9/10
Redfield 2007 ápr. 10. - 03:47:22 9/10
(17/137)
milyen megjegyzések? NE mondd már, hogy nem szokták elqrni a magyar filmeket általában... Vannak szép ellenpéldák, igen, talán ez is (még nem tudom) de nagyon sok a béna amerikaiasodás-kísérlet, vagy az utánzás.
verdeleth 2007 ápr. 10. - 00:33:18
(16/137)
ha esetleg csalódott volna valaki a filmben, az a nagy elvárások miatt van.Hiszen Csáth sokak kedvence, és hát nem könnyû filmre vinni a könyvét. Viszont aki a filmben nemcsak a könyvet keresi, annak valószinûleg nagyon tetszett, többek közt nekem is Ajánlom nem elvakult Csáth fanatikusnak és a jó magyar filmek szeretõinek.Külön pluszpont a szinészekért, nagyszerû mindegyik alakitása
ecetera 2007 ápr. 09. - 19:28:28 Előzmény Redfield
(15/137)
különben elég sokszor nem "qrják el"!!! de az ilyen megjegyzések nagyon felidegesítenek... bár azt hiszem ez a ellenpélda. nagyon szép. tényleg gyönyörû, de ittott kicsit sok...:S nekem legalábbis :)
tigramave 2007 ápr. 05. - 23:55:03
(14/137)
rockertoro 2007 ápr. 04. - 12:32:39
(13/137)
emlékszik vki, hogy ki volt a zeneszezõ? (Beethowenen kívül, volt egy skandináv zeneszerzõ is...) sajnos elfelejtettem, pedig egyszerû volt a neve... :(
Katona Gábor 2007 márc. 27. - 16:37:11
(12/137)
Csáth a csúcs! Kíváncsi vagyok!
Landor 2007 márc. 27. - 13:08:16
(11/137)
Remélem üt majd akkorát, mint anno Roman Polanski Keserû Méze :Ð
Bebi89 2007 márc. 22. - 09:33:42 Előzmény Nora111
(10/137)
CSáth Gézát tartom a legnagyobbra és a legelsõ novella is ez volt ,amit elolvastam tõle.... A kedvencem A varázsló halála....... Kicsit Csáthtól névnapi ajándéknak is érzem..... Nagyon sok érzelem fûz hozzá, még ha sokszor dilisnek is néznek azért, mert az õ novelláskötetét olvasom. Egy ember van akivel igazán meg szeretném nézni, mert más kifejezésmódot nem találok..... és talán egyszer majd mindenki képes lesz a gyávasággal felhagyni és 10 igazi évet élni.... és szárnyalni...... Az õ igazi szerelme az ópium volt és a legszebb vallomásának azt tartom, amikor a feleségének azt tudta mondani, hogy köszöni, hogy mellette van ápolja és szereti az õ roncs testét és lelkét......
Sajnos mégis megölte aztán elmenekült és megmérgezte magát, játszott az orvos hatalmával, az eszme játékávall.
Minden tiszteletem elötte és a film alkotói elött és remélem minnél hamarabb láthatom...... és talán választ ad annyi kérdésre a márhetetlen érzésekre és a szenvedésre
Nora111 2007 márc. 21. - 08:41:37 Előzmény anonymus75
(9/137)
Tegnap este Debrecenben díszbemutatón láttam a filmet. Hol is kezdjem?! Olyan volt az egész film, mint egy jófajta testnevelés óra a lelkemnek. Minden egyes részét megmozgatta, kívülrõl befelé, belülrõl kifelé. A kezdeti tarózkodásomat és elutasításomat, olyannyira megszüntette, hogy a végére teljesen átadtam magam a filmnek. Kikényszerítették, hogy igenis érezzek! Mindent! A bûnös gondolatokat tényleg bûnösnek éreztem, a vágyat tényleg vágynak. Minden eszköz amit csak filmben lehetséges használni, hogy minél nagyobb érzelmeket váltsanak ki, jelen voltak. Annyira tudtam szeretni, annyira tudtam kívánni, annyira tudtam undorodni, annyira tudtam borzongani! A színészek, a kép, a hangok..stb. Azon voltak a készítõk, hogy a lehetõ legnagyobb hatást gyakorolják ránk. Olyan mélységig elmegy a szerelemben, a szenvedélyben, a félelemben, amit filmen így együtt még soha nem láttam. Ezért is felkavaró és hatalmas élmény! Megdolgoztatta a lelkemet keményen. A színészek játéka több, mint kiváló. Ahhoz, hogy valaki ilyet adjon a nézõknek, a tudás kevés. Az ösztönösség és az õszinteség játszik nagy szerepet. Fantasztikus a Kirsti és az Ulrich játéka. Minden elismerés az alkotóké. Ha hatást akartak gyakorolni, itt üzenem, hogy sikerült!
