olahmiki1959 2012 szept. 22. - 18:32:04
(240/400)
Szerintem jelentkeznünk kéne a mûsor stábjába, mert pillanatok alatt jobb, izgalmasabb szituációkat és instrukciókat tudnánk kitalálni, mint azok, akik most fémjelzik a mûsort.
És ez nem vicc...
10/10
-greghouse- 2012 szept. 22. - 16:29:03 10/10
(239/400)
...még annyit, hogy megint látszik, mennyire semmit nem jelez a csillagozás a sorozatoknál. Szerintem informatikailag nem lenne nagy durranás, ha a sorozatokra epizódonként IS lehetne csillagot adni, mert változó a színvonal.
Másrészt megértem a Portot, õk valószínûleg nagyrészt abból élnek, hogy a csatornák, forgalmazók, stb. reklámjain túl a csatorna megveszi tõlük az értékeléseket.
..Namost a tévécsatornánál a nézettség az ami számít és mindennél fontosabb, és ezt a Nielsen magyarországi cége csinálja, percnyi pontossággal, reprezentatív minta alapján. Ha én csatorna lennék, a Nielsen nézettség lenne az elsõdleges mérvadó, és a Port-tól pedig megvenném a kommenteket a mûsoraimra. Az egész sorozat csillagozása semmit nem mond, mert a legtöbben A) elõitélettel ülnek sok mindenhez, és B) az elsõ (néhány) epizód után, a szereplõk iránti rokonszenv vagy ellenszenv után le vagy felcsillagozzák, és az úgy marad, pár száz szavazat után alig változik, tehát semmiképpen nem reprezentatív.
...Ezt csak azért tettem hozzá, hogy én is, ezt a sorozatot nagyon kedvelem osszességében, de ez az egy epizód mondjuk egy hatosnál több nem lenne. Dehát ez van. Itt a csillagok sorozatnál szinte "bináris változóként" mûködnek, ált. 8 csillag fölött inkább tetszik a (nem reprezentatív) kommentelõknek, 6 alatt nem tetszik, 4 alatt bukta.
Több információtartalma aligha van.
...Kellene az az epizódonkénti értékelés, egy IT szakember két óra alatt megcsinálja.
10/10
-greghouse- 2012 szept. 22. - 11:45:49 10/10
(238/400)
Oké, én is azt mondom, hogy hullámzó is volt mindig a színvonala, most nem sikerült egy igazi nagy durranás, pedig az elsõ epizódnak egy évadban illik olyannak lenni. Csak maga az alapötlet volt új. Ami a díszletet, falat illeti, engem nem zavar, arra sem emlékszem, az elõzõ milyen volt, ez legyen a legnagyobb bajuk.
A "plot", tehát az helyzeti alapötlet volt kevés valóban, összejönnek, oké. (Mint írtam, szerintem még mindig a késõbbi osztoszkodást készíti elõ.) Ezen kívül mi volt még plot? Hogy zoli bá' szereli amit nem kéne. Tényleg kevés. Az elsõ rész még elment, de a másodikban, ami lényegében kétszemélyes lett (elõször azt gondoltam, a felvételkor a többiek nem értek rá, de megjelentek), egy impro játékot kétszemélyesre...hát, nem igazán jó indulás, tényleg. A végén a hangos vesszekdés amikor egyik szavát sem értjük, az nyilván azért volt, mert a kapott instrukciókra nem tudtak már mit kitalálni. Nikinek vannak jó poénjai, ebbõl azt hiszem kettõ jött be (mindkettõ szó rosszul ejtése, a "halucinázok" vagy ilyesmi, meg hogy Zolibá hozott valamit, nem tudom), Dani is próbálkozott, de neki általában nem jönnek be az impro poénok.
