Kattrin 2011 dec. 22. - 04:58:12
(14/34)
Örülnék, ha folytatnák, és lenne egy normális lezárása a történetnek. Nekem nagyon tetszett mindegyik rész, és zavar, hogy így a levegõben lóg az évad vége, ez folytatás után kiált.
De azért egy-két logikai hibát én is észrevettem.
SPOILER
Pl. elõször azt mondják, hogy azért fertõzik meg Leilát, aki félig ember, félig idegen, hogy életben legyen a fertõzött alany egy ideig, amíg széthordja a vírust, mert az emberek azonnal meghalnak tõle, és nem tudják továbbadni... Ehhez képest simán tartályokból szét akarták szórni a vírust három kiindulópontból is... De ha ez így megy, akkor fölösleges volt Leilát megfertõzni...

Meg amit más is ír, hogy ha tudják az egész bolygót teleportálni, akkor miért nem állítják pályára a Nap vagy egy másik csillag körül? És ha ilyen közel van egymáshoz két bolygó, a gravitációs mezõjük hat egymásra, akár mind a kettõ is elpusztulhat...

A sok lezáratlan kérdést meg tényleg jó lenne megválaszolni egy második évadban. Pl. mit kerestek itt korábban az idegenek? Itt "keletkeztek" vagy csak idelátogattak korábban? Lehet, hogy az emberi faj tõlük származik? Hogy lehet, hogy olyasmi miatt mennek el, mert azt hiszik, történik egy "esemény", ha itt maradnak? Ez kb. olyan, mint valami babona miatt elhagyni egy országot... És kik azok az õrangyalok, akik közé az öreg is sorolta magát, aki fejbe lõtte magát? Leila meggyógyul? Biztos meggyógyul, bár nem szimpatikus a nyávogásával, Vicky sokkal jobb nála. A karakterek meg olyan furcsán alakulnak a helyzetekhez mérten... mármint hol gonoszak, hol jók... hol velejéig romlottnak látszanak, hol emberségesnek... Nem az a baj, hogy változnak, sõt az jó lenne, de ezek nem túl következetes változások.
10/10
Tereus 2011 dec. 18. - 18:40:13 10/10
(13/34)
Többen írták, hogy ez meg az a rész nem tetszett neki. Hát nekem nem volt olyan rész, ami után ne akartam volna máris folytatni a nézést. Itt-ott kisebb logikai bukfencek zavartak azért (pl. miért akarják a csajt az egyik elsõ részben kinyírni, amikor késõbb kiderül, hogy kell nekik (és ezt tudták már akkor is)), de ezektõl eltekintve nagyon ott van. Kicsit vontatott, de ez nem nagy baj, mert mindig történik valami, az elsõ perctõl az utolsóig.
És bár az itt olvasottak alapján eléggé féltem, hogy nagyon nyitva hagyják a történetet, nagyjából egyben van a sztori, van eleje, vége. Persze van nyitva hagyott kérdés, lehet folytatni bõven, de azért ennél már sokkal rosszabb évadzárásokat is láttam.
Persze azért örülnék, ha folytatnák:)
sage 2011 nov. 24. - 10:10:17
(12/34)
Itt 22 részt ir és azt be is muatatták!
http://www.episodeworld.com/show/Event
8/10
Deidara91 2011 nov. 10. - 20:13:20 8/10
(11/34)
még nem biztos, hogy vége a sorozatnak, nem kell temetni. Csak az NBC kaszálta, viszont a Syfy még mindig tárgyal, hogy õk folytatni fogják-e. Ha eddig döntöttek volna, hogy nem lesz több rész, arról már tudnánk (elmondták volna). Bár tény, hogy ennyi tárgyalás már kicsit baljóslatú.
aggodalmas 2011 okt. 23. - 01:04:45
(10/34)
Tény, hogy egy tisztes lezárást megérdemelt volna, legalább egy Serenity/Firefly jellegût. ;-)

Senkinek nem volt Déja vu-je, teszem azt a 4400 vonatkozásában? Mert az valóban érezhetõ,
hogy 24 ihletõen hatott a készítõkre – csak õk nem leltek egy kellõen karizmatikus akcióhõst, hogy a hátán vigye a sorozatot. ;-)

Ps. Aki újra elõszedte a sexi hangú* Pálos Zsuzsát, mint szinkronhangot, az szüljön sült. Farfekvésest. ;-)))

