Téma: Nagy Hal

Lacczy 2011 febr. 10. - 18:15:02
(78/118)
Igérem, nem írok többet, biztos untok már!
De lehet tévedtem... annyiba, hogy:

Spoiler

Hirtelen növés templomba = 18évesen már felnõttnek, önállónak érezte magát, otthagyva családját (tipikus tinédzser felfogás "már felnõttnek érzi magát" lázadó szellem)
a falu = házassága, majd mikor elment = elvált, kislány = gyereke, akit otthagyott... romos falu = romos házasság-kapcsolata, majd volt feleségével kibékült = felújitott falu... Bár errõl nem szól a film, de valami ilyesmit is vélek felfedezni. "korán jött" = korai házasság...
Otthagyta a falut továbbállt = élni akart még
Említi a filmben az apuka, hogy nem házas "nem volt rendes esküvõ", közben mástól kiderül hogy házasok. - (vagy csak voltak) ez utalt rá nekem.

Apja azért is szeretett mesében mesélni szerintem, mert azzal takargatta azt amit szégyellt, és így próbálta szépíteni, korrigálni, megmagyarázni akkori lelkivilágát. (mindenki csinál hülyeséget, fiatal volt)

Többet nem írok, nézzétek figyelemmel...
Ti hogy látjátok...
Lacczy 2011 febr. 10. - 17:34:46
(77/118)
Jah, a koraszülöttséget a fiúnál, meg csak azért hangsúlyoztam, mert mikor a film elején rátalál a falura az apuka, aki fogadja egybõl ezzel kezdi!!! Korán jött, késõbbre vártuk!!!

hmm :)
Lacczy 2011 febr. 10. - 17:29:59
(76/118)
***Spoiler***
vihar, autós baleset... = betegségére utal!!! Utánna talált rá a romos falura !!! Gondoljuk csak végig !!!


ÁH zseni vagyok, mostmár valami díjjat is kérek :P :D
Lacczy 2011 febr. 10. - 17:25:44
(75/118)
*(valamiért elküldte befelyezetlenül)*
*** Spoiler***
Nem vagyok benne biztos de szerintem a "Fantom falu" az a fia.
Gondoljuk csak végig amit a néger orvos mondott a gyereknek a film vége felé a korházban. Elmesélte hogy született valójában!!!
Ami a fontos KORÁBBAN JÖTT, NEM ERRE AZ IDÕPONTRA VÁRTÁK = KORASZÜLÖTT VOLT!!! APJA AKKOR IS TÁVOL VOLT, elvileg ÜZLETI ÚT, bár ki tudja!!! Mivel kiderült a filmbe hogy 1x FÉLRELÉPETT AZZAL A ZONGORATANÁR NÕVEL!!!
A fiú is említette hogy gyerekkorába még jó volt az apjával a viszony, majd nem foglalkozott vele annyit mert mindig távol volt!!!!
CSak össze kell rakni a képet => falu = csodálatos, jól érzi itt magát, még is itt hagyja... A kislány = lelkiismerete is mondja hogy maradjon ne szúrja el az életét. Amikor visszajön az már késõ lesz... ( mellesleg a kislány 8éves szerintem akkortájt volt a fia 8 éves).
=> Mikor rátalál a falura romokba áll = a fiú nem szereti már az apját.
Próbálja felújítani a falut, tudja hogy az õ hibája, hogy így néz ki mert nem tért vissza, és nem vigyázott rá... Mondja is neki a felnõtt kislány!!!
Apuka álmaiban kibékült a fiával és ismét szereti = felvásárolta és felújította a falut!!!

Ez az elképzelésem a filmrõl, bár több rejtegetni valót tartalmaz még amire még nem jöttem rá !!! :(
Mások véleményére is nagyon kiváncsi vagyok!!! Írjatok
10/10
offtopic
Lacczy 2011 febr. 10. - 17:11:50
(74/118)
Sokak úgy írnak csak errõl a filmrõl, hogy szép kis mese...
Ez a film szerintem tele van mondanivalóval, és metaforával = az apuka életének kapcsolatával. (én így látom)
!!! SPOILER !!!
Nem vagyok benne biztos de szerintem a "Fantom falu" az a fia.
Gondoljuk csak végig amit a néger orvos mondott a gyereknek a film vége felé. Elmesélte hogy született valójában!!!
Ami a fontos KORÁBBAN JÖTT, NEM ERRE AZ IDÕPONTRA VÁRTÁK = KORASZÜLÖTT VOLT!!! APJA AKKOR IS TÁVOL VOLT ( !!!!
10/10
sonnygrey 2011 jan. 18. - 01:32:57 10/10
(73/118)
és tényleg egy szép Mese... :)
Agaton 2010 dec. 31. - 10:38:44 Előzmény Hugenotta85
(72/118)
Ejj hát én most láttam a filmet, és szerintem nem kell neki olyan nagyon eredetinek lennie, hogy jó legyen.

Ez egy nagyon szép mese, ilyet vár az ember egy Burton-filmtõl. Én legalábbis bizotsan. :)
6/10
Hugenotta85 2010 dec. 28. - 22:09:34 6/10
(71/118)
Üdv,

Bevallom férfiasan nem igazán értem a film körüli felhajtást. Szerintem egy kiszámítható középszerû max egyszer nézhetõ alkotás tele klisékkel. Nekem nem a Forrest Gump jutott róla eszembe hanem az Emily csodálatos élete (langyi francia bélsár). Bár igaz hogy ha mondjuk a kiadás évében nézem meg és nem most 2010-ben akkor lehet nem tûnt volna a téma lerágott csontnak. A lényeg Fuss Forrest Fuss, Nagy Hal te csak ússzál tovább!!!!

