offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 29. - 12:45:37
(40/80)
"tudniillik a Cyklon B egy fertõtlenítõszer nagyon fontos volt a németeknek azok egészsége akiket állítólag kiakartak írtani."

Na most annyira meghatódtam, egyrészt a németek (pontatlan!) emberségén és gondoskodókészségén, hogy mindjárt el is pityeredem. Pénzt, paripát, fegyvert nem kíméltek a nagy igyekezetükben. Tudod mit? Ezek a gondoskodó jóemberek tehetnek arról, hogy most annyi zsidó van; másrészt a te fergeteges tisztánlátásod okán, sõt, mindjárt el is bújdokolok valahová szégyenkezni.
Cece88 2009 szept. 29. - 12:43:36
(39/80)
A 6 millió- Nézzél már szét ember teli van zsidókkal egész amerika meg Európa.
Már a háború elõtt jóval kimenekültek, a háború elõtti népességfelmérés alapján maradthatott olyan 2 millió Európában amibõl a németek természetesen kiírtottak 6 milliót.
De jó erre mondthatod hogy nem merték bevallani a származásukat oké legyen így akkor azt mondd meg hogy lehet az hogy kiírtasz egy 10-12 milliós népbõl 6 milliót,
És mára az adott nép populációja újra 12 millió??
Tehát hogy lehet az hogy egy 6 milliós nép 60 év alatt megduplázza a lélekszámát???
Ez azt jelenti hogy még a 80 éves többszörös holokauszt túlélõ Kohn bácsinak is kellett volna szülni vagy két gyereket:)
fredi60 2009 szept. 29. - 12:15:15
(38/80)
Elég, ha megmondod, hova lett ez a 6 millió, ha szerinted nem gyilkolták le õket.
pozsizsuzsi 2009 szept. 29. - 12:09:35
(37/80)
Mit? Milyen állítást? Olyanokat, minthogy de nem és kész?
Ne fárasszál már.
Makarov 2009 szept. 29. - 09:25:13
(36/80)
Gabriella54! Teljesen rosszul tudod! Nem a vallás hanem a származás számított! És nem megsemisítõ táborok voltak! Hanem mint a nevük is mutatja koncentrációsok! Pontosan olyanok mint amilyenekbe az amerikaiak deportálták a japán származású lakosságukat Pearl Harbor után. Ugyanúgy nem engedhették meg, hogy azon nemzet tagjai mellyel hadban állnak szabadon grasszáljanak az országban. Németország pedig 33 után hadban állt a cionizmussal! Ráadásul nem akarták, hogy 1918 megismétlõdjön, mert amikor gyakorlatilag megnyerték a háborút, a német cionisták elárulták õket, berángatták amerikát az európai háborúba, és 18-ban a német hátországban sztrájkokat forradalmakat szítottak, a zsidó kézben lévõ hadiüzemek, hadiszállítók pedig leálltak.

Nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=qHl6p0xR_kE&feature=related

több részes ez az elsõ rész.
Gabriella54 2009 szept. 28. - 20:43:27
(35/80)
Egy dologgal azért tisztába kéne jönnöd: akiket haláltáborokba hurcoltak, azok németek, magyarok, lengyelek, csehek voltak és csak azért jutott nekik ez a tragikus sors, mert más volt a vallásuk... Ez kb olyan lenne, mintha bemennél a közértbe és azért rugdosnának ki, mert mondjuk szemüveges vagy...és akkor még egész jól megúsztad!
offtopic
Gabriella54 2009 szept. 28. - 20:01:33
(34/80)
Mivel a németeknek nem volt Trianonjuk, így õk azzal nem igazán fognak foglalkozni. De azt valóban fel kéne dolgoznunk, és nem 90 év távlatából is azon keseregnünk...
Cece88 2009 szept. 28. - 19:13:49
(33/80)
Köszi, ezt mindenképpen átböngészem.
offtopic
efes 2009 szept. 28. - 18:55:53
(32/80)
Cece88 2009 szept. 28. - 18:34:42
(31/80)
A Don kanyar a magyar katasztrófa a tatár járás Trianon stb... ezekrõl kéne beszélni végre és nem a szõnyegalá söpörni.
Már a könyökömön jön ki a holokamu és sztem ezzel nem vagyok egyedül.
offtopic
Gabriella54 2009 szept. 28. - 17:48:28
(30/80)
Végülis mi is szembenézhetnénk a történelmünkkel, mert annak bizony része volt a rengeteg feljelentés a német megszállás alatt, a többszázezer zsidó deportálása, a gulag és '56 is.
Ha pedig hõsies cselekedetnek tartod, hogy a Don-kanyarba felszerelés nélkül hajtották ki szerencsétlen katonákat, nem értek veled egyet. Az a vezérkar oltári nagy hülyesége volt, értelmetlen áldozat...
Cece88 2009 szept. 28. - 16:23:42
(29/80)
Nekem tetszett a film, de kétségtelen hogy sok hiba volt benne. Viszont ennek ellenére sincs okom leszólni, mert háborús témában ennél csak rosszabbak vannak.
Például a Ryan közlegény ami nálam a fantasy kategória...

