Téma: Nyomtalanul

Nighty 2011 jan. 31. - 12:44:21
(6014/6114)
a game over az éppen aktuális energiaállapotomra utal. :)
Vizsgák meglettek... :D de ezt majd priviben ha lehet most épp KRESZ-szel szenvedek. Már most utálom pedig nagyjából 5. perce foglalkozom vele.
Jelek? FIgyelek, de mikre gondoltál pontosan?
Fuh, közben ketyeg az óra ... 60 mp/ válasz... :D érzem, hogy soha az életben nem lesz jogsim :D
10/10
Zsuscy 2011 jan. 31. - 11:19:45 10/10 Előzmény Nighty
(6013/6114)
"A játéknak vége", nekem ez erõs kifejezés,hiába tettél oda jelet, nem tudom, hogy várod-e a véleményemet, erre a hosszú beszámolódra:-))))

Azonban azt kell tanácsolnom, hogy a sorozat nézése közben az apróbb részletekre is figyelj oda, erre a 40 percre tedd félre a tanulni valóidat, mert burkoltan közölnek velünk adatokat, amit a „monológodban” tévesen fejtettél ki, azonban egy-két dolgot jól látsz, de többségében MÉG MINDIG NEM ÉRTEK VELED EGYET:-)))))
Remélem a vizsgád ötösre sikerült:-*****)
Nighty 2011 jan. 28. - 16:41:54
(6012/6114)
nem :) kezdetben is az volt, csak sztem magának sem vallotta be ^^
10/10
Zsuscy 2011 jan. 28. - 14:19:18 10/10
(6011/6114)
Nemsokára kezdõdik a 3.évad 1 epizódja, csak hallgatni tudom mert elvagyok havazva, de annyira megunhatatlan nekem Martin és Sam jelenetek, nem tudom mennyit adnak le belõle, mert kora délután van, és Jack felesége által való övön aluli ütése miatti visszatérése az epizód végén is szintfoltja ennek az epizódnak. Még most sem tudom örüljek-e, hogy visszatért, hiszen így megzavarja az akkor még kedvencemmé vált párost.

Sokat írtál, most nem megy, majd késõbb, de az állítod, ha jól kiveszem Martin kezdetben nem volt szerelmes, csat tetszett neki, késõbb pedig igen:-)))))
Nighty 2011 jan. 28. - 07:21:36 Előzmény Nighty
(6010/6114)
jó, gépelni még mindig nem tudok :D tehát némi korrigálás így hirtelen: félreértesz :D
Nighty 2011 jan. 27. - 22:55:00
(6009/6114)
Félre értesz. Nem mondtam, hogy nem szerelmes, sõt! Viszont amíg két fél közt gyakorlatilag nem alakul ki "hivatalosan" (itt most ezen a szón van a hangsúly) semmi, mint haveri, baráti kapcsolat, addig szerelmi vonatkoztatásban kicsit merész és elhamarkodott féltékenységrõl beszélni. Fõleg úgy, hogy szerintem addig a pill-ig Martin sem nagyon volt hajlandó magának beismerni, hogy nemcsak tetszik neki a kollegina, de igenis bármi komolyabbat is el tudna képzelni vele...
Sam pedig egyértelmûen nemcsak pozitívan fogadja a dolgokat, hanem sok esetben még teszi is alá egy picit a lovat. Most akárhogy is számolom, de mire összejönnek (3. évad eleje ), azóta eltelt két év és a drágalátós barátunknak (értsd Martin) nem volt nõje - itt megjegyzem, tényleg iszonyatosan visszafogott volt ehhez képest - bár! azzal nem értek egyet, hogy kifogásokat keresett volna, mikor Sam megpróbálta becsábítani a taxiba. Szerintem elõször meg sem fordult a fejében, hogy magához akarja felhívni... fõleg ugye az elõzõ napi párbeszéd után, ráadásul épp azzal volt elfoglalva, hogy a szöszi épp megköszönte azt, hogy megmentette az életét (értsd: piros pontot kapott ) :D

Persze, hogy nem rámenõs. Feltételezem az ambiciózus apuka és a szintén feltételezhetõ csodás "nevelése" ( gyerek sicc a nagynénihez) erõsen rányomta az efféle dolgaira is a bélyeget.

