olahmiki1959 2012 nov. 15. - 18:15:40
(320/400)
Barátom, hányszor írtam neked az én két, hûséges VHS videomagnómról, hogy ma is ugyanúgy veszem fel a mûsorokat velük a tv-bõl, mint 15-20 évvel ezelõtt, és nagyon szépen kiszolgálnak?...
Nincs - egyelõre nem is kell - semmiféle szuper kütyüm, nálunk az a szokásos menetrend, hogy ha nagyon összetorlódnak a mûsorok, akkor egyet nézünk a családdal, két másikat pedig felveszek a két videóval. És késõbb vissza tudjuk nézni ezeket, a reklámokat áttekerjük, nem kell végigszenvedni õket realtime-ban.

Az szívet melengetõ, hogy te, és a jó kis videód - a JVC mellesleg az egyik legjobb márka, õk találták fel a VHS rendszert is, - ennyi idõ elteltével, újból egymásra találtatok, mint a rég nem látott szerelmesek...:)))
Remélem, ennek a szerelemnek a gyümölcse sok kis jó minõségû tv felvétel lesz (hihi!):)))
olahmiki1959 2012 nov. 15. - 18:05:14
(319/400)
Mekkora marha vagyok: Klem Viktort akartam írni.

Éppen most akartam neked válaszolni, hogy szerintem összekeverted a két fiút, de aztán ahogy felértem a lap tetejére, akkor láttam, hogy kijavítottad magad.
Elõfordul, ez is tulajdonképpen azt jelzi, hogy mennyire mellékszereplõk ezek a srácok...
10/10
offtopic
convar 2012 nov. 15. - 18:00:21 10/10
(318/400)
Tudom, tudom, tudom.

Na igen, õt egyébként is nehéz manapság színházban látni.
10/10
convar 2012 nov. 15. - 17:56:13 10/10
(317/400)
Mekkora marha vagyok: Klem Viktort akartam írni.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 15. - 15:30:04 10/10
(316/400)
...és egy kép, ahogy általában emlékszünk rá, bár ez sem mai - de simán beillene a Hollywoodi starletek közé, sõt.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 15. - 15:28:50 10/10
(315/400)
..Dorka 23 évesen (tehát 17 évvel ezelõtt, istenem, hogy öregszenek mások...:-))
10/10
-greghouse- 2012 nov. 15. - 15:08:08 10/10
(314/400)
Azért vedd figyelembe, hogy Dorka már negyven éves (lesz idén Karácsonykor), nem az a bájos húszéves akit filmeken itthon megismertünk, és tíz éve Berlinben él (fõleg), ottani színházakban játszik, néha itthon szabadúszóként "beugró". ...tehát igaz, bennem is az a kép él róla, amit az Érzékek Iskolája c. filmben "leplezetlenül" domborított, de ott 23 éves volt. (Mindamellett õ nem csak szép, hanem nagyon tehetséges is, amit sok más üdvöskérõl nem mondhatok el, de ez is ízlés dolga. Szerintem Földes Eszter ki fogja nõni magát, igaz, más súlycsoportban, õ eredendõen született komika. Már a magyar tévében a Retro Kabaré mûsorvezetését is rábízták, tehát ezen a pályán fog tovább menni valószínûleg. Dorka meg a bájos szexi dögös csaj volt mindig, de drámai alkat.)
...Azért kár, hogy az utóbbi tíz évben Dorka megfosztott minket tehetségétõl és látványától.
Te ne sajnáld, hogy nem látod állandóan színházba, mert elég drága Berlinbe utazgatni érte..õ most ott él (ahol Kertész Imre világpolgár is. Ez nem értékitélet volt, hanem tény.)
10/10
convar 2012 nov. 15. - 15:03:00 10/10
(313/400)
A fiúknál én pont fordítva érzem: nekem Szatory Dávid az aki eddig semmi emlékezeteset nem produkált. Egyet tud, de azt nagyon: adni a hülyegyereket. Az viszont nekem nem bejövõs.
10/10
convar 2012 nov. 15. - 14:57:07 10/10 Előzmény olahmiki1959
(312/400)
Én sem azért nem szólaltam meg eddig mert nem néztem vagy nem tetszett volna. Én am sem érzek késztetést arra hogy folyamatosan, minden adás után hozzászóljak vmit. ***