Ki lehetett volna többet hozni abból, hogy NKE elszólta magát egyszer, hogy "Péter". RP helyébe (persze, könnyû a kibicnek, meg lelátóról bekiabálni, hogy hova tegyék a labdát), de a helyében erre rátapadtam volna egy kis féltékenyésggel, "ki az a Péter"? esetleg "Ki az a Péter? Csak nem az a Sóvári Péter, az a hülye ripacs?" aztán aki érti, érti, aki nem, nem, de ez egy jó feldobott labda volt, és teljesen véletlen, kár volt kihagyni.
Persze az is lehet, hogy ilyesmi volt is, de kivágták a felvételbõl, nem tudom.
Summa summárum, engem sem a fal, sem a változás nem zavart, hanem örök vesszõparipám, a forgatókönyv, az írás. az alapötletek, illetve az alapinstrukciók maguk is meglepõen szegényesek voltak ("Fifty tüsszög a portól", mit lehet ezzel kezdeni?...
Vagy, más ötlet, amit szinte vártam (a Sóvári Péter-féle féltékenységet is, de az impro lett volna), alapötletként a porra tüsszögés helyett, hogy amikor Zolibának felajálják a "fõ karbantartó" szerepét, nem egyszerûen "nem lesz vele elégedett", ahogy a képernyõn megjelenõ instruban volt, hanem rájátszik a mai új cím és rangkórsággal, mondjuk Mûszaki menedzser címet követel, Dani ügyvezetõ igazgató, Nikike meg Logisztikai menedzser lehetne pincér helyett...
....De várjuk ki, remélem lesz még jobb is.
olahmiki1959 2012 szept. 22. - 06:02:26
(237/400)
Hát...Általában egyetértünk, de most nem igazán.
A mai adás szerintem nagyon gyenge lett. Az eddig megszokott színvonalhoz képest mindenképpen.
Miután alapból szeretem ezt a mûsort, a benne szereplõket meg pláne, és mert nem szeretek elõre, látatlanban cikizni semmit, ezért csak néhány észrevételt mondok, amolyan elsõ benyomásképpen.

A legelsõ probléma a megváltozott díszlet. Oké, kellett valami újítás, a régi talán elfáradt, és már mindent kihoztak belõle, amit lehetett.
Viszont az újnál az alap, a mindent beterítõ kék szín, talán a legrosszabb választás volt. Az egész díszletben nincs egy meghitt, barátságos sarok, olyan az egész, mint egy fogorvosi váróterem, rideg-hideg fehér, kék és szürke színekkel. Az ember szinte önkéntelenül elkezd fázni, ha egy ilyen helyre bemegy, és talán nem is tudja megmagyarázni, hogy miért, de nem fogja jól érezni magát mint vendég, és biztos, hogy nem is marad sokáig.
Nem véletlen, hogy cukrászdákban, éttermekben, éjszakai bárokban mindenhol a barna, a sötétvörös, a mélyzöld, esetleg a narancssárga színek dominálnak. A fehér és a kék gyakorlatilag hiányzik mindenhonnan, mert azok a szakemberek, akik ismerik a pszichológiát, tudják, hogy úgynevezett "meleg" színeket kell alkalmazni, és a "hangulatvilágítást" sem véletlenül találták ki.
Szerintem itt még a jövõben lesz tennivaló.
A szereplõk - legalábbis én ezt éreztem, - még nem tudták teljesen felvenni az "utazósebességet", nem voltak ott 100 százalékig fejben, és lélekben.
Rutinosak persze, de érezhetõ volt, hogy még bennük van a nyár, a vakáció, a lazítás, emellett Rudolf Péter felszedett legalább 6-8 kilót az elmúlt hónapok alatt.
A fülükre adott instrukciókat körülbelül két perc alatt felejtette el mindenki, de ezt megszoktuk, sokszor erõltetettnek érzem az utasításokat, amelyeket egy egész jeleneten belül nem is nagyon lehet betartani. Sokkal jobbak azok az epizódok, ahol szinte rábízzák a szereplõkre, hogy egy szituáción belül csináljanak, amit akarnak, akkor tudnak igazán lubickolni, kiteljesedni.
De ez csak részletkérdés.
