eIemes 2016 máj. 09. - 18:33:38
(85/105)
jaj, jaj, az elõzõ hozzászólás *** SPOILER ***

:-)))
eIemes 2016 máj. 09. - 18:32:58
(84/105)
Egyrészt, nem érettem, hogy mit vársz egy mesétõl. Tanít, nevel szórakoztat.
***SPOILER***
A film végén, amikor végre megszöknek a doki akváriumából, és beugrottak a mólóról öböl vizébe (és a vízzel teli zacskók ott úsznak egymás mellett a tengervíz felszínén, haha), a fugu megkérdi a többiket: "...és most?" -- hát én szakadtam a nevetéstõl :)
Torolt Felhasználo 2016 máj. 09. - 16:02:22
(83/105)
wáz zi zih 0 ferstéen?
eIemes 2016 máj. 09. - 15:07:53
(82/105)
pahdon...?
Torolt Felhasználo 2016 máj. 09. - 11:37:36
(81/105)
Nao go and d0 sg useful w ur life.
eIemes 2016 máj. 09. - 11:20:14
(80/105)
...de mindezt elfeledteti a végén egy mondat: "And now what?"
Torolt Felhasználo 2016 máj. 09. - 11:17:27
(79/105)
A peches család egyetlen utóda nyomorék lett. Hát ez nem sok jót ígér.

Fordítási hiba: NEM néznek tv-t a halak. Józsi mesélte a halnak mi az a csónak.

Különös mennyi a degenerált állat. A polip is abban szenved amiben Némó, egy másik allergiás a vízre, a harmadiknak sérült a rövidtávú memóriája stb. Némó apja is alapban kényszerbeteg. A vegetariánus cápákról nem is szólva. Vagy a skizofrén/tudathasadásos hal. Meg a buborékmániás. stb. stb.

Megtudjuk hogy van internet.

Valamint megtudjuk hogy ki Boo nagybátyja: a fogorvos. A valódi neve Darla. Ami FORDÍTÁSI HIBA miatt "Undi" lett a szinkronban.

Van dátum is: 2003+, ami összevág azzal hogy látunk egy Buzz-babát.

Btw,az jutott eszembe, a bálna talán nem tud úgy konkrétan megenni, de ha valaki épp ott van amikor beszívja a vizet, a szájába éppen befér, és a nyelvével laposra fogja préselni.

Egy ilyen bohóchal-mertû izénél meg tuti úgy van a dolog mint ahogy az elefánt "növényevõ" - hát az sem sepregeti le az ágakról a kismadarat, meg a hangyát.

