Téma: Napfény

9/10
Zsütz 2009 jún. 02. - 20:48:47 9/10 Előzmény p148
(121/301)
Engem is nagyon lekötött, de Toshiróval értek egyet, nagyon jól megfogalamzta. Még annyit, hogy aki szerint a színészi teljesítmény 2/10, az sztem téved, és abszolút úgy reagáltak,ahogy az elvárható volt. Ha valaki még ennél is "ridegebben" és úgy fogadja a dolgokat, az már pszihopata és nem engedik felszállni :D. De persze úgy látom ez a film is erõsen megosztja az embereket. :D Úgyhogy nem is feszegetem a húrt. Nekem 8/10. Vagy inkább 9. És sztem nem volt horroros a vége, inkább kicsit...hát tényleg értelmeten. Csak az zavart, tényleg.
7/10
p148 2009 máj. 29. - 00:44:04 7/10
(120/301)
Jó film, engem teljesen lekötött. A látvány és a színészek is rendben voltak, de

SPOILER:
A vége felé az a kapitánynak nevezet folt azért egy picit túlzásba vitte a legénység ki irtását, ettõl még 8/10 adnék rá.
2/10
kegyetlendurva 2009 ápr. 07. - 14:28:44 2/10
(119/301)
Teljes bukás a film! Még a fanatikus tagokon belül is csak erõs idegzetûeknek tudom ajánlani! Tiszta habi, a film vagy 20-30szor vagy többször cáfol rá a logikára és a mai tudományra is! Mondjuk vígjátéknak elmenne :P
4/10
lacototh 2009 márc. 17. - 17:03:28 4/10
(118/301)
Egy ilyen küldetést soha nem indítanának el érzelemvezérelt gyengeelmélyûek csapatával. Ez nem nyaralás a haverokkal. Színészi teljesítmény= 2/10. Ha nem lenne egy sajátos mûvészi hangulata, a film egyszerûen csak unalmas volna.
7/10
Ágyús 2009 jan. 18. - 08:11:05 7/10 Előzmény robinnyo
(117/301)
Én is Danny Boyle(és Cillian Murphy) miatt estem neki a filmnek, de sokakkal ellentétben nem ért csalódás az összkép alapján. A látvány világ és a hangulat az nagyon eltalált, ezért éri meg végig "szenvedni"-meg ugye nem is túl hosszú hál istennek. Az áltudományos fizikai magyarázatok és butaságok ellenére, valamint, hogy a remek kezdést sikerült egyre inkább elb@szni -az utolsó 15 percért kifejezetten kár volt, a horror elemekkel együtt- mégis 7/10re értékelném.
1/10
robinnyo 2009 jan. 14. - 19:03:52 1/10 Előzmény mimoza777
(116/301)
Sajnos én nem. Végignéztem, kár volt.
3/10
Hix 2009 jan. 04. - 02:22:19 3/10
(115/301)
Az a baj, hogy amióta láttam a 2001: Ûrodüsszeiát, azóta én hülyét kapok attól, ha elmegy az ûrhajó a légüres térben (tehát ahol nincs hang sem) és közben óriási robajt csap. És minden ehhez hasonló probléma szintén kiakasztó számomra.
Az utolsó 19 óra (amíg elérnének lõtávolba) lejátszódik kb. egy óra alatt, úgy hogy az események folyamatosan történnek, tehát nem esett ki 18 óra. Az el lett felejtve.
A végén ami a bombában történik az számomra teljesen érthetetlen. Forognak ezerrel, de mindenki egy helyben áll. Melegedés zéró (egészen az utolsó pillanatig), pedig elég gyorsan mennek a nap felé.
A navigátor feledékenysége: ilyen sincs. Ezt nem fejbõl kell csinálni. Erre valószínûleg van egy lista, amit pontról pontra végig kell csinálni. Nem lehet csak úgy kifelejteni valamit.
De ez a vallás vs. tudomány szál harmatgyenge. Nekem már inkább csak belemagyarázásnak tûnik. Amíg nem olvastam itt a fórumon errõl, addig nem is gondoltam rá.
A képi világ amúgy nagyon rendben volt, más jót nem tudnék mondani róla. Csak azért hármas, mert "nagyon jól van megcsinálva" :(

