Téma: Napos oldal

9/10
Danijel 2013 márc. 06. - 23:34:55 9/10
(78/198)
Nekem nagyon tetszett, mivel engem érdekel az átlagos amerikai életforma, ezért számomra cseppet sem volt unalmas:) Nagyon jó film:)
10/10
Sonic8 2013 márc. 06. - 15:26:41 10/10
(77/198)
Pontosan!
4/10
k11zoltan 2013 márc. 06. - 11:45:35 4/10
(76/198)
Az utóbbi idõk egyik legunalmasabb filmje.

És mindezt 2 órában.
hangyás 2013 márc. 05. - 23:40:49
(75/198)
Zseniális film, végre nem egy unalmas átlagos romantikus nyál, hanem van benne fantázia, történet és mélység. És az alakítások fantasztikusak, BC remek, Jennifer Lawrence szintén, nagy szerepeket várhatunk még tõle az biztos, van oka annak hogy így berobbant a köztudatba, pedig én már eltemettem az Éhezõk viadalával együtt... :/ A párbeszédek durván gyorsak, de összegezve nagyon jó! :)
4/10
gyereamozibabe 2013 márc. 05. - 21:42:42 4/10
(74/198)
4/10 Szoornyen unalmas film. Majdnem kimentem. Abszolut nem tudtam magam a szereplok helyebe keepzelni. (senki maas a moziban... ment az asitozas, es a durozsolas) Folyamatosan azt kerdeztem magamtol, hogy mit keresek itt.
(a paarom is) Amerikai, semmitmondo paarbeszedek. A srac agybaja nekem nem jott at. Egy Mr Monk reeszben is tobb otletesseg van. Vigjateeknak is gyenge. (a mozi kb haromszor rohogott fel)
Az utolso 15-20 perc miatt adtam 4 pontot. Amugy 1 lett volna.
10/10
Zsubaby83 2013 márc. 05. - 16:47:28 10/10 Előzmény M.Zs.F
(73/198)
Abszolút egyetértek veled én sem JL-nek, hanem B.C.-nek adtam volna Oscart...
10/10
M.Zs.F 2013 márc. 04. - 00:54:19 10/10
(72/198)
Ez egy egészen õszinte film. Apró pici rezdülésekkel, és olyan nüansznyi leheletfinom dolgokkal, amiket csak azok érthetnek meg igazán akiknek az Életében voltak bizony félresiklások, és nem mindig volt egyszerû. Ráadásul a készítõi valóban a napos oldal felé voltak orientálódva s nem afelé hogy azt mutogassák hogyan is alakult ki ez a dolog, illetve hogy mi miatt is jött felszínre. Pár kocka a múltból, s mindenki tudta is mirõl van szó. Pozitív tudott végig maradni, néha esetlen, néha giccses, de olyan igazán õszinte és igazán emberi.
A játékok nekem igazán tetszettek, habár ha nagyon õszinte akarok lenni akkor Jennifer Lawrence helyett Bradley Cooper-nak adtam volna az Oscart. Õszintébbnek, érzékenyebbnek tûnt.

10/10
1/10
11messi87 2013 márc. 02. - 22:53:45 1/10
(71/198)
Ez a film egy f*s. Nagybetûs F*S. Artikulátlan üvöltözések sorozata, JL játéka emel valamit rajta, de az kevés. Botrány, komolyan mondom, emberiség elleni bûntett...
9/10
_Freddy_ 2013 márc. 02. - 16:16:34 9/10
(70/198)
Megnéztem, mert hallottam róla jókat. :) Meg Jennifer Lawrence Oscar-ja is közrejátszott. :D Én azt mondom, megérdemelte, ilyen alakítást...fúha. :D Komolyan, csak hátra kell dõlni és élvezni a színészek játékát.
Plusz nekem külön meglepetés volt Julie Stiles is, akit a Dexter címû sorozat 5. évadjában ismertem meg.
Vannak ilyen gyöngyszemek minden évben, mint pl ez a film, de nekem valami mégis hiányzott belõle.

10/9
gladiolus 2013 febr. 28. - 21:15:43
(69/198)
Ez a film tartalmaz jót is rosszat is, gyenge és erõsebb részeket is egyaránt.Azt, hogy Bradley Cooper szemeteszsákban futkározik, hogy izzadjon, és közben naiv ártatlansággal szemléli a kis torz világát, ezt megindítónak találtam.Kedves volt az is, hogy a néger haverja többször is meglógott az elmegyogyóból, hogy együtt lehessenek, és egymással vállvetve küzdjenek meg a saját kis démonaikkal. Jennifer Lawrence alakítása teljesen átlagos volt, nem hinném, hogy õ volt kiemelkedõ, inkább a karaktere, Tiffany volt egy kivételesen szimpatikus és nagyon emberi személyiség,így azt hiszem, ez emelte fel a játékának a színvonalát egy bizonyos, elfogadható szintre. A történet nem mindenben reális, nem hiszem, hogy a való életben a dolgok ilyen simán mennének ezekkel a lelki defektusokkal egyik fél esetében sem. Robert De Niro hozta a megszokott színvonalát, én sokkal jobban kedvelem, amióta megöregedett, jól állnak neki ezek a kissé elcseszett,de még helyrehozható apa karakterek. Fiatalabb korában nem szerettem, csak a tehetségét tartottam sokra, mert az vitathatatlan volt már akkor is.De mostanra, az Apádra ütök sorozatban nyújtott fanyar humorú, enyhén paranoid, zizi pacák megjelenítése óta megkedveltem.
Szóval összegészében ez egy átlagos, jó film volt, helyes mondanivalóval, de semmiképp nem volt kiemelkedõ, és Oscart senkinek sem adtam volna érte. Az általam ismert néhány jól megérdemelt Oscar színvonalát (A felolvasó, A rém, Ments meg uram, Philadelphia, ) azért nem érte el.Oscart csak azoknak adnék, akik nagyon mélyre ásnak le,az emberi lélek legmélyebb bugyraiba, és valamit olyat hoznak fel onnan a mélybõl, ami sokak számára szinte ismeretlen.
4/10
ShaeLynn 2013 febr. 28. - 09:54:51 4/10
(68/198)
Számomra ez egy elég középszerû film volt. Vígjátéknak harmatgyenge. Felszínesnek éreztem a lelki betegségek lightos megközelítését. Ez alapján a film után senki ne gondolja, hogy egy mániás emberrel ilyen poénos együttélni.

