Téma: Napfény

offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 07. - 20:12:25
(221/301)
Nemtom, ami nem kedvenc, az már olyan, h nehezen nézek 2000 elõtti filmeket, annyira elavult, fõleg a sci-fi vonal.
10/10
k11zoltan 2012 márc. 07. - 16:57:37 10/10
(220/301)
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 07. - 13:46:56 Előzmény jámborkati
(219/301)
Ne idegesítsd magad, a sztorija egy nagy baromság...armageddon pepitában csak épp gagyi színészekkel és történetvezetéssel, kivitelezéssel, plusz belecsempésztek egy elmebeteg állatot.

Ha már itt tartunk nekem ebben a témakörben a Pandorum tényleg tetszett.
9/10
ammok001 2012 márc. 07. - 09:53:35 9/10 Előzmény brrrrrrrrr
(218/301)
Na te is jól megnézted a filmet XD Nem azért tértek le a pályájukról,hogy bárkit is megmentsenek,hanem a másik atomtöltetért,mivel "az utolsó bombával,kimerítetük a föld hasadóanyag készletét"-mondja C.Murphy.És 2 bomba dupla esély...A film nálam 9es,a képi világa miatt,illetve a nagyon jó színészi alakítások miatt.Nem nagyon csinálnak normális sci-fi-ket,lehet kissé elfogult is vagyok emiatt,de nekem is az utobbi 5-6 év egyik legjobb filmje a kategóriájában.
2/10
jámborkati 2012 márc. 04. - 20:40:48 2/10
(217/301)
Az bosszant a legjobban ezzel a filmmel kapcsolatban, hogy sokkal többet ki lehetett volna belõle hozni- hozzátenném, hogy még a jobb részeknél is erõs túlzásnak érzem azokat a pozitív visszajelzéseket, amiket itt olvastam. Az utóbbi évek legjobb sci-fije? Klasszikusokhoz hasonlítgatni? Ugyan már...
Egy konkrét hozzászólást idéznék:

"Pontosan ettõl jó a film, mert nem tudod egy mondatban összefoglalni a lényegét. Érezni kell, nem érteni. Avatar és SW csak mesék sok fantáziával és látvánnyal. Az Aliennél meg a karakterek, a díszletek és a rendezés ami jó, nem a történet bonyolultsága miatt kedveljük."

Na, itt az asztalra csaptam.
Szóval ezt a filmet a története miatt kell szeretni? És nem kell megérteni a lényegét (minek is?!), érezni kell? Gondolom neked nagyon "átjött".
Ez is egy mese, elrugaszkodva a tudomány mai állásától, ami nem probléma, ha cserébe van egy összetett világa, ami magával ragad. Mint mondjuk a Star Wars-nak. Hogy lehet ezt a filmet egy lapon említeni vele?

Ha valami nem volt rendben ezzel a filmmel, az a története. Bravúros képi megoldások (kivéve a végén a kamerarángatás, bár ott már végülis mindegy volt), a zenét is eltalálták, nagyon szépen játszott a rendezõ a visszatérõ motívumokkal, de nehezebb lett volna pocsékabb húzásokkal elõállni, mint azt a rendezõ úr tette.

***SPOILER***

Mi vagyunk a Föld megmentõi, az utolsó esély, egy pontosan megtervezett útitervvel és egy bazi nagy bombával felszerelkezve, de mi inkább hallgatunk egy pszichológus ötletelésére és EGY ember döntésére- mert az egész fedélzeten nyilván csak egy ember kapizsgálja a témát.
Jó, legyen, ez a bonyodalom forrása, innen kellene izginek lenni a sztorinak, ehelyett inkább idegesítõ, hogy 2057-ben a legjobb koponyák -egy híján- mind befolyásolhatóak és rosszul döntenek stresszhelyzetben.
De kell még egy nagy csavar a végén, és akkor jön az önjelölt megváltó, a megkattant "zombikapitány", aki nem csak fõhõsünkön ejt mély sebet, hanem a filmen is- nálam itt vérzett el a sztori, innentõl képtelenség volt számomra komolyan venni.