A társulat egyelõre megpróbál visszazökkenni a régi kerékvágásba, kicsit még fáradtnak tûnnek, keresik a helyüket, talán idegen még nekik az új közeg.
A "Mindenbõl egy van" az indulása idején rögtön az egyik, ha nem a legszórakoztatóbb program lett a tv-k kínálatában. Drukkolok nekik, nem szeretném, ha érdektelenségbe fulladna az egész, vagy ne hozná a tõle elvárt nézettséget, azt meg végképp nem szeretném, ha levennék a mûsorról, vagy áthelyeznék máshová.
Remélem, a következõ adások szép folyamatosan egyre jobbak lesznek.
10/10
-greghouse- 2012 szept. 21. - 22:17:07 10/10
(236/400)
Szerintem sem kellene elõre elitélni, és a mai sem volt rossz. A legvégére szokás szerint kicsi elfárad (a veszekedés), de ez eddig is így volt az impro mûfajban. Nikike is kevesebbet szerepelt, de én nem érzem, hogy olyan rossz lenne ez a kicsi változtatás, már látom elõre, hogy megint össze fognak veszni, és osztozkodni fognak, szerintem pont erre megy majd ki az egész, olyan lesz, mint egy "prequel" a filmsorozatokhoz....
6/10
far vik 2012 szept. 21. - 21:56:25 6/10
(235/400)
Várjuk ki a végét. A dolgok egy darabig tartanak aztán megváltoznak. Jobb, mintha az volna a konklúzió, hogy "hány bõrt akarnak még róla lehúzni". Amúgy Zotyika jó, de nagyon fáj... Vagyis fáj, de jó.
10/10
convar 2012 szept. 16. - 17:05:10 10/10 Előzmény Eruanno
(234/400)
Nem örülök neki, sztem kár volt felrúgni az eredeti koncepciót, annak, tehát az egymással szembenálló felállásnak (amelynek ugye az a bizonyos záróvonal volt talán a legmarkánsabb megtestesítõje :) ) már önmagában sok helyzetkomikumot köszönhettünk.

Meghát így Fifót sem láthatjuk soha többet mackónadrágban :)

De persze majd meglátjuk, mostmár nem is olyan sokára :)
Eruanno 2012 szept. 05. - 10:29:21
(233/400)
Szeptember 21-én már lesz új adás! És vége a konditeremnek.

http://www.port.hu/mindenbol_egy_van/pls/fi/films.film_page?i_film_id=121261&i_episode_id=234863
10/10
convar 2012 aug. 25. - 15:10:30 10/10
(232/400)
Igen, én is olvastam, már ha neked is ez a fészbukos közlemény


"Kedves Mindenbõl egy van rajongók,

Örömmel tudatjuk, hogy szeptemberben ismét elkezdõdnek a produkció felvételei a Centrál színházban. Ezúttal nem kéthetenként, hanem sorozatban, 4 nap alatt vesszük fel az elsõ 8 adást. Tehát: 2012. szeptember 4-én, 5-én, 6-án és 7-én, kedden, szerdán, csütörtökön és pénteken 12 és 19 órától újra Mindenbõl egy van felvétel a Centrál Színház Kisszinpadán! (1065 Budapest, Révay utca 18.).
Jegyek kaphatók a színház jegypénztárában! Várunk Titeket szeretettel!!!"


volt hozzá a forrásod.
Eruanno 2012 aug. 25. - 12:10:42
(231/400)
Második évad berendelve.
Grigorij 2012 aug. 08. - 11:24:35
(230/400)
Tudja valaki, hogy a tévé miért titkolja, hogy mikor melyik részt ismétlik, adják?
Miért titok a epizódszám és/vagy a cím?
Például 2012. augusztus 11-én a DunaII-esen melyik részt ismétlik?
szmeby 2012 júl. 19. - 20:09:10 Előzmény far vik
(229/400)
Az "Ági férjét" alakító színész Bozsó Petike. South Park nézõként bármikor felismerem a hangját. :)
Földes Esztit én is bírom, bár néha elveti a sulykot az áthallásos poénokkal, de inkább csinálja. Különben nem kaptunk volna olyan jó részt, mint a 24-es.
