1/10
danton-b 2012 okt. 19. - 09:58:02 1/10
(280/400)
A mûsor egy eröltetett megélhetési mûsor,csak nagyon edzetteknek való a nézése.
olahmiki1959 2012 okt. 19. - 05:28:04 Előzmény far vik
(279/400)
Lehet, hogy van abban valami, amit írsz.
Az elsõ évad mindenkinek baromira tetszett, egyöntetû volt a vélemény, hogy talán a legjobb szórakoztató mûsor a "Mindenbõl egy van" a mostani kínálatban, friss volt, új volt, a színészek lubickoltak a szituációkban, sokat lehetett röhögni, és csodálni például Rudolf Péter hihetetlenül sokszínû színészi eszköztárát.
A nyári szünet, mint fogalom, szerintem nagyon sok egyéb mûsort is agyonvág, nem tesz jót nekik, erõtlenebbek, halványabbak, mint amiket megszoktunk, aztán olyan is elõfordul, hogy az ígéretek ellenére, õsszel nem jönnek vissza olyan mûsorok, amelyeket pedig várunk.
Eltûnnek a süllyesztõben, feledésbe merülnek.
A "Mindenbõl egy van" is hasonlóképpen járt. Kár volt elmennie nyári szünetre, kár volt megváltoztatni a díszletet, megszakadt a folyamatosság, és ez nagyon rosszat tett neki.
Kicsit olyan a dolog, mint amikor felmelegítenek egy ételt, és az már nem az igazi, erõlködésnek, utánlövésnek tûnik. Drukkolni lehet, hogy szép lassan, fokról-fokra javuljon fel a mûsor, a legutóbbi például nem is volt rossz, de a "nagy" korszak szerintem már nem jön vissza.
6/10
far vik 2012 okt. 18. - 19:39:51 6/10
(278/400)
Az a helyzet, hogy a sikeres dolgokat tudni kell idõben abbahagyni. Ez most nem sikerült. Az utolsó rész - mondjuk - a kibékülés kellett volna, hogy legyen, óriási poénokkal, sikító röhögéssel, bulival, és kész. Hiányérzetünk lenne és tudomásul vettük volna. Ez az erõlködés már szerintem "megélhetési évad"... Kár érte.
10/10
sdt 2012 okt. 12. - 08:33:02 10/10 Előzmény convar
(277/400)
Abszolút egyetértek.
10/10
convar 2012 okt. 10. - 17:52:20 10/10
(276/400)
"Szerintem egyébként azok, akik ebbõl élnek (színész, producer, stb.) elvileg egyformán magas színvonalat kell hozni, lehetnek ingadozások, de mélyrepülést talán mégse. a harmadik évad még mindig mélyrepülés."

Rudival kapcsolatban nekem van egy megérzésem... Nekem már az évad kezdete elõtt volt egy olyan sejtésem hogy nem lesz ez jó ötlet hogy bezárták a konditermet. És úgy érzem igazam is lett. Hogy miért? Mert ennek a "mindenki a cukrászdába" koncepciónak Fifti karaktere, annak komplexitása, sajátosságai látta kárát, tehát mostmár azt is látjuk hogy miért.

Mert Rudi "visszaesésébe" sztem belejátszik ez is, vagyis hogy "hontalanná" vált, ugye oda a konditerem, oda a kisszék, oda a sportújság és oda a mackónadrág, mely közegben lehet hogy nagyon otthonosan érezte magát :) Most meg egyelõre nem találja a helyét, ahhoz pedig idõ kell hogy újra felépítse magában a(z új, körülmények szülte) karaktert.
10/10
sdt 2012 okt. 10. - 11:27:37 10/10 Előzmény convar
(275/400)
Kis különbségekkel, de alapvetõen egyetértek.
Szerintem egyébként azok, akik ebbõl élnek (színész, producer, stb.) elvileg egyformán magas színvonalat kell hozni, lehetnek ingadozások, de mélyrepülést talán mégse. a harmadik évad még mindig mélyrepülés.
A két fiatal az elõzõ évadokban sok aranyos szöveggel volt tele. A gagmanek hibája, hogy ez ripacskodásba ment át - nem feltétlen a színész feladata a poén gyártása, még akkor sem, ha a mûsor erõsen erre alapul.
Scherer elnyom, tolakszik, nem jók a poénjai, a rendezõ hibája (aránytévesztés). NKE és OSz tönkretétele a mûsor nagy hibája.
Mostmá' csak akkor írok, ha valami jót tudok írni.
idõjós1010 2012 okt. 08. - 21:46:17
(274/400)
ja igen, igazad van elõtte volt a cserebogár hsz.
10/10
convar 2012 okt. 08. - 20:05:39 10/10
(273/400)
"Nézegetem, reménykedem."

