Téma: Nevem Sam

7/10
idõjós1010 2009 júl. 03. - 21:54:45 7/10 Előzmény twillight
(95/275)
Egy gyereknek sok mindent meg kell tanítani, rengeteg dolgot tanul a szülõtõl mire felnõ, de Sam még olvasni sem tudott, mit tudott volna megtanítani a saját gyerekének? Nagy szerencséje volt hogy egy nagyon értelmes kislánya (jól tudom kislánya?) született, sok mindenben megkönnyítette számára így a gyermeknevelést.
kaisa 2009 júl. 03. - 20:38:45
(94/275)
most fogom megnézni hááááát nagyon kiváncsi vok amiket írtatok.....na majd írok csók
10/10
Noncika 2009 júl. 03. - 19:58:11 10/10 Előzmény twillight
(93/275)
De tényleg szapulod mások vallását és ez eléggé idegesítõ! Ne légy vallásos, rendben, de attól még nem kell más vallását sértegetni!!! Miért fáj neked az, hogy van aki vallásos és van hite? De inkább ne válaszolj, csak HAGYD ABBA!!!
++++++++++++++++
A filmrõl még annyit, hogy szerintem elképesztõ a kis Dakota Fanning alakítása:) Mert hát Sean Penntõl megszoktuk már ezt a színvonalat (pl A király összes emberében is nagyszerût alakított, bár egyesek szerint túljátszotta). Amikor adta az rtl én már az elsõ kb. negyed órában pityegni kezdtem és ez azért nem semmi egy filmtõl. Pl amikor Lucy nem akarja elolvasni a házinak feladott könyvet, mert "nem akaom, ha te nem tudod".
prunco 2009 júl. 03. - 00:57:57
(92/275)
Én csak mostanában kezdem felfedezni Sean Penn tehetségét. Nagyon jó megnézni egy-egy ilyen filmet és találni egy-egy ilyen igaz gyöngyszemet a sok hollywoodi tömeg sztár között. A film fantasztikus, az utolsó fél órát végig pityeregtem annyira megérintett. Fõleg akkor - és itt SPOILER aki még nem látta - amikor arról beszélt, hogy milyen amikor az ember próbálkozik és sohasem sikerül semmi, így inkább feladja (fantasztikus, ahogy Penn eljátsza a megkeseredett, csalódott embert). Ennél a résznél belegondoltam, hogy milyen is lehet fogyatékkal élõ embernek lenni napjainkban. A mérhetetlenül sok kudarcot elviselni.
offtopic
twillight 2009 júl. 03. - 00:04:51
(91/275)
1) Én nem szapulom más vallását.

2) Mondtam papnak, de jusztis tovább csinálják. És még pénzt is kapna,k, súlyos adóforintokat. Mire föl, kérdem én? Hogy butíthassák a népet a "lapos Föld" elméletükkel???

3) Ezek szerint nem csinál semmit az OFFTOPIC-gomb?
rainbow27 2009 júl. 02. - 23:48:37
(90/275)
Már bocs.De ha valaki feljönn ide az nem azért jön ide mert kíváncsi, hogyan szapulod mások vallását. Amit írtál mond egy papnak, ne itt.És igen, rég láttam ilyen csodálatos filmet.És Penn zseniálisat alakított!
10/10
Jucis 2009 júl. 02. - 22:40:27 10/10
(89/275)
aha! tényleg nem volt reklámozva, mondjuk napközben nem kapcsolom be de este sem volt róla szó. pedig az ilyen filmek tanítanának is vmire, mint egy jó könyv vagy hasonló. mondom, ebbõl a szempontból a szóban forgó csatorna a leggázabb, a másik még csak-csak elfogadható és értékesebb mûsorai vannak de ez...
offtopic
Rika 2009 júl. 02. - 22:35:03
(88/275)
Na igen, én a reklámos megszakításokban tulképpen az összes napi teendõmet el tudnám intézni...
De pont azért nem törõdnek vele, amiért olyan késõi idõpontra helyezték. Mert nem kell intelligens film, viszont elvárja egy nagyon vékony réteg, hogy ilyen is legyen. Hát szívassuk meg, és adjuk le fõmûsoridõben az agybutító, nagy nézettségû Gyilkos robotok támadása a sziget ellen c. roppant szórakoztató filmet, és tegyünk utána egy nézhetõt. Mikor már a kutya sincs fenn...
Az az de, mi fent vagyunk, de rengetegen lemaradnak egy valóban értékes filmrõl, így aki nem kapcsol oda véletlenül(pl. figyeltétek, hogy nem volt reklámozva?!), nincs fenn olyan sokáig, nem ismeri a címet, az ennyivel is szegényebb lesz.
Kéne már egy nézhetõ csatorna.
10/10
Jucis 2009 júl. 02. - 22:26:41 10/10
(87/275)
valóban nem buta,de én úgy hiszem amiket mond a tárgyaláson azok is többnyire abból a szeretetbõl jönnek amit Lucy iránt érez. és igen ez az i love you i love you i love you-s dolog tényleg nagyon szép, elmondhatta volna egyszerûen is h miért jó ha nála marad a lánya, de õ ilyen szép hasonlatot választott...