Erõs túlzásnak és a színészi játék túlértékelésének éreztem, hogy mindegyik színész kategóriában Oscarra jelölték a szereplõket. De Niro esetében volt jogos a jelölés, õ tényleg mutatott vmit abból amit színészmesterségnek hívunk.
De BC, JL és különösen JW esetében nevetséges.
Jennifer Lawrence neurotikus karaktere elég egysíkú végig, néhány jelenetben mutat mást amikor hisztérikus próbál lenni. De nem meggyõzõ. Nem tudom hasonlítani sem Emanuelle Rivához, sem Jessica Chastain-hez. Mindkét színésznõ sokkal inkább megérdemelte volna a díjat. Erõteljesebb és jobban felépített volt az alakításuk.
10/10
Zsubaby83 2013 febr. 27. - 16:14:38 10/10
(67/198)
Ez egy kõkemény 10/10-es film volt számomra, egyszerre volt cuki, elgondolkodtató, megható. Csak ajánlani tudom, nagy kedvenc lett és a színészek tényleg toppon vannak, bár Oscar-t azért nem adtam volna érte :P
7/10
roszica 2013 febr. 27. - 12:32:39 7/10
(66/198)
Érdekes a film, de véleményem szerint Bradley Cooper jobban játszott, mint JL.
A Jennifer Lawrence is jól játszott, de hogy Oscart is kapott érte?! Szerintem ez túlzás.
Tudja valaki, hogy miért ítéltek neki az Oscart? Érdekelne a véleményük?
7/10
spidermeeen001 2013 febr. 26. - 23:26:18 7/10 Előzmény mrchapel
(65/198)
Szerintem nézd meg mégegyszer a filmet...:D
Méghogy nincs története. Tele van az összes szereplõ komplexusokkal és mindnek megvan a maga története...ezek pedig még csak a komplexusok.
Ahogy a család elérte a napos oldalt a végére, az út maga a történet.
mrchapel 2013 febr. 25. - 21:44:24
(64/198)
A napokban láttam a filmet... csak az Oscar jelölések miatt nem hagytam félbe.

A színészek jók, ezt meg kell hagyni, de ha kaptak volna történetet és néhány értelmes mondatot, sokkal élvezhetõbb film állhatott volna össze... így ez sajnos csak az elhalasztott lehetõségek filmjeként vonul be az én "filmtörténelmembe". :)
bree-gee 2013 febr. 24. - 18:18:37
(63/198)
Én is a méltatók táborát erõsíteném. Minden perce szórakoztató volt.A színészeket csak dicsérni lehet, nagyon jól játszottak együtt.Tetszett a film mondanivalója, és a különc szereplõk.Örülök, hogy megnéztem.
6/10
tametta 2013 febr. 22. - 09:32:13 6/10
(62/198)
Én untam. A sztori gyakran erõltetett volt, a párbeszédek unalmasak és kicsit sem természetesek.
Most látom, hogy csomó Oscarra jelölték. De miért? Én jóindulattal maximum 6 pontra értékelem...
10/10
rigojancsi 2013 febr. 17. - 20:23:32 10/10
(61/198)
Igazi élményt nyújtó film! Csatlakozom az elõttem szólóhoz, tényleg sírós-nevetõs, utóbbi inkább, emlékezetes alkotás, az tuti. Nálam simán 10/10.
9/10
mecsoka 2013 febr. 14. - 19:17:12 9/10
(60/198)
Nagyon kellemes kis film. Az elején megijedtem, hogy mi is lesz ebbõl, de aztán igazán jól szórakoztam. Tipikusan az a film, ami mosolyt csal az arcomra és tudom, hogy érdemes bármikor újra megnézni, ha egy kis vidámságra vágyom. 9/10
7/10
spidermeeen001 2013 febr. 11. - 01:43:24 7/10
(59/198)
Az eleje egy kicsit erõltetett, de fél óra múltán elkezdte behozni a lemaradást. Az út amit megjártak az kifejezetten újdonság volt.
Abba lehetnee hagyni ezt a klisézést...tudomásul kell venni, hogy minden film klisékbõl áll. Csak az egyik unalmas a másik érdekes.
Ez az érdekesebb fajta volt. Jó humorral benne. Nem erõltetett cél volt, hogy mindenképpen nevessünk...de bájos volt a történet és bájosak voltak a szereplõk is...Jó volt látni, hogy a történetben mindenki a helyzet megoldásokra törekedett. Tényleg pozitív gondolatokat ébresztett.
Nagyon kellemes, jó film. 7/10