U.I.: Ja és ami még felmerült bennem: mi a francért nem egy rakétát küldtek a napba? Miért kellett ehhez a legénység? Persze akkor nem lett volna film. De pont az ilyen értelmetlenségek miatt nem volt élvezhetõ nekem. Ma már majdnem minden sci-fi ilyen bugyuta sajnos. Szép, de értelmetlen.
10/10
k11zoltan 2008 dec. 30. - 21:23:56 10/10
(114/301)
Pont tegnap nézetem meg (kb. 1 év után) megint, és tartom a véleményem: a tavalyi év egyik legnagyobb dobása.
mimoza777 2008 dec. 30. - 21:14:34
(113/301)
Sajnos a 20 perc után kikapcsoltam.
sipka 2008 dec. 29. - 22:27:08
(112/301)
Nagyjából végig kattintgattam a véleményeket, és úgy látom, hogy számtalan teória született az alkotással kapcsolatosan. Nekem is van egy elméletem, ami talán a legtávolabb esik a megoldástól, de azért megosztanám, hátha valaki mégis lát benne (valamennyi) rációt.
Tehát szerintem ez a sci-fi egy újabb (s most dobpergést kérek): "Rémálom az Elm utcában" rész!!! :)
A legfõbb érvek a következõk lennének:
SPOILER
1. A pigment hiánnyal küszködõ, rothadó bõrû fõgonosz, teljesen azonos kinézettel rendelkezik mint "Freddy Kruger"! Csak most elhagyták a csíkos mintázatú pulcsit, a fekete kalapot, és a pengével kidíszített kesztyût is. (Mondjuk ezt már elõttem is megemlítette valaki :)

2. Mint mindenki tudja, Freddy módszere abból állt, hogy kihasználta az emberi "rettegés ok"okat. Tehát úgy iktatta ki az álomszuszék delikvenseket, hogy a saját félelmeikkel szembesítette õket (a legbizarrabb módon).
Na, a "Napfény"-ben pont fordítva történik. Itt a szereplõk által magasztosra emelt momentumok figyelembevételével, végez az áldozataival. Például:
-A nap iránt rajongó humanoid szétég az égitest sugaraitól.
-A növényeket kedvelõ "Greenpeace"-es csaj a földbõl kibújó hajtás fölött nyiffan ki.
-Az expedíció céljáért rajongó srác, pont a feladat teljesítésekkor patkol el.
-A(z elõzõ pontban felemlegetett) csávó iránt szerelembe esõ csajszi pedig, ugyanazon sorsra jut mint csodálatának tárgya. (Együtt robbannak fel.)
-A merev személyiséggel megáldott karakter, a hideg hûtõfolyadék hatására (most már) ténylegesen megmerevedik :)
-Stb.
SPOILER VÉGE

3. S mivel "Jason Voorhees" már kipróbálta magát a sci-fi mûfajban (Jason X), így "Freddy"-nek is muszáj volt készíteni egyet (a verseny-szellem nevében).

De ami miatt nem lehet teljes bizonyossággal "Freddy opusz"-nak tekinteni, az nem más, mint hogy a karakterek végig ébren vannak az alkotás folyamán. Legalábbis úgy tünik... Bár az is lehet, hogy hibernált állapotukban élik át az eseményeket...

Na jó. Jobb lesz ha befejezzem a tényszerû megállapítások taglalását, nehogy valaki tényleg elhiggye, hogy ez egy "Rémálom..." folytatás :P
offtopic
Miki1900 2008 dec. 05. - 12:04:42 Előzmény atesz777
(111/301)
a hívû nem biztos hogy rábízza magát a sorsra, hanem inkább, ha rossz történik vele, akkor nem összetör, ahogy az ateisták, hanem értelmet lát benne, és talán könnyeben kimászik belõle. leg magamból indulopk ki.
és a hívõ (mindegy milyen vallás) nem feltétlenül az akit megkeresztelnek. tehát úgy értem a mai keresztényke többsége nem is tartja be a vallásainak még a jó szabályait se. pl ne káromkodjunk
pacica 2008 dec. 05. - 12:02:40
(110/301)
Úgy 1 órán keresztül nem történik benne semmi. Aztán a végén van egy 10 perces akció. Másra számítottam. Egyszer azért érdemes rá szentelni idõt.
offtopic
Miki1900 2008 dec. 05. - 11:59:59
(109/301)
megnézném
ejdeigennagykár 2008 okt. 26. - 21:36:46 Előzmény sansz
(108/301)
nos, igen. a vege kesz borzalom. pedig egesz jol indult...
sansz 2008 okt. 26. - 21:15:45
(107/301)
üdv!
Nem vagyunk egyformák és amint alattam valaki említette: ízlések és pofonok.
Nálam egy scifinél alapelvárás, hogy a tudomány "mai" állása szerint, olyan nagyon-nagy butaságokat ne tartalmazzon. Ide a lézerkard nem tartozik, de mikor egy film egy fizikai jelenségre épül, akkor az legyen korrekt.