10/6
10/10
Ferrer 2010 okt. 19. - 22:14:18 10/10
(70/118)
Hatalmas élmény volt filmklubon megnézni. Mindenképp le fogom tölteni, még egyszer ezt muszáj megnézni.. 10/10.
10/10
Sadenal 2010 aug. 22. - 18:47:24 10/10
(69/118)
Szerintem ez Tim Burton legértékesebb filmje (nah majd megnézem az Ollókezût, és majd elválik igazam volt-e). Nagyon szép és a szimbólumrendszere néha olyan nevetséges és röhejes, hogy attól már jó.:)

10/10

SPOLIER

Szerintem a vége volt a legszebb mikor a fiú mesélt az apjának, és az egész élete ott volt a parton. Nah az valami gyönyörû volt. És szerintem ez esett jól az apának, hogy a fai is tud mesélni, annak ellenére, hogy nem hitt az egészben...Pedig valójában megtörtént, csak kicsit kiszínezte..:D
10/10
avonlea 2010 aug. 19. - 14:16:05 10/10 Előzmény katussKA
(68/118)
Nekem is nagyon tetszett! féltem megnézni, gondoltam, biztos hamar leállítom és törlöm...de szerencsére nem így történt, pozitívan csalódtam és nagggyon tetszett. nem a megszokott tömegfilm!
9/10
peti2006 2010 aug. 12. - 16:41:01 9/10
(67/118)
Forrest Gump Tim Burton módra!
A végén azt hittem csak mese, és mégsem!
10/10
katussKA 2010 aug. 09. - 13:34:58 10/10
(66/118)
IMÁDOM
10/10
1asokközül 2010 márc. 28. - 14:59:17 10/10
(65/118)
Rám nagy hatással volt, sírtam a végén... :) Nagyon aranyos film, aki szereti a meséket feltétlenül nézze meg!
8/10
Bellavita 2010 febr. 21. - 11:15:02 8/10
(64/118)
A filmnek nem igazán olvastam utána, mielõtt megnéztem volna. Egészen mást vártam, és kaptam egy mesét, egy homéroszi odüsszeiát:-). Egy csodálatos, varázslatos világot, ahol jó idõzni. Eleinte tiltakoztam magamban, hogy micsoda hülyeség, félszemû boszorkány és óriások, ez nem lehet,- de aztán lassan elkezdtem megszeretni ezt a különleges képi világgal megáldott filmet.Sõt, már nem is tudtam, hogy ez a sok fura történet valóban megtörtént-e Bloom-mal, vagy csak kitalálta. Ha valaki ismeri Tim Burton rendezõ stílusát, világát, akkor tudja, hogy mit kaphat a filmtõl.Fantasztikus, hogy olyan szereplõk tûnnek fel, mint Danny DeVito,Steve Buscemi s Marion Cotillard. A film kerüli a mélységeket,csupán egy kedves, könnyed, varázslatos világ, amelyben kirajzolódik egy ember élete. Az apa-fia konfliktusról és a nagy szerelem mélységeirõl sem tudunk meg sokmindent, mert már visz is tovább a film a kalandok közé, Fantomba, vagy a cirkuszba, ahol mindneki csodálja és szereti Bloom-ot. Alapvetõen a mesékre és a látványra épülõ filmtõl ne várjon senki nagy dolgokat,hisz ez egy pergõ mesevilág csupán,amelynek vagy át tudja adni magát valaki vagy nem. Ettõl függ, hogy szeretni fogod -e vagy sem. Nálam 7/10.
10/10
Katyu93 2010 jan. 24. - 23:09:11 10/10
(63/118)
Hát ahogy elnézem a hozzászólásokat nagyon megoszlanak a vélemények a filmrõl. Van akinek nagyon tetszik és van akinek nagyon nem. Én azok közé tartozom, akinek nagyon tetszik : ) Nagyon aranyos kis film és a színészek is jól játszanak benne. (Ewan McGregor az egyik kedvenc színészem és nem csalódtam benne most sem) úgyhogy én 10est dobtam rá és tudom ajánlani mindenkinek (egyszer mindenféleképpen megéri)
Lacuka 2010 jan. 04. - 22:20:04
(62/118)
Egyszer nézhetõ....
offtopic
filmbarbár 2009 dec. 28. - 09:55:38
(61/118)
Na, akkor ez bejött. Meg is nyomtam hozzá az 'offtopic' gombot, hogy jobban látszódjon a belekötés. :)
filmbarbár 2009 dec. 28. - 09:54:16
(60/118)
Ebben a filmben a fantáziálásnak, a hazudozásnak, ha úgy tetszik, valóban nagy szerepe van. Ezt egy külsõ szemlélõ könnyen elítélheti, itt azonban az apa-fiú kapcsolaton van a hangsúly. Nekik kettõjüknek kell végigjárni ezt az utat, hogy megtudják vajon szándékos félrevezetésrõl vagy a szeretet egy másfajta megnyilvánulásáról van szó. Sztem az utóbbi. Ennek felderítésében nagy szerepet játszik a fiatal Willy csodálatos felesége.
Attól, hogy sokaktól áll távol a hazudozás, mint tõlem is, ezt a filmet nagyon lehet szeretni. Kell hozzá egy jó adag türelem és megértés.
ernesztin 2009 dec. 28. - 09:49:50
(59/118)
Teljesen biztos voltam benne, hogy ebbe valaki bele fog kötni :)