dantonb 2012 ápr. 10. - 22:44:58 Előzmény ELog
(75/135)
"A három dimenzióból soha nem fogunk tudni bizonyítékot találni több dimenzió létére."
Na és a gömbvillám? Ami hirtelen megjelenik,és ugyanolyan hirtelen is tûnik el ,miközben akkora energiákat sürít magában,ami egyszerûen megmagyarázhatatlan a 3 dimenziós tér kizárólagos létezése esetén.
tombenko 2012 ápr. 10. - 22:36:07
(74/135)
A húrelmélet elfogadottsága még mindig elég bizonytalan, ugyanis szegény továbbra sem szolgáltat stabil magyarázatokat, sem jóslatokat. Egyébként eLognak igaza vagyon, hogy bizony sokan keverik a dimenzió és a tér fogalmát, aztán ebbõl iszonyatos baromságok szoktak kisülni.
10/10
Viktor6665 2012 ápr. 10. - 20:25:12 10/10 Előzmény ELog
(73/135)
Ez nem igaz, az elmúlt pár évben nagyon sok elméleti fizikus foglalkozott a dimenzió-kérdéssel, ennek eredménye, hogy elfogadott lett a húrelmélet.
ELog 2012 febr. 05. - 19:47:30
(72/135)
Ja, és még annyi, hogy teljesen más dolog, foglalkozni valamivel, kutatni, és megint más pongyolán fogalmazni (és így már a megfogalmazással félrevezetni), teljes bizonyossággal hülyeségeket mondani.
ELog 2012 febr. 05. - 18:55:41
(71/135)
Hülyeséget mondtam, elnézést. Az újabb dimenzió természetesen az adott térbõl mutat ki, nem lehet része annak, hiszen a dimenziók amúgy is függetlenek egymástól. A lényeg, hogy ennek a térnek, amiben mi vagyunk, mindig csak ez a három dimenziója lesz (hosszúság, szélesség, magasság) más dimenziói soha. Ha léteznek egyáltalán más dimenziók, akkor azok ezen a téren kívül vannak. Aki mást állít, annak gõze nincs az egészrõl.
ELog 2012 febr. 05. - 18:44:55 Előzmény orion.anna
(70/135)
Szerintem meg ne vitatkozz olyanról, amit nem értesz. Azt se értetted, amit én leírtam. Elõször is nem a párhuzamos univerzumok létét tagadtam, noha azok létére egyelõre nem létezik bizonyíték. Explicit és egzakt bizonyíték soha nem is lesz, mert az lehetetlen. Univerzumból univerzumba ugrani (vagy katapultálni, ha az jobban tetszik) nem lehetetlen, legalábbis elvileg. De az univerzumból egy dimenzióba ugrás már lehetetlen. A dimenzió egyetlen kiterjedés, bármit is jelentsen a kiterjedés szó. Az univerzum pedig (legalábbis a mienk) három dimenzió. Univerzumból dimenzióba ugrani azt jelentené, hogy elveszítünk két dimenziót, két kiterjedést. Ezért baromség amikor azt fejtegetik, hogy a gravitáció azért kicsi az egyéb fizikai hatásokhoz képest mert egy másik dimenzióban van. Másik térben lehet, másik dimenzióban nem. Ugyanígy ökörség a mi három dimenziónkon belül feltekeredett egyéb dimenziókról beszélni. Terek lehetnek egymásba ágyazva, dimenziók nem. Egy újabb dimenzió (ha létezik egyáltalán) mindig kimutat az adott dimenzióból, soha nem lehet egy másik dimenzió része. És aki ilyen apróságokban hülyeségekket beszél, attól mit lehet várni a komolyabb következtetések terén. Amúgy én is matematikus vagyok, és nem a National Geographicból tanulom a tudományos gondolkodást. Felhívtam jóindulattal a figyelmet pár dologra, hogy ne essünk bele a konyhanyelv definícióinak csapdáiba, de nem kötelezõ odafigyelni rá, engem az se zavar, ha valaki még mindig a lapos földben hisz.
makailaci25 2012 febr. 01. - 15:34:40
(69/135)
Szerintem inkább félre kellene tenni ezeket a scifibe illõ baromságokat.Rágódjanak ilyesmin a fejlettebb tudománnyal rendelkzõ utódaink. Térhajlítás? Féreglyuk?Párhuzamos univerzumok? Ugyan már...Az átverések világában a "tudósok", se gondolják ezeket komolyan.Õk is élnek valamibõl, akárcsak a papok.Ha ezeket elhiszitek, akkor azt is hinnetek kell, amit a Bibliában leírtak (Állítólag isteni ihletésre), Söt ezeken túllépve, azt is, hogy a mérgezett alma kiesett Hófehérke szájából és feltámadt.
orion.anna 2012 febr. 01. - 14:12:35 Előzmény ELog
(68/135)
A több mint 3 dimenzióval kapcsolatban ajánlanám figyelmedbe a GEO magazin 2011 dec. - 2012 jan. számát, 18. old. Szomszéd Látogatás Fizikusok párhuzamos univerzumokba akarnak neutronokat katapultálni - attól h te hülységnek tartod, fizikusok/matematikusok igenis foglalkoznak ezzel és ehhez hasonló témákkal.
ELog 2012 jan. 25. - 08:42:39
(67/135)
Szörnyû lenne, ha valaki ebbõl akarna valamit megtanulni a fizika alapjairól. Egy komplett sorozatot lehetne készíteni e sorozat a tudománytalanságainak illusztrálására. A 3D-s poharas, folyadékos kísérlet egyszerûen félremagyarázás. Olyan sincs, hogy a 3 dimentzióból átlépni a negyedik dimenzióba, ez egyszerûen tudománytalan. Matematikailag értelmetlen a rejtett dimenziók fogalma, a feltekeredett dimenzió és még egy rakás dolog. A három dimenzióból soha nem fogunk tudni bizonyítékot találni több dimenzió létére. Aki ilyen baromságokat állít, az még a dimenziók természetével sincs tisztába. Tudománytalan a dimentziók közti áramlás... Meddig lehetne még sorolni? Valószínûleg addig, amíg nézi az ember ezt a sorozatot. Szegény Morgan Freemant nagyon tisztelem mint színészt, mint embert, de teljesen lejáratja magát ezzel a sorozattal, mert sajnos nem csak arról van szó, hogy túl bulvárosra sikerült a dolog, az egyszerûen sarlatánság, megtévesztés, ami itt a témában folyik.
10/10
babo410 2012 jan. 11. - 00:58:29 10/10
(66/135)
Nagyon jó sorozat, kár hogy az Invitel áttette másik csomagba a siece-t. Amúgy a helyes epizódlistálya a dvd-n legalább is így szerepel az 1. évad: 1. Van Isten? 2. A fekete lyukak rejtélye 3. Lehetséges-e az idõutazás? 4. A kezdetek elõtt 5. Hogyan kerültünk ide? 6. Egyedül vagyunk? 7. Mibõl vagyunk valójában? 8. A sötéten túl. Valószínû ez a helyes sorrend, mert a DVD-rõl néztem, meg IMDB-n is így van fenn, õk is valszeg DVD-rõl lesték.
DaN!el 2012 jan. 10. - 17:55:57 Előzmény szendrei
(65/135)
Dr.Mouse 2011 nov. 20. - 21:36:18
(64/135)
Az elméletgyártás, majd a meggyártott elméletek ütköztetései szoktak olyan szikrákat eredményezni, amelyekbõl zseniális elõrelépések születnek a gyakorlatban is... :)
dodon 2011 okt. 25. - 19:58:43
(63/135)
szerintem tevut mindenik ut, amely az embert fizikai valojaban akarja fenyevekre repiteni.
Ha van "turizmus" a vilagmindensegben, akkor ha megtalalnak/es arra meltonak talnak minket, nos akkor, es csakis akkor megmutatjak nekunk a trukkot, hogyan tudjuk elmenket informaciova alakitani, es hogyan tudjuk ezt az informaciohalmazt fenysebesseggel "elposztolni" oda, ahol mar letezik a "nagytudasuak" altal korabban odatelepitett "vevokeszulek".
Vegul is az ember sincs olyan messze a szamitastechnikai szemelyisegklonozastol, parszaz ev alatt rutinna is lehet. Mindenkepp hamarabb tudjuk majd a "lelkunket" teleportalgatni a gepeink segitsegevel, mint fereglyukakat nyitogatni, es teret hajtogatni. Es sokkal kimeletesebb is lenne, leven a biologiai lenyunk keptelen lenne a valos letezesunk alatt felgyorsulni fenysebesseg kozeli ertekre, figyelembe veve a gyorsulasbol fakado erohatasokat. Kilapulnank a rank hato milliomegy "G"-tol, mint egy nanohartya :) Es ezen meg az "antigravitacio" feltalalasa sem segitene, leven a hatalmas ero sajat testunk tehetetlensegebol fakad.