egyébként a hosszú filmeket a tv2(nem az rtl) le szokta adni reklám nélkül, vagy csak egy reklámmal, pl. régebben a Terminált egy reklámmal. de az rtl klub az más tészta. felháborító. bele sem gondolnak, h sokkal átélhetõbb volna a nézõ számára a film ha egyízben nézné. így viszont olyan mintha nézném dvd-n és egyszer megállítom mert kimegyek popcornért, egyszer meg szomjas vagyok, utána meg pisilni kell ááááhhh....aztán a végén rájövök h nem is volt jó.
Rika 2009 júl. 02. - 22:18:38
(86/275)
Én a reklám erejéig szüneteltettem a sírást, majd újrakezdtem:)) (Pedig mennyiszer láttam már!!! Nem bírom ki sírás nélkül.)
Amúgy én sem értem, hisz elég késõn adták, teljesen értelmetlen az a pár reklámblokk, ami épp rosszkor, rossz helyen van.
Rika 2009 júl. 02. - 22:16:02
(85/275)
Fejleszteni azt lehet.
Sam amúgy nem buta, a tárgyaláson többször is megmutatta. A kedvenc részem mikor a Beatles dalról beszél, hogy csak az I love I love you I love you-val lett teljes.
offtopic
twillight 2009 júl. 02. - 22:11:43
(84/275)
A gond az, hogy NINCS benne jó!
timikeee 2009 júl. 02. - 22:10:17
(83/275)
Én is csak jót tudok mondani a filmrõl. : gyönyörû, érzelemteli, és egyben szomorú. Sean Penn alakítása szerintem lenyûgözõ. Mindenkinek csak ajánlani tudom. :)

(Amúgy én sem értem, miért kell egy ilyen filmet reklámokkal megszakítani...eszméletlen bosszantó volt, de így sem vette el a kedvem a filmtõl szerencsére:) )
10/10
Jucis 2009 júl. 02. - 22:00:25 10/10
(82/275)
érdekes vita. sztem a moderátorok is érdeklõdéssel olvassák:)

a filmrõl, illetve hozzá kapcsolódóan szeretnék még megjegyezni vmit: tökéletes megformálása annak, hogy többféle intelligencia létezik. van olyan, amit diplomával megszerezhetsz, van olyan, amit tapasztalattal, esetleg a korod elõrehaladtával. és van egy, ami veled kell, hogy szülessen: ez a szeretet. az érzelmi intelligencia, amit nem lehet megtanulni, sem elsajátítani, benned van.
offtopic
Rika 2009 júl. 02. - 21:51:59
(81/275)
Nem érted.
Komolyan. Ha valaki csak a rosszat akarja látni, csak azt fogja. Olyan szélsõséges példákkal hozakodsz elõ, amikben(legalábbis remélem)te sem hiszel.
Ahogy fogalmazol, az támadó, bántó, forrongó, ebbõl is kitûnik, hogy te sem vagy elégedett a kreált, magadba kényszerített hiteddel.
És azért javasoltam azt a pacákot, mert tõle sok mindent megtudnál. Ír õ mindenrõl, pedofil papokról is, remélem azt szórakoztatónak tartod.
offtopic
twillight 2009 júl. 02. - 21:30:32
(80/275)
Ha nem vetted volna észre, én magát az eszmét találom visszataszítónak.
Nem a szélsõségekbõl indulok ki. A tanítások összességébõl indulok ki.
Nem érdekel a pacák. Egy olyan eszme, ami rabszolgatartásra, népírtásra, csecsemõk lemészárlására buzdít, és aminek istene azt mondja "Ímé én megrontom a ti vetni való magotokat, és trágyát szórok az orcátokba", és kannibalizmuson alapul, az igenis önmagában visszataszító és nem érdemli meg, hogy komolyan foglalkozzunk vele.

