Téma: Miss Potter

Vikke 2008 aug. 14. - 20:27:11
(18/58)
Igazából az Én, Pán Péter-hez tudnám leginkább hasonlítani. A Miss Potter-nek is ugyanolyan egyedi a látásmódja, beenged az író képzeletvilágába. Renée Zellweger nagyon illik a szerepre.
10/10
Szívkirálylányka 2008 aug. 14. - 17:36:06 10/10
(17/58)
Ez valami csodálatos film volt.Tegnap láttam elõször és nagyon,de nagyon megható volt.Nálam 10/10 ér.
Vinogradov 2008 aug. 14. - 03:30:24
(16/58)
Egyszer, nagyon régen, talán úgy tíz esztendõvel ezelõtt a magyar televízió még vetítette azt a csodálatos és rendkívül igényes sorozatot, amely a Nyúl Péter meséinek egy igen szép, és, aki valaha látta, annak tökéletesen feledhetetlen, angol rajzfilmfeldolgozása volt.

Az animáció (hagyományos, mezei animáció) a legteljesebb mértékig autentikusan követte az eredeti rajzokat, a szöveg pedig igazán hatalmas igénnyel (ha jól emlékszem, talán a Szency Miklós-féle (elõre is elnézést kérek, ha rosszul emlékszem, és nem õ fordította) magyar mûfordítás alapján állíttatott össze - ami manapság adaptációk (igen, ez a film egy irodalmi alkotás adaptációja, ahogy E. T. A. Hoffmann, Móra Ferenc vagy Andersen meséit sem szabadna "gyermeteg!" - felkiáltással eltolni magunktól) esetében sajnos egyre ritkább) szinkronizáltatott...

És akkor még nem is említettem Miriam Stockley gyönyörû, túláradó, tágas és szeles, esõs és zöld muzsikáját, a The perfect day-t, amely minden nyitó és végefõcím alkalmával betöltötte kis szobámat, ahogyan engem is (most, e sorok írása közben is ezt hallgatom!)...

Azt hiszem, gyermekkoromnak ezek azok a tájai, amelyeken igazán szívesen kalandoznék újra és újra és újra...
Micsoda idõk voltak...

Azt hiszem, akik tudják értékelni azt a kijelentésemet (vagyis gyermekkorukban találkoztak e mesékkel és rajzokkal), hogy e remek életrajzi filmnek tökéletesen sikerült visszavinnie azokba az idõkbe, azok már nem is várnak tõlem sokkal nagyobb dícséretet a Babe rendezõjének produkciójára nézve...

Ezt azért hansúlyozom ennyire, mert bármennyire is bájos és feledhetetlen kis komédia volt, azért a Babe direktorától ezt nem vártam volna. Mégis, azt kell mondjam, az általa megkoreografált történet remek lett - lehet, hogy még B-kategóriás csepûrágókkal is mûködött volna...

Viszont ilyen remek színészekkel egyenesen tündökölt, és ugyanolyan túláradó lett, mint Beatrix Potter meséinek határtalan és megunhatatlan világa...

Renée Zellveger, Evan McGregor, Emily Watson és Bill Paterson (kitûnõ angol színész - Potter apuka) egy filmben (és akkor a remek angol mellékszereplõkrõl még nem is beszéltem)...
Ez csak jó lehet ...

És jó is lett.

Igen, ha egy szóval szeretném jellemezni a filmet, akkor azt mondanám rá, hogy jó...
Igen jó érzést hagyott maga után minden egyes pillanata, úgyhogy nagyon-nagyon felemelõ másfél órát jelentett...

Ettõl még, érzelmileg bármennyire is hatott rám, nem leszek elnézõ kritikus.

A történet jó, a színészek különösen is csodálatosak, a látványvilág külön tízest érdemelne.
Mindamellett a sablonpaneleken nem lép sokkal túl, tehát mint életrajzi film, abszolút korrekt mestermunka, viszont nem mond túl sok új dolgot (és ebben talán még a film legördöngõsebb rajongóival is egyetérthetünk - nem hozott új korszakot a filmnyelvi megfogalmazások történetében).