Aztán kicsit elõrébb szaladva... (baszus-baszus, meg fognak húzni holnap a vizsgán, na mindegy, ezt még leírom) Szóval a szakításuk...

Miután szakítottak olyan szépen kerülgették egymást, hogy azt tanítani kéne. Nemcsak pusztán a kellemetlen beszélgetések elkerülésérõl volt itt szó, hanem 1. sérült önérzetrõl és büszkeségrõl 2. érzelmekrõl 3. felesleges hisztirõl...

Aztán miután Martint meglõtték Sam megígérte, legalábbis kijelentette a majdnem halálos ágyánál, hogy mindig mellette lesz ezután, DE a haldoklást követõ epizódban úgy üdvözli a kissé leszázalékolt kollégát, mintha legalább X hete nem látta volna. Itt valószínûleg valami történhetett, amit persze nem mutattak a filmben. Vagy kivágták, vagy a nézõk fantáziájára bízták. Pl. lehet (ez csak egy random, légbõl kapott teória), hogy Martin küldte el, hogy ne nehezítsék meg egymás dolgát, vagy Sam gondolta úgy, hogy miután Mr. Fitzgerald jobban lett, nem fogja annyira erõltetni a kórházi látogatásokat, fõleg, hogy papa-mama bizonyára gyakori vendégei lehettek édes egyetlen gyermeküknek.
Aztán kicsit még továbbhaladva: Martin gyógyszerfüggõsége... persze, biztos fizikai értelemben is kínozhatta a sérülése, de szerintem a háttérben nem csak a fájdalom elviselésé miatt szokott rá a bogyókra. Ha megfigyeled majd a 4. évadban, Samnek többször is szemére (samére :D úristen, most jönnek a szóviccek? :D) vetette a szakításukat és úgy általában véve az egész kapcsolatukat és az sem elhanyagolandó tényezõ, hogy Sam után egy jó darabig nem is vágott bele semmilyen szívügybe. Gondolom érzékeny férfiú létére még X ideig nyalogatta a lelki sebecskéit.

Ahh, most azt hiszem game over. :D
10/10
Zsuscy 2011 jan. 27. - 18:40:29 10/10
(6008/6114)
Holnap kora délután lesz a 3.évad 1. epizódja, ami majdnem tökéletes, mert megtörténik közöttük a szex, de az elõzmények is szerintem nagyok fontosak lennének, de a Viasat még be sem fejezi az 1.évadot, már kezdi a 3.évadot kora délután, és hol a 2.évad az pedig jövõ héten éjjelenként , ezek elképesztõ, lehetetlen idõpontok.