Szoval az avatarjaink lesznek azok, akik bejarjak az univerzumot. Csak ennek latom nemi eselyet.
10/10
szendrei 2011 okt. 20. - 12:56:15 10/10
(62/135)
Nem tudja valaki, hogy ez a

Hogyan mûködik az univerzum?

már a második évadba tartozik?

2/mennyi?
djyuri 2011 máj. 19. - 19:15:22 Előzmény Jofy
(61/135)
Így van. De annyit még hozzá,hogy a relatív idõhöz képest lehet "utazni" az idõben. Mert van egy idõ alap..mondjuk a miénk....és ehhez képest,ha valaki,valami a fénysebességhez közeli állapotba kerül,akkor számára lelassul az idõ.
Emellett ha ugyebár elhagyjuk a földet,de akármelyik bolygót,akkor csökken a gravitációs hatás és köztudott,hogy a gravitáció hatással van az idõ múlására. Egész egyszerû mindennapos példa a mûholdak idõeltolódása is...ott is folyamatos korrigálás szükséges.
Io 2011 márc. 11. - 18:19:10 Előzmény Jofy
(60/135)
Pont ez! :)
Jofy 2011 márc. 11. - 09:23:23 Előzmény Io
(59/135)
Azt hiszem én indítottam el. Csak azt akartam mondani, hogy ha a Földrõl elrepülök egy kb. fénysebességû ûrhajóval, és visszatérek, addigra gyakorlatilag a Földön több idõ telt el, mint nálam az ûrhajóban, és ez lenne, ha jól értem a Hawking szerinti jövõbeutazás.
Io 2011 márc. 09. - 21:00:49 Előzmény chosette
(58/135)
Költõi kérdésnek szántam.
10/10
chosette 2011 márc. 08. - 21:25:16 10/10
(57/135)
Nem egészen.Az idõ utazásról.Ki hogy érti.Szerintem nem lehet elõre, csak vissza.Már ha majd egyszer lehetséges lesz.
Io 2011 márc. 08. - 20:58:00
(56/135)
Eléggé félre van már itt értve a dolog. A jövõutazásról beszélünk, nem?