feketevipera 2007 dec. 29. - 23:30:11
(41/101)
Nekem tetszett a film, fõleg azért, mert elgondolkodtató alkotás. Nem könnyû befogadni, éppen ezért a tingli-tangli filmeken nevelkedett nézõnek talán unalmas is lenne. Taylor néhol tényleg lehetett volna egy picit visszafogottabb, de talán Burton "hûvösségét" akarta ezzel ellensúlyozni. Mindenesetre örülök, ha ilyen tartalmas filmeket látok...
kisGabi 2007 júl. 13. - 08:57:55
(40/101)
Bocsánat, korrigálnom kell: mindet jelölték. Nem véletlenül.
kisGabi 2007 júl. 13. - 08:55:51
(39/101)
Korábban valaki nemtetszését fejezte ki a szinkronnal kapcsolatban, említve Kállait. Ahogy haladt elõre a film, Kállai szinkronja Burton-höz nekem is "fura" lett. Bár egészen kiváló volt, de valahogy én is azt éreztem, fõleg a film vége felé, hogy R. B.-höz kevésbé passzol. Nem tudom megmagyarázni miért, de már kevésbé tetszett, mint a film elején. De ez nem befolyásolja a véleményemet összességében a szinronról, más szinkronnal el se tudnám képzelni ezt a filmet. És nem fanyalgok, szerintem zseniális film! Mind a négyen elképesztõ jól játszottak, mind megérdemelte volna a jelölést, díjat.
10/10
Zolkó 2007 júl. 07. - 21:28:28 10/10
(38/101)
Mért nem lehetne? Témájában és történetében hasonló, és az se rossz film, sõt, kimondottan jónak mondható. De ezzel azért nem ér fel.
zszoltan 2007 máj. 02. - 11:20:37
(37/101)
Azt hiszem a Corelli kapitány madolinjában volt valami ilyesmi megfogalmazás: "A szerelem idõvel elmúlik, lányom. Csak akkor kösd hozzá az életed, ha úgy érzed, akkor is szeretni fogod, amikor ez a tûz már nem lobog így."
A kérdés elsõsorban az, hogy amit szerelemnek nevezünk, az a hirtelen fellángoló vágyhoz vagy az örökké tartó szeretethez áll közelebb.
gladiátor1 2007 máj. 01. - 21:17:41
(36/101)
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad, jó is lenne ha az igaz szerelem így tudna létezni annyi év után is. A farkas azonban ott áll az ajtóban (mindegyikben) és szerintem mindent megtesz, hogy odabent féljenek tõle...
gladiátor1 2007 máj. 01. - 20:57:40
(35/101)
TCM-en most kezdték a Macska a forró bádogtetõn-t Elizabeth Taylor-Paul Newman-nel! Aki szereti eredetiben, ne hagyja ki.
10/10
Zolkó 2007 máj. 01. - 20:23:53 10/10
(34/101)
Nem baj, majd én megvédelek!:)
Azt a filmet hasonlatként írtam, ez annál azért lényegesen jobb. De nem akarom erõltetni. (pedig dehogynem:) )
zszoltan 2007 máj. 01. - 15:53:43 Előzmény Zolkó
(33/101)
De én félek a farkastól... :)