Ez tetszik, vhogy én is így vagyok ezzel...
10/10
offtopic
convar 2012 okt. 08. - 20:04:49 10/10
(272/400)
"Egyetlen egy kommentet kaptam tõled,..."

Ez nem igaz, mert elõtte is már volt egy ;D
10/10
convar 2012 okt. 08. - 20:01:46 10/10 Előzmény sdt
(271/400)
Sztem is egyre jobb megint. Az elsõ adás gyenge volt, sõt kifejezetten idegesítõ néhol, a második sok szódával, az utolsón végre valóban szórakozni is tudtam...

...legalábbis Rudin, aki sztem nagyon jó volt pincérnek :) Szeretem amikor õ van a középpontban, addig sem Scherer irányít, mindenkit megpróbálva elnyomni.. és addig sem kell hallgatni a két fiatal idiótaságait, rém fárasztó hülyegyerek szövegeit... nekem már Nikike is unalmas... csinos persze, jó a feneke és formásak a lábai, de addig örülök amíg nem szólal meg :D Pedig alapból aranyos volna a karaktere (eleinte az is volt). Amikor Rudi nyomul olyankor az intellektuálisabb humor kerül elõtérbe, legalábbis addig amíg vmelyik be nem lök megint vmi agyzsibbasztó blõdséget amitõl legszívesebben a hajam tépném ha nem volna olyan rövid és bele tudnék markolni.

De egyébként én is azt érzem hogy már soha nem lesz olyan jó mint azelõtt, és én az azelõttöt a tavaly õszi részekre értem, tehát az elsõ szezonra. Ott még annyira sziporkázott mindenki, érezhetõen zsigerbõl dõlt mindenkibõl a hülyeség. Scherer is még jópofa volt, mostmár inkább bunkó... Dani mondjuk már akkor is olyan semmilyen volt, de legalább nem játszotta ennyire az IQ betyárt, és Niki sem... mintha úgy érezték volna hogy kevés amit nyújtottak eddig (ill. addig), de ezt inkább ne, ez inkább még kevesebb... többet volt Félix is, sztem õ bármikor lejátssza Klem Viktort... NKE sem volt még olyan fásult, szürke, mint mostmár jó ideje. Na és azért lássuk be, Rudi alakítása is vesztett a lendületébõl már.

Am sztem már a 2. évad (a tavaszi) sem volt olyan acélos, már azok között is akadt jónéhány az erõlködéstõl erõsen izzadságszagú és ez a tendencia tul.képpen a mai napig tart... persze nem várhatjuk el hogy folyamatosan u.azon a lángon égjenek mint a kezdetek kezdetén, azt a szintet nem csodálom hogy képtelenek voltak tartani de még a közelében maradni is. Fõleg nem egy ennyire nehéz mûfajban. Jó magasra tették vele maguknak azt a bizonyos lécet na, de ez nem feltétlen baj mert így legalább volt egy zseniális 1. évadunk csak mivel mostmár képtelenek megugrani így az összehasonlítás fájó legfeljebb...

És az a poén hogy még így is messze-messze a legjobb és legértelmesebb tvmûsor a jelenlegi hazai palettán, sõt, az egyetlen, az egyetlen amit még így is bõven megtekintésre érdemesnek tartok. Ha másért nem, azért a pár Rudi aranyköpésért, amibõl bár már szintén kevesebb van, de azért még mindig akad, és az utóbbi adásban látottakból kiindulva úgy gondolom még akadni is fog :)
10/10
sdt 2012 okt. 08. - 19:29:33 10/10
(270/400)
Hát micsináljak, ha az utolsó részek nem tetszenek. Gyenge. Nézegetem, reménykedem. Egy-egy pillanat nem kárpótol.
idõjós1010 2012 okt. 08. - 19:04:39
(269/400)
Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Egyetlen egy kommentet kaptam tõled, idézem a hozzászólásod teljes tartalmát:
"Akkor már nem is fogod."
No erre azt hiszem nem is lehetne pozitívan reagálni. Amúgy túl vagyunk már rajta. Felejtsük el, viszont mostmár legalább érted mivel volt bajom.
10/10
convar 2012 okt. 08. - 19:01:55 10/10 Előzmény sdt
(268/400)
"Mire az illetõ mosolyogva elcsodálkozik: mondtam volna ilyet? Kedves jelenet, elsõsorban a szereplõk bája miatt. Ez még a jobbik részekben volt... Az utóbb idõben nincsenek jobbik részek."