***SPOILER VÉGE***

Dühös vagyok. Adott egy nem rossz alaptéma (napkihûlés), túltesszük magunkat az elsõ csavar indokolatlanságán, gyönyörû látvány, kellemes színészi játék, aztán egyszercsak -bumm!- megõrül a rendezõ. Kár volt erre pocsékolnom 108 percet. Nem javaslom jobbérzésû embereknek a filmet, csalódás lesz a vége. Nálam ez csak 2 pontot ért.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 20. - 17:26:52 Előzmény Hirvaer
(216/301)
Még van mit tanulni öreg harcos, gyere vissza pár év és párszáz könyv elolvasása után!
Hirvaer 2012 febr. 18. - 19:06:07
(215/301)
Ha van aki még nem talált volna rá:
A már lentebb is említett két legjobb jelenet alatt hallható zene.

http://www.youtube.com/watch?v=nFvX1a7Yxh4
Hirvaer 2012 febr. 18. - 18:55:27
(214/301)
Másnaposan gondjaim vannak a fogalmazással, de remélem a Tiédre sikerült megoldást találnom.. :D
Hirvaer 2012 febr. 18. - 18:54:07 Előzmény brrrrrrrrr
(213/301)
Ha a hangfaladon a kicsi zöld led nem világít, azt azt jelenti, hogy egész egyszerûen, hogy nem szól! ;)
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 10. - 11:16:30
(212/301)
Nagyon sokan említik a film remek zenéjét.
Volt benne zene???????
brrrrrrrrr 2012 febr. 10. - 11:12:58
(211/301)
***spoiler***
Sztem megérdemelték a sorsukat, mivel az õ hülye öteltük volt letérni a pályáról, ugyh gratulálok!
A vége pedig mindenképpen happy end.
***SPOILER vége***
brrrrrrrrr 2012 febr. 10. - 11:10:33
(210/301)
Hát igen...

***SPOILER***
Ha én egy gondosan kiválasztott ürhajós vagyok és az a dolgom, h megmentsem a Földet és én vagyok a legeslegutolsó esély, akkor baszod alássan nem teszek kitérõt, seni fia borja miatt se. Gondolom ez egyértelmû, tehát már itt lett elbszva...aztán tényleg a kapitány, mi a franc baja volt és mi volt ez az állandó napfüggés, mint valami drogot nyomatták.
Aztán, amin végképp kiakadtam, amikor a film 49-dik percénél és 33-dik másodpercénél bevágtak ilyen hawaii inges csáveszkát egy pillanatra, mint a Harcosok klubjának a végén, nem értettem mi a francot keres ott, aztán több ilyen is volt, amitõl majdnem megállt a szívem, mire kisült, h az a másik ürhajó legénységének közös fotója, csak éppen nem igazán értem, miért kell ezt ilyen villanásos módszerrel bevágni, h a tudatalattinkra hasson.
***SPOILER vége***
7/10
pi3c3 2011 dec. 04. - 01:59:23 7/10
(209/301)
Nem rossz, nem rossz... Kicsit elmebeteg itt-ott, kicsit hülyeség, néha jó, néha nem... Jó lett volna ez a film, ha nem lett volna tele elvi és gondolkodás mód béli hibákkal, habár akkor nem lett volna film ugye... Manapság egy nyomorult fogpiszkálóban több biztonságtechnika van, mint abban az egész ûrhajóban volt, ergo nem értem, hogy miért kellett olyan dolgokat beletenni, minthogy belemegyek a jeges vízbe, hogy aztán kinyiffanjak... Vagy miért csak két ûrruha volt az egyik és miért 1 darab a másik ûrhajón. Vagy miért nem az nyitja ki a zsilipet akin az ûrcucc van, addig a többiek átlibbennek, az ûrzubbonyos meg megy utánuk második körben... Oxigénellátást pl. miért csak egy darab Oxigén szoba adta. Meg hát ugye még sorolhatnám...