10/10
-greghouse- 2012 júl. 13. - 00:11:01 10/10 Előzmény sdt
(228/400)
Szerintem azért Schereré is. Nem minden színész jó minden szerepben. Szerintem pl. Cserhalmi nagyon jó színész, de a másik impro mûsorban csapnivaló volt. Scherer még lehet is jó komikus is (bár én nem szeretem, de ez az én bajom), de valahogy nem illik a képbe. Nagy Kálózy Eszter remek drámai színész, de szerintem õ sem. Oroszlán Szonja közepes komika, de itt remekel, nem beszélve a szemtelenül fiatal Földes Eszterrõl. Egy színész olyan munkát vállaljon el, amiben nagyon jó. Latabár sem játszotta el a III. Richardot.
10/10
sdt 2012 júl. 11. - 12:38:17 10/10
(227/400)
Nekem addig tetszett, amíg a virtuóz rögtönzési poénok mûködtek. Az utolsó részben Scherer szerepe szerint folyamatosan ismételte magát, elõadta szánalmasan gügyét, és semmi humor nem volt benne. És ehhez asszisztáltak a többiek. Ez nem Scherer, hanem a gegmenek hibája. Minden vicc csak egyszer jó, rögtönzéses mûsorban folyton a topon kell lenni. S az, hogy egyre többet kiröhögnek a szerepbõl, immár zavaró. Minden vicc csak egyszer jó.
Az utolsó (20.) rész felháborítóan gyenge volt. Pont ezért. Ha így folytatódik, nem az a baj, hogy elkapcsolok, hanem szomorú leszek, mert eddig a kedvenc mûsorom volt.
10/10
convar 2012 júl. 11. - 08:28:32 10/10 Előzmény Eruanno
(226/400)
Tavaszhoz képest akkor is javuló tendenciát mutattak az utolsó adásokban, reméljük hogy ezt is figyelembe veszik majd.
Eruanno 2012 júl. 08. - 20:44:01 Előzmény -greghouse-
(225/400)
Csakhogy a nézettség tavasszal zuhant meg, nem nyáron :). Igazából nyáron nem is csökkent semmit. Február végén/március elején kezdett csökkenni, és május elején volt a mélyponton, de utána se emelkedett az õszi/decemberi vagy a januári/februári szint közelébe sem. Szóval a második évad berendelése után a nézettség csúnyán megcsappant és utána nem tért magához, a csatorna intendánsát meg lecserélték. Ez nem túl biztató.
6/10
far vik 2012 júl. 06. - 18:57:26 6/10
(224/400)
Scherer Peti nekem néha sok. Mármint bunkóság vonalon. Szeretem a palit, de ezt a figurát annyira nem. Földes Esztit imádjuk !!! Helyes és nagyon jól csinálja! Nagy-Kálózy Eszter félelmetes az Édes Annában. Ez itt nem annyira az õ terepe. Rudolf Peti kiváló, de fárad, a figura is határozottan. Oroszlán Szonja kellemes meglepetés, jópofa karakter és nagyon jó beszólásai vannak. Pokorny Lia azért beszél talén olyan lassan, hogy legyen ideje kitalálni a következõ mondatot. A színésznõt értékelem, a karakter már fárasztó és egysíkúcska. A két ifjonc nekem felejthetõ, sajnálom... Érdekes jelenség volt egyik héten az "Ági férje" karakterben a színész, akinek a neve most nem ugrik be. A biciklizõs teherautós részben szinte már vártam, hogy belép átizzadt pólóban Gesztesi Károly, mint dühös sofõr... Mondjuk odaképzeltem.
olahmiki1959 2012 júl. 06. - 09:09:30 Előzmény -greghouse-
(223/400)
Pokorny idõnként kifejezetten mesterkéltnek hat, a hanghordozása teátrális, nem természetes, és valóban, a Beugróban sokkal inkább elemében érezte magát, felszabadultabb volt, talán a feladatok rövidsége, többfélesége miatt.