Ez a film viszont rettenetesen nagy butaság volt. Scifinek nem is nevezném.
Nálam már itt 5/10 -nél nem lehetne jobb. A film elsõ felében nem olyan borzasztó. Bár nem tudok nagyon feloldódni..folyamatosan szemet szúrnak az alapvetõ dolgok, hogy ha van sok milliárd ember, ez a nemtommennyi, tuti nem lenne benne ebben az ûrhajós csapatban. Jórészük legalábbis. Alapvetõ dolgok, olyan viselkedés..amiért én kérnék bocsánatot a jelenlegi ûrhajósoktól. 4/10

Amikor megjelent az az ördögfióka, az meg már tényleg sok volt (nekem). Lentebb mondták a hit vs tudomány harcát, igen, szerintem is benne volt, de nem tetszett. Rosszul volt megcsinálva, szerintem technikailag is, történetileg meg nem láttam helyét. 3/10 max.

nem korrekt, nem izgi, viszont nyomasztó, kellemetlen, értelmetlen.. nálam.
8/10
atesz777 2008 jún. 29. - 19:17:50 8/10
(106/301)
Nos, elõször én is amolyan Armageddon vagy Deep Impact filmre számítottam, de az igazat megvallva a filmben elrejtették a valódi témát. Ez a téma az örök harc. Hit vs. tudomány. Az Ikarosz 1 kapitánya Pinbacker testesíti meg a hitet míg a többiek a tudomány emberét. Szerintem a film alapkérdése, hogy van-e jogunk beleavatkozni a természet menetébe. Painbacker szerint nincs. Ezzel hívõvé válik. A másik oldalon pedig ott van a Föld lakossága és az Ikarosz 2 legénysége akik nem törõdne bele a sorsukba. A film képviseli a mai világot. Vannak hívõk és vannak nem hívõk. A nem hívõk saját kezükbe eszik a sorsukat míg a másik oldal rábízza magát a sorsra. Szóval véleményem szerint a film átadja azt amit át kell adnia, a szotirja nem rossz de lehetne jobb is. Mindent egybevéve nem mondanám egy rossz filmnek. Nálam 8as. Amúgy meg ízlések és pofonok.
hipoo 2008 jún. 11. - 21:59:52
(105/301)
ez egy nagyon furcsa és nyomasztó film. pedig én szeretem az ûrben játszodó, mentsük meg a földet jellegû történeteket. de ez nem az. még csak nem is izgalmas.
furcsa és nyomasztó.
(mikor megjelent a zombi, 10 percig vártam, hogy valaki felébredjen és kiderüljön, hogy ez csak egy álom része. kár hogy nem így történt...)
moksa 2008 máj. 20. - 19:17:25 Előzmény remete bácsi
(104/301)
Üdvök!

:)))) ez a hozzászólás nagyon tetszik, felkeltette az édeklõdésemet a film iránt.
6/10
Obránszky Ármin 2008 máj. 20. - 18:00:25 6/10
(103/301)
Igazából azon gondolkoztam, h jobb lett volna-e a film, ha a végérõl lespórolják a véleményem szerint abszolút szükségtelen horrorba fordulást. Hát oda jutottam, h sokkal nem. Lehet, h csak én érzem úgy, de mintha Boyle maga sem bízott volna benne, h a megmentjük a világot sokadjára, ráadásul ilyen röhejes módon történet állja majd a sarat.
Nem mondhatnám, h addig olyan borzasztóan magas lett volna a színvonal. Pedig azért, ebben a világtól elzárva, magunkra hagyatottan a világûrben, ráadásul a közel biztos halálba menet sztoriban ennél lényegesen több volt. Addig is elnagyoltnak és sablonosnak éreztem a filmet, bár a képi megoldások valóban pazarra sikeredtek.
Azért annyira nem volt vészes, h a végén azt kívántam volna, bárcsak elpusztulna az emberiség, mert ha már ilyen filmek is 7 felett kapnak az imdbn, akkor megérdemli, de azért árulkodó, h amikor a másik hajó a fene se tudja mitõl megerõsödött kapitánya nekikezdett az ámokfutásának, akkor olyan nagyon nem szorítottam már az Ikarusz 2 legénységének megmaradt tagjaiért... Pedig, aki egy Sekély sírhantot össze tudott hozni, attól elvárná az ember, h legalább idegfeszültség növelés fronton hozza magát, a filmet.
Azért, az hozzá tartozik az igazsághoz, h ha a többiek annyira nem is, Cilian Murphy rendesen odatette magát. Ebbõl a srácból igazán nagy színész lehet!
A film tízes skálán egy nagyon gyenge hatos. Ajánlom azoknak, akik szeretnek a filmekhez társítani bennük meg nem lévõ értékeket és esetleg a rendezõ/forgatókönyvíró helyett elvégezni a munkát és azoknak, akiknek az Armageddon után se ment el a kedvük a "világûrben az emberiségre leselkedõ katasztrófát elhárítjuk" típusú filmektõl.
Funika 2008 máj. 05. - 01:49:26 Előzmény CrazyBoy
(102/301)
A magyarázatod tetszik, csak a film vége nem annyira :) Ha tényleg ez a megközelítés foglalkoztatta a készítõket, akkor sem kellett volna két különbözõ filmtípust így összekeverni. Valami okosabbat is ki lehetett volna kihozni belõle.