Azt kell mondjam, hogy hangulatra a film nagyon adta, csak hát ugye ezek az apró nüanszokk simán elrontották a film legalább 30%-át... 10/7
Funika 2011 nov. 09. - 16:34:43
(208/301)
A világ egyik legjobb sci-fi-je! Elképesztõ hangulatod ad a zene, a sztori, a karakterek. Bárcsak több ilyet láthatnék...
leopard26 2011 okt. 23. - 04:17:35
(207/301)
ezt egyszeruen gyonyoruen megfogalmaztad:)
leopard26 2011 okt. 23. - 04:15:46 Előzmény MuseMil
(206/301)
nemhogy nagyszeru,zsenialis:)
10/10
MuseMil 2011 okt. 11. - 14:13:37 10/10
(205/301)
Kétféle képpen lehet nézni egy filmet: - Mikor beleéljük magunkat és akkor elragad a film hangulata.
- Amikor végig kritikus szemmel nézzük a filmet, de akkor nem tud senki nekem olyan filmet mondani, amibe ne tudnék belekötni.
Nyilván vannak a filmben olyan részletek, ami fizikailag lehetetlen. Pl mi van a gravitációval? Minden ûrhajós filmben van a hajón gravitáció. Ez egy alapvetõ probléma nem?
Én asszondom, hogy ez a film mindent egybevetve nagyszerû. 9/10
evetke11 2011 szept. 25. - 20:46:38
(204/301)
Nagyon kemény, sokszor már nyomasztó film. Ütõs darab. 10/8
Heisenberg 2011 aug. 31. - 23:38:52 Előzmény Prisoner-of-Ice
(203/301)
Szia! Köszi a választ! Viszont én úgy gondolom hogy:

Az atmoszféra nyomása 101.000. Pascal, azaz minden négyzet m-re, 10 tonna súly nehezedik. Természetesen ezt itt a Földkérgen az erõ-ellenerõ miatt nem érezzük, de azonnal érezhetõvé válik ez az iszonyatos erõ, kint az ûrben ahol nincs külsõ légnyomás ami, ellensúlyozná a belsõ nyomást.
A tüdõ belsõ felülete több 10 négyzetméter, ami azt jelenti hogy a tüdõre a légcsövekre, szájüregre belülrõl több 100 tonnával megegyezõ feszítõ súly nehezedne azonnal, amint az ember kilép a vákuumba.
Kétlem hogy ez nem szakítaná azonnal szét az ember mellkasát, hiszen azt sem tudjuk elviselni rövid ideig sem hogy egy tank átmenjen a mellkasunkon akárcsak rövid ideig (pedig egy tank "csak" 50 tonna).
Ismert a búvároknál a keszonbetegség, ehhez hasonlóan ,de attól sokkal brutálisabb módon az óriási külsõ nyomás esés miatt, a vér nagy része szinte pillanatok alatt gázzá válna, belülrõl feszítve az ereket óriási erõvel. A sejtközötti folyadék is gázzá válna, sõt a sejtplazma is, így az erek, szövetek, szervek is teljesen szétroncsolódnának, felrobbannának. Szerintem egy ilyen ugrást nem élne túl az ember. Felrobbanna. A fagyás szerintem is csak ez után lassabban következne be.

"A NASA-nál kísérleteztek vákuumban, és az egyik asztronautának lyuk volt a védõruháján, elájult, de kihozták és semmi baja nem lett."

De ez azt jelenti, hogy nem vákuumba hanem csak csökkenõ nyomású térbe került az asztronauta, tehát ezért itt még idõben közbeavatkozhattak szerintem.

A teóriám amit leírtam csak feltételezés, de elég erõs feltételezés, sajnos kísérleti adatot vagy leírást errõl a dologról nem találtam még sehol.
6/10
DaveeTheStar 2011 aug. 11. - 23:45:17 6/10
(202/301)
Nem rossz,csak az eleje nagyon tudományos unalmas,a vége meg szörnyesen unalmas :)) 6/10