És van egy még nyomósabb ok: mert csak tegnap néztem meg :D

*** De hamár megszólaltam így akkor mostmár csak mondok vmit az adásra :D

Sztem az utolsó is jó rész volt, Rudi - szokás szerint - egymaga elvitte az egészet. Különösen az elsõ rész volt szórakoztató. A másodikon már kevesebbet mosolyogtam, de ez annak is betudható hogy ott már kezdtem álmosodni, ebbõl következõen, valószínûsíthetõen bár néztem, de egyre kevesebbet láthattam belõle és hallgattam, de egyre kevesebbet hallhattam belõle :D

Egyébként jó ötlet volt az ikonikus szék köré felépíteni egy részt, mintha a készítõk is éreznék hogy a múlt miliõjének mekkora szerepe volt Fifti karakterének ilyenirányú alakulásában.

A Beugrónál én nem éreztem soha egy-egy nyári szünet után visszaesést.

Gryllus Dorka tényleg nagyon jó volt és azzal is egyetértek hogy pont a legérdekesebb pillanatban lett vége a jelenetnek :) Bár a szarkalábain meglepõdtem egy picit, vhogy nem így emlékeztem rá. (ezzel elismertem hogy mennyit járok színházba és hogy mennyi filmet nézek meg tõle - vállalom)

Földes Eszter nekem megint irritáló volt azzal az utálatoskodó stílusával. Igaz, idõvel utasításba is kapta de már azelõtt is csinálta...
10/10
-greghouse- 2012 nov. 15. - 14:35:02 10/10
(311/400)
Tényleg, a Pokorny...nem is tudom, mi volt benne.
Még annyit, hogy a srácoknak sajnos a nevét sem tudom, majd megnézem, a most látott (múlt heti) epizód pincére jó volt mikor jegyzetelt és suttogott, de kb. ennyi.
De hogy ez nekem miért nem jutott eddig eszembe, hogy elõvegyem a jó öreg videomagnót....
10/10
-greghouse- 2012 nov. 15. - 14:32:23 10/10 Előzmény olahmiki1959
(310/400)
Bocs, az elõzõt akkor írtam, mikor még nem láttam a múlt hetit. Most megnéztem.
Szerintem ebben az évadban eddig a legjobb volt.
A színészek elemükben voltak, különösen Rudolf Péter, de a többiek is. Fõleg az elsõ rész volt nagyon jó, mikor Nikike féltékenykedett, szerintem õ is jó volt, de R.P. különösen elemében volt. Most az alapszitu is jó volt, és a két vendég csaj is. Gryllus Dorka nagyon jó kis "testhezálló" szerepet kapott a vamp, a végzet asszonya avagy inkább a dögös luxusqrva (bocs) szerepét (bár a haját leengedhette volna, neki a védjegye a hozzsú sötét göndör lobonc, és az is igaz, hogy németországi tartózkodása alatt felszedett jó pár kilót, de így is dögös). Jó volt a féltékenységi ötlet, jól kezelte Földes Eszter, a második részben a székes ötlet is jó volt, csak ott egy idõ után lemerültek a színészek. Kíváncsi vagyok, folytatják-e a "csajos buli" geget, és hogy Nikike továbbra is szerelmes marad-e Fifti bába. Szerintem ez most jó volt, végig élveztem.
...Megjegyzés: elõzõ héten adásban nem láttam.
De mire jó a jó öreg VHS videofelvevõ? Nekem nincs digitális hiperszuper tévém, a számítógép meg nem engedi letölteni az m1 folyó adásait, jõ az isteni szikra, ott a tévé mellett a jó kis JVC videomagnó, õ bezzeg nem panaszkodik, azt vesz fel, amit akarok. S lõn. Csak leporoltam, kábelt átdugdostam hogy a videon keresztül jöjjön a jel, és csont nélkül vesz fel, ha kell programozva is. (Megjegyzem, a hiperszuperdigitálistb. tévé is ezt csinálja, csak nem szalagra vesz mindent, hanem memóriakártyára, és adja tovább a tévének). Jó az öreg a háznál...:-)
...A múlt pénteki tetszett (amit ma néztem), és elnézést Scherer Pétertõl, mert nem is volt benne. De akik benne voltak jók voltak.
olahmiki1959 2012 nov. 15. - 14:30:06
(309/400)
Ha már a srácokról írtál, csak annyi jutott eszembe, - és távol álljon tõlem, hogy bárkit is megbántsak, de - szerintem Szatory Dávid egyszerûen nem illik bele a csapatba.
Ha visszagondolok az eddigi jeleneteire, megszólalásaira, megnyilvánulásaira, tulajdonképpen semmi emlékezeteset nem csinált.
Sokszor olyan, mintha ott sem lenne.
Vele ellentétben, Klem Viktor sokkal szimpatikusabb, de ami ennél lényegesebb, õ hozzá tud tenni a csapatmunkához, vannak nagyon jó megmozdulásai, már amennyire a "nagyok" engedik szóhoz jutni.
Tudod, ki az, aki annyira nem hiányzik innen, hogy amióta nem láttuk, eszembe sem jutott?
Pokorny Lia.
Õt - amennyire imádtam a Beugróban, ahol nagyon jó volt, és ahol szinte lubickolt a feladatokban, - itt annyira irritálónak, mesterkélt hanghordozásúnak tartottam. Õ itt nem tudott ellazulni, kicsit mindig olyan volt, mint a kezdõ, közepesen tehetséges színész, aki annak is örül, hogy egyáltalán fel tudja mondani tévesztés nélkül a szöveget, de igazi tartalommal már nem tudja megtölteni a jelenetet.
Pedig, - természetesen - Lia kitûnõ színésznõ, de itt, ebben a közegben, és ezekkel a kollégákkal, valahogy nem találta a helyét.
Nem illett bele a képbe, és igazság szerint, - legalábbis nekem, - nem is nagyon hiányzik.
Persze, lehet, hogy visszatér majd idõnként, ezt még nem lehet tudni.

