fresia 2010 okt. 03. - 04:52:06 Előzmény Gabriella54
(15/55)
Tudom, idõrõl idõre követem a színházi hozzászólásaidat, ha nem is folyamatosan és valamennyit és veled együtt örülök, hogy többnyire remek elõadásokat/elõadókat láttál már.
... és annak is, hogy tájékoztatsz bennünket. :)
offtopic
Gabriella54 2010 okt. 02. - 20:06:33
(14/55)
Sajnos sokminden van, amit nem láttam - az idõm és a pénztárcám kibocsátóképessége is véges :) de igyekszem :)))
fresia 2010 okt. 02. - 20:03:35
(13/55)
Gondoltam - pont ezt ne láttad volna?? :))
Mácsai Pál is egy ""csodaember - nagyon szeretem, az intellektusáért, színészként és úgy, ahogy van. :)
A Harry Potter- el úgy vagyok, ahogy a többség, bár Õk többnyire fiatalok, alig vártam mindig, hogy megjelenjen végre az újabb kötete, azután "faltam"... :D
Viszont a filmes változatait nem kedvelem, nem is néztem meg mindet.
Gabriella54 2010 okt. 02. - 17:01:13
(12/55)
Láttam bizony, sõt meg is van dvd-n! Nagyon szeretem! Bár Mácsai az égvilágon mindent el tud játszani, de látszik, hogy Örkény stílusában nagyon otthon van!
Amúgy én kifejezetten kedvelem a HP-könyveket :)
fresia 2010 okt. 02. - 16:54:27
(11/55)
Harry Pottert sem hagytam azért ki..., nekem tetszett. :D
fresia 2010 okt. 02. - 16:53:06
(10/55)
Na és Örkény Egyperces novellái...:)
Nem szabad kihagyni annak, aki képes olvasni - persze, meg is kell érteni, én legalábbis igyekeztem - igyekszem. :P :)
fresia 2010 okt. 02. - 16:49:47
(9/55)
Gabriella, ezt az elõadást láttad már?
http://www.orkenyszinhaz.hu/program/aztmeseld.php
Nem is tudom, hány éve fut már, fantasztikus Mácsai Pál (na, és Örkény), ahogy egy székben ülve elmeséli az író életét, az írásaiból idézve.
Még sok évvel ezelõtt volt szerencsém látni a tatabányai színház pódium színpadán - ha lehet ilyet mondani, még most is a hatása alatt vagyok, amikor eszembe jut. :))
offtopic
Gabriella54 2010 okt. 02. - 15:47:31
(8/55)
Nem tudom, én mind a hét kötetet elolvastam és ha alaposan olvassák, nem csak átlapozzák, hogy "na ez is megvolt", sok érdekes dolgot lehet belõle tanulni pl. a barátságról, a felelõsségvállalásról vagy akár a felnõtté válásról is.
Persze Fehér Klára könyveivel nem veszi fel a versenyt, de sokkal többre tartom a HP-történeteket, mint egy sima ifjúsági történetet (mint ahogyan szerintem A Gyûrûk ura is túlmutat a fantasy-n)
sofi 72 2010 okt. 02. - 14:05:15
(7/55)
Gondolom azért elolvassák, így ha másért nem, a betûk folyamatos összeolvasásának gyakorlására alkalmas. Többre nem.

Mennyivel többet ér egy "Szeleburdi család", vagy, "Bezzeg az Én idõmben", vagy, "Koppányi Aga testamentuma".....és még sorolhatnám...:)))
Gabriella54 2010 okt. 02. - 13:57:36
(6/55)
Nem csodálkozom én már semmin sem ;) Amúgy ha legalább a Harry Potter-történeteket el is olvasnák...Dehát úgyis tudod, hogy utálom a vérrel és értelmetlenséggel teli történeteket. Úgyhogy inkább maradok Örkénynél, Shakespeare-nél (hû, ez utóbbi elég fellengzõsen hangzik), úgy egészében véve az irodalomnál és a SZÍNHÁZnál :)
sofi 72 2010 okt. 02. - 13:52:23
(5/55)
Miért csodálkozol Gabika??? A mai generáció Harry Potteren, Tomb Rider számítógépes játékon kezdi az alapokat, és vámpirellás hulladékon folytatja. Egy-kettõ van, aki szelektál. Vagy vénából, vagy szülõi javaslatra....

Örkényt talán csak hallomásból ismerik, mert tananyag.. már ahol az!!:)))
Gabriella54 2010 okt. 02. - 13:36:50
(4/55)
Amin csodálkozom, mert nagyon jó (és ráadásul még szórakoztató!) mûvei vannak!
Sõt, nekem van egy névre szóló, dedikált könyvem tõle, õrzöm is, mint a szemem fényét!
Patrik8813 2010 okt. 02. - 13:12:45
(3/55)
Nekem az egyik kedvenc írom, de a diákok nem annyira lelkesednek érte:)
mulao 2010 jún. 03. - 10:11:41
(2/55)
A Tóthék természetesen ugyan az, mint az Isten hozta õrnagyúr, csak más a címük. Megírom mielõtt valaki tényleg úgy gondolja, hogy mûveletlen vagyok. (Persze ettõl még lehetek az).
mulao 2010 jún. 03. - 09:50:02
(1/55)
Nem tudom én vagyok-e túl fiatal, vagy csupán túl mûveletlen, hogy még nem volt szerencsém olvasni tõle. Mindenesetre a Tóthék és az Isten hozta, Õrnagyúr! tetszett filmben, jó a stílusa. Egyébként van színház is, amit róla neveztek el, nehéz rájönni mi a neve...:) : Örkény István Színház (pesten). :)