kerekgyar 2009 márc. 11. - 03:08:03
(21/41)
Most sikerült megnéznem a filmet...
Minden kedves filmnézõnek, aki elolvassa a hozzászólásokat elõzetesen, spoiler nélkül leírnám, hogy miért hagyja ki:
Az elsõ 5 perc rendben van, várunk egy rémisztõ horrorfilmet - nem ezt kapjuk. Utána ismerkedés a diliházzal, ápolókkal, ápoltakkal. Ha 100 liter vért várnánk, akkor ez nem az a film!
Az elején még érdekesnek tûnik, krimi hangulata van, majd ezt addig húzzák, amíg el nem unjuk a filmet és elkezdünk lényegesebb dolgokon gondolkodni, hogy például mit kell venni holnap a boltban...
Nagyjából a felénél, háromnegyedénél lejön, hogy mi a vége. Amikor pedig meg is történik az amire számítottunk, hirtelen összecsapják a könyvet elõttünk, amit még olvasnánk...
Aki ennek ellenére megnézi, annak vigyorogva közölném a film végén: "Én megmondtam!" :)
5/10
idõjós1010 2008 dec. 22. - 15:57:23 5/10
(20/41)
Ja igen, és a másik amit még nem értettem azok a gyógyszerek voltak, amikrõl kiderült hogy nem véletlen az, ha nem segítenek a betegek állapotán.
5/10
idõjós1010 2008 dec. 22. - 15:54:17 5/10
(19/41)
Elég vegyes-mákos egy film.
Nem volt egy maradandó élmény, viszont lekötött.
Az utcsó pár képkockát nem értettem. Az teljes homály.
Jozefa 2008 szept. 19. - 11:40:02 Előzmény Neli
(18/41)
Szerintem nem volt ez annyira rossz! Jó, sokkal mélyebben is ki lehetett volna fejteni ezt a témát: nekem az volt a bajom, hogy a végén, amikor a nézõ már ráeszmélt, hogy mi a helyzet, az volt az érzésem, hogy onnantól összecsapták. Pedig önmagában elég érdekes ez a hasadt személyiség-téma, és számomra elég meghökkentõ és hatásos volt, ahogy a finom adagolgatás után egy tempóváltással hirtelen elénk lökték az igazságot. Jobb lett volna, ha ezután még nem plusz 20 gyilkolászás következik, hanem ennek a torz személyiségnek a mélyebb boncolgatása.
De ha igazán vacak horrort akartok, akkor az Álomcsapdát nézétek meg! Tök jól indul, de egy akkora kalap szamóca válik belõle a végére, hogy csak na...
És akkor most válasz a kérdéseidre - figyelem, SPOILER következik!!!
A lényeg, hogy a fickó hasadt személyiség volt. Az valóban nem volt világos, hogy hogyan szerezte meg Clark Stephens személyazonosságát, de lényeg, hogy amikor Clark Stephensként megjelent az intézetben, nem volt tudatában a benne lakozó másik személyiségnek. A 44-es cella lakóját csak õ látta - hiszen valójában ilyenkor a tudatalattijába nézett, ahonnan ki-kikandikált a másik személyiség. A kisfiút is csak õ láthatta, aki szintén egy róla levált személyiség volt - s saját gyerekkori önmaga. Amikor gyilkolt, kibújt belõle az agresszív személyiség, Ben. Ben az az énje volt, aki tudott az összes többirõl és irányított - ajánlott "szakirodalom": Az ötödik Sally c. könyv. De mivel a Clark-személyiség nem tudott Benrõl, ezért mikor orvosként tevékenykedett az intézetben, nem volt tisztában azzal, hogy õ maga a gyilkos. Egészen a fergeteges jelenetig, amikor a cella árnyékából elõlépett Ben, saját maga tükörképe, és szembenézett - önmagával. Nosce te ipsum, volt a delphoi jósda felirata. Oidipus is így járt valahogy: meg akarta ismerni az igazságot, ennek kapcsán oda jutott, hogy magát kellett megismernie, és kiderült, hogy gyilkos és vérfertõzõ. Világirodalmi toposz a téma.
Ja, és Sarah: hogy õ is skizofrén volt, csak egy mellékszál, a nézõ kezdeti megtévesztésére. Szerintem. Ugyanúgy õ is lehetett volna a gyilkos, de õ legalább szedte a gyógyszerét, ami kordában tartotta az õrületét.
pacica 2008 szept. 11. - 15:44:54
(17/41)
Nem bírtam végig nézni. Elõször azt hittem, ez valami tréfa. DENEM!
