8/10
efes 2008 márc. 08. - 14:12:54 8/10
(146/1106)
jaja ez a baj. a plázákban tényleg jó a vászon, jó a hang, cserébe kell elviselni a suttyó tömeget, a bazári körítést és a gyomorforgató popkornszagot, meg hogy lépcsõ van a legjobb helyeken. art-mozik közül jelenleg csak az odeon üti meg a mércét...
8/10
efes 2008 márc. 08. - 14:09:21 8/10
(145/1106)
te irõl beszélsz? nem suttyóztalak le. de még megtehetem.
Bigpapa 2008 márc. 08. - 14:04:17 Előzmény efes
(144/1106)
Ezt ugye nem gondoltad komolyan, hogy aki pláza moziba megy az csak suttyó lehet?!
Én 186cm magas vagyok és 140kg fölött....szóval nem rám méretezték a mûvész mozikat. A térdem nyomja az elõttem lévõ szék, alacsonyak a háttámlák, mögöttem semmit sem látnak, és ha elém ül egy minimum 175cm-es emberke, én sem látok semmit a kép alsó részébõl és a felirat felébõl.
Sajnos rengeteg film van csak, amit kizárólag mûvész mozikban mutattak csak be, így kénytelen voltam belegyömöszölni magam azokba a szar székekbe. Pl:kisvárosi ünnep, amit mûvészben 3x néztem meg, mert iszonyat nagy film.
De, ha van alternatíva, akkor gondolkodás nélkül multiplex, most meg már VIP terem, mert kényelmes, nincs kosz és jó a hang és a kép is.
Ilyen erõvel akkor vagy maradsz a régi videoton colorstar tévénél, vagy megnézed a filmet egy 125cm-es plazmán. Én a plazmát választom, akkor suttyó vagyok? Ti meg mûvészlelkek, mert a régi szart választjátok?
Látod, csak nézõpont kérdése.
És miért kell mindjárt lesuttyózni a népet, csak mert multiplexben nézték meg és nem tetszett nekik, nekünk a film.
Fogadjátok már el, hogy minden éremnek két oldala van. Mindenki értelmesen leírta,miért tetszett és miért nem tetszett neki a film.Nem olyan beszólások voltak, hogy " Jaj, eztet ne nézze meg senki, me akkora trágya..."
Szerintem tök kultúráltan írta mindenki.
ELog 2008 márc. 08. - 13:55:35
(143/1106)
"Mindenkinek tökéletességre kell törekednie!!!!!"

