szerintem nem is kérné ki magának. Õ fölötte áll ezeknek, és nem érdekli.
Kösz a hsz.-t.
gh
10/10
-greghouse- 2012 dec. 31. - 19:39:33 10/10
(354/400)
"Az élet szép.
Tenéked magyarázzam?" (Heltai)
....Miért pont most rontsuk el
......Hülye politizálással?"
(én, gh)
10/10
offtopic
convar 2012 dec. 31. - 18:37:48 10/10
(353/400)
Átgondoltam és azt hiszem az utolsó mondatom talán sértõ lehet egyesek számára (bár õk úgysem olvassák ezt a topikot). Sajnálom és elnézést kérek.

De am számomra tényleg érthetetlen ez a jelenség, amely egyre inkább terjed itt a porton és a filmkatalóguson is.
10/10
offtopic
convar 2012 dec. 31. - 17:43:08 10/10
(352/400)
"Úgy, hogy ma a világ legtöbb filmjét NEM Amerikában, hanem Indiában gyártják. Olyan, amilyen, de ott készül. Már nálunk is látszik, indiai, török, koreai sorozatok kezdenek jönni."

Jajj ne is mond... elég megnézni hogy a filmfórumban A Silla királyság ékköve vezet 196590 hszszel :D De a személy fórum még durvább: így állnak a távol-keletiek:

Kim Nam-gil 68590 (õ az elsõ :D)
Lee Jun Ki 49524
Eom Tae-woong 21690
Meryl Streep 17594
Jang Geun Suk 12000
Ko Hyeon-jeong 4634

Meryl Streepet direkt hagytam bent viszonyítás képpen, és õ még mindig messze jobban áll mint amerikai kollégái.

Beteg ez a világ...
10/10
-greghouse- 2012 dec. 31. - 16:15:26 10/10
(351/400)
...remélem (gondolom) a "magasabb helyzetût" te is idézõjelbe tetted. Mert az, hogy a tévé és a mozi teli van (egyelõre) amerikai filmekkel....nos, tényleg jó a legtöbb, amit látunk. De ne felejtsük el a BRIC (Brazilia, Russia, India, China) országokat. A minap Demján Sándor mondta a tévében, hogy ez a kormány jól indult, de nagyon rossz irányban halad, és ha így megy tovább, húsz év múlva Európát Észak-Afrikának fogják hívni.
....Hogy jön ez ide? Úgy, hogy ma a világ legtöbb filmjét NEM Amerikában, hanem Indiában gyártják. Olyan, amilyen, de ott készül. Már nálunk is látszik, indiai, török, koreai sorozatok kezdenek jönni.
...Szóval nem is tudom, honnét fúj a szél. De azt végképp nem, hogy húsz év múlva honnét fog fújni.
Heppi buék és ilyesmi.
10/10
offtopic
convar 2012 dec. 29. - 21:05:07 10/10 Előzmény -greghouse-
(350/400)
De olvastam, hisz láthattad, a Válasz gombot választottam.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 28. - 12:41:41 10/10 Előzmény convar
(349/400)
Igaz. Talán nem olvastad, szinte szó szerint ezeket írtam. Nem akarlak ismételni, de a legborzalmasabb az volt, mikor egy (nemrég) Amerikába szakadt "hazánkfia" Boldog Halottak Napját kívánt nekem... ehhez nincs mit hozzáfûznöm.
......egyébként, hogy témánál maradjak, a legújabb Mindenbõl Egy Van is nagyon jó. Kezdenek magukhoz térni. Jók.

..de a másik témára visszatérve....mi lesz a következõ.."ünnepi" kívánság...Boldog Keresztrefeszítést?
Bocs, nem akarok ezzel viccelõdni, de még akár ezt is megérhetjük....
Részemrõl Boldog Karácsonyt és sikeres, egészséges, békés új esztendõt kívánok mindenkinek (aki akár kedvel, akár utál engem, mindenkinek azt kívánom, amit saját magamnak és családomnak...Még az anyósomat is beleértve..:-))
(vicc volt, õ érti.)
10/10
offtopic
convar 2012 dec. 25. - 03:09:21 10/10 Előzmény -greghouse-
(348/400)
"Ami személy szerint jobban idegesít, az annak az amerikai "kultúrának" az elhatalmasodása, mely szerint Karácsonykor a Mikulás jön. "

Engem nemcsak ez. Am is nagyon kezdünk "elamerikanizálódni", hiszen mostmár itt van a Halloween és a Valentin nap (mégha a gyökereik Európába nyúlnak is vissza, sõt a Valentiné keresztény, aminek így meg is van/volt a honos megfelelõje is - Bálint nap) is... miközben pl. a Húsvét, pontosabban annak a locsolkodási hagyománya lassan kihalóban van...
10/10
convar 2012 dec. 25. - 02:44:28 10/10 Előzmény -greghouse-
(347/400)
"Már az elején fantasztikus jó volt Oroszlán Szonja belépõje, hadarása, be nem álló szája, aki már próbált viszonylag értelmes szöveget folyamatosan hadarni sokáig, az tudja, nem könnyû."