Földes Eszter valóban kellemes meglepetés, egyre inkább feltalálja magát, néha kifejezetten úgy tûnik, hogy lubickol ebben a szerepben.
Nekem az idõszakos vendégek közül talán a legjobban Scherer Péter tetszik, aki valami meghatározhatatlan, zseniális érzékkel, talán ösztönösen, belülrõl fakadóan "hozza" az egyszerû, harsány, bunkó, hatalmas szívû, alpári humorú, végtelenül közönséges, és végtelenül szerethetõ figurát. Azok az átizzadt trikók, a teli szájjal való röhögések, a pályaudvari talponállókba való gesztusok, az a természetesség, amikor valaki nem "játssza", hanem éli a figurát, az valami elképesztõ.
Hihetetlen a pali, szerintem más mûsorokban, tv játékokban, filmekben többet kéne szerepeltetni, mert megérdemelné.
Nagy-Kálózy Eszter el-eltûnöget a mûsorból, és ha nagyon õszinték akarunk lenni, nem is igen hiányzik. Pedig én személy szerint nagyon kedvelem, és nagyon jó színésznõnek tartom, de az õ szelídebb, szolídabb alkata kissé idegen az improvizáció, a harsányság mûfajától. Elég sok adás után, még mindig az az érzésem, mintha nem igazán találná a helyét ebben a mûsorban.
Mintha a színészházaspár így egészítené ki egymást. Amennyire Rudolf Péter viszi a hátán a mai napig a mûsort, és egyértelmûen õ a domináns figura, felesége, Nagy-Kálózy Eszter éppen annyira szorul a háttérbe. Hogy ez egy elõre megbeszélt helyzet, vagy csak így alakult, igazából nem lehet tudni.
A nyári ismétlések után, kíváncsi vagyok, õsszel mivel fognak elõrukkolni. Illetve, hogy mennyi van még ebben a mûsorban.
10/10
-greghouse- 2012 júl. 05. - 17:43:26 10/10 Előzmény Eruanno
(222/400)
A fiatalok közül Földes Eszterben látok fantáziát (az rendben van, hogy Rudolf, Nagy-Kálózy stb. már sok mindent letettek az asztalra, és fognak is, de) F. Eszter valami elképesztõ érzékkel tud improvizálni. A szójátékokban nagyon otthon van (és ugyan Karinthy Frigyes óta tudjuk, hogy a szójáték a humor halála), de Karinthy még nem ismerte az improvizációs színpadot, és ebben a mûfajban elfér a jól elhelyezett szójáték, amit Földes Eszter nagyon jól csinál. Kivár, nem beszél fölöslegesen, szerintem nagyon jól átgondolja a következõ poénját, és jó.
..Ez azért is érdekes, mert sokkal rutinosabbak, ráadásul a mûfajban is rutinosabb (pl.) Pokorny Lia sokkal kevésbé tud itt improvizálni, mintha betanult volna elõre mindent. Érdekes, a másik improban jó volt, de ott más volt a mûfaj, rövid jelenetek, sok mimika és mozgás. Itt hosszú jelenetek, kevesebb mimika, kevesebb mozgás, több beszéd van, ebben Földes Eszter a legjobb (és kellemes meglepetésre Oroszlán Szonja), Rudolf Péter mellett. A többiek jönnek, mennek.
10/10
-greghouse- 2012 júl. 05. - 09:15:07 10/10
(221/400)
Srácok, csajok, nyár van. Ilyenkor mindenütt elõre legyártott anyagok és ismétlések mennek. A nézettség minden mûsornál zuhan. Tesztközönséget ezekre már nem alkalmaznak. Jól el van a magyar, ha sörözhet valami fesztiválon, vagy mi a franc ma a divat. Ne bántsuk õket, ha van Isten, szeptembertõl újult erõvel fognak támadni.