Téma: My Fair Lady

bürgönye 2010 nov. 03. - 20:55:06 Előzmény csabaga
(129/249)
Igen, a Pygmalion forgatókönyve tényleg Shaw mûve (talán Oscart is kapott érte, ha jól emlékszem), és szerintem a musicalben is nagy pozitívum, hogy meghagyták a nyitott (bár szerintem azért erõsen sugallatos) befejezést - nekem nem igazán tetszett, ahogy az utószóban erõlködve magyarázza, hogy Elizának kihez és miért kellett feleségül mennie.
Hogy milyen lett volna a film Julie Andrewszal és Laurence Olivier-vel, nem tudom. Nem hiszem, hogy kevésbé lett volna édeskés - szerintem az eredeti színpadi musical is hasonló lehetett, bár természetesen nem láttam. Szerintem ez a tónus nem a színészek hibája (habár Rex Harrisont nemigen láttam más filmben, úgyhogy nem tudok nyilatkozni a tehetségét illetõen), hanem az egész koncepció számomra egy kicsit hamis... De ez persze megint nem a filmrõl mond valamit, hanem rólam mint nézõrõl. :)
10/10
csabaga 2010 okt. 20. - 17:04:11 10/10 Előzmény bürgönye
(128/249)
A film persze,hogy jobban hasonlít a színdarabra,hiszen ott is G.B. Shaw volt a forgatókönyvíró.
Bár az eredetileg nyitott befejezést is õ változtatta meg,és ezt a musical változat is átvette.
L. Olivier-t jobban el tudtad volna képzelni Higginsnek?Szóba került,hogy a filmen õ játssza ezt a szerepet.Eliza apját meg J. Cagney.
Tényleg édeskés némileg,de az eleve "édeskés" J. Andrews-zal nem lett volna méginkább az?
10/10
filmbarbár 2010 okt. 18. - 19:24:04 10/10 Előzmény bürgönye
(127/249)
Érdekes megközelítés.
A magyar származású Gabriel Pascal ötlete volt, hogy musicalt csináljanak a Pygmalion-ból. Nem ment könnyen, és csak Pascal halála után kezdõdött el a film forgatása.
Amit írsz, 'túl édeskés, aranyos, bájos' mind igaz. Amit én másként látok, az éppen Rex Harrison Higgins-e: cinikus, öntelt pasas, tele vitriollal, maró gúnnyal és érzéketlenséggel. Harrison szerintem kora egyik legnagyobb formátumú színésze volt, ezt több filmjében bizonyította. Nem is láttam õt más könnyû 'nagyon édes' darabban.
Az 1938-as adaptációt sajnos nem ismerem, ezt a hiányosságomat igyekszem majd pótolni.
bürgönye 2010 okt. 17. - 17:17:33
(126/249)
Hajaj. Mindig kényelmetlen a klasszikusokról rosszat mondani - de nekem ez a film nem tetszett. Keveset ad vissza a darab mondanivalójából, társadalomkritikájából, éles humorából. Elhiszem, hogy musical, és mint ilyennek nem kell feltétlenül világmegváltó eszméket közvetítenie, de ez nekem egyszerûen már túl édeskés. Még Audrey Hepburn is kissé kényelmetlen a szerepében, Rex Harrison pedig nagyon nem volt jó választás, erõtlen és hiteltelen. Mindenki nagyon édes, mindenki jól néz ki (még Doolittle, a szemetesember is ragyogóan tiszta), semminek nincs igazán tétje. Ez önmagában véve persze nem rossz, csakhogy nem társul a megfelelõ mértékû (ön)iróniával, és ez megint csak a hitelesség ellen dolgozik.
Aranyos, bájos film, de egyszerûen nem tudott megragadni. Talán az is közrejátszott ebben, hogy a korábbi, 1938-as adaptáció a kedvenceim közé tartozik, és a színészeket, a koncepciót stb. önkéntelenül is azzal hasonlítom össze. (Ez nagy hiba, de egyelõre nem tudom kiküszöbölni.)
10/10
csabaga 2010 okt. 05. - 16:46:28 10/10 Előzmény kákóc
(125/249)
Ezt már nem fogjuk megtudni.
Azért érdekes,hogy teljesen általános volt,hogy szinte mindig más játszik filmen,mint a Broadway-n,de más alkalommal ebbõl nem csináltak "ügyet".