(Amúgy engem a Rózsák háborúja nem fogott meg.)
10/10
Zolkó 2007 máj. 01. - 14:19:16 10/10
(32/101)
Csak bátran nézd meg. A 4-es hsz-ben leírtam a véleményem.
zszoltan 2007 máj. 01. - 11:13:04
(31/101)
Nem gondolod, hogy talán éppen ezt a 'poklot' akarták bemutatni megfelelõ hatékonysággal? (Sok háborús film is ilyesmit akar bemutatni, ahogy tapasztaltam.)
Persze én is jobban szeretem a pozitív példákat mutató filmeket. De hát elég nehéz lenne egy filmet készíteni arról, hogyan kell jó házasságban élni...
(De lehet, hogy nekem se fog tetszeni e film, ha megnézem.)
gladiátor1 2007 ápr. 30. - 19:58:51
(30/101)
Ezt jól megfogalmaztad, egymást tépik.. nekünk minden barátunk elvált eddig és mindegyiket nagyon megviselte. Korántsem vagyok abban biztos, hogy bátor dolog együtt maradni annyi év után egy kihült (?) kapcsolatban, de a nagy amerikai valóság éppen az hogy évtizedekkel ezelõtt is képmutató volt a világ és benne képmutató minden ember. Nem gondolod komolyan, hogy annyi évtized házasság után két középszerû ember nem fordul valamihez ami segíthet átvészelni a NINCS-et? Abban igazad van, hogy a film tényleg nagyon negatív és felkavaró de véleményem szerint nagyonis reális, ha két olyan embert nézel, akikben van spiritusz.
gladiátor1 2007 ápr. 28. - 15:26:30
(29/101)
Örülök, hogy az Aranytó neked is tetszett. Nem azt állítom, hogy korban kell felnõni, érzelmileg kell ráhangolódni/felnõni egyik-másik filmhez. A mûnek a legnagyobb mondanivalója számomra éppen az volt, hogy ez a két egymás mellett megöregedett, elfásult, szakmailag kiszolgáltatott ember kitalált egy gyereket magának, hogy túlélje a hétköznapokat. Mindenkinek van ilyen az életében, egy kis illúzió és szebbnek láthatod a holnapot. De ízlések és pofonok, mint tudjuk. Mint ahogy a festészetben odavannak egy háromfûlû macskától, én meg azt szeretem, ha a macskának két füle marad. Sokaknak ugyanilyen kevésbé érthetõ film volt Robert Redford Átlagemberek c. filmje.
gladiátor1 2007 ápr. 26. - 21:35:43
(28/101)
Egyetértek. Az viszont tény hogy egyik-másik filmhez mindenkinek fel kell nõni és ez nem megy egyik napról a másikra. Elizabeth Taílor-Richard Burton Nem félünk a farkastól c. alkotása éppen ilyen.

De Katherine Hepburn-Henry Fonda Aranytó c. filmje is ez a kategória.
Hesztia 2007 ápr. 26. - 20:31:47
(27/101)
Pont jó példákat hoztál fel.:)) Ahhoz nem kell tudomást szerezni Crowe forgatások alatti viselkedésérõl, hogy tudjuk, nem egy nyugodt ember.:)) De ez engem spec. nem érdekel...egyedül az, hogy mit nyújt a filmvásznon. A bulvár újságírás meg egy külön történet...említésre sem méltó.
Hesztia 2007 ápr. 26. - 20:29:05
(26/101)
Magánemberként miért tisztelném? Nem ismerem. Az alkoholizmusához meg semmi közöm, az Õ magánügye. De teszem ezt az alakításai, a tehetsége miatt. Te pedig nem..ilyen egyszerû.
gladiátor1 2007 ápr. 26. - 17:15:30
(25/101)
Nekem is van nagyon közeli, operatõr ismerõsöm, aki Canadában dolgozik és nagyon sok filmsztárt ismer Russel Crowe-tól Elizabeth Taylorig, ha leírnám hogy a sztárok mit mûvelnek egy-egy forgatáson és elhinnénk mindent amit az újságok megírnak, olyan szinten kiábrándulnánk mindegyikbõl, hogy még a moziba sem mennénk be!

A filmkészítés cigány egy szakma, irtózatos taposómalom szédületes gázsi lehetõségekkel és hatalmas buktatókkal, nem állítom, hogy Elizabeth Taylor hibátlan ember, csak azt, hogy nagyszerû színésznõ.
gladiátor1 2007 ápr. 24. - 18:15:28 Előzmény Hesztia
(24/101)
m1, április 30. hétfõ, 19.35. Zeffirelli: A Makrancos Hölgy, Richard Burtonnal-Elizabeth Taylorral - 40 éves a film de kihagyhatatlan!

Micsoda párt alkottak együtt, emlékszem, a temetésére is azért nem ment el Elizabeth, hogy ne rá hanem az özvegyére figyeljen a sajtó, nagyon jól tudta, hogy õk a világ szemében mindig is egy párt alkottak.
Hesztia 2007 ápr. 23. - 18:58:22
(23/101)
"ilyen kis tehetséggel, mint ami nekünk adatott ennyire lealázzuk"

Pontosan. Ha az ember karakánul ki is jelenti, hogy márpedig ez és ez nem teszik neki, a minimális tisztelet akkor is kijár az ilyen kaliberû mûvészeknek.
zszoltan 2007 ápr. 23. - 18:20:55
(22/101)
Nemigen létezik olyan ember, akinek kizárólag a jó alkotások tetszenek; és abból, hogy egy mû neki nem tetszik, máris következne annak értéktelensége.
"Ha mindenki egyformán gondolkozna, nem volna értelme a lóversenynek."