Arkagyin 2010 szept. 06. - 13:12:33 Előzmény babrafax
(11/31)
***moderálva*** Ez miért lenne propaganda film? Ja és amit írtál, azt te hol hallottad? Nem azért, de az amerikai pilóták nem tettek ilyet, mert a magyar légierõt már rég meg semmisítették, mire elértek volna hozzánk! Mivel, elõbb a szovjetekkel találkoztunk, akik már rég leszedték az összes gépünket. Meg amúgy is rengetek elavult gépünk volt. Volt pár a két világháború közt épített gépünk : Fiat CR-32, Cr-42. Na ezeket még mielõtt fel tudtunk volna szállni velük, az szovjetek már rég leszedték. Na meg ott voltak az Me Bf109-eseink. Abból se volt túl sok, és az is a Puma századé volt. De amerikaiakkal csak akkor találkoztunk, amikor Románia felé tartottak. És akkor is csúnyán elkenték a képünket, mert sajna túlerõben voltak. De ilyet, hogy "több magyar pilótánkat miután kiugrottak a szétlõtt repülõgépükbõl ejtõernyõvel az ami pilóták szét géppuskázták õket" ilyet sehol se lehetett olvasni. A repülõsök mindig is tisztelték egymást. Sõt oly annyira, hogy ha egy ellenséges gép megsérült, akkor inkább azt haza kísérték( ez inkább az angolokra, az amerikaiakra, és a németekre volt jellemzõ), legalábbis a légtér határáig.
timeless 2010 szept. 05. - 17:29:30
(10/31)
de zavar
9/10
toshiba321 2010 szept. 05. - 16:19:52 9/10 Előzmény babrafax
(9/31)
Hagyjuk ezt már hogy a magyarok ilyet meg olyat nem tettek. A magyarok nem fosztogattak nem erõszakoltak meg senkit meg mit tudom én még mi. DEHOGYISNEM A HÁBORÚ MÁR CSAK ILYEN KATONA AZ KATONA MINDEGY MILYEN EGYENRUHA VAN RAJTA. És nem azért nézem mert hiteles vagy sem hanem mert szórakoztat. De elárulok egy titkot a legtöbb háborús film beleértve azokat amelyik nem a 2. vh idején játszódnak mind propaganda és akkor mi van attól még meg lehet nézni. Ha meg nem tetszik akkor ne nézze az ember.
Quarker 2010 szept. 05. - 16:11:58
(8/31)
Az nem zavar, hogy kisbetûvel írta, ugye?
erinah 2010 szept. 05. - 16:08:03 Előzmény babrafax
(7/31)
Ez valóban nem dokumentumfilm, nem valós történetetet próbál bemutatni, épp olyan, mint a többi Alistair MacLean sztori (Navarone ágyúi, Kémek a sasfészekben).

A "Navarone ágyúi 2." is létezik regényként, "Csapda" a könyv magyar címe.
Irokez 2010 szept. 05. - 16:00:10
(6/31)
Egyre jobban fogalmazzátok meg. Az egybeírjuk ugyanis egy szó. A film meg jó.
timeless 2010 szept. 05. - 15:13:14
(5/31)
Te ostoba.Hazánk nevét egybe írjuk!
rondakutya 2010 szept. 05. - 14:56:25 Előzmény babrafax
(4/31)
Te ostoba ez nem dokumentum film hanem egy hmm nevezzük kalandfilmnek. Semmi köze a valósághoz és fõleg ahhoz nem, hogy milyen szerepe volt magyar országnak a háborúban. Láttam már és nekem is tetszik. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Végre egy olyan filmet is láthatunk ami nem hemzseg az olcsó igénytelen digitális effektektõl. Nagyon jó kis mozi én megnézem :)
babrafax 2010 szept. 04. - 10:35:44 Előzmény toshiba321
(3/31)
Az agyon dicsérgetés ellenére meg szerintem a film hiteltelen és inkább propaganda film.Elsõ blödi:néger egy különleges alakulatban ellenséges német terület elleni bevetésen.Ezek a németek télleg olyan hülyék és színvakok voltak...!Tõlem oda lehet a jó nép az amikért,de a németek oldalán harcoltunk és a kedves ami pilóták több tízezer magyar ártatlan polgárt bombáztak halálra és feljegyzések szerint több magyar pilótánkat miután kiugrottak a szétlõtt repülõgépükbõl ejtõernyõvel az ami pilóták szét géppuskázták õket.A magyarok ilyet nem tettek!Na errõl ennyit.Ja és ha megnézitek a II. világháborús katonai veszteséglistákat a szövetségeseknek nagy árat kellett emberéletben fizetni a gyõzelemért.

Üdv.
9/10
toshiba321 2010 febr. 16. - 11:15:26 9/10
(2/31)
életem egyik legelsõ második világháborús filmje. Amit még valamikor tizenévesen a nyolcvanas években láttam 10/10
Gustaff 2009 szept. 12. - 20:24:48
(1/31)
***SPOILER***

Nem tudom ez a az, valami hasonlot mar lattam. Ebben a filmben van az hogy a hidat ugy romboltak le hogy egy volgyzaro gatat robbantottak fel a hid folott es a viz sodorta el? A robbantasi szaki meg valami szoke, pipas muki volt?