Így, mindent összevetve a film szokásos értékelését a következõképpen ejtem meg:

8.15/10

(Ugye többször írtam már, hogy a 7.5 feletti nálam általában már nagyon magas és elõkelõ helyezés, hiszen 9 fölött már a filmtörténet csúcsteljesítményei leledzenek - ezt megint csak az ördöngõs rajongóknak írtam - nehogy nekem támadjanak, hogy lepontoztam a filmet.)
10/10
Alassea 2008 aug. 14. - 02:35:31 10/10
(15/58)
Nagyon kedves film! Az ilyen filmekért érdemes megszületni!
Természetesen másért is...de ezt a filmet nem lesz könnyû elfelejteni, ha lehet egyáltalán! :))
Petrapetrus 2008 aug. 11. - 07:28:07
(14/58)
Kedves film, csodaszép helyszínek, megható történet. Elsõsorban tényleg a hölgy nézõknek ajánlható... :-)
Charmmy 2008 aug. 10. - 21:26:06
(13/58)
nagyon aranyos film
Laci911 2008 ápr. 13. - 17:29:14
(12/58)
Nagyon megható, igazi remekmû. Imádom.
8/10
nyikszi 2008 ápr. 12. - 22:16:07 8/10
(11/58)
De tud egy 13 éves gyerek nagyon szépen rajzolni. Élénken él az emlékeimben az általános iskola utolsó évei, amikor olyan rajzok születtek 3 ember kezébõl, amiket mindenki megcsodált. Az egyik például távolról nézve festve volt egy lány sok minden mással egyetemben és nagyon is hasonlított arra az illetõre, pontosabban szakasztott mása volt. Közelrõl nézve pedig egy paca (az arca), a tetején meg egy fekete félkör (a haja) volt látható.