Szerintem ebbõl csak azért lett felhajtás,mivel Audrey Hepburnön nem tudtak egyébként semmiben sem fogást találni.
Nem ivott,nem kábítószerezett,nem volt gyógyszerfüggõ,nem csalta fûvel-fával a férjét,nem szórta a pénzt felesleges luxusra,nem plasztikáztatta magát stb,stb.
Így egy "bûne" maradt,nem tudott eléggé énekelni,így szinkronizálták.
kákóc 2010 okt. 02. - 23:15:28 Előzmény csabaga
(124/249)
Én úgy tudom, hogy G. Cukor ragaszkodott Hepburnhöz, mert rajongott érte.Az meg nevetséges ,hogy Andrews nem lett volna jó Lisának ,hiszen mondom a Brodway-n elõzõleg hosszú ideig brillirozott a szerepben.Ráadásul az õ eredeti énekhangja is predesztinálta a szerepre .Tuti ,hogy legalább olyan jó lett volna de inkább még jobb mint Hepburn.
10/10
csabaga 2010 szept. 28. - 17:26:11 10/10
(123/249)
Van benne valami...
Julie Andrews egy idõ után az édeskés szinonímájává vált.Ha valaki ilyen volt,Julie Andrews-os,mondták rá.
10/10
csabaga 2010 szept. 28. - 16:55:24 10/10 Előzmény kákóc
(122/249)
Audrey Hepburn megkérdezte Jack L. Warnert,nem inkább mégis Julie Andrewsnek kellene játszania a szerepet?
-Õ soha sem fogja eljátszani-felelte,-ha te nem vállalod,jön Elizabeth Taylor,ha õ sem,akkor valaki más.
Drága film volt,nem mertek kockáztatni,mint ahogy Audrey Hepburnnel sem kockáztatták meg a Quo Vadist,pedig még próbafelvétel is készült vele.
Helyette,az akkor(1950) sokkal ismertebb Deborah Kerr kapta a szerepet.

Julie Andres másik sikere a Muzsika hangja volt.
Ennek érdekes a története,mivel az 50-es évek végén Audrey Hepburnnek ajánlották fel a szerepet,de nem vállalta.Késõbb zenés darabot írtak belõle, és sikeres volt a Broadway-n egy "ismeretlennel".Filmen végül Julie Andrews kapta a szerepet és senki nem beszélt arról,miért nem a darabot színpadon sikere vivõ színésznõ játszik...
Következõ zenés filmje a Sztár volt.Meglepõ,de ezt is eredetileg Audrey-val képzelték el az 50-es évek elején.
Majd jött a Camelot.Színpadon Julie játszott,de addigra(60-as évek vége)már "kasszakudarcot hozó" hírbe keveredett,(vagyis sorra buktak meg a filmjei)és visszavásárolták tõle a szerepet,és ugyanúgy nem õ szerepelt benne,mint a My Fair Ladyben.
Ezek után évekre felhagyott a színészettel.
Cordelia 2010 szept. 28. - 14:26:24 Előzmény Dr.Mouse
(121/249)
ízlés dolga. van, akinek bácsi, van akinek férfi (RH), mindegy hány éves.

Egyszer sírdogált a tévében az a nõ, aki évekig volt Martina Navratilova élettársa. Mesélte, hogy mindig is a férfiakat kedvelte, normális házasságban élt, gyerekeket szült, de Navratilova úgy udvarolt, mint egy férfi, aki mellett Nõnek érezte magát, ezért hagyta el a családját. Sok évvel késõbb Navratilova (igazi férfiként) azért rúgta ki, mert vízszeres lett a lába. Na jellemzõ...
10/10
yoz007 2010 szept. 28. - 13:10:35 10/10 Előzmény kákóc
(120/249)
Igazad van, hagyjuk a személyeskedést...

(Csak úgy látom, hogy jó néhány "nagy arcú", kiszorult a "trendi" közösségi oldalakról, "ahol a jó fejek laknak" és itt fikázzák a világsztárokat.)
kákóc 2010 szept. 27. - 22:38:25
(119/249)
Haggyuk a személyeskedést , még akkor is, ha tanán valaki nagy butaságot ír, hiszen nem tehet róla.Rex H. remek színész , és a filmben ragyogóan játszik.Inkább az jut eszembe, hogy az volt méltánytalan, hogy Audry hepburn játszotta Lisát,pedig a Brodway-n óriási saikerrel alakította a szerepet Julie Andrews,aki a Mary Poppinsért kapott Oszkárt némi gyógyírként.
10/10
yoz007 2010 szept. 27. - 22:23:12 10/10 Előzmény Dr.Mouse
(118/249)
Nem szorul rá (az Oscar-díjas) Rex Harrison az én védelmemre, de te nagyon-nagyon beteg vagy, a hozzászólásod alapján !!!
(Reméljük, hogy soha nem leszel öreg...)