Tökéletesen egyetértek. Kellene. De aki mások vezetésére, tanítására, nevelésére vállalkozik, mint a mûvészek, annak kötelezõ. Csakhogy a másik oldalról meg az ember olyan mint az elektromos áram. Mindig a a legkissebb ellenállást keresi. Ez nem hiba, hanem a természet, az anyagi és emberi világ felépítésébõl, múködési mechanizmusából adódó következmény. Aki tehát a tökéletességre törekszik, az sosem önmagától teszi, hanem valamilyen belsõ kényszer hatására. Kérdés csak az, kit, mi tud erre motiválni. Egy azonban biztos; aki következtet ott, ahol még kérdeznivalója volna, aki minõsítget ahelyett, hogy megpróbálna megismerni, annak esélye sincs még a tökéletesség közelébe se jutni.
bluepill 2008 márc. 08. - 12:53:52 Előzmény efes
(142/1106)
Az igényes film egy plázamoziban is igényes, a szar pedig egy mûvész moziban is az. Ami számomra élvezhetetlenné teszi a filmnézést egy plázában, hogy néhányan mindig vagy beszélnek vagy zörögnek. Ha pedig már a székek elrendezését kritizálod, valóban a legjobb helyek maradnak ki, de legalább széksorok elég magasan vannak egymáshoz képest. Ha egy mûvész mozi kis termében elém ül valaki, biztos eltakarja a fejével a fél vászont. Szóval szerintem egyik se jobb-rosszabb.
Szekelyda 2008 márc. 08. - 12:21:09
(141/1106)
hm, igen valahogy így gondolom én is. A filmet persze van pénzük megvenni tehát bármit be tudnak mutatni.
8/10
efes 2008 márc. 08. - 11:36:14 8/10
(140/1106)
off
a plázamozik esetében már a székek elrendezésében is látszik, hogy nem filmnézésre, hanem tömegek egyidejû, minél hatékonyabb leültetésére tervezték: KÖZÉPEN, a filmnézéshez legjobb helyen van a feljárás!!
on
8/10
efes 2008 márc. 08. - 11:34:07 8/10
(139/1106)
igényes filmrajongó, legyen akár értelmiségi vagy szakmunkás, csak akkor megy be plázamoziba, ha plázafilmet (star wars és effélék) akar nézni. cipõt a cipõboltban kell vásárolni, mûvészfilmet mûvészmoziban, plázafilmet plázamoziban kell nézni.
8/10
efes 2008 márc. 08. - 11:31:00 8/10
(138/1106)
olyan ez, mint a gasztronómia kérdése: van, aki tökéletesen megelégszik a hamburger-pörkölt-pizza szentháromságával, van aki nem tudja elképzelni, hogy kétszer ugyanazt a kaját egye. ez a film nem olyan, mint a gyoréttermek tucatkajáinak pontosan kiszámítható és pontosan kiszámított ízei, itt mélyebbek, hosszasan lecsengõk és bonyolultabbak az ízek, melyek már kombinációival is meghökkentik a megszokottól nehezen elszakadni képes nézõt.

tanulság: nem erõszak a disznótor, aki csak a hamburgert szereti, feleslegesen ne próbálkozzon szarvasgombával párolt borjúszeggyel. kár érte.
alpacino 2008 márc. 08. - 11:27:52
(137/1106)
Hagyjuk már ezt a Mûvész mozi meg a Plaza mozi...Szerinted egy értelmiségi az nem megy be egy Plaza moziba.. Tévedsz!!A Mûvészbe sem csaK A bÖLCSÉSZKARRÓL MENNEK..
Szekelyda 2008 márc. 08. - 11:18:41
(136/1106)
egyébként a mûvészben néztem meg, tele volt a terem - ott senki nem értetlenkedett a vége miatt, nem volt anyázás sem. Aki anyázást, értetlenkedést hallott a nézõtéren az valószínüleg valamelyik plázába nézhette meg a filmet
Szekelyda 2008 márc. 08. - 11:09:27
(135/1106)
Csatlakozom Dantes-hoz/hez/höz. Bigpapa neked nem tetszett és vannak még egy páran így ezzel a bolygón de attól ez még lehet jó film, nekem nagyon tetszik amit a Coen fivérek mûvelnek, lásd Fargo, akinek az sem tetszett annak ezt meg sem kellett volna néznie. Nekem a Coen név garancia arra, hogy megfelelõen humoros és megdöbbentõ lesz a film amit nézni fogok.
Hogy Tommy Lee Jones karaktere felesleges??? A tökös, dörzsölt zsarué akit csak a bürokrácia tart vissza attól, hogy õ vágja nyakon a jólfésült Antont? Aki pontosan átlátja mi a helyzet attól függetlenül, hogy egyikükkel sem találkozott soha.
Ez a film nekem a magragadható lehetõségekrõl, a véletlenekrõl, sorsról, elõvigyázatosságról, segítõkészségrõl szól.
Az oscart nem tartom sokra de a többi díj magáért beszél. A Coen fivérek írták, rendezték, vágták (producerei is õk voltak bár az mindegy) - ez az igazi filmmûvészet!
alpacino 2008 márc. 08. - 11:07:41
(134/1106)
Teljesen egyetértek. Én csütörtökön egy esti elõadást láttam. Szokatlanul sok nézõvel a teremben. Sokat járok moziba .Ennyien rég voltak egy elõadáson. Mindenki kíváncsi volt. A film egy katasztrófa hatalmas ovációval eladva. A végén hangos röhögés... Oscar... Hagyjuk.. Komolytalan..Nagy csalódás volt.
Bigpapa 2008 márc. 08. - 11:01:59
(133/1106)
És valóban. Ettõl szép és színes a dolog, hogy minden ember más és más. Más szemmel nézünk filmeket.
10/10
Dantes 2008 márc. 08. - 11:00:44 10/10
(132/1106)
Nem csak amerikai kritikákról beszélek, hanem magyarokról, több magyar oldalon is olvastam róla.
Tudod az Oscar az félig szakmai félig meg ak özönségnek szóló díj.
De ez a film kapott igazi szakmai elismeréseket is.
A rotten tomaten nem éppen arról szól hogy menj moziba és 94%ra értéklete.
Az IMBD ami szerintem inkább a közönség-nek szól szintén 9 fölött áll.

