Téma: Napfény

Anteris 2009 nov. 16. - 20:24:56
(141/301)
nem lett volna rossz csak szerintem a végefelé meghalt a forgatókönyv írója és a rendezõ a kisfiától kérdezte meg, hogy mi legyen a vége, azért került bele "zombi" amivel ki is lett végezve a film ott helyben.
2/10
tibba 2009 nov. 16. - 20:15:30 2/10
(140/301)
igazi sci-fi kedvelõ vagyok, :D én megnéztem naívan 7,akárhányas átlag értékelése miatt de nem teszek ilyet többet, lehetne akár rádió játék is mert nem nagyon történik benne semmi ,unalmas a vége meg borzalamas .
öö..öö..izé..öö..ja.. 2009 nov. 16. - 16:38:52
(139/301)
Csak azt sajnálom,hogy nem Chewbacca kapta az Ikarosz 1 kapitánya szerepét.Neki testhezállóbb lett volna.
Na mindegy,majd legközelebb sikerül a nagy visszatérés Csubi....
kisabonyi 2009 nov. 16. - 10:12:06 Előzmény Anteris
(138/301)
Nem. De ettõl még nézhetõ és élvezhetõ! B@romi jó film!
Anteris 2009 nov. 10. - 21:15:36
(137/301)
ajaj, nem volt benne néger, nem lesz ebbõl baj?? : )
Millagro 2009 okt. 23. - 14:58:01
(136/301)
SPOILER

Akkor nem egy filmet láttunk, mert amit én néztem, abban a kapitány túlélte, és miután átment az átjárón, hogy az õ számítógépüket is tönkretegye, felrobbantotta az átjárót, nehogy visszajussanak a többiek.
Crazy Horse 2009 okt. 23. - 08:35:18
(135/301)
"k*csög halhatatlan k*csög zombi :D szerintem teljesen felesleges volt a filmbe"
Egyetértek, de azért okozott pár befosatós pillanatot :D
3/10
kavasr 2009 okt. 23. - 01:34:09 3/10
(134/301)
lehet igazad van. akkor is egy köcsög halhatatlan köcsög zombi :D szerintem teljesen felesleges volt a filmbe. (apropo zombi, a film rendezõje készítette a 28 nappal késõbb-et :])
Crazy Horse 2009 okt. 22. - 23:49:26
(133/301)
SPOILER

Szerintem sikerült félreértened. Semmi nem utalt arra, hogy zombi lett volna, hacsak nem a megégett bõre, de az kevés. Ráadásul nem hinném hogy a film készítõi ekkora bakit el mertek volna követni, ahhoz túlságosan is a tudományra, a realitásra épít a film.
A kapitány pedig nem porként jutott át a 2. hajóra, hanem a saját két lábán. Mit gondolsz, mitõl sérülhetett meg a zsilip? És ki tartotta fenn a biokertet éveken át?
Szóval részemrõl a zombi elmélet elég felejtõs.
3/10
kavasr 2009 okt. 22. - 23:03:07 3/10 Előzmény Millagro
(132/301)
SPOILER

a kapitány nem túlélte hét évig... ahogy az elõttem szóló mondta. a kapitány halott volt, zombi, szellem, kinek hogy tetszik, és pontosan ezért van elrontva az a film. a kapitány egy halhatatlan "porfelhõ" tulajdonképpen. por formájában ment át a másik ûrhajóra mikor átszívták az embereket. ez a szánalmas elem a filmbe szerintem.
Laca156 2009 okt. 22. - 18:04:08
(131/301)
Mint sci-fi nem volt rossz, az utóbbi évek felhozatalát tekintve,az hogy sok tudományos alapja nem volt különösebben nem számít. Nekem az sántított egy kicsit hogy a japán srác "egyedül" sikeresen elbaltázta a röppályát és még az Ikarosz se mondott rá annyit hogy fapapucs. Az õrült kapítány egyedül maradok Istennel szindróma nem volt rossz gondolat.
1/10
toshiba321 2009 okt. 21. - 21:43:56 1/10
(130/301)
nekem nem tetszett elég gáz film.
Millagro 2009 okt. 21. - 21:20:33
(129/301)
Tetszett a film, látványos, szép képek. Amit nem értettem, miért csak Capa tudta elindítani a bombát? Nem úgy lenne logikus, ha egy ilyen fontosságú küldetésrõl van szó, hogy a legfontosabb feladatot mindenki el tudja látni? Capa bármikor beverhette volna a fejét, vagy más módon sérülhetett volna, és akkor vége az egész küldetésnek.

SPOILER
A másik kapitány tényleg sokat rontott a dolgon, de hát valami miatt meg kellett halnia a többieknek. Szvsz ezt megoldhatták volna úgy is, hogy itt jön rá valakire a nagy vallásosság.
Az oké, hogy egyedül túlélhette egy ember hét évig, viszont megégve már nem annyira, hiszen épp elég mindent vittek fel a hajóra, hogy fertõzése legyen, vagy más problémája a hiányzó bõr miatt.
3/10
kavasr 2009 okt. 21. - 16:57:12 3/10
(128/301)
Nah, lejjebb találtam olyan hozzászólásokat, hogy nem kellett volna horror jelenet bele. Megnyugodtam, már kezdtem megijedni, hogy mindenkinek hibátlanul tetszik a film...

Valóban jó film! Nincs baj a sci-fikkel, nincs baj a fantasyval, én szeretem, bele élem magam, én sem egy monoton beszûkült látóvilággal rendelkezdek, van fantáziaerõm, szeretek elrugaszkodni a hétköznapi dolgoktól (persze nem élek álomvilágban), DE!

