salug 2012 jún. 01. - 01:04:21
(15/55)
Fontos film!
4 év óta nem vetítették?! Jellemzõ kishazánkra. Akikhez szólna, azokat a kereskedelmi tévékre, való világra és a celebekre szoktatták. "Valósítsd meg önmagad, legyél trendi."
Kevesekhez jut el a pszichológusnõ mondandója, pedig ott a tuti.

Másrészrõl; munka és lakás nélkül nem lehet normális emberi életet élni, nem lehet családot alapítani! Mára sokan már önmagukat sem tudják eltartani! Ha minden családban annyi gyermek születne, amennyi megfogan, - nem volna rá elég gyermekmenhely, örökbefogadó szülõ, óvóda, iskola stb. Mindent leépítettek, megszüntettek. A kormányok meg is ijednének a nagy születésszámtól. (Példa erre a most bevezetett szocpol. Igyekeztek úgy adni, hogy a feltételeket ne lehessen teljesíteni.)
A 22 éves összpolitika kudarc. A mindenkori választottjaink viszont igen jól élnek.
oncogito 2012 jún. 01. - 00:25:21
(14/55)
Ez is egy megoldás:
Trágár János 2012 máj. 31. - 20:04:31
(13/55)
Tiltsuk be a tojásevést is! Mennyi szép kotkodáló madárka lehetne belõlük.
adamnagysweetmovie 2012 máj. 31. - 16:49:30 Előzmény Rika
(12/55)
Nekem már hiányzott a közmédiában egy Koltay, Jelenczki vagy mittudoménki megmondóember tényfeltáró filmje.
Ezen a héten még csak 1-2 ilyen volt, pedig már csütörtök van én meg kondícionált állapotban várom, hogy megmondják az igazságot.

Az az igazság, kicsit értetlenül állok, hogy ilyen nagyszerû dokumentumfilmek birtokában így zuhan MO-n a születések száma. Pedig a politikusok is szülésre biztatnak és a KDNP pedig a nõi kínzástól sem riad már vissza... És mgis, fogyunk...
Rika 2008 aug. 01. - 21:57:55
(11/55)
ó elnézést, mea culpa:)
a filmnek amit én láttam Néma sikoly a címe, gondoltam máshogy fordították.
A Silent Scream-ben megmutatják monitoron, hogy mi történik az embrióval az abortusz során.
Youtube-on fent van. Hihetetlenül népszerû.
Rika 2008 aug. 01. - 21:55:40
(10/55)
Egyrészt: nem a filmrõl beszéltek.
Másrészt: kevés a JÓ dokuentumfilm.
A jókat viszont viszik, mint a cukrot (pl. a Vándormadarak, vagy a pingvinek vonulásáról készült film)

Nem tudom, hogy itt ki anya, de részvétem, biztos nagyon fájhatott, amikor megnézte a filmet. Nekem nincs gyerekem, de végigbõgtem. Persze nem mentem ki.
cherry baby 2007 dec. 18. - 09:11:58
(9/55)
végre egy rendezõ, aki foglalkozik ezekkel a témákkal. mert ez is kell.
x-tro 2007 jan. 18. - 13:21:58 Előzmény ryzsy
(8/55)
Nem szûk az. Kb. a magyarság felérõl van szó, pluszminusz 5%. Ez számottevõ, tehát jól ki van ez találva, hogy az örökemlékû Kohn bácsit idézzem...
ryzsy 2007 jan. 11. - 14:14:38 Előzmény x-tro
(7/55)
"Trianon és más hasonló érdekkörbe tartozó filmek egy bizonyos csoportot mindig bevisznek a veítésekre"

Hát ez az. Koltay lehet ilyen vagy olyan, de nagyon jól megtalálta a szûk, de annál lelkesebb közönségét.
x-tro 2006 máj. 13. - 16:48:09
(6/55)
szóval a duna is inkább vetít valami angol izét, mint doksikat... (egy telefon megzavarta a mondatbarkácsolást)
x-tro 2006 máj. 13. - 16:46:08
(5/55)
Én úgy veszem észre, szinte alig van film, amely egyáltalán nézõt csal be ebbe az építészetileg egyedülálló, de mozinak tökéletesen alkalmatlan (hiába az egyik elsõ mozgóképszínház az országban!) épületbe.

Trianon és más hasonló érdekkörbe tartozó filmek egy bizonyos csoportot mindig bevisznek a veítésekre, ez nem jó példa. A dokumentumfilm szerintem nem való mára már a moziba, hiszen a mozi szinte kizárólagosan a szórakoztatóipar részévé vált, és mint ilyen, egy dolog érdekli üzemeltetõit: a bevétel. Egy dokumentumfilm pedig egyszerûen nem vehet részt egy ilyen monkeybusinessben.

Ellenben a közszolgálati televíziók teljes mellszélességgel kellene, hogy a dokumentumfilmek mellé álljanak, hiszen mégissak ez lenne a dolguk, és nem szenesexpressz, meg lagzi jalos... A búvalbélelt dunatévé még olykor mûsorra tûz egy-egy doksit, de ott is inkább döntenek valami lejárt szavatosságú angol tévésorozat mellett, mint egy Néma kiáltás címû közhasznú és igazságkeresõ dokumentumfilmet. Meg a többi hasonló mûfajú, hasonló szándékú és igényû más dokumentumfilmeket...
ryzsy 2006 máj. 11. - 12:59:14
(4/55)
Nem hiszem, hogy erre az Urániának szüksége volna.
Persze, Koltay mindig felkavarja az állóvizet (ld. Trianon).
De meg lehe vele tölteni a dísztermet sokszor (ld. Trianon)...
x-tro 2006 máj. 11. - 10:58:40
(3/55)
Szerintem üzleti megfontolások miatt, de az is elképzelhetõ, hogy mint Nemzeti Filmszínház, vindikálja magának a vetítési jogot. (Bár ez utóbbit nem hiszem.)
ryzsy 2006 máj. 09. - 13:00:03
(2/55)
Egy újabb magyar film, amit csak az Uránia mutat be. A többi mozi miért kussol? &
mamipapix 2006 máj. 08. - 15:34:14
(1/55)
Megfogant, de meg nem született, ugye, így gondoljak? Vagy minden meg nem született? A meg sem fogantak? Akik fogantak volna, de az elõrelátók gyondoskodtak róla, hogy ne? Õk vajon hányan vannak? Számul nemde többszöröse a megfogant és mûvileg elvetélteknek? Miért hiszi bárki is, hogy a mûvi vetélés és a népesedéspolitika - népességfa alakulás egyáltalán köszönõviszonyban vannak egymással? Hogy az egészséges élveszületések száma szorosan korrelál a mûvi vetélésekkel? Valamekkora korreláció van, de ez lenne a döntõ? Önmagában? Nem a gyermek utáni vágy hiánya? A szülõvé lenni akarásé? Nem ott van a baj, hogy a nagy szexuális szabadosságban már szinte teljesen elhal a normális gyermeknemzés és a hozzá szükséges nemi aktus kapcsolata - a tudati szférában legalábbis? A film bizonyára tanulságos lesz...de félek, csak arról fog szólni, amit a felvezetés tartalmaz, annak pedig a népességfogyáshoz-sazporodáshoz vajmi kevés köze van...ez utóbbi nem érne meg egy misét?