Örülök hogy észrevetted. Szonja nagyon jó... ha van dolga. De tényleg, neki úgy vettem észre hogy fontos, hogy "feladata legyen", egy konkrét, cselekményformáló szerep az elõadáson belül. Ha van, él is vele, olyankor remekül megy az önmegvalósítás. Ha nincs, akkor észre sem veszed hogy ott van, de a többiek sem.

De ez még utolsó elõtti adás volt. Az utolsóhoz: Rudi pincérnek azért jobb volt, Mikulásként nálam most Szûcs József vitte a prímet :)


Más: az instrukciókkal sztem túl sokat foglalkoztok. Hisz látjátok, a színészek sem foglalkoznak velük, akkor ti minek? ;)
olahmiki1959 2012 dec. 22. - 15:03:57
(346/400)
Tudod, engem manapság a szilveszteri mûsorokban mi zavar igazán?
A személytelenség.
Az, hogy hónapokkal ezelõtt felvett kabarékat, paródiákat, - bár ezekbõl manapság egyre kevesebb van, pláne olyan, ami jó, - showmûsorokat benyomnak a lejátszóba, aztán hadd menjen.
Nem tudom, mennyire emlékszel rá, - én még igen, - amikor a hatvanas, hetvenes években a szilveszteri mûsort élõben adta a tv, és a mûsorvezetõ, Kudlik Júlia, Kertész Zsuzsa, Takács Marika az este folyamán végig "ott volt velünk".
Kedvesen elmondták, hogy mi következik, néha bakiztak, néha kicsit sután mondták az összekötõ szöveget, de az egész valahogy emberi volt, szerethetõ, kicsit úgy érezted, hogy hozzád is szólnak, ott vannak veled az éjféli pezsgõbontásnál, kissé a család részeivé váltak, ha csak néhány órára is.
Lehet, hogy nem kellene ennyire szentimentálisnak lennem, a mai világ ennél sokkal keményebb és ridegebb, de néha arra gondolok, hogy valami ilyesmire talán szükség lenne. Egy emberi szóra, egy természetes megnyilvánulásra, nem pedig egy steril, hideg, precíz, automaták által lejátszott, beállított, "emberi beavatkozás nélküli" mûsorszórásra.
Ha megnézed a - maradjunk a szilveszteri mûsoroknál, - tehát, ha megnézed az újságban, vagy a neten a tv-k kínálatát, van olyan csatorna, ahol nem is tudod, hogy szilveszter van. Van olyan, ahol úgy mennek át január 1-re, hogy éjfélkor meg sem szakítják a mûsort, nincs Himnusz, semmi nincs, hanem egy akciófilmet, egy vígjátékot, vagy egy sorozat egyik darabját adják, és kész.
Ez is olyan szokatlan nekem, én valahogy úgy képzelném, hogy amikor átmegyünk az új évbe, azért egy pillanatra megáll minden, - a tv mûsor is, - meghallgatjuk a Himnuszt, koccintunk, összeölelkezünk, valami történik.
És ehelyett semmi.
Elgépiesedett, hideg-rideg lett a világ, a média, manapság szinte alig van igazi "élõ" mûsor, minden felvételrõl megy, és amirõl azt hiszed, hogy ott és akkor történik, az a valóságban hetekkel hamarabb lett rögzítve, kilúgozva, összevágva, a spontaneitást és a valódi emberi megnyilvánulásokat még nyomokban sem tartalmazva.
Greg, ne haragudj, hogy ezeket a gondolatokat rád zúdítottam, de te azon nagyon kevesek közé tartozol, akiknél úgy érzi az ember, hogy megnyílhat, és néha olyasmiket is elmondhat, amiket másoknak talán nem.
Egyébként meg - ha addig nem futnánk össze így a fórumon, - Boldog Karácsonyt kívánok neked, és a szeretteidnek.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 21. - 23:13:18 10/10
(345/400)
Lehet, hogy igazad van, én még meg sem néztem (egyébként Szilveszter este barátságos és baráti ulipartin fogok részt venni, állítólag kubai szívar is lesz, valamint kiváló villányi vörösbor, ezek után különösebben nem érdekel a tévé, bár valószínûleg rossz magyar szokás szerint, háttér tévéként menni fog. Na bumm.)
...A világvége az idén is elmaradt, nem is tudom miért....:-)
Ha nézek tévét (és nem a legjobb barátom piros ultijának kontrázására figyelek), nem gondolom, hogy bármi is különösebben lekötne. Elég nagy választékom van letöltve filmekbõl, kabaréból, stb. Persze, lehet, hogy valami nagy durranás lesz, azt meg úgyis ismétlik majd (és õszintén szólva mondjuk egy terített betlit megfogni....jobb.)
....Ami személy szerint jobban idegesít, az annak az amerikai "kultúrának" az elhatalmasodása, mely szerint Karácsonykor a Mikulás jön. Nálunk még a Jézuska. De ez ellen nem tudok mit tenni (a lányomnak még a Jézuska jön, õ nem is érti a Mikulás-mániát, az szerinte (helyesen) december 6.-n van.) De mivel tudjuk, hogy megvenni egy filmet sokkal olcsóbb mint legyártani (kb. 20 vagy 30 ezer dollár egy komplett mozifilm vételi joga, itthon legyártani a tizenötszöröse), így nyilván egyre inkább Mikulások jönnek Karácsonykor, nem beszélve a Szabadság napja filmekrõl, a boldog Hálaadás kártyákról, .......
.........és ami a legborzalmasabb, én is kaptam az idén, ..."Boldog Halottak Napját."