Noncsa 2007 márc. 17. - 17:29:26
(8/137)
én a Vox magazinban olvastam róla, és ígéretesnek tûnt...
anonymus75 2007 márc. 17. - 11:58:50
(7/137)
Még nem láttam a filmet, de hatalmas elvárásaim vannak vele szemben; fõleg azért, mert nagyon szeretem Csáth Géza írásait (akit, életkora ellenére, a magyar irodalom egyik legrendkívülibb egyéniségének tartok) ...és mindeddig két Szász János filmet láttam (Woyzek, Witman fiúk), melyek óriási hatással voltak rám. Szeretném azt hinni, hogy valami nagyon jó filmet fogok majdan látni... remélem imigyen is lesz. Nagyon hiányzik már a Magyar Filmbõl a Woyzek profizmusa!!!
szoma 2007 márc. 08. - 16:27:01 Előzmény FEB1
(6/137)
nem is a tartalomra gondoltam,hanem az egesz filmre...
FEB1 2007 márc. 03. - 14:27:49 Előzmény szoma
(5/137)
Kedves szoma,

azt hiszem latatlanban sem lehet osszehasonlitani az uvegtigrist es a kontrollt Szasz Janos filmjevel
szoma 2007 febr. 25. - 10:41:23 Előzmény cilvino
(4/137)
en elore felek megnezni.mar tobb filmhez ugy ultem le,hogy na most majd latok valami igazan jo magyar filmet, es sajnos nagyot kellett csalodnom,(lasd uvegtigris,kontroll stb).
igy ezek utan mar nem is tudom,hogy erdemes e megnezni.
mert hasonlot irtak az uvegtigrisrol es a kontrollrol is, es ezek voltak eletem egyik legroszabb filmjei...
ez egy privat velemeny,senki se sertodjon meg...
morzsa 2007 febr. 19. - 17:09:53
(3/137)
Csáth Géza=Brenner József
Brenner József=Csáth Géza
a magyar irodalom egyik legkiválóbb alakja, méltatlanul hanyagolják. talán túl nyers és brutális a népnek? ki tudja..
mindenesetre ez a film egy kis kompenzációt jelenthet az eddigiekre nézve.
minél hamarabb meg szeretném nézni és gyönyörködni ebben a rendkívüli mûben. immáron a vásznon is.
cilvino 2007 febr. 06. - 15:33:59
(2/137)
Hali!
Én tegnapelõtt láttam a filmet,és azt kell, hogy mondjam, ritka az ilyen jó magyar film. Én nem szeretem a magyar filmeket, sajnos az agyam meg a szemem is az amerikai sémához igazodik, de ez a film megváltoztatta az álláspontomat! Rendkívül jó az operatõri munka, a rendezõ zseniális, a színészi játékra csak annyit mondanék, hogy oda nekik az Oscar-t, a történet pedig... azt gondolom, erõs idegzet kell a filmhez, aki pedig egy csöppet is szemérmes, az hagyja ki. A történet magával ragadó, engem még mindig fogvatart...Mindemellett egy ritka jó film, csak ajánlani tudom mindenkinek!!!!!!!!!
9/10
Redfield 2007 febr. 06. - 14:34:55 9/10
(1/137)
EZT LÁTNOM KELL!!! VÉGRE EGY ÍGÉRETES MAGYAR MÛ! talán nem qrják el...