Imádkozzam? Rendben: Zeusz sújts le villámoddal az olyanokra, akik arra bíztatnak, hogy imádkozzam! Zapp!

Nem értem? Mit ne lehet érteni azon, hogy ha kopasznak hívod a papot, akkor szét fog tépetni a medvékkel? Amúgy szánalmas az, aki olyasmiben hisz, amirõl nem is tud semmit.

Találkoztam. Az szépen be is vallotta, hogy az egész csak mese.

Megkérdeztem. Csak süketelni bírtak. Kérõdzõ hörcsögök? Beszélõ kígyók?

A mostani kereszténység is DETTÓ ugyanolyan. Legfeljebb halkabban imádkoznak a többiek pusztulásáért az olyan helyeken, ahol felvilágosultabb népek laknak. De mondjuk Afrikában még mindíg égetnek boszorkányokat, és az USA-ban nagyban megy a "intelligencs dízájn" mozgalom.

Engem meg az zavar, hogy aki nem tagja az ábrahámita vallásoknak, azokat lépten nyomon szivatják. Fõleg a vallástalanokat, mert nekik még olyan könyvük sincs, amibõl vett idézetekkel szépen elküldhetnek a francba, ahelyett hogy egyenesen elküldenek a francba.

Nem tértem el. Offtopic gombbal küldtem el a mndandóm!
offtopic
Rika 2009 júl. 02. - 20:40:20
(79/275)
"Egy eszme nem felel a követõiért"
Miért a szélsõségekbõl indulsz ki, de komolyan?
Mutass bármit, lesz annak egy nagyon negatív, elferdült változata. De az nem azt jelenti, hogy maga az eszme rossz.
Guy Gilbert. Nézz utána a pacáknak.
offtopic
Rika 2009 júl. 02. - 20:32:59
(78/275)
1) Imádkozz, rád fér, hogy ne találjon rád egy mod.
2) Te csak olvasod a Bibliát, de nem érted. Sose volt követendõ példa.
3) Életedben nem találkoztál még egy normális pappal.
4) Életedben nem kérdeztél még meg egy normális papot a téged foglalkoztató kérdésekrõl. Ezenkívül azt hiszed óriási felfedezést tettél, hogy rámutatsz az Egyház hibáira. Mind tudjuk, hogy vannak. Viszont te erõsen a középkori kereszténységrõl beszélsz.
5) Nem vagyok vallásos, hívõ vagyok, viszont a vallás ilyen durva szekálása engem is sért.
+ Ne térj el a témától!
A téma: Nevem Sam c. csodálatos film
Rika 2009 júl. 02. - 17:29:27
(77/275)
A vége nekem is érthetetlen, sokat gondolkodtam rajta.
Sam azt mondja, hogy reméli holnap (a tárgyalás elõtti napon Sam lakásán)azt fogja mondani a nõ, amit hiszi, hogy mondani fog.
A nõ bólint, és Sam felajánl valami 'közös gyámság' félét, szóval a kislány szerintem a papánál marad, de a nõ besegít.
10/10
mushi 2009 júl. 02. - 16:52:58 10/10
(76/275)
Ja még egy kérdés: Ugye Sean Penn-nek Görög László volt a magyarhangja?