Scherer idõnként nekem is sok, viszont azt el kell ismerni, hogy ami a természetességet, a spontaneitást, egy "igazi magyar bunkó" harsányságát illeti, abban zseniális.
Ahogy egy melós, egy italbolti nagy dumás figura, egy alpári beszédstílusú, de nagyszívû, régi haver, egy teli szájjal röhögõ, krákogó, izzadó homlokú, a nadrágját egy mozdulattal felrántó, a féldecit rutinosan bevágó vidéki bunkó megnyilvánul, abban Scherer majdhogynem utolérhetetlen.

Annak ellenére, hogy az új szériából már lement néhány adás, egy kicsit még mindig képlékenynek, alakulófélben lévõnek érzem a mûsort, mintha még mindig a kísérletezés, a próbálgatás stádiumában lennének.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 15. - 13:02:17 10/10 Előzmény olahmiki1959
(308/400)
Miki, ez nem feltétlen azt jelenti, hogy nem nézik. Én több sorozatot is nézek és kedvelek, amikhez leírtam valamikor a véleményemet, és hónapok óta semmi mást, azóta azért nézem.
Szerintem ez csak annak a jele, hogy nincs lényeges változás. (Az utóbbi idõben nekem is ez a véleményem). Kissé stagnál az egész, sajnos az "instrukciók" gyengülnek, fantáziátlanodnak, illetve olyanok, amikkel a színészek nem tudnak mit kezdeni, elmondanak egy kötelezõ kezdõmondatot hozzá, aztán elfelejtik.
Én Scherer Péter túlhangsúlyozott szerepét nem értem, szerintem a történet szerint nem kellene ennyi belõle. Igaz, õ maga hangsúlyozza magát sokszor.
Az a gyanúm, hogy az fog történni, ami sok más sorozatnál, a fiatalok fogják átvenni a fõbb szerepeket, Nikivel nincs is bajom, jó a karaktere, és jól improvizál, de a srácok valahogy.... szürkék.
Meglátjuk.
olahmiki1959 2012 nov. 10. - 13:28:22
(307/400)
Szép, hogy ott tartunk, hogy a tegnapi (nov.9.) adáshoz már senki sem szól hozzá.