MÉGEGYSZER IS KÖSZÖNÖM A VIASATNAK, HOGY A KEDVENC SOROZATOMAT MEGINT ÖSSZE-VISSZA ADJÁK LE, LESZ GONDOM , HA VISSZAJÖVÖK…..ÍROK EGY LEVELET ENNEK AGYAMPUTÁLT CSATORNÁNAK, MERT MEG AKAROM ÉRTENI MÜKÖDÉSÉT:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
10/10
Zsuscy 2011 jan. 27. - 18:15:05 10/10 Előzmény Nighty
(6007/6114)
Martin: FIGYU….. BASSZUS….. VIVIEN-RE IS IGY SZOKOTT NÉZNI,a tegnapi epizódban még rá sem nézett, úgy beszélt hozzá, vagy Jack-re (farkasszem):-P, Nézd meg jobban, sõt hasonlítsd össze az 1 évad elsõ pár epizódját a késõbbiekkel, ott már nemcsak a szeme ragyogott, hanem az arcmimikájában is tükrözõdött, hogy szerelmes, és boldog ha vele van S. majd a nyomozós pasi felbukkanása miatt már kibújt belõle a féltékenység is, még egyszer mondom, mi ha ez nem szerelem iránta . Martin nem egy rámenõs fajta, mint Danny, nézd meg a 2.évad befejezõ epizódját, amikor meghívta S. hogy menjek együtt , elõször kifogásokat talált, nem érezte meg a lány gondolatát, mert szegény olyan pipogya:-))))) DDDD
Végre valamiben egyetértünk, az pedig Danny és Sam kapcsolata, jó nézni, hallani a jeleneteket köztük:-))) Szerintem nem kellett sok epizód, hogy Danny karakterét megszeressük, de kinézete az 1.évadban kegyetlennek tûnt, szerencsére az évad közepére megnõtt a haja, és a 7.évad során nem is volt neki olyan kicsi, és természetesen férfiasabb lett. Imádom, egy-két igazságtalan húzása miatt, de hát akkor már õ is szerelmes volt, megbocsátható neki.
10/10
Zsuscy 2011 jan. 27. - 17:57:07 10/10 Előzmény Nighty
(6006/6114)
A kis tinédzser lány lehetett kb. 17 vagy 18 éves, maradjunk ennyiben. Valóban felelõtlen volt, hogy nem védekezett, de ez elõfordulhat akár 20 vagy 30-on túli, vagy akár a váltókorban lévõ nõkre, hogy teherbe esnek, és még nem is mondom az orvosi mûhibákat, bizonyos védekezési eszközöket rosszul helyeznek fel.
Egy tizenx éves lány is lehet jó anya, mint egy húszonx vagy harmincx éves nõ, természetesen fordítva is, mert a legtöbb gyermeket inkább az tinédzser korosztály dobja el, vagy veteti el, arról hallottam is a tv-ben , hogy évente 5 csecsemõt helyeznek el a kórházak inkubátoraiba, lemondva gyermekükrõl, de már elõfordult már az is, hogy idõsebb terhes nõ öli meg gyermekét. Itt azonban a mi esetünkben, a jó családi háttér miatt, és attól, hogy a lány rájött, hogy anya, és felelõséggel tartozik iránta (ez igen aranyos jelenet volt, talán sejted , hogy melyikre gondolok, ez is megváltoztatta , amikor céltalanul ment a város utcáin. A legnagyobb baj ilyen esetekben, amikor rossz a családi háttér, természetesen kilátástalanabb a helyzete, de a mi esetünkben, befejezheti a sulit, sõt tovább tanulhat, mert az „igazi”családokban már jobban szeretik az unokát, mind a saját gyermeküket, ez a természetes és segítenek, ha még az apa lelép, jobb esetben pedig házasságot kötnek....
Figyu….az Én idõmben már 21-22 évesen a „nõknek” már megvolt az elsõ kisbabájuk, ma már nem ez a cél, az okokat nem mondom , hiszen te is tudhatod, ezért is csökken Mo. lakossága.
Abban egyetértek veled, hogy 20 év alatt egyáltalán nem, sõt 25 év alatt sem, hiszen tapasztalatokból tudom, hogy még ilyenkor a fiatal , egy nagy gyerek, nem is beszélve a pasikról, de ha becsúszik , fel lehet nõni hozzá, azonban az élet nem lesz egyszerû.
Ilyen volt már a múltban , a jelenben, sõt a jövõben is elõ fog fordulni , talán többször is, hiszen a szexuális életet sajnos már a mai fiatalok kb.13 éves kortól elkezdik, tisztelet a kivételnek, ettõl függetlenül legjobb epizódok közé sorolom.
10/10
Zsuscy 2011 jan. 27. - 17:29:49 10/10 Előzmény zuzan
(6005/6114)
Köszi:-))))