Ehhez már nincs is mit hozzáfûznöm.
olahmiki1959 2012 dec. 21. - 19:17:22
(344/400)
Engem inkább az zavar, hogy megnéztem a tv-k szilveszteri mûsorválasztékát, és nem vagyok elájulva tõle. A kereskedelmi tévéken az idióta vígjátékok nézõkre ömlesztésével gondolták megoldani a szilvesztert, meg konzervmûsorokkal. Még a Duna tv talán az, amelyiken régi filmklasszikusok lesznek, amiket érdemes lesz felvenni, mert reklémok nélkül, jó minõségben, ritkán hozzáférhetõ darabok is lesznek köztük.
A többi csatorna választéka kis túlzással, hajítófát nem ér.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 16. - 11:29:18 10/10 Előzmény yoz007
(343/400)
Oké, vettem a lapot, gondolom, ez nekem szólt hogy "regényt írok"....mit csináljak, szeretek regényt írni..:-)
Egyébként van egy gomb a klaviatúrán, a PgDn, amit lehet használni. Vagy egyszerûen nem elolvasni valamit.
Egyébként egyetértek, 10/10. (Ez nagyon kisregény volt, remélem...:-)
10/10
yoz007 2012 dec. 15. - 14:06:01 10/10
(342/400)
* Nem rabolom senki idejét azzal, hogy regényt írok...

A lényeg, hogy nem lehet nem szeretni ezt a mûsort!
Imádom a rögtönzéseket és imádom, ahogyan a színészek is mulatnak egy-egy beszóláson.
Látszik, hogy õk is nagyon jól érzik magukat.
Természetesen: 10/10
10/10
-greghouse- 2012 dec. 14. - 22:22:28 10/10
(341/400)
Ez a mai nagyon tetszett, talán az eddigi évad (félévad) legjobbja volt. Némely részeken könnyesre nevettem magam, szerintem sziporkáztak.
Õszintén szólva az instrukciókat már meg sem nézem, lehet hogy követték, lehet, hogy nem, ami kijött az egészbõl az jó volt, és még a vége fõcím közben bejátszott (kivágott) részek is.
Már az elején fantasztikus jó volt Oroszlán Szonja belépõje, hadarása, be nem álló szája, aki már próbált viszonylag értelmes szöveget folyamatosan hadarni sokáig, az tudja, nem könnyû. Plusz humoros is volt.
Rudolf Péterben az a fantasztikus, hogy a világon mindenhez tud alkalmazkodni, szinte azonnal. Bárki bármit mond vagy csinál, majdnem mindig van rá poén riposztja (ha jó formában van, a múltkor nem volt, talán fáradtabb volt.)
Szonja még mindig hadart, mikor RP bejött és legyintett, és csak annyit mondott, "ja, még mindig beszél?.." és kiment. Szerintem ez is impro volt. A többiek is egytõl egyig, még NK Eszter is, bár õ könnyen átmegy tragikába, de az is jó volt, mikor "kijátszva" a színrõl, alig tudta abbahagyni a nevetést, amit még RP is átvett de csak egy pillanatra. Nikike a szokásos formáját hozta, a srác (mindig elfelejtem a nevét) ritkán hoz poént, de azok jók, (néha látszik is, hogy erõsen kidolgozottak). Õrajta még azt is érzem, hogy fantasztikusan tiszteli RP-t, és szinte mindig az õ reakcióit figyeli.
.. Talán csak annyi ami nem tetszett teljesen, hogy a két vendég egyszerre (Józsi, és a másik, hórihorgas, bocs megint a névért) egyszerre sok volt. Szerintem epizódonként egy vendég elég lenne. A kettõ üti egymást.
...Itt még RP és NKE kettõse, a félig szerelmes jelenet is jó volt, pedig félig komoly volt (eltekintve a nevetésüktõl, de azt már hallottuk sokszor, ha színpadon valaki elkezdi elnevetni a jelenetet, nehéz abbahagyni, ragályos), az volt az érzésem, hogy ez a házaspár ma is szereti egymást az életben is, és õszinte volt, nem lógott ki a sorból.
...Azért is jó ez a sorozat, mert a színházat közel hozza az emberekhez, még ha csak tévében is, akik soha nem mennének színházba.
...Összességében, ebben a (fél) évadban elõször megint megadnám a 10 csillagot rá.