* olyan értelemben persze, hogy gondolom másnak is b@ssza a fülét XD
ida555 2011 aug. 22. - 23:32:22 Előzmény ida555
(9/34)
Rosszul emlékeztem: 22 rész van. De akkor is átverés!
ida555 2011 aug. 22. - 19:38:46
(8/34)
Micsoda átverés! A Viasat6 megvesz egy elkaszált sorozatot! (Igaz, a többi is ezt csinálja.). Végignéztem az eredetit, mikor már jött volna a történet kibontása, egyszerûen abbamaradt. Miért kell olyan sorozatokat megvenni, amiket félbehagytak? Hogy 13 rész után az emberek ott üljenek pofáraesve, hogy akkor most mi van? Nekem nagyon tetszett, izgalmas volt, rejtélyes, sci-fi is meg krimi is, szóval tele minden jóval, de ha tudtam volna, hogy így pofára esek, bele sem kezdek. Nincs értelme ezt a pár részt végignézni így. Nyilván az amcsik beleteszik a csomagba a féligkész, elkaszált sorozatokat is, kötelezõ ilyeneket is megvenni, hogy még egy kis pénzt lehúzzanak belõle. Szégyen.
ALDO 2011 aug. 20. - 20:58:31 Előzmény k11zoltan
(7/34)
A SyFy csatorna tervezte, hogy átveszi egy minisorozat formájában, ami ha bevált volna, akkor talán rendesen folytatták volna tovább. Elvileg június végéig kellett volna megegyezni a feleknek, de gyanúsan hallgatnak, így szerintem lezártnak tekinthetjük, ráadásul sok helyen már a "teljes sorozat" és nem az "elsõ évad" szerepel a borítókon.
Kár érte. Jól kezdõdött, de utána nagyot esett a színvonal. A végre pedig összeszedték magukat, kár, hogy már a kutya nem volt kíváncsi rá.
8/10
Deidara91 2011 aug. 16. - 18:13:26 8/10
(6/34)
A sorozat jónak mondható, azonban vannak hullámvölgyei. Az Pilot szerintem elég jó lett, azonban utána hihetetlenül romlott a sorozat. Azonban a 10.résszel egy több hónapos szünet vette kezdetét. Az írók látták a gyatra nézettséget, így belendültek. Egyre izgalmasabbak lettek a részek a 11.résztõl, valamint végre azt is érezni lehetett, hogy tartanak valahova. Az utolsó pár rész pedig fenomenális volt. Izgalmas, váratlan fordulatokkal (ezt úgy értem, hogy az eddigiekhez képest), valamint baromi nagy cliffhangert kapott az évad végén.

A sorozatot a NBC elkaszálta, azonban tárgyalások folynak a Syfy csatornával, hogy ott folytatódik-e a sorozat. Döntés nem tudni mikor lesz, de nagyon húzzák a dolgot.
k11zoltan 2011 jún. 06. - 10:17:25 Előzmény Judgement
(5/34)
Most akkor vege van, vagy lesz folytatas?
Mert ez igy elegge a lenyegnel lett abbahagyva.

Az epguides lezartnak tekinti.
Judgement 2011 jan. 27. - 05:48:28
(4/34)
Sokan a Losthoz hasonlítgatták a történetvezetést nyilván a visszaemlékezõs részek miatt, de bõven építkezik a 24 elemeibõl is. Aki megnézte az évadot szerintem tudja mirõl beszélek.
A történetvezetés, a feszültségkeltés mind mind ismerõs, csak az egész amolyan B kategóriás módon fut.
Néhol inkább gagyi az egész, a szöveges részek is néhol erõtlenek, pedig látszik hogy lehetne ez klassz is de az egészen érzõdik hogy nem gondolják elég komolyan.

Én nem nagyon hiszem hogy komolyabb folyatásra számíthatunk, se azt hogy megmagyarázzák mit is látunk.
Viszont remélem hogy nem húzzák el mint a rétestésztát még egy két évaddal amivel csak újabb kérdések vetõdnek fel, csak azért hogy aztán végképp idegbajba kergetve a nézõket megmagyarázatlanul hagyják az egészet.
Csinálják ezt igazán jó sorozatokkal is, de vagy csinálják jól vagy sehogy.
6/10
MiaLarge 2010 dec. 19. - 14:16:37 6/10
(3/34)
Most tartok a nyolcadik résznél.
Kiábrándultam.
Véglegesen.
5/10--csak mert az elején érdekesnek tûnt.
6/10
MiaLarge 2010 dec. 13. - 22:28:56 6/10
(2/34)
Nekem is bejön a sorozat.
Bár kedvenc nem lesz (Dexteré az elsõ hely).
retiposzata 2010 nov. 28. - 19:30:58
(1/34)
Az elsõ kilenc rész alapján nem rossz.