Márpedig ez az "utóbbi idõkben" volt :D Méghozzá hacsak emlékeim nem csalnak a 2. részben, a 09.28.-ai adásban.
10/10
offtopic
convar 2012 okt. 08. - 18:55:55 10/10 Előzmény idõjós1010
(267/400)
"Tõled meg az lett volna szerintem a korrekt hogyha már olvasod a hozzászólásom, és érted a problémám, akkor vagy leírod hogy szerinted mért logikus a mûsornak ezen formája (amivel nekem bajom van)"

Dehát én pont ezt tettem... igaz, utánam sdt kicsit (=sokkal) részletesebben is kifejtette. Azt hittem hogy abból a félmondatból is érteni fogod ill. pontosabban azt hogy abból érteni kellene.

Am meg amit utána írsz azért már bocsánatot kértem, de ha az a bocs nem volt elég akkor elnézést kérek. De kérlek hogy mostmár lépjünk túl ezen ;)
10/10
sdt 2012 okt. 06. - 12:47:26 10/10
(266/400)
A rendezõi fülbeutasítások természetesen továbbra is szellemtelenek és gyengék. Ha elhagynák és békén hagynák a játékosokat, gördülékenyebb lenne az egész.
10/10
sdt 2012 okt. 06. - 12:45:18 10/10
(265/400)
Javul...gat... Az elsõ rész gyenge. A második már mintha hozta volna a régi formát. Sajnos, rengeteg poént kihasználatlanul hagytak a pincérversenyben. Rudolf átment a végén helyzetkomikumba, nem kéne, senki nem csinálta, viszont addig volt jó, amíg beszélt... Scherer megint rátelepedik mindenkire, ezúttal a fiára, amikor a Nikivel beszélt, indult valami és beletenyerelt. A Pálmát nyomják, se szöveg, se semmi és le is léptetik, és ha azért rohant ki, mert komolyan (+ rendezõ) gondolta, hogy nincs szerepe, abszolút igaza volt, reality... A Nagy-kálózy sem tud így fel/visszatörni. Az est legjobb szövege természetesen Nikié az idõsebb nõkrõl... Mérnem bírják ezen a szinten végig, felvillanások vannak, szerintem ez már nem áll helyre sose. Azért nézem...
olahmiki1959 2012 okt. 06. - 01:35:20
(264/400)
A DaVinci kódról is írtam valamit, és úgy látom, másoknak sem tetszett igazán.
Szerintem a "Mindenbõl egy van"-t meg szokták valamikor ismételni, nézz utána a mûsorban.
10/10
-greghouse- 2012 okt. 06. - 00:28:15 10/10
(263/400)
Sajnos az értékes idõt elpazaroltam. Ezt kellett volna nézni, pillanatra néztem bele, mikor R.P. megjelent, és nagy taps fogadta. Utána visszakapcsoltam eredeti célomra...de minek. Látatlanban állítom, hogy Rudolf Péterék mûsora jobb volt, mint a sokat dicsért "DaVinci kód" nevû tákolmány.
olahmiki1959 2012 okt. 05. - 23:43:02
(262/400)
A mai adás szerintem egészen jó volt.
Amikor Rudolf Péter is jelen van, érezhetõen megkönnyebbül mindenki, lazábbak, kreatívabbak lesznek a játékosok, bár ugyanúgy elfelejtenek minden utasítást, amit nem is csodálok.
Ki találta ki például azt a baromságot, amit Oroszlán Szonjának mondtak a fülére, hogy keresztrejtvények megoldásait szõje bele a szövegeibe?
Átgondolják a dramaturgok, a forgatókönyvírók, hogy miket találnak ki? Mert ezeknek a legtöbbje agyrém, betarthatatlan, és sokszor érdektelen is. (De ez csak egy abszolút magánvélemény.)

A színészek szerintem most már azt csinálják, ha kapnak egy utasítást, hogy engedelmesen bólintanak, biztatóan odahunyorítanak a stáb tagjaira, jelezve, hogy "oké, minden rendben van, értettük".
Aztán a következõ pillanatban már el is felejtik az egészet, nagyon okosan.

A díszlettel még mindig nem tudtam igazán megbarátkozni, és szerintem a szereplõk sem igazán.
Túlságosan ki van világítva, hidegek a színek, nincsenek meghitt, barátságos zugok a színpadon.
Ettõl függetlenül a "pincérverseny" tetszett, mindenki igyekezett az egyéniségének megfelelõ dolgokat kihozni a szituációból, ez végre alkalmat adott arra, hogy szélesebb, gazdagabb palettát mutassanak be a színészi eszköztárból.
Azt hiszem, adásról-adásra, alig észrevehetõen, de javul a mûsorok, a játék minõsége, és ez mindenképpen optimizmusra adhat okot.
Remélem, nem kiabálok el semmit...
idõjós1010 2012 okt. 03. - 22:29:19
(261/400)
oké. köszi. értem már.