Most látom nemsokára lesz, holnap a VIASAT elkezdi a 3.ÉVADOT KORA DÉLUTÁN, JÖVÕ CSÜTÖRTÖKÖN a 2. ÉVADOT ÉJJEL , nem hiszem el, már megint nem sorba adják le:-((((( AGYATLAN EGY CSATORNA :-((((((((
Nighty 2011 jan. 26. - 22:28:08
(6004/6114)
Engem az úszó lány történetétõl kirázott a hideg :D Nem azért mert rossz volt, hanem egyszerûen érzékenyen érint, hogy tizenx évesen gyereket szül valaki.
Martin: persze, hogy ragyogott a szeme, de nem csak akkor, hanem bármikor, mikor S. hozzászól.
Danny és Sam kapcsolata jó, baráti kapcsolat szerintem, amiben tök normálisan benne van, hogy ilyen dolgokat megbeszélnek :)
10/10
zuzan 2011 jan. 26. - 20:13:50 10/10
(6003/6114)
na az nekem is nagy kedvenc. 3 évad .
10/10
Zsuscy 2011 jan. 26. - 19:37:18 10/10
(6002/6114)
Több sporttal foglalkozó fiatalokról szóló epizódot volt a sorozat folyamán, nekem a legjobban az úszó tinédzser lány története jött be a legjobban, a mai a bokszolós srácé sem rossz, de az elõbbi nekem sokkal jobbnak tûnt, hirtelen nem is tudom melyik évadban lehetett:-)))))
10/10
Zsuscy 2011 jan. 25. - 19:30:16 10/10
(6001/6114)
Láttad a tegnapi epizódot ragyogott Martin szeme, amikor beszélgetett vele, mi ez ha nem szerelem, és féltékenység:-))))) és a tegnapi epizód is remek volt a bûnügyi riporternõ eltûnése és fekete fiú megmentése ügyében, és még ezt tetõzte Jack feleségének megjelenése az FBI irodában …..áhhh:-D
Sajnos Martin gyereket, egy jóképû, de nem nagyon rámenõs pasinak tûntették fel, nem úgy mint Danny-t, akit már az elsõ évad elején csapodárnak állítottak be.
Sam mondta Dannynek: Hosszú volt az éjszaka, ki volt az áldozat?
Ilyesmi beszélgetés folytatódott Sam és Danny között.
10/10
Zsuscy 2011 jan. 25. - 19:27:57 10/10 Előzmény Nighty
(6000/6114)
Vagy pl. valaki:-))))
Ebben egyetértünk:-))))
Elsõ feltevés a jóképû Martin, fõleg a szakításuk után ha lett volna valakije, Sam féltékeny is lehetett volna és nem a „nagy öregre”, a sorozat mondanivalója inkább az utóbbi karakterre orientálódott, Ezért láthattuk azt a szitut Jack/Anne kapcsolatánál, nem pedig Martinnál:-((((((
Elõtte pedig azért nem, mert így csaphatta a szelet, mert nagyon bejött neki Sam:-))))
A sorozat felén túl, pedig már nem akarták, elégnek tûnt Danny kapcsolata, és a sorozat folyamán Sam „kapcsolatai”.
Nighty 2011 jan. 21. - 10:11:06 Előzmény Zsuscy
(5999/6114)
Jahm, az elsõ évadokban még adtak valamennyit a mókás jelenetekre. Igaz az én kedvencem a 4. évad / 17 -??? Wei Phan- Fun? - PHAN-os szójáték :)
10/10
Zsuscy 2011 jan. 20. - 20:43:29 10/10
(5998/6114)
Nem akarok hencegni az elsõ évaddal, és nem is keverem össze most a katonás epizódokat, mint tettem a tegnapi epizóddal, mert erre kristálytisztán emlékszem és a címe is elárulja, azonkívül már több fórumozó társammal is kitárgyaltam, fõleg pasikkal , és elsõsorban nekik ajánlom, kis szerénységemmel „ csajszi” létemre:-D mondom nekem is bejön, hiszen a háborús filmeket is kamálom, így tehát csajoknak is, hogy nézzétek meg:-)))))D
10/10
Zsuscy 2011 jan. 20. - 16:35:42 10/10
(5997/6114)
Tudom, tudom, humoros egy jelenet volt, szerencsére Danny nem könnyedén, de tréfásra vette a szituációt:-)))