Az új széria eddigi adásait megtekintve, azt kell mondjam, hogy nem rossz, nem rossz, de az elsõ, "klasszikus" szériának a nyomába sem jöhet.
Rengeteg mûsorral történt már hasonló, - én igazából nem tudtam még rájönni a magyarázatra, - de tény, hogy a "Beugró", a "Fábry", vagy a legkülönbözõbb egyéb szórakoztató mûsorok, - ahogy elmennek nyári szabadságra, majd néhány hónap múlva visszajönnek onnan, - megváltoznak, a jól megszokott légkör elmúlik, és nem sikerül újból beindítani, felmelegíteni, a réginek a hangulatát visszahozni.
A jó szándék megvan, az erõfeszítés látszik, de például a "Mindenbõl egy van" díszletével, a nagyon erõsen kivilágított, hideg-rideg színpadképpel a mai napig sem tudtam még igazán megbarátkozni, az alapszituációk nem rosszak, a hozzájuk adott rendezõi instrukciók azonban katasztrofálisak.
A tegnapi adásban, direkt figyeltem erre, összesen két ember tartotta be - ideig-óráig - az utasításokat, Nagy-Kálózy Eszter, a mondanivalóját nyomatékosítandó, lábujjhegyre állt, Szatory Dávid pedig dadogott egy darabig.
A többiek abban a pillanatban felejtették el - nem véletlenül, - az instrukciókat, amint megkapták azokat.
A két vendég "csaj" üdítõ színfoltot jelentett a mûsorban, Láng Annamária és Rudolf Péter kettõse nagyon jól sikerült, Gryllus Dorka pedig elképesztõen izgalmasan hozta a beindult bombázó figuráját, ráadásul a lábai is õrjítõen formásak. Az õ jelenetét Rudolf Péterrel még elnéztem volna egy darabig, azt pont a legjobbnak ígérkezõ résznél vágták el, sajnos...
Földes Eszter tegnap kissé a háttérbe szorult, õ továbbra is aranyos, villanásai, jó bemondásai voltak, de semmi több.
Oroszlán Szonja meg annyira nem maradt meg bennem, hogy majdnem ki is felejtettem a felsorolásból.

Rudolf Péter egy darabig még elviszi a hátán a sorozatot, kérdés, hogy ez meddig lesz elég...
10/10
convar 2012 nov. 08. - 13:51:56 10/10 Előzmény sdt
(306/400)
Nyugi, nem bántottál meg, csak gondoltam akkor tisztázzunk pár dolgot ;)

Én Beugrón voltam 1x, az is nagyon jó volt. Egyébként ezen az elõadáson:
http://www.youtube.com/watch?v=IVb4aTwMGAs

Mindenbõlre egyelõre nem tervezek menni. Nem azért mert nem érdekel(ne), nem is a pénz miatt, mégcsak nem is a szabadidõ miatt, hanem mert jelenperpill. nincs kivel.

Am majd megírhatnád arról is a véleményed ahogy a tvben, készre vágott mûsorként láttad viszont az elõadásod.
10/10
sdt 2012 nov. 07. - 00:04:10 10/10 Előzmény convar
(305/400)
Bocsi, ha véletlenül úgy fogalmaztam, hogy bántó. Természetesen mindenkinek van véleménye, a Tiedet nem kell kódolni, nyilvánvaló, jelentõsen nem tér el az enyémtõl (nem mintha az kõbevert volna). Sajnos, nem vagyok vevõ mindenfajta poénra, így pld. a tejszínhab-egymásrakenést gyermetegnek tartom, stb. stb, és a sorozat eddigi szövegei sem ehhez szoktattak hozzá. Mindegy, javult. Azért mentem el, mert kíváncsi voltam és szeretem néhány méterrõl látni kedvenc színészeimet, pláne a szép hölgyeket. Ingyen beengedtek minket, nem vagyok leimista, de azért kedves tõlük, igaz, parkolásra (és büfé, horror árak!) elment a különbség. Két részt nyomtak le, persze rendezõi ismétlésekkel, stb, de élveztem a darabon kívüli dumáikat (néha jobbak voltak, mint a kötelezõ kör), az egésznek volt egy kellemes, kedves feelingje. Egyébként nagyon jó volt, fõleg a második, nem árulok el spoilert, a "Védelmi pénz", közelrõl látni a mimikájukat, szóval könnyesre röhögtem magam. volt persze itt is izé, meg üresjárat, meg hogyishívják, de önfeledt, három és félórás szórakozás volt. Még a Scherer is tempósan jó volt, persze Rudolf a sztár, stb. stb. visszajöttek a szép napok.
No, mégegyszer elnézést, nem akartam bántó lenni. És a továbbiakban is érdekel a véleményetek. Én se vagyok marketinges, de ha lehet, menjetek el.
10/10
convar 2012 nov. 06. - 13:38:07 10/10 Előzmény sdt
(304/400)
Mélyen tisztelt Sdt Úr! :) A helyzet(ek) a következõk:

Totál félrekódoltad a mondandómat. Volt egy véleményed a mûsorról, aztán nekem is volt egy, ennyi.

Azt az idézetet pedig csak azért tettem be mert ott volt benne a válasz egy kérdésedre ("Hogy mennyi ebbõl a felvétel, persze nem tudom"). Nem vagyok a Mindenbõl egy van portra beépített marketingese, és nem is rokonom egyik sem, szal nekem aztán tök8 hogy elmész-e egy elõadásra vagy sem ;) (Bár látom ezek szerint - eredeti akaratoddal szemben - végül igen :) Tényleg, mi vitt ré végül?)
10/10
sdt 2012 nov. 05. - 22:24:08 10/10
(303/400)
Voltam a mûsor felvételén (nov.05.). Két részt nyomtak. Nagyon aranyosak, jók, mindenkinek melegen ajánlom. Hangulatos, stb. Három óra önfeledt, kellemes szórakozás (hogy azt ne mondjam, röhögés...)
10/10
sdt 2012 okt. 30. - 09:03:32 10/10
(302/400)
Mélyen tisztelt Convar úr :) a helyzet(ek) a következõk.
Ha egy sorozat fut, annak (viszonylag) egyenletes magas színvonalat kell adnia. Ez megtette, az utóbbi idõben gyenge, hogy finomkodjak, és miért lennék toleráns? Az a humor, amit képviselt, humor volt, a mostani nem. Számos sorozat maradt abba, mert csökkent a nézõszáma és ezt szépen lehetett követni. Persze, nem az abbahagyásról, hanem a szimpatikus színészek és az ötlet iránti elvárásomról beszélek, beszélgetek. És miért legyek toleráns? Semmilyen hivatásban nem tudom elfogadni, hogy"ugyan már, igyekezz, majd jobban sikerül..." (Csak a gyerekek biztatásánál.)
Az, hogy elõadás van, tudtam, de köszi, nem megyek el, nem érdekel, pld. azért sem, mert válaszolni tudnak, de amikor írtam, hogy jegyet igényelnék az õszi elõadásra, már elfelejtették, lehet persze, hogy kritikus viselkedésem okán.(Megjegyzem, nem válasz, hogy "de másoknak tetszik..." és nem a másokkal van bajom.)
Az, hogy újból írtam, annak egyes számú oka, hogy dühös lettem, mert nem vagyok vevõ a tejszínhab csatára és a "formátlankodó" humorra. Kettes számú oka, hogy meggondolhatom magam, mert hogy nagy szellemekre hivatkozzak, "egyszer figyelmeztették Konrad Adenauert, hogy ma egészen mást mondott mint, tegnap. Mire a kancellár: semmi sem gátolhat meg abban, hogy egyik napról a másikra okosabb legyek."
Na, nézzük tovább, reménykedve, és különben is láttam már sokkal rosszabbat is...
10/10
convar 2012 okt. 30. - 08:52:43 10/10
(301/400)
Korrektek azért hogy válaszoltak neked... ezek szerint már nem is elõször :)

Más kérdés, hogy különösebben most sem hatotta meg õket amiket írtál, kb. mintha azt mondták volna hogy "sokan másoknak meg tetszik, tehát te vagy a hülye" :D