A történelmi részéhez annyit hogy ez a múlttal való szembenézés már uncsi, szerintem mi magyarok vagyunk és inkább szeretnék megemlékezni a nagyapám és bajtársai hõsiességeirõl mint a holokamu áldozatairól, 6 millió... és??? A Gulágokon 10-szer ennyi ember halt meg az indiánokat úgy ahogy van eltüntették, Japánra meg csak úgy miért ne alapon ledobták az atombombát...
Csináljanak holokamu filmet annak akit érdekel de ne akarják már minden nap rám erõszakolni mert q...a nem érdekel.
Makarov 2009 szept. 28. - 13:45:17
(28/80)
Bárgyú film, bárgyú hozzászólásokkal! A film egyáltalán nem mutatja be a náci rendszer embertelenségét, inkább csak egy lightos kadétiskolát. Legalábbis egy átlagos kadétiskolánál lightosabb, hátmég egy angol tengerésziskolánál... Vagy orosz katonai sulinál... Valamelyik elõttem szólónak még az antiszemitizmust is sikerült kilátnia a filmbõl! MUHAHAHA! Honnan? Valaki felteszi a kérdést: Hogyan lehett élni a hitleri rendszerben? Hát a sztáliniban? Pedig ott is éltek ám emberek! A náci rendszer egyáltalán nem volt anyyira élhetetlen, a háborús intézkedésekkel nem összekeverendõ amik sokkal árnyaltabbak voltak az angol vagy szovjet intézkedéseknél. Valaki emlegeti, hogy milyen jó, hogy a németek szembenéznek a múltukkal. Mért csak a németek? A ruszkik (kommunizmus bûnei, hadifoglyok polgári lakosság halomra ölése utóbbiak a szovjet birodalomba szállítása rabszolgának (málenykij robot)), angolok (elsõ koncentrációs táborok Dél-afrikában, gyarmati háborúk), amerikaiak (atomtámadások Japán ellen, Vietnam, Korea, Irak, Afganisztán háborúsbûnei), törökök (örmény holokauszt) , Izrael (palesztin holokauszt, folyamatos agresszív háborúk a szomszédaival, terrorizmus (irgun, stern csoport)) stb. Valójában akik embertelen bûnöket varrnak a németek nyakába azt õk követték el. Ezekrõl mért nincsenek érzelgõs filmek tucatjával? Mért csak a zsidó holokauszt, meg a náci rémtettek folynak ki a csapból, a kommunizmus sokkal nagyobb és rémisztõbb bûnei mért nem?
maron_i 2009 szept. 28. - 10:49:21 Előzmény RobertDowneyJr
(27/80)
Ilyen lehetlen idõpontban leadni ezt a filmet..
hazer 2009 aug. 04. - 02:31:29
(26/80)
Hogy észre lehessen venni ennek a filmnek a hibáit tudja mutatni Guido Knopp, Hitler Gyermekei címû könyve is.
Elõszõr a filmet láttam majd miután olvastam visszanéztem a filmet, nem egészen realista a film a könyvben leírtak alapján.
RobertDowneyJr 2009 máj. 24. - 18:31:37 Előzmény 1st Mario94
(25/80)
A legjobb Hitleres film, ajanlom mindenki neze meg, mert nagyon nagy film.Vege eleg szomoru, de ki lehet birni.
10/10
1st Mario94 2009 márc. 23. - 21:19:08 10/10
(24/80)
Nekem a film nagyon tetszett, mert a történetet egy velem hasonló korú személlyel mutatta be a Hitler hatalmának idõszakát. Viszont a nácizmust nagyon elítélem, de nem is értem, hogy hogyan lehetett élni abban az idõben. Amint már többen is írták, hogy jobbnak tartom, a lélektan bemutatását a barátságról, kitartásról, elszántságról és a hitrõl, persze meg a "gonosz" részét, amely a nácizmusról és az antiszemitizmusról szól...Szóval elsõ látásra nagyon érdekes volt nekem, de majd pár év múlva szerintem teljesen máshogy fogok vélekedni a filmrõl, hiszen még csak 15 éves vagyok, az elõttem szólók, már gondolom felnõttek.
Kata original 2008 szept. 28. - 06:49:34
(23/80)
Inkább a barátságról, a kitartásról, a sportról a hitrõl és a csalódásról szólt ez a film,megtudthattuk,milyen jófejek voltak a nácik a saját nemzetük fiaival is.Tettszett a film, nagyon is. Jobban szeretem az olyan II. világháborús filmeket,amik inkább a lélektani részét mutatja be,mint a hadászati vagy a gyilkolási oldalát. Nekem volt olyan érzésem, hogy a rendezõ nagyon szerette a Holt költõk társasága c. filmet,kicsit hangulatban hasonlított, de nem baj ez.
winiagi 2008 szept. 27. - 19:54:00
(22/80)
én ma láttam ezt a filmet. megdöbbentem a végefelé. szeretem a nácis filmeket. hitlerrõl szinte mindent tudok,na meg a nácikról. teljesen valószerûtlen,hogy egy gyerek így szembe merjen szállni a karhatolammal. ettõl függetlenül nagyon tetszett.
10/10
pzuzi 2008 szept. 05. - 19:31:58 10/10
(21/80)
szerintem jobb szereplõket nem találhattak volna:)nagyon tetszett a film bár néha kicsit felnyomtam magam agyilag a sok nácin :) De alapjában véve tényleg nagyon szép film volt:) rosszabra számítottam... kellemesen csalódtam:)10/10-et érdemel szerintem