Amikor Danny beszélgetett Jack-kel, és elmeséli, hogy õ is ilyen fiatalon élte át a szülei elvesztését, de nem éli át újra. Erre Jack válasza, talán most adod ki magadból, lehet, hogy így éled át újra, (vagyis az ügy kapcsán, mivel ez az epizód Danny-é volt.)
Danny humorosan meg is jegyzi Jack-nek köszi Dr.Friedl, (ha jól írom)…..,
Jack elnézést kér. Ezen a jeleneten jót nevettem . Ez volt igaz:-)))
10/10
Zsuscy 2011 jan. 20. - 16:27:36 10/10
(5996/6114)
Bocsi, hogy nem reagáltam, nagyon is egyetértek veled, de most újból nézem az 1.évadot, és lassan már vége is lesz, de különöset nem látok Viv tevékenységében semmi érdekeset ahhoz, hogy jó vezetõ lenne. Egy-két esetben játszott el szerepet, pl. amikor a béranyás epizódban, lelkére akart beszélni a nõnek, hogy adja vissza az elrabolt kislányt, nem nagy sikerrel, legutóbb az elszökött terhes nõ, akit állandóan verte a férje, és ebben a történetében, Viv beépül abba a szervezetbe, ahol megvédik a bántalmazott nõket, és új sz.azonosságot kapnak és eljátssza, hogy õt is verik, de hamar lebukik, de azért nehezen megoldja az ügyet.
Inkább a legtöbb használatos információt Martin és Sam produkálja, a legutóbbi epizódban pedig már Danny is, Jack természetesen pedig jól irányít, és az nyomozásban is kiveszi a részét, fõleg Sam-el.
Legjobb választás tényleg Jack, csak azt nem értem a 7.évadban miért nem Vivient választják, miért azt a faxit.
Akkor szerintem jól látjuk, szerinted is, ez az ok, vagy más, esetleg a faxi valami nagy mufti lehetett, ezt sajnos pontosan nem tudom:-)))
10/10
Zsuscy 2011 jan. 20. - 16:16:59 10/10
(5995/6114)
Jesszusom!!!!
Nem tudom mi volt velem , a tegnapi epizódot összekevertem egy másikkal, az a mentségem , hogy mind a kettõben egy tinédzserlány tûnt el, és mindegyik egy intézetbõl. A történet nézése során rájöttem, hogy ami nekem a nagy kedvenc az nem a Pszichiátriáról szökött el, hanem a javítóintézetbõl, na aztán az baromi jó rész volt. (5/4), a csaj azért került be, mivel ittasan balesetet okozott és meghalt egy srác, és a nõvére pasija pedig súlyosan megsérült, de egy fordulat során fellázadt és változtatni akart életén…
Szóval az utóbbi jobban bejött , de a tegnapi epizód is a jók közé sorolhatók, és tanulságos lehet a szülõk szemszögébõl, ha egy tragédia elõfordul a családban, sõt ha okozója véletlenül mi vagyunk, nem lehet szemet hunyni felette, mint ahogyan az apa tette, hanem segítséget kell kérni. A történet Danny-t is felkavarta, hasonló eseten ment keresztül, és õ jött rá a megoldásra mi történhetett a lány anyjával azon a szomorú napon. Az epizódok során egyre többet megtudunk az FBI ügynökök életükrõl, ami még változatosabbá teszi a sorozatot.