5/10
pozsizsuzsi 2008 szept. 11. - 09:36:40 5/10 Előzmény archan
(16/41)
Tegnap megtekintettem, kipipálva.
Ezt írtad: "Nagyon jó film,de erre csak a végén jössz rá. ... Remekül van felépítve."

Én úgy láttam, hogy egy eléggé vacak film, de az elején még nem derül ki, hogy mennyire is az. Szép lassan, percrõl percre, kockáról kockára rombolja le a nézõ illúzióit, a végére hamu se marad belõlük.
Sz23 2008 szept. 11. - 08:44:09
(15/41)
Mivel nem láttam, nem tudom:))))))))))
Megírnád privátban, tkp mirõl szólt?
bourne 2008 szept. 11. - 08:25:40
(14/41)
hát kedves, nem tudom, h mennyire van értelme megszerezni ezt a filmet ... ??!!! ...
volt néhány jó pillanata, de azért messze van a jótól ... a szöszi orvos csávó annyira gyér, h az már fáj ... de az õrültet játszó szereplõk jól adják magukat ...
Sz23 2008 szept. 11. - 03:36:10
(13/41)
Hát igen... C verzió... Elfelejtettem, hogy én a Tények Estén mindig bealszom, ha nem kapcsolok el... Most is ez történt...
Írtátok, hogy van, akinek megvan... Ha esetleg DVD-n, priviben meg tudnánk beszélni... Szóval kllene ez a film, akinek megvan, írjon, legyen szíves!:) Köszi!
Neli 2008 szept. 11. - 02:17:11
(12/41)
Hát én annyira nem figyeltem, de ekkora sz...t... :S Az a rengeteg vér már sok, és az a csavar... de most mi volt a problémája a fickónak? Sorra gyilkolni amiatt a diliházak lakóit megéri? :S És a csajt is megölte, és újrakezdi máshol... :S Mindenkit átver és mégse gyakorlatra ment...? :S
Nem értettem túlzottan, meg a csajt se, most az is dilis volt? :S
Ááá akkora egy hülyeség volt sztem... :S
adribaby7 2008 szept. 11. - 00:53:58
(11/41)
BASSSSZUUUUUUUUUUUUUUUS!!!!!!!!!!!!!
Most kezdõdött,de én majd be...Villany fel,két kéz a szemek elé...Fééééleeeeeek!
mozlbuzl 2008 szept. 10. - 22:56:17
(10/41)
Ez az egyik legnevetségesebb horror, amit valaha láttam. Nem csak részleteiben, de az egész történetet illetõen igénytelen. Egy cellába zárt õrült testvérpár miért sminkeli magát? Na és a punk hajú, õ mitõl ilyen jólápolt? Csak nem minden reggel borotválja a fejét? :D
odaátgolyó 2008 szept. 10. - 21:29:31
(9/41)
...nekem meg van ez a film..és sztem....nem jó...hát rémisztõ..de amúgy baromság!!horrornak,horror..az õrültek háza is jó h ott van..csak mondjuk végén mikor kiderülnek a dolgok..azt nem úgy kellett volna!!
salyka 2008 szept. 10. - 20:55:37
(8/41)
régebben láttam, a megjelenés évében, és elég nagy hatással volt rám. (gondolom koromra nézve fõleg.) de szerintem hatalmas film, nagyon jó. a történet is, az effektek, a kísértetek, minden. a vége pedig, paff. :)
Sz23 2008 szept. 10. - 19:16:28
(7/41)
Általában nézhetõ filmeket csakis éjszaka/hajnalban adnak le! Én is bízom benne, hogy nem alszom el; ha jó lesz a film, fenn tudok maradni, ha holnap titeket kérdezlek, mi lett a vége, akkor nem tetszett:)
Manowar 2008 szept. 10. - 15:13:02 Előzmény blackman
(6/41)
Kár h ilyen késõn lesz..na mindegy..
offtopic
bourne 2008 szept. 09. - 23:23:21 Előzmény Sz23
(5/41)
én is ... gyere és féljünk együtt:))))
blackman 2008 szept. 09. - 20:14:42
(4/41)
Gyanus nekem a címe.... Lehet hogy láttam már.Na majd belekukkantok,és akkor úgy is kiderül.
8/10
real_madrid 2008 szept. 09. - 20:06:50 8/10 Előzmény Sz23
(3/41)
én már láttam, ez tényleg egy jó film, nálam vhol itt kezdõdik a horror
Sz23 2008 szept. 03. - 19:22:51 Előzmény archan
(2/41)
Meg fogom nézni!:)