Egyik osztálytársam is remekül rajzolt és Õt azért nem vették fel a képzõmûveszeti középiskolába, mert nem hitték el, hogy Õ rajzolta a beküldött felvételi munkát. Így veszett el egy remek tehetség :(
7/10
Karolka 2008 márc. 26. - 13:38:11 7/10
(10/58)
Valóban aranyos! Olyan kis édesek, ahogy "szerencsétlenkednek"! Hát bizony, régen más volt... a rajzok, mesék is aranyosak! :) lightos szombat délutáni film!!
9/10
Csacsa88 2008 jan. 24. - 01:44:01 9/10
(9/58)
Ezt a filmet öröm megnézni! Valahogy a színészek, a rendezés, a gyönyörû tájak, minden tökéletes harmóniában van. Renée Zellweger nekem nem tetszik, mint nõ, de a játéka mégis elvarázsol. A történet szép, egyszerû. A film felénél úgy éreztem, hogy az események túl jól alakulnak, de nem bántam volna, ha úgy is marad. Akkor is élvezetes lett volna, mivel ez nem olyan film, ami arról szól, hogy a hõs ezer megpróbáltatás után mégis gyõzedelmeskedik. Ez a film egyszerûen szép. Aztán persze történik ami történik. Ewan McGregor tökéletes volt a jólelkû, szerelmes férfi szerepében. Az ember tényleg sajnálja, ami történt. Ritka dolog manapság is szerintem, hogy az emberek így egymásra találnak. (furcsa plusz hatása volt számomra a filmbeli tragédiának, mert éppen ma tudtam meg, hogy Heath Ledger meghalt) Nagyon tetszett, ahogy kifejezték a fájdalmat. A korábban mindig vidám szoba sötétbe borult, és amikor a rajzok menekültek, hát csak néztem, hogy ez mennyire zseniális.
Ami még nagyon tetszett, az a karakterek kidolgozottsága. Az apa, anya, Millie, mindenki a helyén van. Emily Watson külön színt visz a filmbe. Szóval ezek a karakterek természetesen rendben vannak, de ami különösen tetszett, az az a jelenet, amikor Millie félrevonja Miss Wiggin-t, hogy Beatrix és Norman kettesben lehessenek, és megmutatja neki a kirakatban, hogy megjelent az új könyv. Miss Wiggin arca ekkor teljesen megváltozik. Látszik rajat a mérhetetlen öröm és szeretet Beatrix felé. Szóval az iylen kis dolgokat nagyon eltalálták.
Amitõl még nagyon szerethetõ ez a film, az az ami még sok más angol filmben is megvan. Nem is tudom pontosan megfogalmazni, ez az elegancia, finomság, amitõl egyszerûen jó nézni, és hallgatni, ahogy beszélnek. Több ilyen filmre lenne szükség. Írta valaki hogy nem fiúknak való. Hát én bizony szeretem az ilyen igényes alkotásokat, amik adnak valamit. Ajámlom mindenkinek! Ahogy látom, Chris Noonan nem sok filmet rendezett. Ezek után remélem, hogy még fog...
10/10
Vedithe 2007 okt. 27. - 13:14:23 10/10
(8/58)
Furcsa satine, de nekem meg pont ebben a filmben tetszett meg igazán Renée Zellwger. Fenntartásokkal ültem be tegnap a filmre, de körülbelül 3 perc alatt teljesen elvarázsolt! Egy igazi csoda. Tényleg olyan, mint egy kis vigasztaló ékszerdoboz. Ma délután megint megyek megnézni :)
hotyka 2007 jún. 25. - 10:09:56
(7/58)
Hát az igaz,hogy nem tipikusan fiús film,de nyitott vagyok igazából minden filmre.
De szerintem már azért megérte beülni a filmre,hogy ezeket a csodálatos angliai tájakat megnézhettem. Szóval ha a fiúknak a sztori nem is ,de a tájképek mindenki számára káprázatos lehet. Nem mindennapi képek, és maga a korrajz is nagyon eltalált,ezt mindenki szeretheti szerintem.
dodszy 2007 jún. 23. - 12:14:04
(6/58)
hoppá, most esett le, hogy hotyka esetleg fiú! :) ha igen, akkor tévedtem azzal kapcsolatban, hogy csak lányoknak való film, bár én nem sok fiút ismerek, akinek tetszene... :))
dodszy 2007 jún. 23. - 11:45:08
(5/58)
Én teljesen egyetértek hotykával! Nekem tetszett RZ, már a bridget jonesban megtanult angol lenni és most is jó volt szerintem. A film pedig nagyon-nagyon szép, és jó arra gondolni, hogy igaz történet, mégha szomorúság is van benne. Az egyik legkedvesebb film, amit mostanában látni lehet. Szerintem egyébként fiúknak nem igazán való... :)
hotyka 2007 jún. 19. - 23:26:52
(4/58)
A film nagyon jó,nézzétek meg!!!
Olyan mint egy kis díszes ékszerdobozka. Tele van minden szépséggel és varázslattal,ami 90 percen keresztül elragadja az embert.
A fõhõsnõ igazi mûvésznõ,aki tele van fantáziával és kápráztat mesés ötleteivel.Nagyon magával ragadó!
Reneé természetsen hozta formáját és tetszett,ahogy az érzelmi folyamatok be voltak mutatva,nagyon hû volt!
Miss Jane Bennet 2007 jún. 16. - 14:34:18
(3/58)
Én ma néztem meg és nekem nagyon tetszett.Jó film.
Miss Jane Bennet 2007 jún. 10. - 14:10:52
(2/58)
Én még nem láttam,de meg fogom nézni az biztos.Eddig amit olvastam és láttam róla az tetszett.
Eper1201 2007 febr. 09. - 11:52:49
(1/58)
Aranyos film, bar a tortenetbol tobbet is kilehetett volna hozni. Ewan McGregor es a bajusza... :-)