Mellesleg, már azt is mondtam, a Coen-fivérek réteg filmesek. nem közönség-filmesek.
Egyáltalán nem a széles közönségnek a minnél nagyon bevételért rendeznek egy pop-corn mozit.

Egyszerûen arról van szó, ez a film akkor sem való mindenkinek, és kész.

A Keresztapa meg minden idõk egyik legjobb alkotása, nem tudom ki csalódott benne, attól m,éh néhány hülye suttyó húzza a száját mincs igazuk.
Bigpapa 2008 márc. 08. - 10:55:33
(131/1106)
Nézd. Amerikában teljesen más szemmel kritizálnak egy filmet az újságok kritikusai és a fimes kritikusok. Ne feledd, hogy több száz millió lakosnak mondják meg, hogy mit szeressen és mit ne. Az átlag amerikai elég suttyó, éltem köztük, kevés a kivétel. Õk, mint a birkák elmennek megnézni, amirõl azt olvassák, ezt nézd meg, és kihagyják, amit lehúznak. Kint az Oscar díj egyenlõ azzal, hogy Menj moziba!
Részemrõl az van, hogy én kikapcsolódni járok a moziba. Van az egész napom, amin agyalhatok, és 1250Ft-ért "szabadságot" veszek magamnak, hogy ez idõ alatt, szórakozzam. Itt 122 perc alatt nem hoztak izgalomba. Lekötött, mert nem kellett agyalnom, hogy kivel mi lesz, mert csak folyt a film, egy bizonyos monoton hangulatban, ami a zene hiánya. Amikor volt is akció, az szinte 5-6 percnél soha sem tartott tovább.Ha ezt összeadod, a 122 percben van 30 perc akció és 92 perc moralizálás, és monomlog monolog hátán.
Mondom, az, hogy a könyv milyen, nem érdekel, mert nem szándékozom elolvasni. Nem akkora sztori ez, hogy elmenjek,megvegyem és szánjak rá idõt, hogy elolvassam.
Egy könyvet sem lehet úgy megfilmesíteni, hogy visszaadja a valós atmoszféráját a könyvnek. Itt a keresztapa is. A könyv tartalmas, lebilincselõ.A film is az, ha nem olvastad elõtte a könyvet.Ha olvastad, hiányzik belõle, hogy jobban megismerd mondjuk Luca Brasi karakterét,mint a keresztapa félelmetes kivégzõ emberét.Ehhez képest a film elején egy szerencsétlen suttyónak néz ki, a végén meg 1 perc alatt kinyírják.Aki nem olvasta, azt hiszi, csak egy senki paraszt volt.Aki olvasta,tudja, hogy milyen félelmetes katonája a keresztapának..
Marlon Brando sem játszott akkorát, hogy Oscart érdemeljen. Mert volt egy kicsit az elején, majd lelövik, aztán a végén a haldokló Don kioktatja a Michael-t, de az sem akkora játék, hogy mehessen az Oscar.Mindamellett, imádom a trilógiát és az összes maffiás filmet.
Mindenki más szemmel nézi a filmeket.
Nektek és pár kritikusnak tetszett, más emberek pedig csalódtak. Én nem csalódtam, csak hiányérzetem van. Mert amennyi dolog tetszett a filmben, pont annyi volt benne ami nem jött be és idegesített. A vége pedig kritikán aluli.
alanis 2008 márc. 08. - 10:46:47
(130/1106)
talán úgy fordulhat elõ, hogy nem vagyunk egyformák és nem tetszik mindenkinek ugyanaz. csak halkan jegyzem meg, hála istennek.