A film pedig:
10/10
10/10
offtopic
filmbarbár 2010 aug. 18. - 21:42:18 10/10
(117/249)
Minek irkálsz ide, bazdmeg?
Fogd meg a butykosodat, és maradj vele. Mindenkinek jobb lesz így. :DDD
csababazdmeg 2010 aug. 18. - 20:39:58 Előzmény Dr.Mouse
(116/249)
my fair lady magyarul meg van neked ,Szeretném megszerezni
10/10
csabaga 2010 jan. 04. - 15:59:35 10/10 Előzmény Dr.Mouse
(115/249)
Színpadon Rex Harrison játszotta ezt a szerepet(premier a Broadway-n 1956-ban).
A Warner nem õt akarta,nem a kora miatt,hanem a sok sikertelen filmje okán,de senki sem vállalta.
Parókával azért nem nézett ki olyan idõsnek és Audrey Hepburn sem 18-20 éves volt éppen,mint amit a darab ír...:)
Dr.Mouse 2009 dec. 31. - 15:27:49 Előzmény Sorozatfüggõ
(114/249)
Számomra érthetetlen, hogy Rex Harrison személyében, ilyen öregedõ papust választottak a fiatal, szép Audry mellé.. Nem volt olyan, akire, ha ránézünk, nem megy el az életkedvünk? Vagy akivel legalább át tudná élni a nézõ a románcot? Annyira beteges felállás egy ilyen bácsival.. (jajmááá', és az Oscar-t is a "bácsi" kapta..) Még az eredeti (Pygmalion) mûben - ami pedig régebbi - is az akkor fiatal Leslie Howard volt a bájos Wendy Hiller partnere.
10/10
csabaga 2009 dec. 27. - 15:42:02 10/10 Előzmény Yuliusz
(113/249)
Gyerekkorában Hollandiában élt és az õ magasságuk tényleg ennyit változott az elmúlt 60 évben.:)
Pont a magassága miatt nem lehetett balett táncosnõ és annyira magasnak tartotta magát,hogy szinte csak lapos sarkú cipõben járt.
A Sabrinában amikor úgy áll Bogart mellett,hogy látszik a lábuk,balettcipõben van,míg Bogie magasítottban...:)
A mai 18 éves magyar lányok átlagmagassága 170 centi alatt van...:)
Érdekes egyébként,hogy a magasnak kinézõ Keira Knightley szintén 170 centi,de azóta a férfiszínészek letörpültek!
Yuliusz 2009 dec. 26. - 17:14:49
(112/249)
Mindenben egyetértünk!
A magasságát illetõen természetesen én is a mai "idolok"-hoz hasonlítottam.
Azért nem élt olyan régen, hogy ez ma 185 centinek számítson :)
10/10
csabaga 2009 dec. 26. - 16:20:18 10/10 Előzmény Yuliusz
(111/249)
170 centi "alacsony" volt...Ez akkor kb. annyi volt,mintha ma 180-185 alacsony lenne.
Legfeljebb colos 185-195 centis férfipartnerei mellett néz ki relatív alacsonynak,de a Római vakációban az utcán,mikor nem a 192 centis Gregory Peck áll mellette,hanem egy átlag statiszta férfi.,azoknál már sokszor magasabb.
Vagy érdemes összehasonlítani,mikor a My Fair Lady házvezetõnõje mellett áll...
Csak összehasonlításképpen,a korszak másik vezetõ színésznõje Elizabeth Taylor 159 cm. volt.

Õt nem a tökéletes alakja,hanem az egyedi arca,természetes bája és a kisugárzása tette maradandóan széppé.
Nem volt egy cicababa.Szerencsére...
Yuliusz 2009 dec. 20. - 17:19:46 Előzmény szamszi
(110/249)
A dalokat nem Audrey énekli, hanem egy Marni Nixon nevû énekesnõ.
De nem ezért maradt el az Oscar. A My Fair Lady nem a legjobb filmje. Hepburn túlságosan szép, finom és elõkelõ még szurtos virágáruslányként is.
De Õ ilyen volt. Egy alacsony, "se melle, se feneke" régen meghalt színésznõ még mindig szinte minden öröklistán a világ legszebb nõje.
Ki érti ezt hölgyeim?