Ja, hogy meglegyen a Disney-feeling kapunk egy jó kis zsarolást a végén. Már persze amellett hogy az állatok eltitkolják az emberek elõl hogy értelmes lények. Ki tudja miért. A játékokkal bezzeg nincs bajuk (l. TS2).
9/10
Larvitar 2015 febr. 16. - 07:39:01 9/10
(78/105)
Szerintem is nagyon jó mese, már többször láttam. :) Sok humor, kreatív történet... 10/9.
Virág Kiss 2014 dec. 22. - 18:24:56
(77/105)
nagyon jomeset
10/10
katom 2014 nov. 08. - 08:22:50 10/10
(76/105)
Kiváló mese kicsiknek és nagyoknak - bár van jónéhány poén, amit inkább csak az idõsebbek vágnak. Ráadásul a készítõk elég jól figyeltek arra, hogy például a halak jelentõs része valós faj legyen, szóval egy mini biológia óra is egyben! Na ez 10/10-es és remek a magyar szinkron!
9/10
offtopic
nikato 2014 máj. 01. - 12:01:48 9/10 Előzmény ceia
(75/105)
Egyik legjobb animáció! És gyerekek is nyugodtan nézzék csak!
KittyGirl 2013 ápr. 01. - 21:55:22
(74/105)
Nagyon jó kis mesefilm, ötletes, és egy másodpercig sem unatkoztam! :) Édes, aranyos, egyszer régen már láttam, de mivel kellemes emlékeket hagyott, így újra megnéztem és nem is csalódtam :) Nem sablonos és nem vacak :) Gyönyörû színekkel végig és tengeri világgal :)
2/10
ceia 2013 ápr. 01. - 10:35:56 2/10
(73/105)
Engem zavart a sok vizi herkenytû egy idõ után. Azt pedig végképp nem tudom felfogni, hogy ilyet kell adni a gyerekeknek?
10/10
SzZsoel 2012 júl. 08. - 15:41:32 10/10
(72/105)
Ez egy szenzációsan jól sikerült mese: ötletes az alapkoncepció, fordulatos a történet, mókásak a szereplõk, jók a humoros jelenetek, igényes a kidolgozás. És én teljes mértékben MEG VAGYOK ELÉGEDVE A MAGYAR FORDÍTÁSSAL ÉS SZINKRONNAL! Nem tudom felfogni, miért baj az, hogy az eredeti, rém sivár és ötlettelen Marlin, Dory, Bruce stb. neveket jópofa Pizsire, Szenillára, Protkóra változtatták. Aki ebbe beleköt, annak vagy nem volt gyerekkora, vagy annyira szánalmasan anglomán, hogy úgyis menthetetlen, és jobb lenne, ha egyszer s mindenkorra elhúzna Magyarországról Amerikába, aztán ott nézhetné az angol nyelvû filmeket orrvérzésig. Én magyar vagyok, szeretem az anyanyelvemet, és igenis a saját édes-ékes anyanyelvemen hallva, magyarul akarom nézni a filmeket, anélkül is éppen eléggé elborít minket már a hülye angol, nem is lehet létezni nélküle manapság. Eredetiség ide vagy oda, a nyelvek közül akkor is azt fogom preferálni, amelyik a szívemhez közelebb áll, márpedig az toronymagasan a magyar.
10/10
SirDöme 2012 máj. 23. - 22:27:56 10/10
(71/105)
Ez a rajzfilm a Pixar mestermûve. Eredeti, sallangmentes, kreatív sztori, iszonyatosan nagy humorral és lehengerlõ képi világgal. 10/10
10/10
leni98765 2012 ápr. 15. - 12:58:38 10/10
(70/105)
Szépek a képe és a mese is jó. De mért úszkál az a hülye búvár az akváriumban????????????????????????????????????????
A világ legjobb disney filmje.10/10
Mermaid. 2011 jún. 21. - 04:00:10
(69/105)
Ezt a filmet még magyar szinkronnal láttam a moziban. Nekem borzalmas élmény volt akkor! Egyáltalán nem tetszett és élvezhetetlen volt, legfõképp a kék hal Dory, szinkronhangja. Bün rosszra sikerült!
Nem rég a fogorvosomnál angolul láttam belõle félórás részt és kellemeset csalódtam. Az eredeti Dory hang, sokkal jobb és nem olyan idegesitõ, mint a magyar, a poénok is jobbak. Megvettem dvdn, meg is néztem és nem bántam meg. Angol nyelven teljesen más volt megnézni. Néha elég csapnivaló a magyar szinkron!
farzso 2010 okt. 12. - 18:13:33
(68/105)
A kedvenc filmem a Pixartól (a Toy Storyval megosztott helyen XD). Fordulatos történet, bájos szereplõk, fergeteges humor, lenyûgözõ animáció, mondjam még (inkább nem XD)
Az animációs filmgyártás egyik legnagyobb mestermûve, méltán érdemelte ki az elismerést (és persze az Oscart). Én is láttam már jó pászor, és minden megnézésre tetszik.
Az egyetlen negatívum számomra, a legeslegutolsó jelenet, ami a vége felirat után jön. Arról beszélek, amikor az akváriumi halaknak sikerül kijutniuk a kikötõbe, ám amikor a zacskóból kellene kiszabadulniuk, elakadnak. Itt véget ér a film, így nem tudjuk meg, hogy végül is sikerült-e leküzdeniük azt az utolsó akadályt, vagy sem (én remélem, hogy igen). Ezt csak azért mondom, mert én õket is nagyon bírtam a filmben (ha nem is a legjobban). A tengeri csillag, a francia rák, a tükörképével veszekedõ hal, a buborékhal, a hipochonder hal, no és persze a tüskéshal mind nagyon aranyosak voltak, mindegyikük kínált valamilyen poént. Ezért is sajnálom, hogy nem derül ki, mi lett végül is velük, mert szerintem nagyon vágytak már a szabadságra, és bizonyára meg is érdemelték volna, hogy visszajussanak a tengerbe.
Mivel a vége így kissé nyitva maradt, én nem bánnám, ha a Pixar alkotói csinálnának egy folytatást, amelyben kiderülne, mi lett a további sorsuk. Én valami olyasmit képzeltem el, hogy elõször is kiszabadítanák magukat a zacskókból (ezt a tüskéshal meg a rák tudnák megoldani), majd a kiszabadulásuk után átúsznák az óceánt, és odaköltöznének Némóékhoz a korallzátonyra, és így együtt lehetne az egész csapat (ami végülis egész jó lenne, nem?).
Persze nem errõl szólna az egész film, ez csak egy kis töredékét jelentené, mondjuk az elején megérkeznének Némóékhoz, röviden beszámolnának nekik a kiszabadulásukról, majd ezután közösen keverednének új kalandokba, pl. felvehetnék a harcot egy olajszállító hajóval, ami pusztulással fenyegeti az otthonukat; csak hogy mondjak valamit. Ez a téma amúgyis elég aktuális (ld. mexikói olajkatasztrófa).
Nos, nagyjából ennyit akartam írni. Hogy lesz-e Némó nyomában 2., az a jövõ zenéje (én magam találtam ugyan errõl a neten néhány elszórt pletykát meg kósza hírt, de hiteles forrásból származó információt nem.) Ám addig sem kell keseregni, mert néhány Pixar-klasszikus folytatása (Szörny RT., Verdák), már amúgyis készülõben van, így más kedvenceinket is viszontláthatjuk majd a filmvásznon.
10/10
csirkecombiii 2010 aug. 18. - 10:43:07 10/10
(67/105)
már vagy hatszor láttam, de még mindig nem tudom megunni :D kedves, aranyos mese, az egyik kedvencem :D

10/10
chhaya 2010 aug. 17. - 22:07:29 Előzmény Eerika
(66/105)
Úristen, csak most esett le, hogy miért Szenilla a neve... Pedig a napokban én is újranéztem, és már amúgyis vagy 6-szor láttam.
Nagyon jó. :)