-talán spoiler-
Ennek a filmnek van egy hatalmas hibája, a vége! A film közepéig, úgy éreztem, hogy egy hatalmas film, végén még egyik kedvencem is lehetne, de mikor megjelenik a zombi kapitány... az olyan szinten "ünneprontó", és olyan szinten leviszi a film élvezeti faktorát, hogy már az utolsó 10 percben a textet néztem, hogy mikor van már vége. A zombi kapitány az egyetlen elem ami feltûnõen sci-fi elem. Egyszóval lehetetlen elem. A többi része a filmnek, igenis valóságos lehet ha van képzelõerõnk, de az a kapitány egyáltalán nem hiányzott volna.
-off-

Ami még nem tetszett, az az emberek hozzáállása a halálhoz. Értem, hogy hiperfontos küldetésrõl van szó, és h mindenki életénél fontosabb, de könyörgöm, azon emberi viselkedés láttán, nem csodálkoztam volna ha megzabálnak egy hamburgert miközben a társuk a lábuk elõtt vérzik el. Olyan valószínûtlenül leszarják h valaki meghal, h az félelmetes. Meg ez az örökös öngyilkossági/önfeláldozási hajlam is ezt mutatja. Saját életüket is leszarják. Ez normális esetben nem lenne így. Az ember küzd! Nem égeti szénné magát, még akkor sem ha "szerelmes a napba". A halál téma túl irreális nekem.

Ezek nálam súlyosan lehúzták az értékelést, 10/3.
1/10
PSissy 2009 okt. 21. - 14:32:38 1/10
(127/301)
Hogy a nem is távoli jövõben a Nap... Szeretném az 1/10000-ed részét leélni, amennyi idõ múlva ez bekövetkezik. Mellesleg a végleges kihûlést nem fogja senki megakadályozni, ha egyébként nem pusztulunk ki, mert elõtte pont amiatt, amit terveztek, a Nap kitágul, és Földnek reszeltek. Annyi a tudománytalanság benne, mint egy "jobb" ReTekKlubos gagyiban. Errõl nyilván az alkotók is tudtak, mert a sztorit gyorsan elterelték a 'Hét évet a zûrben(sic!) lehúzott félig megégett õrjöngõ' irányba.
Szánalmas! Asimov, Clark forognak...
Ha képtelenek értelmes ötleteket megfilmesíteni, talán olvasgassák a fent említettek mûveit. 1/10
5/10
doktormacko 2009 okt. 18. - 21:10:38 5/10 Előzmény mazse.
(126/301)
A téma jó , de szkafandwer nélkûl az ürben nehéz repülni.
mazse. 2009 okt. 17. - 17:20:53
(125/301)
Nekem kifejezetten tettszett a téma.
Talán a végét nem kellett volna nagyon horrorisztikusra venni.De ennek ellenére nálam 10/8-as a film:)
9/10
P.O.C. 2009 okt. 05. - 10:24:01 9/10 Előzmény digitalisnomad
(124/301)
Épp tegnap láttam elõször, annyira megfogott hogy ma is megnéztem. Maga a történet lenyûgözõ, nagyon figyeltek a technológiai hihetõségre, és ami nekem direkt tetszett, hogy nincs benne semmi "amerikai faszagyerek vagyok" nacionalista effektus, amitõl sokszor már hányingerem van.
A végét lehetett volna jobban is fokozni, pl.: "küzdelem életre halálra a bõrrákos pasassal, Van Damme módra valamelyik ázsiai szereplõvel" :P
Sci-Fi rajongóként talán elfogult lehetek, de én egy erõs 9-est adnék rá.
9/10
digitalisnomad 2009 okt. 02. - 21:32:15 9/10
(123/301)
Klasz film.Mindenképpen nézd meg.9P.
10/10
Ghastly 2009 jún. 27. - 23:34:51 10/10
(122/301)
-spoileres
Én ma láttam megint a filmet kb fél év után és megint teljesen lekötött. Ahogy így átnéztem a hozzászólásokat lehet, hogy teljesen máshogy fogtuk fel a dolgokat. Gyakorlatilag az egész feszültség szerintem a filmben ott kezdõdik amikor a pszihológus csávó ül a nap elõtt és le van nyûgözve, hogy milyen szép és milyen jó. Gyakorlatilag ezzel a rendezõ szerintem egy olyan kitalált betegségre gondolt ami nagyon is elképzelhetõ, az emberek szerelmesek lesznek szinte a nap látványába, ezért mondja majd a csaj a srácnak is aki az álmából riadt fel, hogy õ csak a napot látja amikor lehunya a szemét. A pszihológus csávó is teljesen lebarnul, égési sebei lesznek. És ugyan ez történt a másik hajón lévõ emberekkel is. A kapitány teljesen át adta magát a "fénynek". Nála is elmebaj volt . :) Ezért is kezdett el beszélni arról, hogy õ lesz majd az utolsó ember, bla bla. Ezért is akarta szabotálni a másik hajó akcióját. Ja és még annyi, hogy el lehet számolni, ha minden igaz akkor a Marsra elõször érkezõ ûrszonda is emberi mulasztás miatt semmisült meg, tehát teljesen érthetõ..
-spoiler end
Nekem nagyon tetszett a film, fõleg, hogy bele képzeltem azt amit már fentebb leírtam. Köszi, ha elolvastátok a hsz.m