nekem személy szerint tetszett a film, bár láttam már jobb filmet is, de önmagában nem volt rossz.

két barátnõmmel néztem meg, kettõnknek tetszett, a harmadik fél utólag kiderült 10 perc után úgy érezte, neki elege van és ki akart menni a moziból. elõfordul, hogy vkinek nem jön be egy sztori, egy feldolgozás, esetleg a színészek játéka.

és mi nem haraptuk le a barátnõnk fejét, mert nem tetszett neki.

ahogy olvastam a többiek véleményét a filmrõl, mindenki alátámasztotta, neki személy szerint miért nem jött be ez a film. senki nem a levegõbe beszélt, látta a filmet, és így alkotott véleményt. a titok, tiszteletben kell tartani mások véleményét, esetleg elgondolkodni rajta. még tanulhatunk is belõlük. :-)
10/10
Dantes 2008 márc. 08. - 09:22:58 10/10
(129/1106)
Én azért az megint csak elmondom, hogy miként lehet az hogy afilm rengeteg díjat kapott, és nem csak Oscart, a könyvt besteller lett, a rangos netes oldalokon remek kritikát kapott, minden kritia amit eddig olvastam róla áradozott a filmrõl...ez hogy lehet? Mindenki idióta akinek tetszik? Az egész világ? Nem lehet hogy inkább mégis csak a felfogásotokkal van baj?

Azért én elgondolkodék, hogy lehet hogy a film ennyi embernek és kritikusnak tetszik.
6/10
Petyaa 2008 márc. 08. - 02:04:40 6/10
(128/1106)
Hát...nagy csalódás..helyenként izgalmas, helyenként dög unalmas. Nekem nem jött be, jobbat vártam.
Bigpapa 2008 márc. 07. - 23:04:50
(127/1106)
Hát igen!

Én azt látom, hogy pl. Maddox,Paw már már átmennek személyeskedésbe,ha valaki nem ájul be a film miatt, pedig ez csak egy qrva film, szóval nem édesanyátok élete függ tõle, ha nem véditek :)))) De ezt egy fórumon sem értem, amikor egy amcsi "szar" miatt virtuális karatét játszanak emberek. :))

******************SPOILER*****************

Nekem a következõ dolgokkal volt bajom a film alatt.
Tommy Lee Jones szerepe teljesen felesleges.Nem érdekel,mi van a könyvben, mert ez nem a Libri olvasók fóruma,hanem mozis fórum! Itt,ha a Gobbi Hilda játssza a rendõr szerepét, semmivel sem kaptunk volna kevesebb élményt.
Szinte senkit sem ismerünk meg a filmbõl.Ki kicsoda,mi a háttere. A fõgonosszal nincs bajom, mert jól játszik (igaz, ezért oscart adni...hát nem tudom).Vannak jó pillanatok, pl. amikor önellátja a sebét a motelben,de összességében attól nem esem hanyatt, hogy egy filmet 122 percen keresztül egy hangulatban tartanak, majd úgy van vége, hogy az egész nézõtér anyázik!
Kicsit olyan,mint,ha gyerekként tévéznél, még van hátra a krimibõl 20 perc, hogy minden összeálljon,kiderüljön, majd bejön anyád, kikapcsolja a tévét és rádparancsol,hogy aludj.:))))))) és nem tudsz mit tenni.Ráadásul soha sem tudod meg,kivel mi lett.

Attól pedig nem lesztek entellektüelek , hogy hanyatt estek , Tommy Lee Jones monológjától.

Szóval,akinek ez volt élete legjobb filmje,az mostantól kezdve ne nézzen meg egy filmet se, mert a többit õ fogja fikázni.